Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "αστείο" με το cyberpunk είναι ότι  εχει γεμίσει το internet με τα graphical glitches τυπου "κοιτα τι βγαίνει έξω από το παντελονι :P"  αλλά για το τρομερό level design ή για την ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ποιότητα του character development  ορισμένων NPC κανεις 

 

Ως ένα σημείο είναι δικαιολογημένο μιας κ για να βγάλει το κόστος ανάπτυξης λογικό είναι να θέλει να πουλησει σε όλο το κόσμο. 

 

Αμα βλέπεις ότι ο άλλος περναει τα cut scenes  ή ασχολείται μόνο με ότι πχ δε του αρέσει η οδήγηση, τι να περιμενεις 

 

Πρώτα από όλα RPG είναι παιδια δε γίνεται η οδήγηση να είναι επιπέδου Forza Horizon και το shooting επιπέδου δε ξερω ποιου FPS (άσχετος :P) , η πολη να είναι καλυτερη απο τα GTA  , δε γίνεται να μην έχει bugs στο launch και το stealth να είναι επιπέδου splinter cell ξέρω γω. Χαλαρώστε λιγο... 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ νωρίς για να κάνουμε κριτική

Το cyberpunk έχει τρελό potential να γίνει goty το 21, δεν ήταν έτοιμο, έπρεπε να το καθυστερήσουν τουλάχιστον 6 μήνες ακόμα και να μην έχει ps4 xbox one support, ρίσκαραν δεν τους βγήκε, αλλά μικρό το κακό, θα το συμμαζέψουν προσεχώς

Επίσης μου πήρε για κάποιο λόγο την νοσταλγία για half life αν και διαφορετικά παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή δεν σας έχει ενοχλήσει που οι NPCs εμφανίζονται και εξαφανίζονται και που τα αυτοκίνητα αλλάζουν χρώμα και μοντέλο αν κοιτάξεις αλλού;

Που τα patters των NPCs είναι λιγότερο περίπλοκα και απο παιχνίδι του 1992 ακόμα και σε scripted σκηνές* ;
(δεν χαλάει το παιχνίδι, σιγά, απλά το hype για το ΑΙ ήταν στον θεό και μας δώσανε ένα ...meh...)

 

*SPOILER

Spoiler

Αυτή η ρημάδα η γκαρσόνα στο tom's diner όταν μιλάς με τον takemura πάει σε 2 τραπέζια κάθε 2 λεπτά και ο άλλος τρώει ένα burger για 1 ώρα.
Ας βάζανε την γκαρσόνα να πηγαίνει 1φορα στο πίσω, 1 στο πιο πίσω και μετά τέλος για 1 ώρα. Ας μην ξαναεμφανιστεί.
Και το animation τρώω, ας έχει τέλος.
μπαίνω -> τρώω για 2 λεπτά-> κάθομαι για 2 λεπτά -> φεύγω -> load new model -> goto start

 

Επεξ/σία από jousis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστεύω θ γινει κάτι αντίστοιχο μ witcher 3.  Βγηκε με bugs κτλ παλι έπεφτε κραξιμο κ φτασαμε ακόμα κ τωρα ν πουλάει τ κερατα του. Παρεμπιπτόντως με την 6800 ολα ultra  και οφ τα motion blur κτλ π ανέφεραν πριν τ παιδια κραταω σταθερα ενα 90αρι με 100 fps αλλα ειμαι αρχη ακόμα οποτε δεν ξερω τ θα παιξει οταν θ βγω εξω π εχει λαο κ θ υπάρχουν fps  drops.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γκαρσονα τον μάρανε τον άλλο.

Ρε παιδιά, μετά από τόσες ώρες που παίζω, σορρυ κιολας αλλά είχα πολύ καιρό να δω ωραίο σενάριο και ωραίο story με NPCs. Λένε το main quest ειναι μικρό, εδώ έχει sidequests αντιστοιχα με main αμα μας να παίξεις μονο main προβλημά σου.

All onboard στο hate train, τα ίδια με το Mass Effect 3 που για 10 λεπτά μετριότητας στο τελος, το παιχνίδι έπεσαν να το φάνε όλοι ενώ ήταν υπέροχο.

Ναι έχει bugs το ξέρουμε, το είπαμε, βαρεθήκαμε να λέμε τα ίδια και τα ιδια, πείτε και κάτι διαφορετικό.

Επεξ/σία από zeniath
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, gr8effect είπε

Ελπίζω να μην σας έχω πρήξει. Υπάρχει δυνατότητα νήματος μόνο για φωτο; Εικόνες από ΧΒΟΧ ΟΝΕ.

Έχουμε, αλλά είναι για PC screenshots το συγκεκριμένο.

47 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Το "αστείο" με το cyberpunk είναι ότι  εχει γεμίσει το internet με τα graphical glitches τυπου "κοιτα τι βγαίνει έξω από το παντελονι :P"  αλλά για το τρομερό level design ή για την ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ποιότητα του character development  ορισμένων NPC κανεις

Ή το ότι (σόρρυ, πρόσφατα έβαλα SSD, οπότε μπορεί να είναι κάτι κλασσικό πια) φορτώνει σφαίρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες,εδω Skyrim και Fallout ειχαν παρει διθυραμβικες κριτικες και μιλαμε ειχαμε δει καθε λογης bug.  Ομως οταν το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο,σε κανει να προσπερασεις τις οποιες ατελειες του,οπως γινονταν χρονια τωρα στα παιχνιδια της Bethesda.

Δειτε για παραδειγμα στο release Skyrim,σε τι επιπεδο γραφικων ετρεχε στο PS3 και ποσα συνεχομενα framedrops κατω απτα 30 εκανε

 

Για μενα το μονο πραγματικα πληρως κατακριτεο ειναι οτι οι κατοχοι των base last gen κονσολων δεν ειχαν ιδεα πως θα τρεχει το παιχνιδι στις κονσολες τους,περιμεναν κατι διαφορετικο και θεωρουν οτι εξαπατηθηκαν. Οντως επρεπε να ειχε βγει υλικο και reviews για τις κονσολες της προηγουμενης γενιας για να εχει ο καταναλωτης πληρη γνωση επι του θεματος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Το "αστείο" με το cyberpunk είναι ότι  εχει γεμίσει το internet με τα graphical glitches τυπου "κοιτα τι βγαίνει έξω από το παντελονι :P"  αλλά για το τρομερό level design ή για την ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ποιότητα του character development  ορισμένων NPC κανεις 

 

Ως ένα σημείο είναι δικαιολογημένο μιας κ για να βγάλει το κόστος ανάπτυξης λογικό είναι να θέλει να πουλησει σε όλο το κόσμο. 

 

Αμα βλέπεις ότι ο άλλος περναει τα cut scenes  ή ασχολείται μόνο με ότι πχ δε του αρέσει η οδήγηση, τι να περιμενεις 

 

Πρώτα από όλα RPG είναι παιδια δε γίνεται η οδήγηση να είναι επιπέδου Forza Horizon και το shooting επιπέδου δε ξερω ποιου FPS (άσχετος :P) , η πολη να είναι καλυτερη απο τα GTA  , δε γίνεται να μην έχει bugs στο launch και το stealth να είναι επιπέδου splinter cell ξέρω γω. Χαλαρώστε λιγο... 

Το point είναι ότι θα μπορούσε να μικρύνει το scope αντί να προσπαθήσουν να τα βάλουν όλα μέσα. Δεν περιμένω το stealth να είναι επιπέδου splinter cell, αλλά αυτή τη στιγμή είναι επιπέδου.... Ξέρω γω? Ενός κακού indie. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολή αυτα που γράφονται για σκουπίδι κ unplayable αλλα υπερβολή το να τους λετε κ μπράβο κάποιοι . Μετα απο τόσα χρόνια κ τόσες καθυστερήσεις έπρεπε να βγάλουν κατι καλυτερο από οτι εχω δει εγω τουλαχιστον σε διαφορά βίντεο . 
Επισης απο άτομα που μετράω τη γνώμη τους για το RPG κομμάτι δεν εχω ακούσει κ τα καλύτερα αλλα ειναι νωρις ακομα κ για να σχηματίσει κάποιος γνώμη γι αυτο. 
Οποτε καλο ειναι να αποφεύγονται οι υπερβολές γενικά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος το παίζει μένει με το στόμα ανοικτό.

Όποιος δεν το παίζει ή δεν μπορεί να το παίξει δεν μπορεί να κλείσει το στοματάκι του.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, totalius είπε

Επισης απο άτομα που μετράω τη γνώμη τους για το RPG κομμάτι δεν εχω ακούσει κ τα καλύτερα

ε θα έχουν δίκιο κι αυτοί ... ναι δεν είναι rpg σαν το baldurs gate :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο εμένα μου φαίνεται αρκετά εύκολο αν το συνδυάσεις με quick save-load και katana? Παίζω στο hard και μέχρι στιγμής(οκ δε το έχω λιώσει level 7 είμαι ακόμα) με λίγο stealth kills στην αρχή λίγο grenades μετά και όποιος έμεινε βγαίνω γούρια με κατάνα και ψόφος.

Πιο δύσκολο μου φαίνεται να βρω όλο το loot σε μια περιοχή παρά να σκοτώσω κόσμο.

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...