Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Διαβάζω και εδώ και στο reddit ότι τους λειτουργεί . Οκ ανεβάζει το cpu util (και εμένα είναι μόνιμα στο 30%)αλλα στη πράξη σας δίνει frames? Πόσο βελτίωση έχει?? Ρε παίδες εγώ το δοκίμασα και πήγα στη σειρά που αναφέρει ό οδηγός αλλά σε μένα έχει άλλους αριθμούς. Wtf?? 

Εμένα καμία διαφορά πάντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν οδηγούσα μεσα στην πόλη με μεγαλη ταχύτητα επεφταν αρκετα τα fps,κατεβάζοντας το crowd density εστω και στο medium ειδα τεραστια διαφορα.

Στα του game το stealth φαινεται να θελει αρκετη υπομονή που αν εχεις μονο ενα τριωρο το βραδυ να παιξεις δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη..😂βεβαια υπαρχουν αρκετα καλουδια που μπορεις να το κανεις πιο εύκολο κυριως με τα hack.Αλλα συνηθως περναω στη φαση παρτα λιζα και καντα κορνιζα..Το cover system ειναι μια χαρα,δεν ειχα γραψει καλα λογια αλλα το συνήθισα.

Θέλει αρκετο ψαξιμο το inventory κυριως με τα cyber..επισης πηρα ενα clothing mod και δε ξερω που μπαινει.😛

7 ωρες και μονο καλα λογια μπορω να γραψω..Απιστευτη εμπειρία.Αχ αυτο το οπτικο κομματι!!

Επεξ/σία από Sprou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metacritic user review's:

One of the worst AAA games I’ve ever played. Graphics are bad, bugs are all over the place, the writing sucks and nothing even matters, the life paths are a farce. Everything is all dressing no substance. Nothing matters. The driving is like from a PS2 game. You can’t interact with anyone or anything in the city.

-

I hope they never make video games again, they have absolutely zero talent. Promoting this as "next generation of open-world games" is biggest lie and insult gaming community has ever got.

Οτι να ναι..για αυτο εχει 6.7 - και μετα σου λεει κατσε διαβασε reviews..οχι ευχαριστω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Please μην συγκρίνετε το παιχνίδι με και το RDR και το Valhalla που το 90% του χάρτη είναι δέντρα και κατσάβραχα. (πολύ όμορφα δε λέω)

Ούτε με το GTA5 γιατί η διαφορά σε επίπεδο συστημάτων είναι χάος. Όταν πχ ένα πιστόλι στο GTA5 έχει μία-δύο παραμέτρους στο 2077 έχει χίλιες. Έχει attributes, (πχ ricochet) έχει damage types (bleed, fire κλπ) και όλα αυτά αλλάζουν με τα upgrades και τα perks που διαλέγεις. Αυτά δεν προσθέτουν μόνο βάθος αλλά και βάρος.

Αν αυτό που ψάχνετε είναι ένα open world game για να κόβετε βόλτες και να πυροβολάτε npcs στη μούρη ίσως το Cyberpunk δεν είναι για εσάς. Δεν το λέω υποτιμητικά, καθ'ένας με τα γούστα του. Εγώ παίζω σε σαπάκι ΧΟΝΕ και περνάω σούπερ!

Το κερασάκι στην τούρτα (που δεν το περίμενα) είναι οτι το shooting είναι καταπληκτικό!

 

DimitrC_2077_5.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Διαβάζω και εδώ και στο reddit ότι τους λειτουργεί . Οκ ανεβάζει το cpu util (και εμένα είναι μόνιμα στο 30%)αλλα στη πράξη σας δίνει frames? Πόσο βελτίωση έχει?? Ρε παίδες εγώ το δοκίμασα και πήγα στη σειρά που αναφέρει ό οδηγός αλλά σε μένα έχει άλλους αριθμούς. Wtf?? 

μετα κοπων το εκανα,οντως ανεβαζει το cpu util εως και 5-10%,αλλα οπως λεει ο γιαννης απο πανω ελαχσιτα ως καθολου περισσοτερα frames,λογικα πιανει ταβανι η 580 στα 45-50frames και τοσα καλα ειναι....

Επεξ/σία από di maria kun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το quest heist στον προλογο ειναι ανετα στα top 10 που εχω δει σε game . Ολη η ατμοσφαιρα , η εξαιρετικη μουσικη , τα γραφικα οι διαλογοι τα animation και η υποθεση οπως εξελίχθηκε σε ειχαν στην τσιτα απο την αρχη μεχρι το τελος που εγινε αυτο

Spoiler

1388399506_jacky1.jpg.2deaa942fcd916b91dac5fdded937c8a.jpg

 

1367498960_jacky2.jpg.b059585f0849f9d704435b89a2eb3a90.jpg

Μεχρι στιγμης οτι περιμενα απο ενα cyberpunk παιχνιδι της cd projekt εχει φτασει η και ξεπερασει τις προσδοκιες μου

 

pool.jpg

blade.jpg

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το quest heist στον προλογο ειναι ανετα στα top 10 που εχω δει σε game . Ολη η ατμοσφαιρα , η εξαιρετικη μουσικη , τα γραφικα οι διαλογοι τα animation και η υποθεση οπως εξελίχθηκε σε ειχαν στην τσιτα απο την αρχη μεχρι το τελος που εγινε αυτο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1388399506_jacky1.jpg.2deaa942fcd916b91dac5fdded937c8a.jpg

 

1367498960_jacky2.jpg.b059585f0849f9d704435b89a2eb3a90.jpg

Μεχρι στιγμης οτι περιμενα απο ενα cyberpunk παιχνιδι της cd projekt εχει φτασει η και ξεπερασει τις προσδοκιες μου

 

pool.jpg

blade.jpg

To πήγε guns blazing? Εγώ το πήγα stealth που δυστηχώς, δεν είναι το δυνατό κομμάτι του τίτλου.

Και κλασσικά τίγκα στα bugs πάντως :P 

Ο τύπος με την κάρτα για να μπείς στο ασανσέρ έκανε teleport μπροστά στη μουρή μου 2km μακρία. Κυριολεκτικά, βρέθηκε "κάπου" στο map, και αναγκαστικά reload.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, di maria kun είπε

μετα κοπων το εκανα,οντως ανεβαζει το cpu util εως και 5-10%,αλλα οπως λεει ο γιαννης απο πανω ελαχσιτα ως καθολου περισσοτερα frames,λογικα πιανει ταβανι η 580 στα 45-50frames και τοσα καλα ειναι....

Εγω το έκανα και ενω η αύξηση στα frames είναι ελαχιστη όπως λες, στα min δεν είναι καθόλου αμελητέα! Ειδικά σε σκηνές με πιστολίδι τυπου heist (στο getaway) εμένα με βοηθησε αρκετά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

To πήγε guns blazing? Εγώ το πήγα stealth που δυστηχώς, δεν είναι το δυνατό κομμάτι του τίτλου.

Περα απο τα πρωτα 5 λεπτα το υπολοιπο ναι , το shooting ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα , και σε σχεση με το stealth ειναι η μερα με την νυχτα (κλειστε στο accessibility την επιλογη που εχει για αυτους που παθαινουν motion sickness , γινεται πολυ καλυτερη η κινηση της καμερας)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

To πήγε guns blazing? Εγώ το πήγα stealth που δυστηχώς, δεν είναι το δυνατό κομμάτι του τίτλου.

Και κλασσικά τίγκα στα bugs πάντως :P 

Ο τύπος με την κάρτα για να μπείς στο ασανσέρ έκανε teleport μπροστά στη μουρή μου 2km μακρία. Κυριολεκτικά, βρέθηκε "κάπου" στο map, και αναγκαστικά reload.

Spoiler

Καλά εμένα ο Jackie πήγε να βγάλει το shard απο το κεφάλι του στο αμάξι για να το βαλει στο δικό μου, glitchαρε το shard με το όπλο του και βλέπω ξαφνικά το όπλο ενσωματωμένο στο κεφάλι του. Σαν τάρανδος που αντί για κερατα είχε pistol 😂😂😂

Δεν πρόλαβα να πάρω screenshot γιατί γελούσα σα μλκς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλά εμένα ο Jackie πήγε να βγάλει το shard απο το κεφάλι του στο αμάξι για να το βαλει στο δικό μου, glitchαρε το shard με το όπλο του και βλέπω ξαφνικά το όπλο ενσωματωμένο στο κεφάλι του. Σαν τάρανδος που αντί για κερατα είχε pistol 😂😂😂

Δεν πρόλαβα να πάρω screenshot γιατί γελούσα σα μλκς

 

Το ιδιο ακριβως εγινε και σε μενα 😛Ηταν το μονο bug που συνατησα στο συγκεριμενο mission παντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι κριτικές στο ίντερνετ γενικά είναι μια του ύψους μια του βάθους, άντε τώρα να αποφασίσεις αν πρέπει να το αγοράσεις ή όχι. Και δε μιλάω φυσικά για τον τεχνικό τομέα και το performance που εκεί τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gregpec2 είπε

Πάντως οι κριτικές στο ίντερνετ γενικά είναι μια του ύψους μια του βάθους, άντε τώρα να αποφασίσεις αν πρέπει να το αγοράσεις ή όχι. Και δε μιλάω φυσικά για τον τεχνικό τομέα και το performance που εκεί τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. 

Αν θες να παίξεις ένα από τα καλύτερα Campaigns που έχεις παίξει ποτέ, με γραφικά και ήχο που είναι απλά άπιαστα το αγοράζεις. Αν ψάχνεις open worldish action και διαφόρες χαζές δραστηριότητες, looter shooter κλπα θα ξενερώσεις. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...