Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

εκει ειμαι..

το ιδιο και εγω 

εχω  εναν  4770κ και  RTX 2080

Οποτε εχεις σιγουρο BN απο τον cpu. Ακομα και στα 60fps το παιχνιδι θελει cpu. Ειναι και gpu και cpu αρκετα demanding. Το DLSS σωζει την κατασταση στις nvidia απο οσα εχω δει. Αλλιως medium 1080p για 60αρι με drops στα 50 για 5700xt.

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Τι cpu usage έχεις στα σημεία που βλέπεις 40 καρέ;

Θα τερματιζει. Χθες βραδυ εβλεπα live streaming με 9900k και 5700xt σε 1080p και ειχε 55fps και cpu usage 50-60%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Εμενα δεν δείχνει τα fps με το afterburner....κάνω κάτι λάθος ??

Θέλει να ρυθμίσεις το τι θα δείχνει στην οθόνη από τα settings. Για να μην βγούμε εκτός θέματος, συζήτησε το λίγο με τον Γουγλη και είναι βέβαιο ότι θα σε βοηθήσει με ακριβείς οδηγίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Οποτε εχεις σιγουρο BN απο τον cpu. Ακομα και στα 60fps το παιχνιδι θελει cpu. Ειναι και gpu και cpu αρκετα demanding. Το DLSS σωζει την κατασταση στις nvidia απο οσα εχω δει. Αλλιως medium 1080p για 60αρι με drops στα 50 για 5700xt.

Θα τερματιζει. Χθες βραδυ εβλεπα live streaming με 9900k και 5700xt σε 1080p και ειχε 55fps και cpu usage 50-60%. 

Δεν είναι απαραίτητο. Μπορεί να τον κρατάει πίσω και το single thread. Γιατί τότε οι ryzen 2600 π.χ. θα "πετούσαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pirmen56 είπε

Δεν είναι απαραίτητο. Μπορεί να τον κρατάει πίσω και το single thread. Γιατί τότε οι ryzen 2600 π.χ. θα "πετούσαν".

Ναι και αυτο παιζει πολυ. Για να βαρουσε παντως ο 9900k 60% usage μεσα σε κλειστο χωρο χωρις NPC με 5700xt στα 1080p και 50-60fps σιγουρα ειναι αρκετα βαρυ και σε cpu. Αν βαλουμε και RT ακομα και με DLSS ειναι δυσκολα τα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι και αυτο παιζει πολυ. Για να βαρουσε παντως ο 9900k 60% usage μεσα σε κλειστο χωρο χωρις NPC με 5700xt στα 1080p και 50-60fps σιγουρα ειναι αρκετα βαρυ και σε cpu. Αν βαλουμε και RT ακομα και με DLSS ειναι δυσκολα τα πραγματα.

το συγκεκριμενο παιχνιδι τι επέξεργαστη και  καρτα  γραφικων θελει για να εχεις 70- fps με  rtx? on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

το συγκεκριμενο παιχνιδι τι επέξεργαστη και  καρτα  γραφικων θελει για να εχεις 70- fps με  rtx? on

Για 4k με dlss performance ultra rtx ultra θες 3090 για 9900k για 55-65fps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LEFteriz είπε

οτι βλεπεις :P και που είχε το Keychain αυτό παλι καλά.. Τουλάχιστον το πηρα στα 50,99 το ειχα πετυχει το καλοκαίρι..

Κανένας που να το δοκίμασε με  RTX2080  σε 1440p ;;; θα σηκώσει καθολου RT ή @@.....  θα το βαλω το βραδυ. 

 

Με RTX2080super και Ryzen 5700 ειμαι στο ultra,rtx on-on-medium,dlss σε οποιοδηποτε scale παιζει ωραια με hdr400,144hz,σε 2k monitor

Αυτο που μου το γονατιζει ειναι οι δυο τελευταιες ρυθμισεις κατω απο το  dlss που δε ξερω τι ειναι, τα dynamic fidelity και static fidelity κανουν την ζημια..αν γνωριζει καποιος ας μας διαφωτισει γιατι;

Επεξ/σία από angelo1ao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pcgameshardware.de/Cyberpunk-2077-Spiel-20697/Specials/Cyberpunk-2077-Benchmarks-GPU-CPU-Raytracing-1363331/

Ο 6/12 AMD R5 3600 με 3200Mhz RAM πίσω από στοκ(4,3Ghz) 6/6 i5 9600K  με 2666 RAM.

Αναπολώντας εκείνες τις-απείρου κάλλους-ημέρες που ήσουν ανόητος(να το θέσω πολύ ευγενικά) να δίνεις τόσα λεφτά στην Intel για τόσα λίγα cores. Αντί να πάρεις με πολύ λιγότερο τους βασιλιάδες του Future-proofness.

Herald ή Ryzenlake ή...τέλος πάντων πώς τα βλέπεις τα πράγματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε amd gpu βάλτε fidelity fx στο 80 και γενικά παίξτε με cascade shadows, βοηθάει.

Η 5700xt πάντως στο 1440p βαράει 98% για πλάκα 

6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

https://www.pcgameshardware.de/Cyberpunk-2077-Spiel-20697/Specials/Cyberpunk-2077-Benchmarks-GPU-CPU-Raytracing-1363331/

Ο 6/12 AMD R5 3600 με 3200Mhz RAM πίσω από στοκ(4,3Ghz) 6/6 i5 9600K  με 2666 RAM.

Αναπολώντας εκείνες τις-απείρου κάλλους-ημέρες που ήσουν ανόητος(να το θέσω πολύ ευγενικά) να δίνεις τόσα λεφτά στην Intel για τόσα λίγα cores. Αντί να πάρεις με πολύ λιγότερο τους βασιλιάδες του Future-proofness.

Herald ή Ryzenlake ή...τέλος πάντων πώς τα βλέπεις τα πράγματα;

720p δεν τα τρεχει; δεν παίζει ρολο; επίσης έβαλε 5600x με 3200 ram. Δεν είμαι amdακιας, απλά ρωτάω αν αυτά παίζουν ρόλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην αρχή ότι το ξεκίνησα το παιχνίδι μόλις βγήκα έξω από το κλαμπ σαν Street kid . Με την 2070 και τον i7 8700 τον απλό με ultra Ray tracing και dlss performance ειμαι εξω στα 55 με 60 fps. 

Μονο εγω δεν καταλαβαίνω την διαφορά στην εικόνα με τα διαφορετικά preset στο dlss? Σε όλα η ίδια εικόνα μου φαίνεται. 

Τοσο πολυ στραβός ειμαι η ειναι τοσο καλο το dlss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Virus200 είπε

Είμαι στην αρχή ότι το ξεκίνησα το παιχνίδι μόλις βγήκα έξω από το κλαμπ σαν Street kid . Με την 2070 και τον i7 8700 τον απλό με ultra Ray tracing και dlss performance ειμαι εξω στα 55 με 60 fps. 

Μονο εγω δεν καταλαβαίνω την διαφορά στην εικόνα με τα διαφορετικά preset στο dlss? Σε όλα η ίδια εικόνα μου φαίνεται. 

Τοσο πολυ στραβός ειμαι η ειναι τοσο καλο το dlss?

Ειναι αρκετα καλο το DLSS. Πρεπει να βλεπεις παντως διαφορα μεταξυ quality και performance dlss. Βγαλε screen σε ιδιο σημειο ολο και κατι θα καταλαβαινεις back to back. Κυριως shimmering πρεπει να βλεπεις στο performance dlss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

 

Ενω κανει εξαιρετικη αναλυση (και αυτη τη φορα) δεν μπορω να δεχτω την αποψη και ειδικα χωρις να το εχει τελειωσει οτι δεν ειναι το παιχνιδι της χρονιας. Αυτα για το βιντεο και συμφωνω μαζι του στην συντριπτικη πλειοψηφια.

Τα γραφικα ειναι next gen imo, η αληθοφανεια σε πραγματα οπως τα screen space reflections και μερικα rtx fx ειναι εκπληκτικα.. Σε καποια σημεια βεβαια ειδικα σε βροχη δειχνουν overdone αλλα αρτιστικα καταλαβαινω οτι μπορει να μην εντυπωσιαζουν αρκετο κοσμο.. Τεχνικα δεν θελω να μιλησω ομως αλλο και ενω περιμενα να ασχοληθω ΠΟΛΥ με αυτα ειναι εν τελει το τελευταιο πραγμα που με απασχολει μεχρι στιγμης ειμαι τοσο captivated απο τον κοσμο του παιχνιδιου..

Προσωπικα δεν μπορω να ξεκολλησω απο το πρωι που το επιασα.. Ειναι οντως slow paced εχει κινηματογραφικο ρυθμο αλλα δεν με χαλαει καθολου αυτο το απολαμβανω. Οι διαλογοι ειναι πολυ καλοι (δεν θα πω εξαιρετικοι) και δεν εχω προχωρησει ουτε εναν μεχρι στιγμης, η μουσικη ειναι απλα μαγεια, το gunplay και τα mechanics αρκετα καλα (θα μπορουσαν ομως να ειναι καλυτερα αλλα εδω διατηρω μια επιφυλαξη ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ με 6-7 ωρες να εχω ολοκληρωμενη αποψη για αυτο) και το μονο που πραγματικα με εχει χαλασει ειναι οντως η οδηγηση.. Τιναφτορε θυμιζει generic παιχνιδακι περασμενης δεκαετιας στην οδηγηση.. Η ιστορια μεχρι στιγμης μου αρεσει πολυ, το feeling του παιχνιδιου βγαζει πολυ cyberpunk χαρακτηρα ακομη και απο τις πρωτες ωρες και το μονο που απομενει ειναι να δω τι λενε και τα side missions γιατι τις πρωτες ωρες ειναι αρκετα βασικα και απλα.. 

Με ανησυχει το πως θα εξελιχθει το skill tree ειναι λιγο weird ο τροπος παρουσιασης του και οχι τοσο ευκολο να καταλαβεις προς ποια κατευθυνση θα κινηθεις.. Εχω την αισθηση (αλλα don't quote me on that) οτι ηθελαν να εχουν ενα πιο balanced approach αναμεσα στο stealth και στο attack οπως και στα υπολοιπα perks..  Θα δειξει ομως τι να πω σε τοσες λιγες ωρες.. 

Ενα μονο bug ειχα μεχρι στιγμης αλλα ηταν game breaking γιατι επρεπε να γυρισω πισω να μιλησω στον Jackie καποια στιγμη οταν τελειωσα μια αποστολη και δεν μπορουσα και αναγκαστηκα να κανω load να γυρισω λιγο πισω.. 

Με ολα του τα προβληματα για εμενα προσωπικα το παιχνιδι ειναι μεχρι στιγμης οπως μαλλον το περιμενα σχεδον σε ολους τους τομεις και χαιρομαι για αυτο.. Το τι θα δω στην συνεχεια δεν το ξερω αλλα αν η αρχη ειναι το ημισυ τοτε ειμαστε σε καλο δρομο.. 

Η αποδοση βατη αλλα οκ δεν εχει νοημα να μιλαω για αυτο με high end συστημα.. Θεματα ομως δεν εχω παιζει μια χαρα και ειναι το τελευταιο που με εχει απασχολησει.. Back to game.. :D 

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...