Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, silenoz66 said:

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω με αυτό το setting , 
OFF να πάρω όλα τα fps?
psycho με άπειρο perf hit αλλά πολύ ανώτερο visual και λίγο θόρυβο?

Go Psycho or GTFO!

Διαλιέχτε..

 

Κατ'εμέ δεν παίζεται κάτω από τα 60.  Οπότε, κάνε την καρδιά σου πέτρα φίλε μου... για το fps ρε γμτ..

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είναι κλασσικό θέμα αυτό, λες και σε τιμωρούν άμα παίζεις χωρίς RTX, το ίδιο θέμα είχε και το Control και δεν φτιάχτηκε ποτε αυτό το shimmering bug.

Ίσως επειδή τα RT Reflections θέλουν πολλές εργατοώρες να γίνουν, δεν ασχολούνται και πολύ με τα screen space και τα αφήνουν στην τύχη τους. Γιατί σε games που δεν έχουν RT είναι μια χαρά η ποιότητα των screen space..

9 λεπτά πριν, Coppermine είπε

η γνώμη μου είναι φυσικά και σε όποιον αρέσει αλλά πλέον συμπεραίνω ότι ανεβήκαμε level.....

Το πρόβλημα είναι ότι ανεβήκαμε level σε ένα game μόνο. Άντε τώρα να ξαναβγεί κάτι αντίστοιχο. Σε 5 χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι ανεβήκαμε level σε ένα game μόνο. Άντε τώρα να ξαναβγεί κάτι αντίστοιχο. Σε 5 χρόνια..

Ε άμα κάποιοι το αγοράζουν με Ισραηλινό VPN μέσω Ρωσσίας τι περιμένεις ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω με αυτό το setting , 
OFF να πάρω όλα τα fps?
psycho με άπειρο perf hit αλλά πολύ ανώτερο visual και λίγο θόρυβο?

Δεν ξέρω ποσο συχνό είναι σε αυτό το game για να σου πω, στο Control τα έκλεισα τελείως γιατί ήταν συχνό το bug και δεν παλευοταν, στο RΕ2 Remake το έβλεπες λίγες φορες οποτε δεν ήταν θέμα. Παρόλα αυτά πάντα fps και μετά graphs imho, ειδικά άμα μιλάμε για ffp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι ανεβήκαμε level σε ένα game μόνο. Άντε τώρα να ξαναβγεί κάτι αντίστοιχο. Σε 5 χρόνια..

Δεν διαφωνώ αλλά έχουμε και το RDR 2 που είναι επίσης εκπληκτικό αλλά το cp 2077 είναι το νέο crysis της εποχής του έστω και αν πέρασαν 13 χρόνια μέχρι να συμβεί αυτό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Stavrakas13 είπε

Υπερβολές θα έλεγα. Πολύ όμορφο παιχνίδι αλλά σαν το άλμα που έκανε το crysis, ε όχι.

Μόνο το RDR2 είναι που το πλησιάζει. Δεν υπάρχει κάτι άλλο ούτε καν κοντά στα CP77. Μια χαρά άλμα είναι στα visuals..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Stavrakas13 είπε

Υπερβολές θα έλεγα. Πολύ όμορφο παιχνίδι αλλά σαν το άλμα που έκανε το crysis, ε όχι.

Το cyberpunk είναι το πρώτο που κάνει χρήση σε τέτοιο βαθμό του ray tracing.  Κανένα άλλο παιχνίδι δεν είχε όλα αυτά τα effect και φυσικά σε open world.  Τσεκαρε το  βιντεακι του digital foundry , τα εξηγεί πολύ καλά. 

Άρα ναι μιλάμε για το νέο crysis 

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μόνο το RDR2 είναι που το πλησιάζει. Δεν υπάρχει κάτι άλλο ούτε καν κοντά στα CP77. Μια χαρά άλμα είναι στα visuals..

Το rdr2 ναι μεν πανέμορφο αλλα δεν έχει καμία σχέση.  Πέρα από το Rt έχει πολύ λιγότερα πολύγωνα λόγω της θεματολογίας του  και το σημαντικότερο έχει μόνο μια πηγή φωτός, τον ήλιο ( και το φεγγάρι την νύχτα αλλα στις κονσόλες δεν είναι. )

Το cyberpunk έχει χιλιάδες πηγες  μεσα στην πόλη.  

Φυσικά και η ποσότητα των npc δεν έχει καμία σχέση 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για settings τι κάνω? Ryzen 1600x/1080ti σε 4k Sony TV. Στο ultra είμαι 18-24 frames και low-medium preset 30-40

Θα πρέπει να αναγκαστώ να το κατεβάσω σε fullhd?

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Stavrakas13 είπε

Υπερβολές θα έλεγα. Πολύ όμορφο παιχνίδι αλλά σαν το άλμα που έκανε το crysis, ε όχι.

ρεεε σα το νερό του farcry κανένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, therock είπε

Για settings τι κάνω? Ryzen 1600x/1080ti σε 4k Sony TV. Στο ultra είμαι 18-24 frames και low-medium preset 30-40

Θα πρέπει να αναγκαστώ να το κατεβάσω σε fullhd?

Μου την σπάει να χάνεται το ποστ μου στο τέλος της Σελιδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μου εκατσε πολυ στραβα το feeling του first person στο συγκεκριμενο παιχνιδι, ακομα και το driving ειναι κλασικο σαπιο driving απο fps game. Για εμενα missed opportunity που δεν ειναι τριτου προσωπου, θα ηταν πολυ πιο παλευσιμα και τα λιγα fps που τρεχει (ειτε σε raster σε παλιοτερα συστηματα, ειτε με RTX on, σε καινουρια) και νομιζω θα ηταν πολυ καλυτερο και το gameplay και η αισθηση του κοσμου. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...