Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
30 λεπτά πριν, zeniath είπε

Την πάτησα όμως και βρέθηκα να ξυπνάω σε μπανιέρα με παγάκια γυμνός χωρίς equipment, ευτυχώς είχα τα Gorilla Arms και εβγαλα το άχτι μου, δεν ήταν καιρός για stelth.

Btw μονο εγώ είμαι ο ψυχοπαθής που όταν τελειώνει το fight και παω να lootάρω τους εχθρούς, σιγουρεύω ότι πέθαναν και τους κόβω κεφαλια/πόδια/κλπ? Γιατί πολλές φορές ψυχοραγούν χωρίς να είναι νεκροί και σιγά μη τους αφήσω να ζήσουν.

 

Για την μπανιέρα
 

Spoiler

Εμένα ήταν πολύ bugged και είχα όλα τα όπλα, οπότε δεν μπορούσα να πάρω το equipment πίσω γιατί...το είχα ήδη.

To είδα κι εγώ ότι κάμποσες φορές ζουν αν δεν την έχουν φάει καλά στο κεφάλι, οπότε ναι, αν δεν τον έχω περάσει λεπίδια ή headshot κάποιον, ρίχνω μια τελειωτική μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως βρειτε ή αγοραστε sniper με 200κατι base dmg και απο κατω να γραφει 800-1000πχ. Ειναι One shot ολοι στο λεβελ.

Εκανα το hacking the hacker ως 18 lvl + αυτο το sniper. Για να μου εδωσε items 31 lvl φανταζομαι πηγα νωρις εκει, αλλα τα εβγαλα περα με headshots.

Το μονο που με ενοχλει ειναι οτι καποιες στιγμες απλα ψοφαω χωρις να κανω κατι. Μου ετυχε σε κανα 2 αποστολες σημερα. Επισης πολλες σφαιρες περνανε μεσα απο αντικειμενα. Βεβαια, αυτο με βολευει και εμενα μιας με το ping + sniper τους τρωω μεσα απο τοιχους, αλλα και παλι.

Επισης θα ηθελα να βλεπω ποια quest ειναι για τα λεβελ μου. Ή εστω αν πηγαινει ανα περιοχη, το range της περιοχης (πχ watshon που ξεκιναμε ως corp 1-10)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Επισης θα ηθελα να βλεπω ποια quest ειναι για τα λεβελ μου. Ή εστω αν πηγαινει ανα περιοχη, το range της περιοχης (πχ watshon που ξεκιναμε ως corp 1-10)

Αν λένε "Moderate" τότε είσαι ΟΚ. "High" πρέπει να είσαι προσεκτικός, γιατί δέρνουν. "Very High", μάλλον σίγουρο το ξύλο. :P Αλλά οκ, όχι και πάντα.

Και η Shy συνεχίζει:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Αν λένε "Moderate" τότε είσαι ΟΚ. "High" πρέπει να είσαι προσεκτικός, γιατί δέρνουν. "Very High", μάλλον σίγουρο το ξύλο. :P Αλλά οκ, όχι και πάντα.

Τωρα πχ εκανα με moderate lvl το fist fight στο glen νομιζω (εκει που κερδιζεις και αμαξι). Εκανα 2πλο πατημα πισω και ο τυπος παλι μου την εσκαγε την μπουνια. 3 hit ημουν και ειχα βαλει και εξτρα +20%+5%hp. Το ιδιο γινοταν και με τον αλλο που παιρνεις το rifle. Παλι με χτυπουσε στα 2 μετρα. Ελεος.

Παντως ειναι το 1ο game που δεν βαριεμαι τα side και τις διαφορες δραστηριοτητες. Οκ λιγο επαναληψη παιζει με τα ncpd, αλλα το αντεχεις.

Επισης, προσοχη με τα mines στην ερημο (στο map καπου κατω). Τις χρησιμοποιουν πολυ εκει :P 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε



Και η Shy συνεχίζει:

 

Ας το χε βγάλει η ΕΑ ή η ubisoft αυτό το παιχνίδι έτσι και εδώ θα Χε γίνει πανυγήρι..θα ξεχάσω τι γράφαμε για το andromeda ξέρω γω 😝😝😝.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Γίνεται κάπως όταν σκύβω να μην σκοτεινιαζει  η οθόνη?

Επισης τα mod από κάποιο όπλο πως τα βγάζω για να τα βάλω σε άλλο όπλο?

Και αυτά πού λέει buy vehicle πρέπει να του αλλάξουν εικονίδιο.ειναι ίδιο με jobs και με μπερδεύουν

Δεν βγαίνουν τα mod τα περισσότερα, πάτα την ροδέλα πάνω τους, αν δεν βγει, σημαίνει ότι το ξεχνάς μαζί με το όπλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περνούν οι μέρες και φεύγει ο αρχικός ενθουσιασμός διαβάζω στο forum του παιχνιδιού αλλά και σε άλλα πχ Guru3d σκληρές κριτικές και σχόλια από άτομα που παρακολουθώ εδώ και χρόνια και είχαν την καλύτερη γνώμη για την CDPR. Επίσης η χθεσινή ανακοίνωση δεν άρεσε στους περισσότερους. Ναι σου λέει ότι έχουμε σκοπό να το φτιάξουμε σε μερικούς μήνες, όμως οι πρακτικές του να δώσουμε μερικές μόνο κόπιες για review, η τακτική της "φίμωσης" ενώ όλο το προηγούμενο καιρό έβγαζες μέχρι και επεισόδια για το παιχνίδι από πολλούς εκλαμβάνεται ως δεν χάνουμε με κανένα τρόπο pre-orders "λεφτά" και βλέπουμε. 

P. S Είχε όπως λένε τα νούμερα φοβερό ξεκίνημα στην αγορά (ακόμα και εγώ έκανα pre-order που είμαι κατά κανόνα αντίθετος) όμως τι θα γίνει στην επόμενη δουλειά τους 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όσο περνούν οι μέρες και φεύγει ο αρχικός ενθουσιασμός διαβάζω στο forum του παιχνιδιού αλλά και σε άλλα πχ Guru3d σκληρές κριτικές και σχόλια από άτομα που παρακολουθώ εδώ και χρόνια και είχαν την καλύτερη γνώμη για την CDPR. Επίσης η χθεσινή ανακοίνωση δεν άρεσε στους περισσότερους. Ναι σου λέει ότι έχουμε σκοπό να το φτιάξουμε σε μερικούς μήνες, όμως οι πρακτικές του να δώσουμε μερικές μόνο κόπιες για review, η τακτική της "φίμωσης" ενώ όλο το προηγούμενο καιρό έβγαζες μέχρι και επεισόδια για το παιχνίδι από πολλούς εκλαμβάνεται ως δεν χάνουμε με κανένα τρόπο pre-orders "λεφτά" και βλέπουμε. 

P. S Είχε όπως λένε τα νούμερα φοβερό ξεκίνημα στην αγορά (ακόμα και εγώ έκανα pre-order που είμαι κατά κανόνα αντίθετος) όμως τι θα γίνει στην επόμενη δουλειά τους 🤔

Η δουλεια τους για τα επομενα χρονια ειναι το cyberpunk.

DLC/EXPANSIONS/ONLINE.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όσο περνούν οι μέρες και φεύγει ο αρχικός ενθουσιασμός διαβάζω στο forum του παιχνιδιού αλλά και σε άλλα πχ Guru3d σκληρές κριτικές και σχόλια από άτομα που παρακολουθώ εδώ και χρόνια και είχαν την καλύτερη γνώμη για την CDPR. Επίσης η χθεσινή ανακοίνωση δεν άρεσε στους περισσότερους. Ναι σου λέει ότι έχουμε σκοπό να το φτιάξουμε σε μερικούς μήνες, όμως οι πρακτικές του να δώσουμε μερικές μόνο κόπιες για review, η τακτική της "φίμωσης" ενώ όλο το προηγούμενο καιρό έβγαζες μέχρι και επεισόδια για το παιχνίδι από πολλούς εκλαμβάνεται ως δεν χάνουμε με κανένα τρόπο pre-orders "λεφτά" και βλέπουμε. 

P. S Είχε όπως λένε τα νούμερα φοβερό ξεκίνημα στην αγορά (ακόμα και εγώ έκανα pre-order που είμαι κατά κανόνα αντίθετος) όμως τι θα γίνει στην επόμενη δουλειά τους 🤔

Τίποτα δεν θα γίνει με την επόμενη δουλειά τους.... εδω δεν γίνεται τιποτα με παιχνίδια της Bugthesda, EA κλπ.. που συνεχίζουν να έχουν φανατικούς υποστηρικτές....και θα γίνει με CDPR?
Ακόμα και να χάσουν χάσουν κάποιο κοινό.... μικρό το κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Παντως βρειτε ή αγοραστε sniper με 200κατι base dmg και απο κατω να γραφει 800-1000πχ. Ειναι One shot ολοι στο λεβελ.

Εκανα το hacking the hacker ως 18 lvl + αυτο το sniper. Για να μου εδωσε items 31 lvl φανταζομαι πηγα νωρις εκει, αλλα τα εβγαλα περα με headshots.

Το μονο που με ενοχλει ειναι οτι καποιες στιγμες απλα ψοφαω χωρις να κανω κατι. Μου ετυχε σε κανα 2 αποστολες σημερα. Επισης πολλες σφαιρες περνανε μεσα απο αντικειμενα. Βεβαια, αυτο με βολευει και εμενα μιας με το ping + sniper τους τρωω μεσα απο τοιχους, αλλα και παλι.

Επισης θα ηθελα να βλεπω ποια quest ειναι για τα λεβελ μου. Ή εστω αν πηγαινει ανα περιοχη, το range της περιοχης (πχ watshon που ξεκιναμε ως corp 1-10)

Αυτο με τις σφαίρες που περνανε μέσα από κάποια αντικείμενα πιστεύω ότι είναι σχεδιαστική επιλογή. Εμένα δε μου αρέσει παντως 

 

Συμφωνώ ότι ότι θα με μου άρεσε καλυτερα μια πιο κατατοπιστικη αξιολόγηση των quests από το moderate / high danger κτλ

Εχω παει σε αποστολή moderate που πρακτικα έβγαινε αναγκαστικά μόνο με stealth κ συχνά save/ load γιατί με gun blazing έπεφτε πολυ ξυλο. Αυτό μπορεί να μην πειραξει τους περισσότερους μιας κ η αποστολή όντως έβγαινε μόνο που προσωπικα βαριέμαι το stealth (γενικά, σε όλα τα παιχνιδια ) 

 

Επίσης αν και έχω χαθεί στο κόσμο του παιχνιδιού κ περναω υπέροχα, θα ήθελα να υπάρχουν quests που λύνονται ΜΟΝΟ με κουβέντα κ τίποτα άλλο. Όμως δε το βλέπω να υπάρχουν ακόμα κ το skill tree δε προιδεαζει για κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Τίποτα δεν θα γίνει με την επόμενη δουλειά τους.... εδω δεν γίνεται τιποτα με παιχνίδια της Bugthesda, EA κλπ.. που συνεχίζουν να έχουν φανατικούς υποστηρικτές....και θα γίνει με CDPR?
Ακόμα και να χάσουν χάσουν κάποιο κοινό.... μικρό το κακό.

Καμία μα καμία σχέση. Τα κεφάλαια των δύο που αναφέρεις είναι σχεδόν ανεξάντλητα. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakinen είπε

Καμία μα καμία σχέση. Τα κεφάλαια των δύο που αναφέρεις είναι σχεδόν ανεξάντλητα. 

Και τι έγινε?... μηπως η CDPR θα χρεοκοπήσει μετά το CDRP, και κλείσει το studio?... λίγο απίθανο να γίνει..
Πολύ πιθανόν τώρα να υπάρχει ηδη team μέσα που να δουλεύει τον επόμενο τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, InfinitySurfer είπε

Και τι έγινε?... μηπως η CDPR θα χρεοκοπήσει μετά το CDRP, και κλείσει το studio?... λίγο απίθανο να γίνει..
Πολύ πιθανόν τώρα να υπάρχει ηδη team μέσα που να δουλεύει τον επόμενο τίτλο.

Κάνεις δεν μίλησε για χρεοκοπία, απλά στην επόμενη δουλειά τους δεν θα πάει ο κόσμος με κλειστά τα μάτια σε pre-orders (το λεγόμενο και βουρ στον πατσά) θα υπάρχει υπομονή και σκεπτικισμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ανατρέξτε στο τί γινόταν με το Witcher 3 και τα performance issues και το downgrade τον πρώτο καιρό. Πόσο κράξιμο είχε πέσει.

Στο τέλος το παιχνίδι έστρωσε και όλα εκείνα στην αρχή έμειναν αμυδρή ανάμνηση. Και έκαναν το game να τρέχει μέχρι και στο Switch.

Σε κάθε περίπτωση όμως, ο πελάτης έχει δίκιο. Αν θέλει η CDPK να συνεχίσει να χαίρει εκτίμησης από τους πελάτες της, πρέπει να μελετήσει πολύ καλά το τί συμβαίνει τώρα και να φροντίσει να διορθώσει τα λάθη της.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...