Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Εχουν βγει 3 fix στο reddit που δουλευουν σε αρκετους

1ο

2ο

https://github.com/yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk/releases

και 3ο

αν εχετε βαλει τους νεους drivers απο gfe καντε uninstall με ddu και κατεβαστε τους απο nvidia Και περαστε τους μονοι σας.

Ας το βάλει κάποιος πρώτη σελίδα να το έχουμε να μην χαθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχοντας παιξει κανα 2 ωρο θα πω τη πρωτη μου εντυπωση ουσιαστικα.

Απο θεμα αποδοσης γενικα δεν εχω παραπονο.Με το συστημα της υπογραφης στα High παιζω με 45-65 fps.

Δεν εχω framedrops ενω ειναι μια χαρα smooth.Η καρτα μονιμα 99% και επεξεργαστης 10-45%.

Απο γραφικα ειναι απιστευτο.Αυτο και το rdr2 ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει τωρα νομιζω αλλα δε μπορεις να κανεις αμεση συγκριση μεταξυ τους καθως το περιβαλλον ειναι τα 2 ακρα.

Εχει καποια glitches στα γραφικα αραια και που και σπανια εμφανιζονται τελευταια στιγμη αντικειμενα -ατομα αλλα γενικα μια χαρα.

Παντως προσεχοντας ακυρα πραγματα στο κοσμο καταλαβαινεις γιατι τους πηρε 8 χρονια και γιατι ειναι σε αλλο λεβελ σε σχεση με τη mainstream βιομηχανια οπου αν βγεις απο το main path,συναντας textures αναλυσης 100Χ100 και γενικα κομματια ακυρα.

Απο gameplay ,ο χειρισμος με ξενισε λιγο αλλα τον εμαθα.Το gun play,οκ δε τρελαινομαι αλλα δεν ειναι και ακυρο.

Απο plot η αρχη απο οτι καταλαβα ειναι λιγο μουδιασμενη.Δε τρελαθηκα αλλα ουτε και αδιαφορο.Αλλα και στο witcher οταν το ειχα πρωτο ξεκινησει την ιδια αισθηση ειχα,οποτε υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Τελικά είχα δίκιο που κρατούσα "μικρό καλάθι". Overhyped απλά. Το έπαιξα 2 ώρες και το βαρέθηκα. Εκτός κι αν δεν έχει ξεκινήσει η ιστορία ακόμα "καλά". 

> Χάλια χειρισμός των αυτοκινήτων    

> Η πόλη άδεια, σαν φουτουριστικό χωριό 

> Βαρετά cinematics και μέτριο acting. Τα κάνω όλα skip, όπου μπορώ 

> Το AI είναι τέρμα χαζό. Η αστυνομία με σκότωσε, επειδή πατούσα την κόρνα. 

> Δεν έχει 3rd person camera, παρά μόνο στα οχήματα 

> Ακόμα έχει πολλά bugs

 

 

 

Γέλασα πολύ με το βίντεο. 😂

Μάλλον διαφορετικό παιχνίδι παίζουμε... Ή απλά είσαι το πολύ για GTA. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μάλλον διαφορετικό παιχνίδι παίζουμε... Ή απλά είσαι το πολύ για GTA. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους...

 

Γεια σου φίλε aeljim! Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, μπορείς να μου κάνεις εμένα ένα mini-review σου με τις κύριες διαφορές/χάρες που έχει αυτός ο τίτλος σε σύγκριση με το GTA V; Συνοπτικά. Για να δω αν αξίζει εγώ να μπω στο κόπο..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Thresh είπε

131418097_3535077476573059_9152889365442

Από την μια καλό που παραδέχονται τα προβλήματα στους κουβάδες.

Από την άλλη, με ήρθε η παροιμία που έλεγαν οι μπαρμπάδες στο χωριό: "Από τότε που βγήκε η συγγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο".
 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

 

Γεια σου φίλε aeljim! Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, μπορείς να μου κάνεις εμένα ένα mini-review σου με τις κύριες διαφορές/χάρες που έχει αυτός ο τίτλος σε σύγκριση με το GTA V; Συνοπτικά. Για να δω αν αξίζει εγώ να μπω στο κόπο..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Η φιλοσοφία των δυο παιχνιδιών είναι πολύ διαφορετική. Το Cyberpunk είναι καθαρά RPG παιχνίδι που σημαίνει οτι βασίζεται κυρίως στην ιστορία και την ανάπτυξη του χαρακτήρα σου. Έχει πολύ backstory έχει πολλούς διαλόγους και περνάς και πολύ ώρα στο optimization του χαρακτήρα σου. Αν κάποιος δεν έχει την υπομονή ή όρεξη για κάτι τέτοιο και απλά θέλει να τρέχει με ένα αμάξι στην πόλη και να πυροβολάει τότε προφανώς έχει χάσει όλη την ουσία του παιχνιδιού.

Εμένα προσωπικά το παιχνίδι μου άρεσε πολύ. Η ιστορία του μέχρι στιγμής με έχει τραβήξει. Πολύ καλο δουλεμένα όλα. Σοβαρό bug που να μου χαλάσει την εμπειρία παιχνιδιού ακόμα δεν βρήκα. Επίσης γραφικά και απόδοση σε Series X παραπάνω απο καλά. Όχι βέβαια άριστα... Υπάρχουν και κάποια πράγματα στο game play που θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα και ελπίζω κάποια απο αυτά στο μέλλον να βελτιωθούν. Παρόλα αυτά μια χαρά το απολαμβάνεις το παιχνίδι.

Επειδή κάποιοι είχαν κάτι άλλο στο μυαλό τους αποκύημα της δικιάς τους φαντασίας και ξενέρωσαν που δεν το είδαν δεν σημαίνει κάτι. Άλλος λέει για third-person άλλοι λένε για μικρή διαδραστικότητα στην night city και πολλά άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει πολλά προβλήματα. Και δεν. μιλάω για τα bugs. Μιλάω για πράματα που σε βγάζουν από το immersion. Δηλαδή, τελειώνεις τον πρόλογο, σου είναι ακόμα φρέσκια η όλη φάση με τον keanu reeves, και ξαφνικά στο πρώτο side mission που αποφάσισα να κανω πιάνουμε κουβεντούλα σαν να μη τρέχει τίποτα. Da fuck? 

Κατα τα άλλα τα side missions ειναι δουλεμένα, πολύ ωραίο γράψιμο και με πολλά references (βλέπε delamain). Η οδήγηση σιγά σιγά αρχίζει και μου αρέσει, και σίγουρα έχουν δουλευτεί τα οχήματα, το κάθε ένα έχει εντελώς δικό του χαρακτήρα στην οδήγηση. 

Το open world πάσχει και θα το παρομοιαζα με το ac. Περπατάς και Καθαρίζεις fortress, η κάτι αντίστοιχο. Το stealth σε γενικές γραμμές είναι αστείο, το hacking αν και έχω τιγκαρι intelligence είναι κάπως περιορισμένο, 

Άμα απλά μας δίναν το campaign και κάποια διαλεχτά side missions χωρίς το filler content άνετα στο top5 όλων των εποχών. Τώρα είναι πιο πολύπλοκα τα πράματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, LongTom είπε

Από την μια καλό που παραδέχονται τα προβλήματα στους κουβάδες.

Από την άλλη, με ήρθε η παροιμία που έλεγαν οι μπαρμπάδες στο χωριό: "Από τότε που βγήκε η συγγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο".
 

 

Το  Red Dead 2 σε PS4 ή τα Last of Us 2, God of War, Horizon Zero Dawn κλπ τα έχεις δει;

Σου φαίνονται πως τρέχουν σε "κουβά";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Virus200 είπε

 

Λογικά έχουν συσκευή teleport 😛

1 ώρα πριν, Thresh είπε

131418097_3535077476573059_9152889365442

Η εταιρεία απολογείται αρχικά γιατί δεν έδειξε το game σε έκδοση για κονσόλες στο λανσάρισμα, ενώ σημειώνει πως «θα έπρεπε να δώσουμε περισσότερη προσοχή για να κάνουμε το παιχνίδι καλύτερο σε PS4 και Xbox One». Σε δεύτερη φάση, η ομάδα ανάπτυξης αποκαλύπτει το πλάνο αναβαθμίσεων του game. Αρχικά, τις επόμενες 7 μέρες θα δούμε ένα νέο patch, ενώ οι εργασίες για τις μικρο-βελτιώσεις θα συνεχίζονται ασταμάτητα. Δύο μεγάλα patches αναμένονται το πρώτο δίμηνο του 2021. Αρχικά, τον Ιανουάριο θα κυκλοφορήσει το Patch #1 και τον Φεβρουάριο το Patch #2 και πληροφορίες για κάθε ένα από αυτά θα έχουμε λίγο πριν την διάθεσή του. Η εταιρεία σημειώνει πως «δεν θα κάνουν το παιχνίδι να θυμίζει last-gen ή σαν να τρέχει σε μια next-gen κονσόλα ή high-end PC, αλλά θα είναι καλύτερο από τώρα». -

Πηγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DaftRose είπε

Το  Red Dead 2 σε PS4 ή τα Last of Us 2, God of War, Horizon Zero Dawn κλπ τα έχεις δει;

Σου φαίνονται πως τρέχουν σε "κουβά";

Αναφερόμαστε στο ίδιο είδος παιχνιδού ή το πάμε σε ανοιχτό δάσος/linear; 
Γιατί και το W3 παίζει στο switch, δεν κάνει το τελευταίο λιγότερο γκουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DaftRose είπε

Το  Red Dead 2 σε PS4 ή τα Last of Us 2, God of War, Horizon Zero Dawn κλπ τα έχεις δει;

Σου φαίνονται πως τρέχουν σε "κουβά";

Καλά τα αποκλειστικά της σονυ μην τα συγκρίνεις φτιάχνονται συγκεκριμένα για μια κονσόλα όχι για 10 διαφορετικά hardware. Κ ολα αυτα τα games φτιάχτηκαν σε studio όχι στο σπίτι του ο κάθε development λόγω covid. και το RDR2 που δεν είναι αποκλειστικό στην αρχή είχε άπειρα bugs και framedrops pop-ups κτλ

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...