Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Virus200 είπε

Τελικά είστε πολύ τυχεροί εδώ ακόμα και μετα από clean install windows και game συνεχίζω να εχω το ιδιο crash μετα από μαξ 5 λεπτά παιχνιδιού μετα το 1.04 patch. Από ότι βλέπω και στα forum το εχει παρα πολύ κόσμος.

Κριμα γιατί έπαιζα καλα και περασα το 2ωρο για να ζητήσω refund.

Για δοκίμασε αυτό το φιξ που είναι για κρασαρισματα σε version 1.04

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/82?tab=description

1 ώρα πριν, vins είπε

Εγω το έκανα και ενω η αύξηση στα frames είναι ελαχιστη όπως λες, στα min δεν είναι καθόλου αμελητέα! Ειδικά σε σκηνές με πιστολίδι τυπου heist (στο getaway) εμένα με βοηθησε αρκετά!

Τα minimum fps φτιαχνει δεν σου δίνει παραπάνω max fps

33 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Screenshot_1.png.7b54389f047a40ccdf7bebefee778871.png

Εγω ακολούθησα τον οδηγο όμως κατι δεν πάει καλά

Έχω ποσταρει έτοιμο exe κάποιες σελίδες πιο πίσω. Απλά κάνε πρώτα backup το δικό σου.

Αν θες να το κάνεις μόνος σου κάνε ότι λέει ο Naruto πιο πανω

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν θες να παίξεις ένα από τα καλύτερα Campaigns που έχεις παίξει ποτέ, με γραφικά και ήχο που είναι απλά άπιαστα το αγοράζεις. Αν ψάχνεις open worldish action και διαφόρες χαζές δραστηριότητες, looter shooter κλπα θα ξενερώσεις. 

Ε έτσι οπως το θέτεις, είναι σίγουρη αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

To ξαναγράφω, το παιχνίδι για κάποιον λόγο στα 30 δεν υποφέρεται. Και το λέω εγώ που έπαιζα RDR2 στα 22 fps!! 

Για βάλε blur dof κτλ να δεις αν φαίνεται καλύτερα σε χαμηλά frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Ε έτσι οπως το θέτεις, είναι σίγουρη αγορά. 

Απλά άμα έχεις υπομονή, περίμενε λίγο. Έχει αρκετά προβλήματα ακόμα, κάποια θα στρώσουν, κάποια άλλο το βλέπω δύσκολο. 

Το δυνατό σημείο του παιχνιδιού είναι οι διάλογοι, τα voice overs, η μουσική, τα γραφικά, το σενάριο. Το gameplay καθεαυτό δεν είναι κάτι τρελό. Το shooting είναι σε καλό επίπεδο, αρκετά καλύτερο από αντίστοιχα παιχνίδια, αλλά δυστηχώς η AI είναι...ε δεν είναι ΑΙ. Επίσης το stealth είναι από παιχνίδι β' διαλογής. Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Για δοκίμασε αυτό το φιξ που είναι για κρασαρισματα σε version 1.04

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/82?tab=description

Το εχω δοκιμάσει και αυτό αλλά δυστυχώς τίποτα νομίζω κόλας αυτό είναι για παλιότερα cpus εγώ με τον i7 8700 δεν πιστεύω ότι μου χρειάζετε. Το Δοκίμασα βέβαια αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Herald είπε

Απλά άμα έχεις υπομονή, περίμενε λίγο. Έχει αρκετά προβλήματα ακόμα, κάποια θα στρώσουν, κάποια άλλο το βλέπω δύσκολο. 

Το δυνατό σημείο του παιχνιδιού είναι οι διάλογοι, τα voice overs, η μουσική, τα γραφικά, το σενάριο. Το gameplay καθεαυτό δεν είναι κάτι τρελό. Το shooting είναι σε καλό επίπεδο, αρκετά καλύτερο από αντίστοιχα παιχνίδια, αλλά δυστηχώς η AI είναι...ε δεν είναι ΑΙ. Επίσης το stealth είναι από παιχνίδι β' διαλογής. Αυτά.

Σαφώς και θα περιμένω, και μάλιστα, για να είμαι και ειλικρινής, έχω αρχίσει και να κάνω δεύτερες σκέψεις για το αν θα το πάρω στο pc ή σε κάποια next gen κονσόλα όταν βγει και το patch γι αυτές. Αυτό θα εξαρτηθεί σε ποια κατάσταση θα είναι το game όταν γίνει αυτό βεβαίως βεβαίως. Μεταξύ μας πάντως, δεν το βλέπω να το ευχαριστιέμαι και πολύ στο pc της υπογραφής. Δυστυχώς. Eίδωμεν.

 

Επεξ/σία από gregpec2
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πριν το Point of no return (το τελευταιο mission δηλαδη).
Πηγα καρφι για main story οποτε εχω κανει ελαχιστα side quests. Συνολο 40 ωρες ως τωρα.
Το επαιξα ολο stealth γιατι:
Α) για μενα το ads στα οπλα ακομα και στα 800dpi με ingame 0 ads sensitivity ηταν απαλευτο (συν οτι κλωτσανε υπερβολικα)
Β) εχει χαβαλε το hacking/distracting/sneaky kills και dump στα σκουπιδια το πτωμα. Το γουσταρα τοσο που οταν με πιαναν απο λαθος μου, εκανα restart στο last save ωστε να τελειωσω το quest undetected. (εχει πεσει πολυ F5).
Σε περιπτωση που χρειαζοταν να παιξω ξυλο, εβγαζα την machete ή το sniper και καθαριζα σε χρονο dt.

Τα bugs και glitches συσσωρευτικαν απο την μεση και μετα τα οποια ηταν αρκετουτσικα χωρις ομως να δημιουργησουν προβλημα στο game (no crashes, restarts κτλ).
Πιστευω οτι σε κανα 6μηνο+ που θα εχουν γινει fixes και improvements -γιατι φαινεται οτι του λειπουν αρκετα quality of life πραγματακια- το game θα ειναι ακομα πιο απολαυστικο.
Οσον αφορα τα γραφικα, κριμα που δεν εχω rtx καρτα... Κατα τα αλλα αν ενα game ειναι καλοφτιαγμενο, το απολαμβανεις και χωρις dlss κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Σαφώς και θα περιμένω, και μάλιστα, για να είμαι και ειλικρινής, έχω αρχίσει και να κάνω δεύτερες σκέψεις για το αν θα το πάρω στο pc ή σε κάποια next gen κονσόλα όταν βγει και το patch γι αυτές. Αυτό θα εξαρτηθεί σε ποια κατάσταση θα είναι το game όταν γίνει αυτό βεβαίως βεβαίως. Μεταξύ μας πάντως, δεν το βλέπω να το ευχαριστιέμαι και πολύ στο pc της υπογραφής. Δυστυχώς. Eίδωμεν.

 

Aν μιλάμε για 1080p monitor μια χαρά θα το ευχαριστηθείς. Πάντα με DLSS. Παίζω σε 4k με 3090 σε σχεδόν κλειδωμένο 60αρι (RT psycho + DLSS balanced). Ε σε 1080p ίσως χρειαστεί να ρίξεις λίγο το RT σε medium / ultra και το DLSS performance, σίγουρα θα πάει νερό. Τώρα για το CPU δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sprou είπε

Θεε μου τι τραγουδι βαλανε..(ως γνησιο bestaki που ειμαι το τραγουδι βρισκεται στη συλλογη του παπασπυροπουλου 12 χρονια πισω)

 

Φαντάσου να έβαζαν και το εισαγωγικό της Μάχης Λαμάρ να μας έρθει παρακρουση

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα κανα 2ωρο να κάνω side quests κυρίως για την αστυνομία για να μαζέψω 21000 για ένα sidequest ξέρετε ποιο. Από  side mission σε αυτόματο μηχάνημα να πουλησω τα όπλα κ ότι μαζεψα κ ξανά σε side quest

 

Λοιπόν οι βόλτες στη γειτονιά κ το καθαρισμα περιοχών είναι πολυ ωραια . Τόσα όπλα έχω δει μόνο στα Borderlands και τα hack από μακριά σε αποστολές που είμαι over leveled με κανουν να νοιώθω θεός. 

Όσο παει ευχαριστιέμαι το παιχνίδι όλο και περισσότερο. 

 

Και οκ έχει χαζα μέσα πχ σκοτώνεις μια συμμορία 3-4 άτομα περπατας λίγο πουλας ότι μαζεψες κ γυρνάς πισω. Έκπληξη είναι παλι όλοι στη θέση τους. 

 

Μου έχει κάνει εντύπωση ότι τα loading είναι ανύπαρκτα ακόμα και μετά από load game  φορτώνει σε λίγα δευτερόλεπτα. Το mortal Kombat 11 παίζω κ έχει το 4πλασιο loading από μάχη σε μαχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gregpec2 said:

Πάντως οι κριτικές στο ίντερνετ γενικά είναι μια του ύψους μια του βάθους, άντε τώρα να αποφασίσεις αν πρέπει να το αγοράσεις ή όχι. Και δε μιλάω φυσικά για τον τεχνικό τομέα και το performance που εκεί τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. 

Ρε παιδες δε θελει πολυ αναλυση,το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο με πολυ χρημα για να μπει στο ΗοF μαζι με w3,uncharted,last of us,gta,god of war,red dead κοκ,δεν ειναι κανενα niche genre που θα αρεσει σε λιγους ακομα και αν ειναι γαματο οπως τα divinity πχ,πληρωστε αφοβα!🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...