Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Ψιλό-μπούρδες λέει. Αν θες εμπειρία κοντά στα ~60 fps πρέπει να τα βάλεις όλα στο Medium. Τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα.

Έχεις δυνατότερη κάρτα απο μένα, εγώ θα πάω ανγακαστικά 30 fps, για να μην πέσω σε ανάλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Ψιλό-μπούρδες λέει. Αν θες εμπειρία κοντά στα ~60 fps πρέπει να τα βάλεις όλα στο Medium. Τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα.

Οι ρυθμίσεις τους δεν είναι για να πιάσεις 60 fps απλά στις αναλύουν και σου λένε τι και πόσο αξίζει και πως δουλεύει η καθεμία. Εγώ με αυτές που πρότειναν και με δύο αλλαγές που έχω γράψει πριν λίγα post το έφερα σε καλό επίπεδο. Ίσως με ένα patch ακόμα στρώσει εντελώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Έχεις δυνατότερη κάρτα απο μένα, εγώ θα πάω ανγακαστικά 30 fps, για να μην πέσω σε ανάλυση.

 

Λογικά αν τα βάλεις όλα Low θα το τρέχεις ικανοποιητικά (κοντά στο 60άρι) . Εν αναμονή νέου patch, κάτι μου λέει ότι μέχρι την Παρασκευή θα έρθει... 

12 λεπτά πριν, liakinen είπε

Οι ρυθμίσεις τους δεν είναι για να πιάσεις 60 fps απλά στις αναλύουν και σου λένε τι και πόσο αξίζει και πως δουλεύει η καθεμία. Εγώ με αυτές που πρότειναν και με δύο αλλαγές που έχω γράψει πριν λίγα post το έφερα σε καλό επίπεδο. Ίσως με ένα patch ακόμα στρώσει εντελώς.

 

Η δικιά μου χρυσή τομή είναι ΟΛΑ στο Μedium. Παραπάνω πέφτουν τα καρέ και δε μου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, psof είπε

To GTA το έπαιξα μια φορά όταν βγήκε στο PC. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα χτενισματα, τα ρούχα και τα λοιπά εξτρα της πόλης καθώς οι 3 χαρακτήρες ήταν κλασικές καρικατούρες κι απλά δεν με ένοιαζε τι θα φορούσαν καθώς προχωρούσα αυτή την τρελή στημένη/linear χαζοκομωδία. Το Λος Σαντος ήταν αντιγραφή του Λος Αντζελες το οποίο το έχουμε δει σε χιλιάδες σειρές και ταινίες ανα τα χρόνια. 30 ώρες campaign με τις κλασικές αποστολές Rockstar. Μου άρεσε, γέλασα αλλα δεν το ξανακούμπησα.

maxresdefault.jpg

Open World κόσμο σαν την Night City δεν έχω δει ποτέ. Απλά χάνεσαι κοιτώντας όχι μόνο δεξιά και αριστερά αλλά και πάνω κάτω. Είναι πραγματικά μια καινούργια εμπειρία τόσο στους εξωτερικούς χώρους όσο και στους εσωτερικούς. Η λεπτομέρεια που έχει το κάθε δωμάτιο ή ασανσέρ ή ταράτσα ή χαρακτήρας είναι ανεπανάληπτη. Έχω κλείσει ήδη 35 ώρες και νιώθω ότι είμαι ακόμα στην αρχή. Μάλλον θα κλεισω 100 στο πρώτο μου playthrough και ήδη δεν μπορώ να περιμένω να αρχίσω το δεύτερο με εντελώς διαφορετικό V τόσο σε επιλογές όσο και gameplay.

 

Συνεχιζετε να συγκρινετε το cp με το gtav χωρις λογο. Το ενα εχει μεγαλο campaign, το αλλο εχει τεραστιο Online κομματι. Πιαζω gtav 5 χρονια (οκ οχι καθημερινα) και δεν το εχω βαρεθει. Σημερα (ή χθες) εβαλαν και καινουργια τοποθεσια και heist, και σε λιγο καιρο ερχεται enhanced version στο ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ μια "ταπεινή" 1660 Ti...

Έλα ρε και εγώ, είδες μία δύο σελίδες πριν τα post μου με τίς ρυθμίσεις; CPU;

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vste είπε

Οταν τρακαρεις εναν "ασημαντο" NPC με το αμαξι σου το να συνεχιζει την πορεια του σαν να μην τρεχει τιποτα στοιχίζει σε immersion.  Οταν κοκκαλωνεις το αμαξι στην μεση του δρομου και ολοι απο πισω κανουν απλα το ιδιο πισω στοιχιζει σε immersion. Οταν οι NPC σε εναν δρομο εξαφανιζονται μολις στριψεις το κεφαλι σου μακρια τους και οταν ξαναγυρισεις το κεφαλι στην προηγουμενη θεση εχουν γινει νεοι NPC respawn σε τελειως τυχαιες θεσεις αυτο στοιχιζει σε immersion. Η σωστη αλληλεπιδραση με το περιβαλλον σε αυτα τα παιχνιδια ειναι το Α και το Ω. Αλλιως αμα θελεις αλληλεπιδραση μονο με βασικουν NPCs παιξε Beyond two souls, Detroid, η τα παιχνιδια της Telltale. Σαν Open world RPG το πουλαει η CD Project. Και εναν ανοιχτο κοσμο θα πρεπει να υπαρχει μια ανεκτη αλληλεπιδραση με ολα τα στοιχεια του κοσμου, αλλιως το immersion παει περιπατο.

Ολα τα παραπανω τα εκανε καλυτερα σε προπροηγουμενης γενιας μηχανηματα η Rockstar. Οπως ξαναεγραψα μου αρεσει πολυ το Cyberpunk και δεν μετανοιωνω καθολου για την αγορα του. Αλλα παιδια δεν ειναι το νεο προγραμματιστικο θαυμα. Το αντιθετο σε αρκετα, δομικα, χαρακτηριστικά χανει παρα πολυ.

Το μοναδικό game που θα έπαιζα μέχρι τα γεράματα και δεν θα ξενέρωνα ποτέ με τα γραφικά του είναι το Skyrim. Ξέρεις γιατί; Γιατί κάθε φορά που το ξεκινάς φτιάχνεις build τόσο διαφορετικά μεταξύ τους που είναι σαν να παίζεις νέο game.

Τα παιχνίδια της rockstar(και όσα ανέφερες) είναι ρηχές υπερπαραγωγές. Σε εντυπωσιάζουν με τα γραφικά, με την ιστορία τους, τη σκηνοθεσία τους, το επίπεδο προσομοίωσης και την αληθοφάνεια του κόσμου τους αλλά μέχρι εκεί. Είναι console experience. Παιχνίδια ταινίες που σε κατευθύνουν σε τεράστιο βαθμό. Δεν υπάρχει βάθος στο gameplay. Ό,τι πήρες από το πρώτο playthrough είναι το 95% όσων έχεις ακόμα να δεις. Δεν υπάρχει το replayability και sandbox στοιχείο των TES Oblivion, Morrowind και Skyrim. Τυχαίο ότι δεν έχει βγει ούτε ένας επιτυχημένος κλώνος των TES;

Θεός φυλάξοι μην γίνουν έτσι όλα τα games. Generic shooters με ωραίο περιτύλιγμα. Γιατί το CP προς τα εκεί κλίνει από το λίγο που είδα ως τώρα. Ελπίζω στην πορεία να διαψευστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, liakinen είπε

Έλα ρε και εγώ, είδες μία δύο σελίδες πριν τα post μου με τίς ρυθμίσεις; CPU;

 

Ναι θα το δοκιμάσω αργότερα από περιέργεια! CPU έχω τον i7-8700...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Ναι θα το δοκιμάσω αργότερα από περιέργεια! CPU έχω τον i7-8700...

Είσαι πολύ μπροστά στο CPU κάνε τις ρυθμίσεις (DF) και θα είσαι κοντά στο 60 με καλύτερα settings από το medium.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Το μοναδικό game που θα έπαιζα μέχρι τα γεράματα και δεν θα ξενέρωνα ποτέ με τα γραφικά του είναι το Skyrim. Ξέρεις γιατί; Γιατί κάθε φορά που το ξεκινάς φτιάχνεις build τόσο διαφορετικά μεταξύ τους που είναι σαν να παίζεις νέο game.

Τα παιχνίδια της rockstar(και όσα ανέφερες) είναι ρηχές υπερπαραγωγές. Σε εντυπωσιάζουν με τα γραφικά, με την ιστορία τους, τη σκηνοθεσία τους, το επίπεδο προσομοίωσης και την αληθοφάνεια του κόσμου τους αλλά μέχρι εκεί. Είναι console experience. Παιχνίδια ταινίες που σε κατευθύνουν σε τεράστιο βαθμό. Δεν υπάρχει βάθος στο gameplay. Ό,τι πήρες από το πρώτο playthrough είναι το 95% όσων έχεις ακόμα να δεις. Δεν υπάρχει το replayability και sandbox στοιχείο των TES Oblivion, Morrowind και Skyrim. Τυχαίο ότι δεν έχει βγει ούτε ένας επιτυχημένος κλώνος των TES;

Θεός φυλάξοι μην γίνουν έτσι όλα τα games. Generic shooters με ωραίο περιτύλιγμα. Γιατί το CP προς τα εκεί κλίνει από το λίγο που είδα ως τώρα. Ελπίζω στην πορεία να διαψευστώ.

Tο cyberpunk δεν ειναι sandbox αλλα story driven rpg . Καμια σχεση με το skyrim . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Tο cyberpunk δεν ειναι sandbox αλλα story driven rpg . Καμια σχεση με το skyrim .

Ακριβώς, τι να τα κάνω τα 100 "fetch" quest σε sandbox όταν μπορώ να έχω 10 ποιοτικά quest σε open-world. Αντίο Bethesda, το Witcher 3 πάτησε το Skyrim, και το Cyberpunk με όλα τα θέματα του πάτησε το Fallout. Aμα η Bethesda δεν κάνει ριζικές αλλαγές, είναι νεκρά τα upcoming RPG τους. Στην τελική μια ζωή το community τους σώζει. Από τις χειρότερες εταιρίες ever, η CDPR ακόμα και με το πρόσφατο φιάσκο παρεμένουν άγγελοι μπροστά τους.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσαν παντως να διαχειριστουν την απαιτηση του κοσμου για release και ισως και των μετοχων τους με μια early access σαν της larian ξερωγω θα γλιτωναν το ξυλο που τρωνε,ο κοσμος με κατι θα ειχε κατι να ασχολειται και αυτοι θα το παρεδιδαν οπως θα πρεπε καποια στιγμη γιατι αυτο το cashgrab δυσκολα ξεπλενεται!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anastazio είπε

cashgrab

Δεν νομίζω, πιστεύω μετά την ανακοίνωση του τελευταίο delay που έπεσε τρελα η μετοχή και δέχτηκαν το κράξιμο του αιώνα φοβήθηκαν να το κάνουν και άλλο. Δεν βγάζει νόημα το cash grab (αν και τα πάντα είναι πιθανά) γιατί θα φάει το patch του αιώνα. Εδώ το Witcher 3 έφαγε καμια 20 patches. ’μα το παρατήσουν τότε ναι, χαλαρά cash grab με @@. ;) Θέλω να πιστεύω πως όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Δεν νομίζω, πιστεύω μετά την ανακοίνωση του τελευταίο delay που έπεσε τρελα η μετοχή και δέχτηκαν το κράξιμο του αιώνα φοβήθηκαν να το κάνουν και άλλο. Δεν βγάζει νόημα το cash grab (αν και τα πάντα είναι πιθανά) γιατί θα φάει το patch του αιώνα. Εδώ το Witcher 3 έφαγε καμια 20 patches. ’μα το παρατήσουν τότε ναι, χαλαρά cash grab με @@. ;) Θέλω να πιστεύω πως όχι.

Συμφωνοι,αλλα το witcher δε το θυμαμαι τοσο broken ρε φιλε,δλδ για παραδειγμα αυτη η πληρη απουσια physics στις μηχανες ειναι παρανοικη για ΑΑΑ γκειμ,σχεδον 30 χρονια παιζω!Φυσικα αναγνωριζω οτι καπου αναμεσα στα bugs εχει ειπωθει μια ωραια ατμοσφαιρικοτατη ιστορια γιαυτο και το παιζω αλλα νιωθω λιγο μλκς,οπως θα νιωθα αν ειχα παραγγειλει μια μπριζολα σε ενα εστιατοριο και μου την εφερναν αψητη!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...