Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Anastazio είπε

με 8700κ και 5700xt 3440*1440 τον νιωθω τον πονο παντως...medium παλευεται,στα high θελει ζογκλερικα!

Για πες πως παει ειμαι με ακριβως ιδιο cpu/gpu και αναλυση. Medium θα βγαζει 50+fps να δουλευει και το freesync τουλαχιστον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, Arkin said:

Για πες πως παει ειμαι με ακριβως ιδιο cpu/gpu και αναλυση. Medium θα βγαζει 50+fps να δουλευει και το freesync τουλαχιστον?

Μεγάλη υπόθεση αυτό με το freesync range. Νομίζω οτι πιο πολύ μου έχει κακοφανεί στο game οτι πέφτω στα 40αρια κι έχω καλομάθει με 60 + freesync.

 

Βέβαια τα έβαλα όλα low εκτός απο lod και ambient occlusion και με με cas στο 90 παίζω με 45-65.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Συμφωνώ σε οτι λές, απλά ας του δώσουμε και χρόνο.

Αυτό με το hype είναι που νομίζω οτι έκανε πολλούς απο μας να είμαστε πιο επικριτικοί αλλά δεν βοήθησε και το πόσο ακραία το έκανε hype η ίδια η εταιρία.

Πίστεψέ με μόλις τελειωσε το download, ειχα πρώτη φορά μετά από χρόνια τέτοια χαρα και προσμονή και ξανανιωσα εφηβος 😂 Απλά επειδή δεν είμαι πια, σκέφτηκα κάποια πράγματα, τα ζυγισα και αποφάσισα προσωπικά οτι τα 60€ αυτή τη στιγμή για εμένα δεν τα αξίζει. Ίσως τα αξίζει σε λίγο καιρό, ίσως όμως και όχι και αξίζει να δω πως θα πάει για να δω αν θα δώσω λιγότερα. Δεν είμαι τσιπης, ωστόσο όπως δε θα έδινα ολο το ποσο σε ένα μαστορα που θα μου έταζε εκπληκτικό αποτέλεσμα και τελικά άφηνε το σπιτι μπ@ρντελ@, έτσι θα πράξω κι εδώ 😅

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Α συγχωρεμένος τότε.😁 Δε θα έπρεπε να έχεις μεγάλα θέματα με αυτή τη κάρτα.

Θέματα ιδιαιτερα δεν είχα, αλλά δεν με έκανε και να το καταευχαριστηθω. Αλλά εδώ το ίδιο λένε και άνθρωποι με 3080...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Μεγάλη υπόθεση αυτό με το freesync range. Νομίζω οτι πιο πολύ μου έχει κακοφανεί στο game οτι πέφτω στα 40αρια κι έχω καλομάθει με 60 + freesync.

 

Βέβαια τα έβαλα όλα low εκτός απο lod και ambient occlusion και με με cas στο 90 παίζω με 45-65.

Τα freesync/gsync θα κανουν ολη τη δουλεια για οσους δεν εχουν καρτα με DLSS. To monitor εχει 48-100hz freesync range αλλα αν πεφτει κατω απο 48 θα πρεπει να παιξω με CRU ωστε να ριξω το freesync range κατω απο τα 48 ισως να πηγαινει μεχρι 30. Ετσι καπως θα παλευετε η κατασταση ωστε να κρατησουμε και το fidelity των γραφικων για τι αν ειναι να παμε σε low για 50+fps σε τετοια αναλυση ζητω που καηκαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο που δοκίμασα και ξέχασα να το αναφέρω πριν. Ενώ το dualshock4 είναι μια χαρά, το dualsense δε το βλέπει το game παρόλα που στα υπόλοιπα steam games δουλεύει κανονικά.

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Τα freesync/gsync θα κανουν ολη τη δουλεια για οσους δεν εχουν καρτα με DLSS. To monitor εχει 48-100hz freesync range αλλα αν πεφτει κατω απο 48 θα πρεπει να παιξω με CRU ωστε να ριξω το freesync range κατω απο τα 48 ισως να πηγαινει μεχρι 30. Ετσι καπως θα παλευετε η κατασταση ωστε να κρατησουμε και το fidelity των γραφικων για τι αν ειναι να παμε σε low για 50+fps σε τετοια αναλυση ζητω που καηκαμε. 

Τυχερός είσαι εμένα το δικό μου έχει το ίδιο range αλλά sub54 αρχίζει το flickering.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως επιβεβαιώνω ότι με max settings + RT σε 4Κ δεν στέκεται κανένα γκέιμ δίπλα, ούτε καν το RDR 2. Η εικόνα είναι ξυράφι. Το YT το αδικεί πολύ, ειδικά στις υφές. Τις δικαιολογεί απόλυτα τις απαιτήσεις στα max.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Όντως επιβεβαιώνω ότι με max settings + RT σε 4Κ δεν στέκεται κανένα γκέιμ δίπλα, ούτε καν το RDR 2. Η εικόνα είναι ξυράφι. Το YT το αδικεί πολύ, ειδικά στις υφές.

Τίποτα ρε, στην εισαγωγική σκηνή στο καθρέφτη το έβλεπα με την κοπέλα μου και απλά γυρνάω και την κοιτάζω και αυτή είχε μένει με σαγόνια στο πάτωμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Όντως επιβεβαιώνω ότι με max settings + RT σε 4Κ δεν στέκεται κανένα γκέιμ δίπλα, ούτε καν το RDR 2. Η εικόνα είναι ξυράφι. Το YT το αδικεί πολύ, ειδικά στις υφές. Τις δικαιολογεί απόλυτα τις απαιτήσεις στα max.

απλα η rtx  3080 με το rt  on  δεν τα πιανει τα  60 fps  ουτε σε  1440π αλλα  ουτε σε 4κ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hellraiser2030 είπε

απλα η rtx  3080 με το rt  on  δεν τα πιανει τα  60 fps  ουτε σε  1440π αλλα  ουτε σε 4κ

 

Δεν πειράζει θα παίξουμε με 40FPS για την ώρα και στην επόμενη γενιά 2ο playthrough με 60άρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω διαβασει ακομα γνωμες για το gameplay...ok για τα low και mid range pc λογικο να ασχολουνται με τα fps,αλλα δε βλεπω και γνωμες απο εμας που το παιζουμε σε καλα σχετικα fps...Εμενα μου αρεσει πολυ το game και τα rpg στοιχεια του...οι διαλογοι ειναι φανταστικοι,εννοειται τα γραφικα υπεροχα με RT on...Πολλες επιλογες σε tree perks και οπλα...ανυπομονω να ξαναμπω στη Night City

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Herald είπε

To DLSS πάντως έχει προβλήματα ακόμα και στο quality. Το shimmering πάει σύννεφο

Δεν βλέπω κάτι σε 4Κ. Αψεγάδιαστο είναι.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν βλέπω κάτι σε 4Κ.

Με το που ξεκινάει το game στην μεγαλή αίθουσα κοίτα την μεγάλη σκάλα στα αριστέρα η΄τα κάγκελα απέναντι. Κάτσε θα σου βγάλω SS 

cb2077.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...