Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι πάντως τουλάχιστον σε amd ακόμα δεν έχει δώσει τίποτα. Ας ελπίσουμε με τα update να υπάρξει υποστήριξη σε next gen cpus και να πάρουν το boost από τον κάθε πυρήνα μέσω SMT. 
https://videocardz.com/newz/cyberpunk-2077-gets-fps-boost-with-a-patch-for-amd-ryzen-cpus

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποια τρολ λένε ότι έχει κακό optimization, ορίστε. 
Μια χαρά τρέχει με 52 fps με preset στο Low, DLSS Ultra Performance και ανάλυση 1024x768. Με 2080 και ryzen 5900x αυτά.

Και πάλι φαίνεται πανέμορφο. GG CD PROJEKT

Cyberoptimization.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνήθως προσπερνάω τις λεπτομέρειες σε διάφορα πράγματα, αλλά αν είναι κάτι που με έχει απογοητεύσει στα γραφικά, είναι...τα υγρά (no pun intended).
Ποτό σε ποτήρι, δεν είδα να κουνιέται, εκτός αν είναι πολύ λίγο και όταν τα γεμίζουν φαίνεται αφύσικο. Πίνεις από μπουκάλι σε μια φάση και βλέπεις το στόμιο μπροστά σου λόγω κάμερας και δεν βγαίνει τίποτα (καλά, εκεί είναι λάθος το camerawork).
Αλλά πήγα και στην "θάλασσα" (?) πριν χρειαστεί να κάνω quest και είναι...άσχημη. Τα κύματα από μέσα από το νερό τα βλέπεις να κάνουν γωνίες και γενικά...δεν μου άρεσε.

Ξέρω, nitpicking για παιχνίδι που έχει τόσο λίγη θάλασσα, αλλά πάντα το κοιτάω και τουλάχιστον στα ποτήρια, μιας και έχεις αρκετές φορές που πίνεις ή κάνεις πρόποση, έπρεπε εκεί να το είχαν να μοιάζει με υγρό και όχι ζελέ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 11 ώρες και 47 λεπτά επιτέλους το τελείωσα....

..τον πρόλογο.

Είχα ταχυκαρδία σε όλο το quest heist. Λες και πρωταγωνιστούσα σε Mission Impossible ταινία. Απίστευτη παραγωγή

Εγώ το παίρνω πάρα πολύ αργά. Παιζω μόνο βράδυ με ησυχία, σκοτάδι και ακουστικά. Κάνω βόλτες στην Watson, διαβάζω σχεδόν τα πάντα, ασχολούμαι με τo crafting, προσπαθώ να μη μοιάζω σαν άστεγος του Λος Αντζελες, διαλύοντας τα άσχημα και κάνοντας αναβάθμιση τα όμορφα κ.α.

Εχω κάνει πάρα πολλά λάθη στην επιλογή perks και attributes, έχω χάσει πολύ διάλογο χαζεύοντας τα γραφικά ή κάνοντας loot πάνω στη δράση ή σε συζήτηση αλλά δεν θα κάνω άλλο χαρακτήρα. Συνεχίζω με το καλό και αγαθό Nomad.

Το πιστολίδι είναι φοβερό και η hard δυσκολία είναι ότι πρέπει για μένα που δεν παίζω συχνά FPS.

Ακόμα δεν συνάντησα κάποιο bug, έστω και μικρό. Μόνο καμιά 10 visual glitches κυρίως στο Inventory μετά την αλλαγή ρούχων. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Ούτε για δοκιμή? Υποτίθεται είναι έτοιμο κλοκαρισμα δοκιμασμένο από την msi. Δεν θα δώσει λίγα frames? Είμαι κολλημένος στα 42-45.... Το Radeon boost πάντως δεν έκανε τίποτα. Είτε το ενεργοποιω7ειτε όχι είναι τα ίδια 

Το Radeon boost δουλεύει σε 7 8 παιχνίδια όπως το έβαλαν έτσι το παράτησαν στην τύχη του ούτε καν ξανά ασχολήθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

σε υπολογιστη με i5-6600,gtx 1650 kai 16gb ram θα παιζει ή να μην το επιχειρησω καν??

Γιατι να μην παιζει φιλος ? Θα βρεις το καταλληλο μειγμα ρυθμισεων με στοχο 30fps 1080p και θα εισαι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Γιατι να μην παιζει φιλος ? Θα βρεις το καταλληλο μειγμα ρυθμισεων με στοχο 30fps 1080p και θα εισαι μια χαρα

To κατάλληλο μείγμα ρυθμίσεων είναι όλά στο Low, 720p και να το κόβεις ποδαράτα (άμα μπεις σε αμάξι την πάτησες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panospeter είπε

To κατάλληλο μείγμα ρυθμίσεων είναι όλά στο Low, 720p και να το κόβεις ποδαράτα (άμα μπεις σε αμάξι την πάτησες).

https://www.youtube.com/watch?v=7j88VUWrEYo

Ο συγκεκριμενος τυπας εχει average 37 fps οδηγωντας σε low 1080p,οποτε οπως θα λεγε ο γεωργιου,σοφη η μ...ια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το υγρό σε ποτήρι δεν το έχει πετύχει κανένα παιχνίδι ως τώρα, φαντάζομαι χρειάζεται μπόλικο RT.

Καλά, δεν θέλω full water physics σε ποτήρι, αλλά θέλω...physics, που έχουν κάνει πολλά άλλα. Κουνάς το ποτήρι και κουνάει έστω το υγρό μαζί του και πίνεις και κατεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Για αυτο το Star Citizen δεν εχει τελειωσει ακομα,επειδη ολοι θελουμε απο κατι.

Btw εκει το υγρο κουνιεται στο ποτηρι..

Υπάρχει και ο δρόμος της καμήλας. :P Στο SC θα βάλουν και τις τρίχες στο ρουθούνι να κουνιούνται όταν αναπνέεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BurnedPriest είπε

Επειδή κάποια τρολ λένε ότι έχει κακό optimization, ορίστε. 
Μια χαρά τρέχει με 52 fps με preset στο Low, DLSS Ultra Performance και ανάλυση 1024x768. Με 2080 και ryzen 5900x αυτά.

Και πάλι φαίνεται πανέμορφο. GG CD PROJEKT

Cyberoptimization.jpg

Ίδια ανάλυση, όλα ultra

sssssssssss.png

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...