Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ιδια με τον @noFEARgr

Μετά απο 4 ώρες το παιχνίδι ειναι ότι καλύτερο εχω δει στο θεμα visuals,ατμοσφαιρας και λεπτομέρειας.Ως κατοχος 3080 και 5800x δε θα μπορούσα να μη ξεκινήσω στην night city για να διαπιστωθεί και απο μενα το πολυαναμενόμενο performance.

Βρεθηκε και stress test σημειο:

Spoiler

Έξω από τον ripperdoc στη little china στη πλατεια με τους πολλους npcs..Μου γονάτισε το pc ακομα και σε 1080p.

Κατα αλλά για τους χαρακτήρες δε περιμένα κατι λιγότερο απο τη cd project.Στα του σεναριου προβλεπω οτι ειναι αυτο που θα με κρατησει πατωντας τα 33 μου.

Ειναι ακομα πολυ νωρίς bugs δεν εχω δει..

Ο ήχος απο τα οπλα μου εκανε φοβερη εντύπωση και γενικα στα θετικα η μουσικη του..Κάποια στιγμη σαν να ακουσα Hans zimmer μαζι με vangelis και ανατρίχιασα..κατι τετοιο ας πουμε.

Στα αρνητικα του μεχρι στιγμης του το cover system και το χαοτικό inventory-loot..

Μεχρι στιγμής(πολυ λιγες ωρες βεβαια) κύριοι και κυριες its the best game (μετα το witcher 😛)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θήκη με τα game discs, World Compendium με λεπτομέρειες των ρυθμίσεων του παιχνιδιού και της ιστορίας, Postcards της Night City, Χάρτη της Night City και αυτοκόλλητα.

Αυτα ειναι μεσα ακομα και χωρις να κανουμε pre-order..σωστα?

 

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως έκανα το ΛΑΘΟΣ και παρήγγειλα από console club και 1) δεν μου έχει έρθει ακόμα 2) με ενημέρωσαν με sms ότι δεν θα έχει τα pre-oder bonus 3) δεν σηκώνουν τηλέφωνα, είναι μόνιμα κατεβασμένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sotirisl είπε

εγώ πάντως έκανα το ΛΑΘΟΣ και παρήγγειλα από console club και 1) δεν μου έχει έρθει ακόμα 2) με ενημέρωσαν με sms ότι δεν θα έχει τα pre-oder bonus 3) δεν σηκώνουν τηλέφωνα, είναι μόνιμα κατεβασμένα....

και εμενα αυριο θα μου ερθει...απο πλαισιο 'εχασαν' την προ-παραγγελια μου..οποτε πανε τα bonus!

για αυτο ρωταω για τον χαρτη κλπ αν υπαρχουν ετσι και αλλιως μεσα στο κουτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilos είπε

Λοιπόν επανέρχομαι δριμύτερος για να σώσω Πασχάληδες, Βέγγους κλπ που δεν έχουν DLSS. Για κάποιο λόγο το game έχει περίπου το ίδιο performance στο medium preset σε σχέση με αυτά τα custom settings και φυσικά δείχνει πολύ χειρότερο.

1.jpg

2.jpg

Στον κλειστό χώρο του corporate starting area είχα κάπου ~50 fps σε 1440p. Έπειτα ενεργοποίησα το gpu scaling με 35% sharpening με τα ίδια settings και το game τρέχει νεράκι σε 1080p και φυσικά δείχνει πολύ καλύτερα σε σχέση με πριν. Δε πιάνει native 1440p, αλλά παίζεις σαν άνθρωπος με πολύ σπάνια drops κάτω από τα 50-55 fps. Σε κλειστούς χώρους έχω σχεδόν πάντα κλειδωμένα 72 που είναι και το ζητούμενο για το monitor μου. 2-3 settings είναι που κάνουν όλη την ζημιά δηλαδή σε high.

Ωραιος ο φιλος. Με αυτα τα settings παιζω σταθερα 30 fps και στην οδηγηση στην Night city με την ταπεινη rx 580 8gb μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zvarthangalos είπε

Έχω την εντύπωση με λίγο που το έπαιξα (πρώτη αποστολή) πως την AI ακόμη ένα παιχνίδι που ειναι καραμπινάτο φουτουριστικό high tech και μπλα μπλα μπλα... την έχει ξεχασμένη καπου στην δεκαετία του 90 όυτε καν στο millennium,.

Αν κάνω λάθος τα σχόλια σας δεκτά

Το παρατήρησα και εγώ αυτό με το AI....ήταν ο άλλος κρυμμενος πίσω από εναν πάγκο και με πυροβολούσε έκανα τον κύκλο πήγα δίπλα του χωρίς stealth και αυτός κοιτούσε ακόμα στην αρχική μου θέση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Ωραιος ο φιλος. Με αυτα τα settings παιζω σταθερα 30 fps και στην οδηγηση στην Night city με την ταπεινη rx 580 8gb μου

Για δοκιμάστε τα βγάλετε τα cascaded και πείτε αν εχει ουσιαστική διαφορά σε fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Balantakos said:

και εμενα αυριο θα μου ερθει...απο πλαισιο 'εχασαν' την προ-παραγγελια μου..οποτε πανε τα bonus!

για αυτο ρωταω για τον χαρτη κλπ αν υπαρχουν ετσι και αλλιως μεσα στο κουτι. 

λογικά ναι... ακόμα και αν παραγγείλεις τώρα από Πλαίσιο Public κτλ σου στέλνουν την έκδοση Day One που έχεις μέσα τους χάρτες...

Κάποιες στιγμές σκέφτομαι να τους πιστολιάσω στο console club (να μην παραλάβω)  και να παραγγείλω από το Πλαίσιο. Όχι γιατί έχω ανάγκη να παιξω Cyberpunk άμεσα (έχω κάτι ανοιχτούς λογαριασμούς με το disco elysium & το sekiro), αλλά μου κακοφαίνεται πολύ η συμπεριφορά τους. Eίπα να μην στηρίξω Πλαίσιο/Public κτλ αλλά ένα συνοικιακό μαγαζι και το μετάνιωσα....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vins είπε

Για δοκιμάστε τα βγάλετε τα cascaded και πείτε αν εχει ουσιαστική διαφορά σε fps

Για την ακρίβεια έβαλα το ultra preset και κατέβασα μόνο αυτό που έχει low ή off στο σκρινσοτ

Σταθερός 30 και η εικόνα ρίχνει σαγόνια! 

Θα δοκιμάσω και αυτό που λες ξεκλειδωνοντας τα fps να δω πόσο θα φτάνει

Δοκιμη και στα cascaded, ειχα 3-4 fps Πανω σε καποιες στιγμες, 1-2 σε αλλες, γενικα με το ultra preset τις αλλαγες του συμφορουμιτη και δυο τρια σκαλισματα δεν πεφτω απο 30 σε πατιλικια στην night city που δοκιμασα και σε καποια μερη με καμποσα npc. Ανεβαζω και αναλυτικα σκριν. 

Screenshot_1.png

Και το δευτερο σκριν γτ πανω δεν με αφηνε να το ανεβασω 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από giannis808
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παιζει το παιχνιδι στο pc μου (I7 6700Κ, gtx 1070, 16gb ram, ssd) , σε medium με δύο τρία high οπως textures. Aπόλυτα ομαλή κίνηση και ούτε ιχνος απο κολλήματα, με frame rate ακομη και στην πολη 60 ή κοντά στα 60fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, ilos said:

Κάποια keyboard binds δε γίνονται remap (παράδειγμα αριστερόχειρες ή ανώμαλοι σα και μένα μπορεί να θέλουν να παίξουν με τα arrow keys αντί για wasd ή να αλλάξουν το quicksave button γιατί στο F5 είναι το overlay hotkey του afterburner κλπ). Πηγαίνετε C:\Users\[YOUR USER NAME]\AppData\Local\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077 και βρείτε το UserSettings.json. Κάντε το edit με κάτι βολικό όπως το notepad++ και από εκεί μπορείτε να κάνετε force bind και keys που δεν σα αφήνει in game όπως τα arrow keys. Πχ  για παράδειγμα αλλάζετε το

 "name": "vehicleAccelerate",
                    "type": "name",
                    "value": "IK_W",
                    "default_value": "IK_W"

 "name": "vehicleAccelerate",
                    "type": "name",
                    "value": "IK_Up",
                    "default_value": "IK_Up"

κ.ο.κ.

Όταν τελειώσετε με όσα θέλουν αλλαγή κάντε το αρχείο read only και είστε jet.

Κάποια keys είναι hardcoded και δε πρόκειται να αλλάξουν κυρίως τα μηνύματα με το c και το f για τα grapples, αλλά μικρό το κακό. Ελπίζω να νιώσουν και να τα φτιάξουν κάποια στιγμή όλα αυτά.

Αλλάζει και το F, μην διαδίδεις ανακρίβειες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι που κλαίγονται στο pc , είτε έχουν πολύ low end σύστημα είτε δεν έχουν περάσει τους τελευταίους drivers . Ειδικά στο cyberpunk οι drivers κάνουν πολύ μεγάλη διαφορά τόσο σε bugs αλλά και σε performance 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι που κλαίγονται στο pc , είτε έχουν πολύ low end σύστημα είτε δεν έχουν περάσει τους τελευταίους drivers . Ειδικά στο cyberpunk οι drivers κάνουν πολύ μεγάλη διαφορά τόσο σε bugs αλλά και σε performance 

άντε να τα πούνε να ξεδόσουν... θέλουμε να ρωτήσουμε για το παιχνίδι και την ιστορία και μηχανισμούς και χάνονται στα άπειρα ποστς με τα benchmarks! Ήδη μια ερώτηση μου για μηχανισμό του παιχνιδιού θάφτηκε.
Ελπίζω οι mods να κάνουν υπομονή μια βδομάδα πριν πουν τέλος.

Είπαμε το παιχνίδι είναι βαρύ, είναι κακογραμμένο, μας δούλεψε η CDPR με τα delays ειδικά το τελευταίο, deal with it να πάμε παρακάτω, να ανακαλύψουμε το παιχνίδι όμως.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...