Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Ε άμα κάποιοι το αγοράζουν με Ισραηλινό VPN μέσω Ρωσσίας τι περιμένεις ;) 

να διαφωνησω λιγο. γιατι 25€ απο το ρωσικο gog , κ ena 30αρι στο πρωτο sales τοy steam + ενα 30αρι τα expansion, οποτε απο εμενα πχ θα τσιμπησουν 85€ . not bad θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Προσωπικα μου εκατσε πολυ στραβα το feeling του first person στο συγκεκριμενο παιχνιδι, ακομα και το driving ειναι κλασικο σαπιο driving απο fps game. Για εμενα missed opportunity που δεν ειναι τριτου προσωπου, θα ηταν πολυ πιο παλευσιμα και τα λιγα fps που τρεχει (ειτε σε raster σε παλιοτερα συστηματα, ειτε με RTX on, σε καινουρια) και νομιζω θα ηταν πολυ καλυτερο και το gameplay και η αισθηση του κοσμου. 

 

- Lets talk perspective! First Person only?
Yes, First Person Perspective. Not a decision made easily, but at CDPR, story matters most. For CP2077, first person works best for the story they are going to tell us. V will be your character and hopefully, you will become V. If you're just dying to be able to see more of yourself as V, CDPR has been confirmed that there will be an inventory view, mirrors and that the game will have some form of photo-mode.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Δεν είδα κανένα performance review και το δοκίμασα χθες με μισή καρδιά αφού ακόμα δεν έχει έρθει η 3080 και έχω ξεμείνει με την 2080Τi......and WOW

 

Και μόνο που το διάβασα, στενοχωρήθηκα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Προσωπικα μου εκατσε πολυ στραβα το feeling του first person στο συγκεκριμενο παιχνιδι, ακομα και το driving ειναι κλασικο σαπιο driving απο fps game. Για εμενα missed opportunity που δεν ειναι τριτου προσωπου, θα ηταν πολυ πιο παλευσιμα και τα λιγα fps που τρεχει (ειτε σε raster σε παλιοτερα συστηματα, ειτε με RTX on, σε καινουρια) και νομιζω θα ηταν πολυ καλυτερο και το gameplay και η αισθηση του κοσμου. 

Δεν υπάρχει καλύτερο gameplay απο το να κρύβεσαι πίσω απο καναπέδες και τοίχους σε 3rd person, κανοντας tag τους κακούς και ύστερα να να τους ρίχνεις με headshots βγάζοντας απλά χέρι σου απο δίπλα. Πολύ ρεαλιστικό. Το ίδιο θα έκανα κι εγώ στην πραγματικότητα αν έβλεπα μέσα απο τους τοίχους ή αν είχα μάτια drones.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

να διαφωνησω λιγο. γιατι 25€ απο το ρωσικο gog , κ ena 30αρι στο πρωτο sales τοy steam + ενα 30αρι τα expansion, οποτε απο εμενα πχ θα τσιμπησουν 85€ . not bad θα ελεγα.

85€ για να πάρεις ένα παιχνίδι και ένα expansion που κάναν develop επί 7-8 χρόνια. Τέλεια, τα πιάσανε τα λεφτά τους.


Αμά στη Ρωσσία το δίνανε 1 ευρώ, πάλι μέσω VPN θα το αγόραζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Ryzen 5 3600 και RX 5700 (unlocked με morepowertool και OCed στα 2000ΜΗz) με Preset High και Crowd Density Medium, μέχρι στιγμής στην πρώτη ώρα έχω συνεχώς 80+ fps σε 1080p. Δεν το βάζω ultra ακόμα γιατί περιμένω να βγω σε βαριά περιβάλλοντα για να δω τι γίνεται.
Σαν gameplay δεν θα το ήθελα First Person, και άλλαζα και συνεχώς μεταξύ keyboard και xbox controller, αλλά νομίζω καταλήγω στο ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι το shooting με controller απλά δεν γίνεται.
Αυτά για το ξεκίνημα, έχουμε μέλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

85€ για να πάρεις ένα παιχνίδι και ένα expansion που κάναν develop επί 7-8 χρόνια. Τέλεια, τα πιάσανε τα λεφτά τους.


Αμά στη Ρωσσία το δίνανε 1 ευρώ, πάλι μέσω VPN θα το αγόραζες?

ναι αν θεωρουσαν εμενα στην ελλαδα ικανό να δώσω 60 και τον ρωσσο οχι, παλι απο τη ρωσσία θα το επαιρνα αφου αυτοι τοσο πιστεύουν οτι πρεπει να πωλειται το προιον τους σε μια αγορά οχι μικρότερης δυναμικότητας απο τη δική μας. 

απο εκει και πέρα, το να λες οτι τα 85 € δεν είναι ποσο ικανό να σου υπενθιμήσω οτι και εσυ που προφανώς έισαι πιο ηθικός για να απαντας ετσι, 60+30 το expansion, παλι τα ιδια θα τους δώσεις οποτε ουτε τωρα τα πιασανε τα λεφτά τους.

και επίσης το witcher 3 το έχω αγοράσει σε 4 πλατφόρμες, και έχω δώσει συνολικά περι τα 150€ , οπότε απο αυτο και μόνο στα δικά μου μάτια αποδεικνύεται οτι οταν κάτι αξίζει τοτε θα πληρωθει και με το παραπάνω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Ε άμα κάποιοι το αγοράζουν με Ισραηλινό VPN μέσω Ρωσσίας τι περιμένεις ;) 

Καλέ να σε κρατήσουμε εσένα να μας λες ανέκδοτα, ωραία τα λες! Άντε να πάρεις κάνα cpu με σομπρέρο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αφήνω για λίγο τα τεχνικά απέξω για να πω ότι απλά το παιχνίδι είναι εξαιρετικό.

Ναι συμφωνώ για τα bugs, peeformance, κλπ αλλά στο κάτω-κάτω ένα παιχνίδι το παίζεις κυρίως για το gameplay. Και το συγκεκριμένο μετά από 10 ώρες περίπου που ασχολούμαι μαζί του με έχει κερδίσει.

Για την ακρίβεια αυτό Witcher 3 έχω να χωθώ τόσο πολύ μέσα σε έναν κόσμο. Quests, διαλογοι και γενικότερα στησιμο είναι εξαιρετικα.

Αυτά τα ολίγα.

 

Επεξ/σία από vste
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stavrakas13 είπε

Υπερβολές θα έλεγα. Πολύ όμορφο παιχνίδι αλλά σαν το άλμα που έκανε το crysis, ε όχι.

Ban ο κυριος παρακαλω 😛😛

Προσοχή στους μη υποστηρικτές..

Θα ακολουθήσει ιδια συνταγή με το witcher.

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι θυμιζει εντονα futuristic GTA σε fps mode, βρισκω την ατμοσφαιρα του εξαιρετικη σε στυλ blade runner και το story φαινεται να εχει πολυ ψωμι. Αυτο που με χαλαει λιγο ειναι το inventory management, παιρνεις items συνεχεια καθως και καινουργια δυνατοτερα οπλα σχεδον σε καθε νεο fight οποτε απορω πως θα δουλεψει το upgrade/crafting system αν συνεχισει ετσι. Τα 2 πρωτα main missions φαινεται να ειναι αρκετα on rails σε στυλ GTA κατι που δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει επισης.

Γενικα οι εντυπωσεις ειναι θετικες και με προκαλει να το συνεχισω και να χαθω στην night city.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με χαροποιει που εχει scalability για μεγαλο φασμα hardware παντως και τα low με high δεν ειναι ενα τσιγαρο δρομος πχ. Στα max το παιχνιδι ειναι μια οπτικη πανδαισια,αναρωτιεμαι τι ακριβως θα μπει στο next gen patch που λενε

Δυστυχως εμενα με κρεμασε η γενικη ταχυδρομικη,οποτε θα χασω την ευκαρια να το λιωσω μες το σ/κ. Δεν πειραζει,τι ειναι μερικες μερες ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...