Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, HellionKal είπε

 

 

Δεν με ενοχλεί προσωπικά η απουσία 3ρδ πέρσον, ούτε στο ελάχιστο. Απλά το παραθέτω ως πληροφορία για το μέλλον. Δεν γίνεται να παίξεις Multiplayer και οι συμμετέχοντες να κινούνται έτσι στην οθόνη.

Παλι καλα που δεν βγηκε το παιχνιδι ετσι, θα ηταν οτι χειροτερο.

Μπραβο στους dev που δεν ακουσαν τους plebs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαντάζομαι αυτό το video παραπάνω με το 3rd person είναι κάποιο mod; Γιατί δεν θυμάμαι ποτέ η εταιρεία να είπε ότι θα βγει (και) σε 3rd person το game, παρόλο που έχετε λυσσάξει όλοι με το 3rd person για κάποιο λόγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 3:35 ΜΜ, zvarthangalos είπε

Με ποσα fps εισαι ρε μαν για τρελανέ μας λιγο γιατι έγω με τον ιδια CPU όμως με την GTX 1050 ti και με τα ιδια settings low-medium δεν ξεπερναω τα 35 με ανάλυση όμως 1680 Χ 1050 μην το ξεχνάς αυτό.

Όταν εννοείς χωρίς framedrops έχεις ίδια σε κλειστούς ίδια σε ανοιχτούς χώρους;

Γύρω στα 30 fps ειμαι έχω παίξει μέχρι το training. Υπάρχει και βίντεο στο YouTube που το αποδεικνύει ότι σε vega τρέχει οκ πάντως. Δεν το περίμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Φαντάζομαι αυτό το video παραπάνω με το 3rd person είναι κάποιο mod; Γιατί δεν θυμάμαι ποτέ η εταιρεία να είπε ότι θα βγει (και) σε 3rd person το game, παρόλο που έχετε λυσσάξει όλοι με το 3rd person για κάποιο λόγο..

Δεν ειναι ουτε καν Μod.... απ'οτι διαβασα απλα χρησιμοποίησε ένα tool απο το Dirt5 και την έβγαλε 3rd person... πολλα υποσχομενο  για μετέπειτα Mods όμως.... αν φτιάξουν λίγο το animation.. μια χαρά θα είναι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HellionKal είπε

 

 

Δεν με ενοχλεί προσωπικά η απουσία 3ρδ πέρσον, ούτε στο ελάχιστο. Απλά το παραθέτω ως πληροφορία για το μέλλον. Δεν γίνεται να παίξεις Multiplayer και οι συμμετέχοντες να κινούνται έτσι στην οθόνη.

Όταν τρέχει είναι λες και ξαφνικά βγάζει λορδωση και παράλληλα την πιανει χέσιμο😂😂😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Δεν ειναι ουτε καν Μod.... απ'οτι διαβασα απλα χρησιμοποίησε ένα tool απο το Dirt5 και την έβγαλε 3rd person... πολλα υποσχομενο  για μετέπειτα Mods όμως.... αν φτιάξουν λίγο το animation.. μια χαρά θα είναι.. 

Δεν βρίσκω ότι είναι απαραίτητο ένα 3rd person στο game πάντως και δεν νομίζω να προσφέρει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν βρίσκω ότι είναι απαραίτητο ένα 3rd person στο game πάντως και δεν νομίζω να προσφέρει κάτι..

Οπως το βλέπει ο καθένας... εγω ενα option για over-the-shoulder-view αλα RDR2 θα το ήθελα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Οπως το βλέπει ο καθένας... εγω ενα option για over-the-shoulder-view αλα RDR2 θα το ήθελα πάντως.

Ξέρουμε πολλά παιχνίδια τα τελευταία χρόνια που να έχουν επιλογή να αλλάξεις point of view;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Φαντάζομαι αυτό το video παραπάνω με το 3rd person είναι κάποιο mod; Γιατί δεν θυμάμαι ποτέ η εταιρεία να είπε ότι θα βγει (και) σε 3rd person το game, παρόλο που έχετε λυσσάξει όλοι με το 3rd person για κάποιο λόγο..

απλά θέλουμε να υπάρχει η επιλογή , τίποτα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ξέρουμε πολλά παιχνίδια τα τελευταία χρόνια που να έχουν επιλογή να αλλάξεις point of view;

Skyrim, Fallout 4... ;)

Για μένα, αν το είχαν κάνει όμως αποκλειστικά 3rd person, δεν υπήρχε περίπτωση να το παίξω. Το 1st person το θεωρώ πολύ πιο πορωτικό και ατμοσφαιρικό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μπορεί να μου γράψει κάποιος τα settings του DF, ή υπάρχει η λίστα κάπου;

Μην βλέπω όλο το βίντεο ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Παίδες, μπορεί να μου γράψει κάποιος τα settings του DF, ή υπάρχει η λίστα κάπου;

Μην βλέπω όλο το βίντεο ξανα.

 

Τα λέει στην περιγραφή ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Τα λέει στην περιγραφή ;)

Ωραίος! Απο κινητό δεν φαινόταν εύκολα η περιγραφή.

Τα βάζω εδώ μπας και θέλει κανείς άλλος.

Standard Optimised Settings
Contact Shadows: On Improved Facial Lighting Geometry: On Local Shadow Mesh Quality: High Local Shadow Quality High Cascaded Shadows Range: High Cascaded Shadows Resolution: Medium Distant Shadows Resolution: High Volumetric Fog Resolution: 1080p Ultra, 1440p High, 4K Medium Volumetric Cloud Quality: Medium Max Dynamic Decals: Ultra Screen Space Reflections Quality: Low but High if you find the amount of grain distracting. Subsurface Scattering Quality: High Ambient Occlusion: Low (there is barely a difference) Colour Precision: Medium Mirror Quality: 1080p High. 1440p High, 4K Medium Level of Detail: High

Recommended Ray Tracing Settings
Ray Traced Reflections: On Ray Traced Shadows: Off Ray Traced Lighting: Medium If that is not enough for you, Turn off reflections - the RT lighting is more important, on balance.

Image Quality Recommendations:
1080p DLSS Quality, 1440p, DLSS Balanced, 4K, DLSS Performance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Ωραίος! Απο κινητό δεν φαινόταν εύκολα η περιγραφή.

Τα βάζω εδώ μπας και θέλει κανείς άλλος.

Standard Optimised Settings
Contact Shadows: On Improved Facial Lighting Geometry: On Local Shadow Mesh Quality: High Local Shadow Quality High Cascaded Shadows Range: High Cascaded Shadows Resolution: Medium Distant Shadows Resolution: High Volumetric Fog Resolution: 1080p Ultra, 1440p High, 4K Medium Volumetric Cloud Quality: Medium Max Dynamic Decals: Ultra Screen Space Reflections Quality: Low but High if you find the amount of grain distracting. Subsurface Scattering Quality: High Ambient Occlusion: Low (there is barely a difference) Colour Precision: Medium Mirror Quality: 1080p High. 1440p High, 4K Medium Level of Detail: High

Recommended Ray Tracing Settings
Ray Traced Reflections: On Ray Traced Shadows: Off Ray Traced Lighting: Medium If that is not enough for you, Turn off reflections - the RT lighting is more important, on balance.

Image Quality Recommendations:
1080p DLSS Quality, 1440p, DLSS Balanced, 4K, DLSS Performance

 

Ψιλό-μπούρδες λέει. Αν θες εμπειρία κοντά στα ~60 fps πρέπει να τα βάλεις όλα στο Medium. Τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...