Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παίξει περίπου 15 ώρες και το παιχνίδια μου φαίνεται καταπληκτικό.
Έγιναν για κάποιον λόγο Failed οι αποστολές που έπρεπε να βρω τα χαμένα αυτοκίνητα.
Γνωρίζετε πως θα μπορούσα να τις πάρω ξανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Βάλτο quality

Δεν έχει να κάνει, το πρόβλημα είναι ότι είναι σαν να έχω cap, ότι και να κάνω δεν ανεβαίνει πάνω από ~60 fps σε κάποια σημεία. 
Εϊναι δικό μου software πρόβλημα τελικά, από άλλο windows installation είναι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Από RPG στοιχεία πως πάει; Οι χαρακτήρες που μιλάς έχουν βάθος; Δηλαδή μπορείς να συμπαθήσεις ή να αντιπαθήσεις χαρακτήρες, έχουν ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ο καθένας, οι διάλογοι έχουν ενδιαφέρον, μπορείς σε ένα quest να πάρεις το μέρος του ενός ή του άλλου ή υπάρχουν διαφορετικοί τρόποι να ολοκληρώσεις ένα quest; Reputation system υπάρχει;

το πιο δυνατό σημείο του game είναι σίγουρα ο σχεδιασμός της πόλης , τα γραφικά του και όχι τόσο οι διάλογοι με τυχαίους χαρακτήρες, αλλά η ιστορία εξελίσσεται σαν σε ταινία . σε καθηλώνει το story και ανυπομονείς για την συνέχεια , τουλάχιστον αυτό ισχύει για μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

το πιο δυνατό σημείο του game είναι σίγουρα ο σχεδιασμός της πόλης , τα γραφικά του και όχι τόσο οι διάλογοι με τυχαίους χαρακτήρες, αλλά η ιστορία εξελίσσεται σαν σε ταινία . σε καθηλώνει το story και ανυπομονείς για την συνέχεια , τουλάχιστον αυτό ισχύει για μένα

Δεν λέω με τυχαίους χαρακτήρες αλλά με αυτούς που βρίσκεις στα διάφορα quests..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Balantakos είπε

μα οχι ρε σι, δεν ειναι καλο παιχνιδι 🤣🤣

-

Εγω να ρωτησω κατι, οταν τελειωνει το main quest, σας πεταει μετα πισω για

''freeroam'' και να συνεχίσετε τα υπολοιπα side quest?

Και εγώ θα ήθελα να το ξέρω αυτό. Υπάρχει δυνατότητα για sidequests & freeroaming μετά το τέλος της ιστορίας;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το AMD fix στο 1.04 βελτιώθηκε ένα τσικ. Είμαι περίπου 42-50 frames όλα medium στη night city σε σημεία με πολλούς npc. Παίζεται χωρίς κανένα θέμα ακόμα και με ryzen 5 2600 με rx 580 8gb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, BurnedPriest είπε

Το γράφω στο πρώτο post ryzen 5900x. Το fix για τα AMD cpus που κυκλοφορεί έκανε τα πράγματα λίγο χειρότερα. 

Έβαλα ότι πιο χαμηλό setting έχει για να δω αν θα κάνει διαφορά, ultra performance είναι.

Παράξενο μου φαίνεται. Δεν έχω τον 5900Χ αλλά θεωρητικά δεν θα έπρεπε να σου κάνει τέτοια θέματα. Στον i9 9900K (default ρολόγια) έπρεπε να τρέξω το παιχνίδι σε 1280x720 για να μην τρώω μπουκάλι από την RTX2080Ti (98% usage έχω στην πόλη σε 1080p/1440p/4K).

 

PS: Μια χρήσιμη λεπτομέρεια, χρησιμοποιώ 16GB DDR4 στα 3800Mhz. Δεν έχω κοιτάξει αν και κατά πόσο επηρεάζει η συχνότητα της RAM στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john2gr είπε

Παράξενο μου φαίνεται. Δεν έχω τον 5900Χ αλλά θεωρητικά δεν θα έπρεπε να σου κάνει τέτοια θέματα. Στον i9 9900K (default ρολόγια) έπρεπε να τρέξω το παιχνίδι σε 1280x720 για να μην τρώω μπουκάλι από την RTX2080Ti (98% usage έχω στην πόλη σε 1080p/1440p/4K).

 

PS: Μια χρήσιμη λεπτομέρεια, χρησιμοποιώ 16GB DDR4 στα 3800Mhz. Δεν έχω κοιτάξει αν και κατά πόσο επηρεάζει η συχνότητα της RAM στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Aπό άλλο windows installation δεν έχει θέμα άρα είναι software related. Τον ήπιαμε δηλαδή, άντε να βρεις τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν λέω με τυχαίους χαρακτήρες αλλά με αυτούς που βρίσκεις στα διάφορα quests..

Το δυνατότερο χαρτί της εταιρίας λόγω top notch voice acting, writing και στυλ αλλα στο Cyberpunk το πήγαν ένα βήμα παραπέρα λόγω της καινούργιας τεχνολογίας που χρησιμοποιούν και κάνει κάθε χαρακτήρα να αντιδρά ανάλογα με τις λέξεις/φράσεις που λέει. Κάθε συζήτηση που κάνεις μαζί τους είναι σαν cutscene. Απίστευτο immersion. Κάθε χαρακτήρας μιλάει διαφορετικά, με ξένες λέξεις και slang ανάλογα τη συμμορία ή την χώρα καταγωγής κ.α

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

στους διαλόγους έχει αρκετό βάθος και είναι αρκετά "ζωντανοί" και μπορείς να πάρεις και το μέρος κάποιου σε συγκεκριμένες αποστολές ή να τις ολοκληρώσεις με διαφορετικό τρόπο κάποιες. Ναι έχει το street reputation.

Εσύ μάλλον εννοείς το street cred τo οποίο είναι σαν δευτερεύον level που σου ξεκλειδώνει διάφορα πράγματα όσο το ανεβάζεις. Ο φίλος μάλλον εννοεί faction reputation όπως π.χ. στο Fallout, κάτι το οποίο δεν έχει.

 

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BurnedPriest είπε

Aπό άλλο windows installation δεν έχει θέμα άρα είναι software related. Τον ήπιαμε δηλαδή, άντε να βρεις τι φταίει.

Fuck, that sucks. Μου θυμίζει κάτι προβλήματα που είχα με το Windows Store (που δεν μου κατέβαζε παιχνίδια). Μετά από προσπάθειες τεσσάρων ημερών για να βρω τι σκατά έφταιγε, κατέληξα να κάνω format και re-install τα Windows 10.

Επεξ/σία από john2gr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, psof είπε

Το δυνατότερο χαρτί της εταιρίας λόγω top notch voice acting, writing και στυλ αλλα στο Cyberpunk το πήγαν ένα βήμα παραπέρα λόγω της καινούργιας τεχνολογίας που χρησιμοποιούν και κάνει κάθε χαρακτήρα να αντιδρά ανάλογα με τις λέξεις/φράσεις που λέει. Κάθε συζήτηση που κάνεις μαζί τους είναι σαν cutscene. Απίστευτο immersion. Κάθε χαρακτήρας μιλάει διαφορετικά, με ξένες λέξεις και slang ανάλογα τη συμμορία ή την χώρα καταγωγής κ.α

Συμφωνω και για αυτό και συμφωνώ με το 1st person view, δεν μπορώ να το φανταστώ το ίδιο καλό σε 3rd person, θα εχανε πολύ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Εσύ μάλλον εννοείς το street cred τo οποίο είναι σαν δευτερεύον level που σου ξεκληδώνει διάφορα πράγματα όσο το ανεβάζεις. Ο φίλος μάλλον εννοεί faction reputation όπως π.χ. στο Fallout, κάτι το οποίο δεν έχει.

 

Ναι α μπράβο αυτό εννοώ. Ε εντάξει δεν πειράζει αφού έχει τα υπόλοιπα. Κάτι αντίστοιχο με το Outer Worlds που στους διαλόγους μπορείς να κάνεις Lie, Intimidate, Persuade κτλ ανάλογα τα skills του χαρακτήρα σου, έχει;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Και εγώ θα ήθελα να το ξέρω αυτό. Υπάρχει δυνατότητα για sidequests & freeroaming μετά το τέλος της ιστορίας;

+1 γιατι βλεπω να χανεται παλι αναμεσα στα graphic settings.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ναι α μπράβο αυτό εννοώ. Ε εντάξει δεν πειράζει αφού έχει τα υπόλοιπα. Κάτι αντίστοιχο με το Outer Worlds που στους διαλόγους μπορείς να κάνεις Lie, Intimidate, κτλ ανάλογα τα skills του χαρακτήρα σου, έχει;

ναι έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...