Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω μετά από τόσο hype, θα υπάρξει αρκετή απογοήτευση, ακόμα και για μικρολεπτομέρειες, που θα αγνοούνταν πλήρως σε οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι. Π.χ. υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι θα παίξει ένα ακόμα GTA-like παιχνίδι.

Εγώ, καλώς ή κακώς, δεν έχω πολύ ψηλά τον πήχη. Μου αρκεί να παίξω ένα παιχνίδι ελαφρώς καλύτερο από το Deus Ex Mankind Divided (που είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, αλλά, οκ, έχει χτυπητές αδυναμίες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, Coppermine είπε

με κόβω να το κατεβάζω μόλις παραλάβω την 3080 και δω το rtx

Συγγνώμη μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Λες ότι δεν σου αρέσουν τέτοια games, οποτε θα κατεβάσεις το game για να δεις τα graphs στο καινούργιο GPU του χιλιάρικου?!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Τι διάολο έχουν κάνει τόσα delays τότε αν είναι να έχει day1 bugs;

Σε τέτοιου μεγέθους παιχνίδια δεν σε σώνει το day one patch αλλά περνούν μήνες για να διορθώνουν τα περισσότερα προβλήματα μετά από το feedback των παικτών. Και αυτό εν μέρει είναι λογικό. 

Γενικά μιλώντας, γκρίνια για το Cyberpunk αλλά το  RDR2 που ένα χρόνο μετά είναι ένα χάλι... 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, liakinen είπε

Σε τέτοιου μεγέθους παιχνίδια δεν σε σώνει το day one patch αλλά περνούν μήνες για να διορθώνουν τα περισσότερα προβλήματα μετά από το feedback των παικτών. Και αυτό εν μέρει είναι λογικό. 

Γενικά μιλώντας, γκρίνια για το Cyberpunk αλλά το  RDR2 που ένα χρόνο μετά είναι ένα χάλι... 

Ναι αλλά το λιβανίζουν χρόνια και μας τα έχουν πρήξει με το hype οπότε θα χτυπήσει άσχημα αν έχει bugs. Βέβαια εμένα αν δεν είναι game breaking δεν με πειράζει, απλά λέω για την γενική εικόνα. Με τόσο hype που έχουμε φάει ο κόσμος περιμένει το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

με κόβω να το κατεβάζω μόλις παραλάβω την 3080 και δω το rtx θα δείξει και από τα επίσημα reviews

 

απο πού θα την παραλάβεις την 3080 ; ανοίξαν e-shop οι influencers ;

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EoYbcE3XYAEFYuC?format=jpg&name=large

11 ώρες πριν, kosmsamo είπε

 

 

πό Πλαίσιο, ψάχνω την παραγγελία μέσω αριθμού και δεν την εμφανίζει καν (υπάρχει στο ιστορικό πάντως, "Σεεπεξεργασία"). Δεν μου έχει έρθει και κάποιο e-mail ακύρωσης. Θα επικοινωνήσω το πρωί μαζί τους να δω τι παίζει.

Μολις εχεις νεα απο πλαισιο, ενημερωσε σε παρακαλω.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι θα παίξει ένα ακόμα GTA-like παιχνίδι

Οπως εγώ thanks

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Συγγνώμη μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Λες ότι δεν σου αρέσουν τέτοια games, οποτε θα κατεβάσεις το game για να δεις τα graphs στο καινούργιο GPU του χιλιάρικου?!

Το game ναι για τα γραφικά το αγόρασα αφού θα είναι το πιο απαιτητικό της γενιάς του την 3080 δεν την έχω παραλάβει ακόμα, και με την 2080Τi που έχω τώρα για τα γραφικά και μόνο αγόρασα το SOTR p.x.

41 λεπτά πριν, shadowlike είπε

απο πού θα την παραλάβεις την 3080 ; ανοίξαν e-shop οι influencers ;

Δεν κατανοώ το συντακτικό σου αν και γράφουμε σε ελληνικά και οι δύο οπότε διατύπωσε καλύτερα την ερώτηση σου να καταλάβω τι εννοείς

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Δεν κατανοώ το συντακτικό σου αν και γράφουμε σε ελληνικά και οι δύο οπότε διατύπωσε καλύτερα την ερώτηση σου να καταλάβω τι εννοείς

OK ας το αφήσουμε , δεν έχει να κάνει με το συντακτικό η έλλειψη κατανόησης 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Το game ναι για τα γραφικά το αγόρασα

Και καλά έκανες άμα αυτό θες εφόσον το αγόρασες, απλά το "με κόβω να το κατεβάζω" ήταν το περίεργο.

21 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Δεν κατανοώ το συντακτικό σου αν και γράφουμε σε ελληνικά και οι δύο οπότε διατύπωσε καλύτερα την ερώτηση σου να καταλάβω τι εννοείς

Προφανώς ο φίλος απορεί μιας και οι κάρτες δεν θα είναι διαθέσιμες για κάποιο καιρό ακόμα. Πάντως είναι λίγο περίεργο που έκανες pre-order ένα game για να το δοκιμάσεις στο οποτε κυκλοφορήσει νέο gpu.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

01.jpg

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Προφανώς ο φίλος απορεί μιας και οι κάρτες δεν θα είναι διαθέσιμες για κάποιο καιρό ακόμα.

Τότε έγινε η παραγγελία αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοεί έτσι όπως το διατύπωσε

01.jpg.0a574cef2818f3203b77bcc624883561.jpg

04.jpg.eeaabca32a21f22979dc9c3a3974fe73.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

 Με τόσο hype που έχουμε φάει ο κόσμος περιμένει το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών..

Αυτό που γράφεις όπως θεωρώ ότι καταλαβαίνεις δεν έχει σχέση με τα Bugs που θα έχει στην αρχή στα σίγουρα. Το αν θα είναι το καλύτερο ή ένα από τα καλύτερα θα το δούμε. Δεν χρειάζονται υπερβολές ούτε από την μία ούτε από την άλλη πλευρά. 

Δεν υπάρχει περίπτωση το παιχνίδι να λάβει από επαγγελματίες του χώρου δεκάρια. Θα χάσει πόντους γιατί δεν θα είναι άριστο στην οδήγηση, δεν θα είναι το καλύτερο στο fighting, δεν θα έχει ο χαρακτήρας δύο ή παραπάνω τσουτσούνες και πάει λέγοντας. 

Στην τελική για την μεγαλύτερη μερίδα των gamers θα είναι μία όαση και σαν παιχνίδι αλλά και σε σχέση με την σκατά εποχή που ζούμε. Προσωπικά θεωρώ την εποχή που βγαίνει την καλύτερη δυνατή. 

Παρένθεση στην πρώτη παράγραφο: Και το RDR2 είναι ένα μαύρο χάλι μετά από τόσα patch. Εδώ βγήκε patch αρχές του μήνα και χάλασε την ένταση του ήχου, αλλά δεν παύει να είναι ένα κορυφαίο παιχνίδι με σενάριο τοπ οφ δε τοπ. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά λέω ότι με τόσο hype και τόσες καθυστερήσεις θα είναι περίεργο να έχει bugs τα οποία τα ανακαλύπτει εύκολα ο μέσος gamer μετά από 1-2 ώρες gameplay. Δεν λέω προφανώς αν υπάρχει κάποιο bug υπό συγκεκριμένες συνθήκες σε κάποιο σημείο του κόσμου, ε εντάξει κάτι μικρό μπορεί να ξεφύγει. Θα δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα quests δεν γίνεται να μην βρεις bugs, εκτός αυτού βέβαια η CDPR γενικά σαν εταιρεία απέχει πολύ από το ''bug-free'' gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιου μεγέθους παιχνίδια δεν μου έρχεται στο μυαλό εταιρεία με καλό παρελθόν (bug free - release date). Βλέπε Fallout new vegas, Skyrim, Kingdom Come..., RDR2... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...