Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
32 λεπτά πριν, sistah είπε

Χωρις gorilla arms δεν πας για beating. Εκανε την ζωη μου  πολυ πιο ευκολη ακομα και σε danger high quest.
Επισης, mantis blades=destruction.

Όλα τα fights τα έχω κάνει χωρίς gorilla arms, αλλά οκ, έχω αρκετούς πόντους στο body.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά όσοι αγόρασαν μέσω vpn υπάρχει κάποιο ποστ  τι θα γίνει με το mutliplayer αν θα μπορούμε να είμαστε σε αυτό που θα είναι και η Ελλάδα;

Όσο αφορά το νομικό κομμάτι :

Βρήκα αυτό το ποστ της gog  :
image.png.0e6c5b95a7ea7fa1655827a67aad7e10.png

Θεωρητικά θα μπορούσαμε να το επικαλεστούμε σε περίπτωση ban , αλλα με το mutliplayer?

Επεξ/σία από nikolastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το παιχνίδι δεν φτάνει στο επίπεδο που οι ίδιοι μας υποσχέθηκαν, όχι στο επίπεδο των προσδοκιών μου. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα όποια bugs (ελάχιστα σε εμένα) ούτε έχω προβλήματα απόδοσης. Για το τελευταίο,πάντως, μπορεί να είμαι από τους τυχερούς, αλλά ας μου πει κάποιος, πού πάει όλη αυτή η υπολογιστική ισχύς;

Γιατί δεν την βλέπω να χρησιμοποιείται σε κάποιο next-gen χαρακτηριστικό. Η φυσική των αντικειμένων ολόιδια με όλα τα κορυφαία παιχνίδια των τελευταίων, πόσων, 7 χρόνων; Η κίνηση των χαρακτήρων τα ίδια, καμιά διαφορά. Μηδενική αλληλεπίδραση με άσχετους NPCs, σε όσους σου επιτρέπει να μιλήσεις, σου πετάνε μία ατάκα. Ο οδήγηση του αυτοκινήτου τραγική. Οι γειτονιές δεν είναι πια και τόσο γεμάτες ή ζωντανές. Τελικά, αν εξαιρέσουμε τα σαφώς καλύτερα γραφικά, το παιχνίδι δεν μου δίνει πολύ καλύτερη αίσθηση από το GTA V, τουλάχιστον όσον αφορά την ζωή μέσα στην πόλη.

Το Witcher 3 στην εποχή του όντως ήταν μεγάλο, φιλόδοξο και συγκέντρωνε όλη την τεχνολογική εξέλιξη της εποχής. Αυτό είναι ένα καλό παιχνίδι.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν είναι τόσο... "εντυπωσιακό" να το πω

Ένα finisher?!? Μάλιστα, thanks, σε αναμονή για gore mod σαν του Witcher 3 λοιπόν.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ένα finisher?!? Μάλιστα, thanks, σε αναμονή για gore mod σαν του Witcher 3 λοιπόν.

Yep, με katana κόβεις κεφάλι και τα MBs όπως προείπα. Machete, knife και άλλα τέτοια, δεν έχουν νομίζω. Τώρα που κοίταζα πάντως, blood puddles παντού. Γενικά έχει αίμα, don't worry about that part. :P

Edit: Γενικά από gore εχει, finishers θέλουμε. Παράδειγμα από gunshot wound: He dead.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Voodooman said:

το παιχνίδι δεν μου δίνει πολύ καλύτερη αίσθηση από το GTA V,

Δεν ξέρω. 

Δεν είναι άσχημο το GTA5 αλλά δεν έχει καμία ποικιλία στα builds του χαρακτήρα, το crafting system του είναι ανύπαρκτο, τα RPG στοιχεία είναι υπερβολικά υπό ανεπτυγμένα, το gear του είναι εξαφανισμένο ενώ και η παραμετροποίηση των χαρακτηριστικών των χαρακτήρων είναι για γέλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikolastas είπε

Ρε παιδιά όσοι αγόρασαν μέσω vpn υπάρχει κάποιο ποστ  τι θα γίνει με το mutliplayer αν θα μπορούμε να είμαστε σε αυτό που θα είναι και η Ελλάδα;

Όσο αφορά το νομικό κομμάτι :

Βρήκα αυτό το ποστ της gog  :
image.png.0e6c5b95a7ea7fa1655827a67aad7e10.png

Θεωρητικά θα μπορούσαμε να το επικαλεστούμε σε περίπτωση ban , αλλα με το mutliplayer?

τί θα γίνει με το MP?Τίποτα δε θα γίνει, τι να γινόταν δηλαδή? θα παίζει όπως παίζουν όλα τα παιχνίδια, αν ήταν να ήταν region locked, θα ήταν ήδη κλειδωμένο και δε θα είχαν γίνει οι αγορές.
Ποιό νομικό κομμάτι? Που προκύπτει κάτι νομικής φύσεως από αυτό το gog post?

που κολλάνε τα bans με τα vpn?

βατερλώ ποστ...αν δεν είστε σίγουροι για τι κάνετε, μην το κάνετε εξ αρχής.

επίσης έχουν πει αν θα είναι έξτρα αγοραστό κομμάτι ή θα βγει σαν δωρεάν expansion?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν θέμα με το performance στον υπολογιστή (φαντάζομαι είμαστε πολλοί), παραθέτω το σχόλιο που έκανα στο thread για την geforce now υπηρεσία σαν εναλλακτική για να παίξετε το παιχνίδι.

 

"Πρώτες εντυπώσεις μου. Δοκίμασα χθες ξημερώματα να τρέξω το cyberpunk μέσω της υπηρεσίας, γιατι στο laptop μου απλα σέρνεται. Έπαιξα γυρω στο 3ωρο με την free μονοωρη συνεδρία. Δεν είναι μια ώρα trial. Μπορείς να ξαναπαίξεις, απλά σε πετάει και πρέπει να ξανασυνδεθείς. Το κακό είναι ότι έχεις να αντιμετωπίσεις τα queues που ειδικά στην free έκδοση είναι τεράστια αυτή την στιγμή καθώς όλοι προσπαθούν να το παίξουν. Διάβασα ότι και στην έκδοση που πληρώνεις, που κανονικά skippareis τα queues, τώρα έχει queues ακόμα και εκεί. Αυτό νομίζω όμως ότι θα'ναι προσωρινό και σε κανα δύο βδομάδες θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Πάντως, άμα μπεις αργά, μετα τις 2-3 που το δοκίμασα εγώ ας πούμε, συνδέεσε σχεδόν ακαριαία. Δεν ξέρω από server σε server αν αλλάζει η εμπειρία. Εγώ σπουδάζω στην Αγγλία αυτή την στιγμή και συνδέθηκα στον EU Central 2. Είμαι σε φοιτητική εστία και έπαιξα μέσω wi-fi με 5ghz router και με ταχύτητα γύρω στα 290mbps down, το βράδυ που δεν το χρησιμοποιούσε πολύς κόσμος. Τo latency ήταν από σχεδόν ανύπαρκτο έως αμελητέο. Το έτρεχε ολα ultra 1080p στα 60 fps, χωρίς όμως raytracing το οποίο είναι προσβάσιμο μόνο αν πληρώσεις για την υπηρεσία, θα το δοκιμάσω λογικά σήμερα που θα πληρώσω κανονικά για το service. Ναι, δεν είναι προφανώς η φάση για να παίξεις competitive shooter αλλά για story driven παιχνίδι παίζεις ανετότατα. Άσε που στην περίπτωση του cyberpunk που αυτήν την στιγμή πολλά bugs προκύπτουν ανάλογα με το πόσο δυνατό ειναι το hardware, ίσως να είναι και ο καλύτερος τρόπος να παίξεις το παιχνίδι(εκτός από κάποιον που έχει δικό του high end rtx 3000 σύστημα προφανώς). Το πιό σουρεάλ πάντως ήταν όταν κατέβασα το geforce now app στο κινητό σύνδεσα ένα dualschock με bluetooth και ξάπλωσα στο κρεβάτι. Το παιχνίδι έτρεχε με τέλεια εικόνα με σχεδόν ανύπαρκτο latency στο κινητό. ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. Ξέρω ειναι streaming service, δεν έχει σημασία το hardware. Αλλά είναι αστείο να βλέπεις αυτόν τον τίτλο να "τρέχει" σε 6 ίντσες οθόνη. Το μόνο που θέλω να δοκιμάσω πλέον είναι να δω αν τρέχει το ίδιο καλά σε χακαρισμένο switch με android. Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο setup από το να παίζει τέτοιο τίτλο στο κρεβάτι. Ξέρω ότι η συντριπτική πλειοψηφια του κόσμου δεν έχει 300 mbps σύνδεση. Διαβάζω όμως από τους users ότι με 50 είσαι εντάξει, αρκεί να είναι σταθερά και ιδανικά με ethernet. Άμα πληρείτε αυτές τις προδιαγραφές, η υπηρεσία μπορεί να δοκιμαστεί δωρεάν. Κάντε το μία απόπειρα."

Επεξ/σία από Angelargi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Angelargi τα 50 είναι το absolute minimum να πούμε. 'Εχει πέσει η γραμμή μου στα 40 αυτές τις μέρες (κάτι θέματα του σπιτιού) και έχει τόσα pixels που αντ' αυτού το παίζω με τη 1060, καλύτερη εμπειρία αν και με υποδεέστερα γραφικά. Θέλει και σταθερή γραμμή. Με τη γραμμή στα 50, αν παίζει streaming κανά netflix στην τηλεόραση,, πάλι έχω θέμα με την ποιότητα του streaming στο GFN.

Το προτείνω πάντως αν η γραμμή σας πληροί τις προυποθέσεις και δεν έχετε rtx3000series. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@spirit)earth)aflame ναι, εννοείται σταθερή γραμμή το οποίο συνεπάγεται ότι δεν κάνει ταυτόχρονη χρήση κανένας αλλος. Διαφορετικά χρειάζεται και παραπάνω.

Επεξ/σία από Angelargi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikolastas είπε

Ρε παιδιά όσοι αγόρασαν μέσω vpn υπάρχει κάποιο ποστ  τι θα γίνει με το mutliplayer αν θα μπορούμε να είμαστε σε αυτό που θα είναι και η Ελλάδα;

Όσο αφορά το νομικό κομμάτι :

Βρήκα αυτό το ποστ της gog  :
image.png.0e6c5b95a7ea7fa1655827a67aad7e10.png

Θεωρητικά θα μπορούσαμε να το επικαλεστούμε σε περίπτωση ban , αλλα με το mutliplayer?

Το multiplayer θα ειναι standalone, εχουμε ακομα 1+ χρονο μπροστα μας.

κανεις δεν ξερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Δεν ξέρω. 

Δεν είναι άσχημο το GTA5 αλλά δεν έχει καμία ποικιλία στα builds του χαρακτήρα, το crafting system του είναι ανύπαρκτο, τα RPG στοιχεία είναι υπερβολικά υπό ανεπτυγμένα, το gear του είναι εξαφανισμένο ενώ και η παραμετροποίηση των χαρακτηριστικών των χαρακτήρων είναι για γέλια. 

Ανέφερα το GTΑ για να πω ότι η ζωή της πόλης στο Cyberpunk δεν είναι τόσο πιο εντυπωσιακή από αυτή του GTA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...