Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Κάτι άσχετο σχετικό αλλά ακόμα και στο character creation το να έχει πουλιά, βυζιά, μεγάλα μικρά, να φτιάχνεις κοριτσάκια με πουλάκια ή αγοράκια με βυζάκια το θεωρώ μια μεγάλη βλακεία που προσφέρει το απόλυτο τίποτα.

Αυτό πες τα στον NPC, στο πρώτο sex scene μου. Σου προτείνω να δεις αυτήν την ταινία για να καταλάβεις τι εννοώ.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Θα του δώσω πολλές ευκαιρίες ακόμα, αυτό είναι το μόνο σίγουρο και περιμένω αρκετά να αλλάξουν τους επόμενους μήνες. Με την καμία όμως δεν φτάνει αυτό που ένιωσα τις πρώτες στιγμές όταν πάτησα το play στο Witcher 3 (και σε άλλα απλά αναφέρω το W3 γιατί είναι το προηγούμενο δικό τους).

Κάτι άσχετο σχετικό αλλά ακόμα και στο character creation το να έχει πουλιά, βυζιά, μεγάλα μικρά, να φτιάχνεις κοριτσάκια με πουλάκια ή αγοράκια με βυζάκια το θεωρώ μια μεγάλη βλακεία που προσφέρει το απόλυτο τίποτα.

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Η cdpr δημιούργησε πολύ μεγάλες προσδοκίες, λόγω της απόλυτης επιτυχίας του w3, στις οποίες δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει με το cyberpunk.

Όσοι περιμέναμε κάτι αντίστοιχο ή ανώτερο από το w3 έχουμε μία μικρή απογοήτευση (μιλάω για το game καθαρά και οχι για bugs κλπ που μπορούν να διορθωθούν). Ωραίο παιχνίδι δεν λέω, αλλά είναι ένα ακόμη παιχνίδι. Δεν έκανε τη διαφορά πιστεύω όπως το w3. 

Χωρίς να θέλω να μειώσω την εταιρία, πρεπει να παραδεχτούμε πως είχε βγάλει στην ουσία μόνο ένα παιχνίδι (τη σειρά witcher), το οποίο ήταν υπέροχο, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι θα μας βγάζει με κάθε νέο game το ίδιο συναίσθημα δυστυχώς. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ilos είπε

Αυτό πες τα στον NPC, στο πρώτο sex scene μου. Σου προτείνω να δεις αυτήν την ταινία για να καταλάβεις τι εννοώ.🤣

Eίσαι μερακλής και σίγουρα παλιός, χρειαζόμαστε περισσότερους τέτοιους gamers 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ilos είπε

Αυτό πες τα στον NPC, στο πρώτο sex scene μου. Σου προτείνω να δεις αυτήν την ταινία για να καταλάβεις τι εννοώ.🤣

Την έχω δει και ήταν καλή. Βέβαια μου ήρθε απότομα στα μούτρα το λουκάνικο δεν το περίμενα 🤮 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στη πολη έναν άντρα να κυνηγάει μια γυναίκα. Τρέχω απο πισω να δω τι θα γίνει κ προσπαθω να βαρεσω τον άντρα χωρίς επιτυχία (  δεν γίνεται aggressive προς εμένα απλά συνεχίζει να τρεχει) . Δεν θέλω να πυροβολισω θέλω να δω αν φταει τη κοπέλα αν θα τη βαρεσει, αν θα πανε σε άλλο σημείο της πολης κ θα ανοίξει question

Τελικά απλά έτρεχαν σε ένα κυκλο συνέχεια. Δεν ειναι  ουτε   witcher ουτε red dead 2 . Είναι ψόφιο. Επίσης για άλλη μια φορά σε παιχνιδι κυκλοφορείς στη πολη με τα όπλα στο χέρι κ δε τρέχει τίποτα. 

 

Πάντως είναι πολυ καλό παιχνιδι , δε τίθεται θέμα. Και έχει ποικιλία και πολυ φάση. Όταν χακαρεις κάμερες και πυροβολα τους καθαρίζεις όλους κ μετα πας κυριος κ μαζευεις απλά το loot από τα πτωματα νοιώθεις πολυ ωραια. 

 

Επίσης δε μπορω να πω ότι έχω συμπαθησει κάποιον  npc / "companion ", αλλά έχω  βάλει δυο γκομενακια στο μάτι. Το ότι έχω κάνει μερικές επιλογές όχι για να δω την εξέλιξη της ιστορίας αλλα για να τις ρίξω δε ξερω αν λέει κάτι για το story ή κάτι για εμένα 😃😃😇

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού διάβασα το βιβλιαράκι σήμερα και άκουσα ΟΛΟ το 2ωρο Soundtrack παρέα με καφεδάρα είπα να το ξεκινήσω. Καλό το char customizer αλλά οκ....δεν έδωσα και πολύ σημασία. Ξεκίνησα Nomad μιας και μου άρεσε περισσότερο το συγκεκριμένο playstyle στη περιγραφή, μετά θα πιάσω Street kid και τελευταίο το Corpo.

Με το 1.04 patch μέσω GOG installer

Σε 8600Κ @ 4.9Ghz, 32gb RAM, 5700 Pulse @ XT core clock +undervolt, 970Evo Plus, Win10 LTSC Nov2020, ATI driver 20.12.1

μου έδωσε σε 1440p προτεινόμενη ρύθμιση την Ultra. Προτίμησα να παίξω στο High Preset με κλειστά τα grain, blur κλπ που αναφέρθηκαν παραπάνω.

Έφτασα πριν λίγο και Night City και δεν βλέπω πουθενά σπασίματα στη κίνηση. Είμαι με freesync 48-164Hz. Θα επιβεβαιώσω και τα fps αλλά το παιχνίδι πάει τέρμα smooth χωρίς κολλήματα ή crashes, bugs. Ξεκίνησα Hard difficulty και προσπαθώ να συνήθίσω λίγο το aiming χωρίς assist γιατι συνηθίζω κάπως τα ψηλά dpi και νομίζω οτι το game θέλει κάπου στα 800-900 για να στοχεύεις με ακρίβεια.

Αν και θα ήθελα να απολαύσω λίγο το περιβάλλον, η δράση είναι κάπως γρήγορη και ακόμα και με ακουστικά δεν έχω απόλυτα καθαρό ήχο στους διαλόγους για να προλαβαίνω τι λένε δίχως να διαβάζω subs. 

Ηχητικά και σε ομορφιά το παιχνίδι είναι απίστευτο. Οι χαρακτήρες προσεγμένοι και οι διάλογοι όσο παλεύω να προλάβω έχουν ζουμί για να χωθείς στην ιστορία. Φανταστικό οπτικό αποτέλεσμα στα πρόσωπα των NPC που βγάζει και την διάθεση που έχουν απέναντί σου. Τα keyboard controls για old school gamer τα βρίσκω κάπως δύσχρηστα ειδικά το F και το κουμπί επιλογής διαλόγων και συμφωνώ με τους αποπάνω που το ανέφεραν.

Νομίζω οτι πρόκειται για τίτλο που θέλει να το πας αργά και να πιάσεις δυνατά την ιστορία. Τουλάχιστον εμένα μου χρησίμεψε πολύ ότι διάβασα στο βιβλίο. Αν το πιάσετε βιαστικά θα χάσετε πολλά νομίζω και ίσως κάνετε και λάθος επιλογές στις απαντήσεις και στην εξέλιξη του char path.

Θα επανέλθω πιο βράδυ με περισσότερα.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Μιλάνε για 10-15% boost.

b8nLNH7.png

Ill give it a try and report, αλλά δε περιμένω much γιατί είμαι μόνιμα gpu bound με τα settings μου. Επίσης το string είναι σε άλλη memory address σε "συγγενικά" exe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, valkon είπε

Σχωράτε με, αλλά δεν βλέπω τίποτα next gen. Δεν με ενδιαφέρει σε τι κατάσταση θα είναι σε 3 χρόνια, εγώ κρίνω τώρα. Τρώει την σκόνη του RDR2

Για non-rtx users όντως μπορώ να πω το ίδιο.

Με rtx on είναι άλλη εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Μιλάνε για 10-15% boost.

b8nLNH7.png

Να χακαρεις το .exe του παιχνιδιου για να βγάλεις περισσοτερα frames. Είδατε immersion και 4th wall break απο τη CD Projekt? 

Γατάκια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...