Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυσκολεύομαι ακόμη και σήμερα να πιστέψω ότι έχει τέτοια γραφικά in game. Δλδ στις last gen κονσόλες πώς θα τρέχει; Κάτω από very low;

Οι RT απαιτήσεις, επίσης με δεδομένα αυτά τα γραφικά, φαίνονται πολύ χαμηλές*. Όπως και οι raster. Ακόμα και τα 30 καρέ να αφορούν, πράγμα μάλλον απίθανο, με DLSS πιάνεις το 60ρι. Μακάρι να έχουν κάνει τόσο τέλεια δουλειά.

Σχετικά με τα Quests δεν είναι αρνητικό αυτό που λέει. Καλό είναι να μην υπάρχει πολλή βοήθεια και ειδικά αυτού του τύπου(τι κερδίζεις από κάθε Quest σε stats) για να επικεντρωθούμε στην ουσία.

*Εν τω μεταξύ πουθενά οι 6ΧΧΧ στο RT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που δεν έχω είναι αρκετό χώρο στον SSD(120g με λειτουργικό Windows 10). Πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Συνήθως τα παιχνίδια που το χρειάζονταν στο παρελθον ήταν πολύ μικρότερα απο 20-30gb όπως το Path of Exile, παιχνίδια στρατηγικής κλπ. Λέτε να έχει πολύ pop up σε κανονικό σκληρό ή κυρίως για τo loading προτείνουν SSD;

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, psof είπε

Το μόνο που δεν έχω είναι αρκετό χώρο στον SSD(120g με λειτουργικό Windows 10). Πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Συνήθως τα παιχνίδια που το χρειάζονταν στο παρελθον ήταν πολύ μικρότερα απο 20-30gb όπως το Path of Exile, παιχνίδια στρατηγικής κλπ. Λέτε να έχει πολύ pop up σε κανονικό σκληρό ή κυρίως για τo loading προτείνουν SSD;

Πάρτε τον ακριβότερο SSD που θέλετε/μπορείτε σε ρόλο cache. Να κοιτάξετε μόνο να έχει σχετικά μεγάλο TBW. Μερικοί είναι τέρατα σε lifespan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Πάρτε τον ακριβότερο SSD που θέλετε/μπορείτε σε ρόλο cache. Να κοιτάξετε μόνο να έχει σχετικά μεγάλο TBW. Μερικοί είναι τέρατα σε lifespan.

Σαν αυτόν π.χ;

https://www.skroutz.gr/s/13867020/Samsung-860-Evo-500GB.html#specs

Για το λειτουργικό μου χρησιμοποιώ εδώ και 4-5 χρόνια αυτόν αλλά όπως είπα δεν παίζει να χωράει το Cyberpunk ή αν χωράει θα είναι τσίμα τσίμα.

https://www.skroutz.gr/s/13466265/Sandisk-SSD-Plus-530MB-s-120GB-G27.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, psof είπε

Σαν αυτόν π.χ;

https://www.skroutz.gr/s/13867020/Samsung-860-Evo-500GB.html#specs

Για το λειτουργικό μου χρησιμοποιώ εδώ και 4-5 χρόνια αυτόν αλλά όπως είπα δεν παίζει να χωράει το Cyberpunk ή αν χωράει θα είναι τσίμα τσίμα.

https://www.skroutz.gr/s/13466265/Sandisk-SSD-Plus-530MB-s-120GB-G27.html

Οι Samsung απ' ότι θυμάμαι δεν είναι τόσο δυνατοί σε endurance(TBW) παρά σε επιδόσεις.  Που δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο όταν συκγρίνουμε καλούς SATA. Εγώ δεν βλέπω αξιόλογη διαφορά να φανταστείς ανάμεσα σε SATA και τον NVME που έχω τώρα, παρά τα συντριπτικά ανώτερα specs. Απλά οι NVME ΙΣΩΣ αποκτήσουν σημασία στο μέλλον με τις τεχνολογίες streaming των next gen games.

Το λειτουργικό καλό είναι να βρίσκεται σε χωριστό σκληρό χαμηλής χωρητικότητας(π.χ. 128GB).  Δεν αξίζει ένας ακριβός και ιδιαίτερα γρήγορος SSD για OS. Μπορείς βέβαια να χωρίσεις έναν μεγάλο SSD σε partitions με ένα κομμάτι για το λειτουργικό(όχι cache) και το άλλο για τα games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Έχω μεγάλη απορία να μάθω αν αυτά τα system requirements αφορούν 60 fps target και αν περιλαμβάνουν για τις Nvidia το DLSS.

Οτιδήποτε recommended και πάνω 60 fps.

Οτιδήποτε minimum 30 fps. Aκόμα και στο RT minimum .

DLSS ενεργοποιημένο επιβεβαιωμένο απο την ίδια την nvidia.

Τα γραφικά, σε σχέση με άλλα παιχνίδια, θα έχουν μεγάλη διαφορά στο μάτι απο το Minimum/Low σε High/Ultra. Οχι μόνο στην ποιότητα αλλά και στο πλήθος κόσμου κλπ εκτός φυσικά απο τα 30fps -> 60fps. 

Το πλήθος κόσμου είναι εμφανώς μειωμένο στις κονσόλες σε σχέση με το PC στο high/ultra.

Επεξ/σία από psof
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθισα και είδα το τελευταίο trailer σε 4Κ (οκ, ΥΤ, αλλά αυτό υπάρχει).

Γιατί μου φάνηκαν λίγο "πλαστικούρα" οι υφές στους χαρακτήρες?

Σα να τους είχαν περάσει ένα χέρι γλάσσο, τις περισσότερες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κάθισα και είδα το τελευταίο trailer σε 4Κ (οκ, ΥΤ, αλλά αυτό υπάρχει).

Γιατί μου φάνηκαν λίγο "πλαστικούρα" οι υφές στους χαρακτήρες?

Σα να τους είχαν περάσει ένα χέρι γλάσσο, τις περισσότερες φορές.

Lore του Cyberpunk. Ονομάζεται "Realskin" και είναι το τεχνητό δέρμα που μπαίνει πάνω απο cyberware χερια, πόδια, στήθος κλπ.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, psof είπε

Ζηλεύω αυτούς που θα το παίξουν με RTX. Δείχνει πανέμορφο ειδικά το βράδυ.

0:59 το αυτοκίνητο στην διασταύρωση λάγκαρε.....😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Ξέρω ότι εδώ είναι το pc section αλλά λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάνω μια εξαίρεση για το συγκεκριμένο επειδή θέλω να πιστέψω ότι δεν θα έχει άλλο delay (και δεν έχει τελειώσει ακόμα το 2020 με τις εκπλήξεις του). ^_^

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...