Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό με τα όπλα δεν μου κάθεται καλά, να έχεις level διαφορετικά στο ίδιο όπλο με διαφορετικό damage. Στο Witcher που έχει σπαθιά λες οκ, εδώ όμως είναι ό,τι να 'ναι όπως και στο Division 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτό με τα όπλα δεν μου κάθεται καλά, να έχεις level διαφορετικά στο ίδιο όπλο με διαφορετικό damage. Στο Witcher που έχει σπαθιά λες οκ, εδώ όμως είναι ό,τι να 'ναι όπως και στο Division 2.

I like it. Αλλιως θα επρεπε να περασουν το dmg στον παικτη, και με αυτον τον τροπο δεν θα σου εδιναν τοση ελευθερια στο να παιξεις με οποιον τροπο θες (melee/range και με διαφορετικα οπλα). Μιας και εχω προσφατο παραδεισμα το demons souls, ιδια λογικη. Διαλεγεις το build, και ανεβαζεις lvl το οπλο που θες και αφιερωνους ποντους στα Perk (lvl στο ds) που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, ADHD said:

Τοσα χρονια παιζω ΑΑΑ στο release, τοσο bugfest παιχνιδι παιζει να μην εχω ξαναδει ποτε. Απο ενα σημειο και μετα τα bugs ειναι συνεχομενα και παρα πολυ ενοχλητικα, αυτο μου συνεβη πριν απο λιγο απλα γινοταν συνεχεια δειτε τι χρειαζοταν για να κανω progress... Να ηταν μονο αυτο καλα θα ηταν βεβαια. :P 

 

Πες μου πόσο τίλταρες, αυτό πες μου μόνοοοο XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2018 στις 5:17 ΠΜ, KilliK είπε

ανησυχω. το χα γραψει και παλιοτερα εδω, δεν ειναι στουντιο που τους παιρνει για τελειως μεγαλεπηβολα, υπερφιλοδοξα projects. λιγο να πεσουν εξω στις αρχικες τους εκτιμησεις για κερδοφορια του τιτλου, και μπορει να φτασουν στο σημειο να χρεοκοπησουν η να εξαναγκασθουν σε εξαγορα απο μεγαλο publisher (πχ EA μπρρ). η αγορα ειναι δυσκολη και ευμεταβλητη και υπαρχουν τοσες εταιρειες του παρελθοντος που καηκανε επειδη θελανε το καθε επομενο τους παιχνιδι να ξεπερασει σε επιτυχια το προηγουμενο (πχ 3DRealms).  πρεπει να δωσει την δεουσα προσοχη εδω η CDProject, γιατι το ρισκο ειναι τεραστιο (το cyberpunk ειδος δεν ειναι και τοσο εμπορικο) και τα περιθωρια λαθους ελαχιστα.

T1w7A8F.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"we are working hard"

ειναι που θα κραταγε το crunch για δυο βδομαδες μονο. 🙄

παντως αυτο που φοβαμαι ειναι αν το GOG καταληξει να ειναι το τελικο θυμα σε ολη αυτη την κατασταση, μηπως αποφασισουν να το πουλησουν για να ανεβασουν παλι την αξια της εταιρειας τους, συν τους εκατονταδες υπαλληλους που πιθανον να διωξουν. δεν ξερουμε ακομη ποσο μεγαλη θαναι η οικονομικη ζημια μερι να βγει το online κοματι του παιχνιδιου, αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι η ζημια που ηδη επαθε στην υποληψη της ειναι ανεπανορθωτη. 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφουμε για online κομμάτι ενώ δε λειτουργεί καν το SP😆.. αν ακυρωθεί το MP μη τρομάξετε καθόλου, εμένα δε θα με ενοχλήσει καν και να στρωθεί το παιχνίδι 

3 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Σοβαρευτειτε λεω εγω

Γιατί που είδες τον παλιμπαιδισμο?

Τρέχει χάλια ή δε τρέχει? Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν bugs? Είναι άθλια η οδήγηση ή δεν είναι? Έχει ή δεν έχει physics.Δημιουργούν πρόβλημα? Ναι η όλη εμπειρία είναι τραγική που παίρνουμε σα τελικοί χρήστες.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Το βγάζουν προσωρινά από το ps store.. νομίζω και στο pc το ίδιο πρέπει να γίνει, μέχρι να το στρώσουν..

 

καλα δεν εχει καμια σχεση...ακομα και στο δικο μου παλιο συστημα επαιζε. Οχι αξιολογα αλλα μια χαρα. Αλλο που το σταματησα για να μου ερθει η νεα καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

καλα δεν εχει καμια σχεση...ακομα και στο δικο μου παλιο συστημα επαιζε. Οχι αξιολογα αλλα μια χαρα. Αλλο που το σταματησα για να μου ερθει η νεα καρτα

Εντάξει τρέχει πολύ χάλια στο ps4, δεν είναι μόνο η απόδοση όμως. Εγώ δυστυχώς έχω κολλήσει και παίζω, αλλά δε λέω πότε θα έχω στήσει υπολογιστή 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, xtrmsnpr said:

Τρέχει χάλια ή δε τρέχει? Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν bugs? Είναι άθλια η οδήγηση ή δεν είναι? Έχει ή δεν έχει physics.Δημιουργούν πρόβλημα? Ναι η όλη εμπειρία είναι τραγική που παίρνουμε σα τελικοί χρήστες.

Χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να flexαρω λόγω καλού συστήματος, το παιχνίδι παίζεται στα PC. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσον αφορά τον αριθμό των bug. Έχω συναντήσει επίσης ουκ ολίγα και δεν ξέρω κάθε φορά αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω με αυτά που βλέπω. Μιλάμε είναι άπειρα.

Από την άλλη επειδή παρακολουθώ το thread από την μέρα κυκλοφορίας, καταλαβαίνω ότι οι περισσότεροι το παίζουν έστω στα 30-45 fps με κάποιες υποχωρήσεις. Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι ακόμα και με αυτές τις υποχωρήσεις το παιχνίδι παίζεται και βλέπεται. Είδα το video του Digital Foundry για PS4, XBOX One και One X και οκ νόμιζα ότι έβλεπα μια κινούμενη μουτζούρα μέσα στην πόλη από textures που δεν φόρτωναν στην ώρα τους. Επίσης το XBOX One κράσαρε συχνά από ότι λένε (δεν ξέρω για PS4).

Ξαναλέω το παιχνίδι είναι θεόβαρο, έχει άπειρα τραγελαφικά bugs, έχει ΑΙ για γέλια και κλάμματα μαζί αλλά η ατμόσφαιρά του τα ισοπεδώνει όλα. Θεωρώ ακόμα, μετά από 35 ώρες, ότι την αίσθηση stealth και hi-tech hacking του Deus Ex δε μου την έδωσε αλλά σε ατμόσφαιρα, απεικόνιση πόλης και immersion γενικότερα γύρω σου δεν παίζεται.

Δε θεωρώ ότι πρέπει να παγώσει στα PC, με κάποια upcoming patches θα στρώσει (ελπίζω) σε μεγάλο βαθμό. Το τι παρουσιάστηκε στις κονσόλες βέβαια, σόρρυ αλλά είναι ντροπή. Και ακόμα χειρότερα που δεν άφησαν να δείξουν την πραγματικότητα οι reviewers πριν την κυκλοφορία. Δεν ξέρω αν ήταν και αυτό απόφαση των shareholders αλλά πραγματικά δεν σηκώνει εύκολα συγχώρεση και "όλα καλά" αυτό το πράγμα (και δεν έχω καν κονσόλα).

Επεξ/σία από Parapas
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω γελαω με τα bugs, κανενα απο αυτα δεν μου χαλαει το gameplay περα απο εναν κυριουλη που εχει bugαρει και με ακολουθει οποτε βρισκομαι στο area του. Ειναι ησυχος, δεν μιλαει και μου κραταει συντροφια. 😄
Για 22ε και 78h gameplay που εχω μεχρι τωρα, δεν παραπονιεμαι.

Δεν λεω, μαλακια που "κοροϊδεψανε" την Sony λεγοντας πως ειναι ετοιμοι για τις κονσολες αλλα τωρα καταλαβαινουν οι κονσολαδες τι παει να πει bad port.
Φαινεται οτι οι investors πιεσαν τους devs να βγει το game στην holiday season και εγινε αυτο που εγινε.

Επεξ/σία από sistah
Με προλαβαν απο πανω.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Τρέχει χάλια ή δε τρέχει? Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν bugs? Είναι άθλια η οδήγηση ή δεν είναι? Έχει ή δεν έχει physics.Δημιουργούν πρόβλημα? Ναι η όλη εμπειρία είναι τραγική που παίρνουμε σα τελικοί χρήστες.

Δεν τρέχει χάλια, είναι απλά βαρύ. Βάλε Low, ακόμα και εκεί είναι μια χαρά.
Τα άλλα, είναι όπως είναι. Αυτό είναι το παιχνίδι*.
Έχει και τα bugάκια του (όχι τπτ τραγικό), έχει και τα glitches (μπόλικα αλλά σιγά).


Δεν γίνεται να βγάλουν το παιχνίδι μέχρι να το φτιάξουν όπως το θες εσύ (και άλλοι και εγώ, κτλ).
Αυτό είναι. Για άλλον 10/10 αριστούργημα, για εμένα 8/10, για εσένα 5/10. Δεν πειράζει. Πάμε για άλλα (αν δεν μας αρέσει).


*Ναι, θα το βελτιώσουν,τα κάνουν και optimization (popin, light sources w/ DLSS,...) θα βγάλουν και DLC, ίσως πειράξουν και λίγο το ΑΙ και και και, δεν έχω καμμία αμφιβολία, για αυτήν την στιγμή μιλάω.

 

 

edit:
εδώ μια φωτό που δικαιολογεί λίγο το βάρος. Μπαλκόνια, φώτα, εξώστες, λαμπάκια, fog, φως απο την γωνίτσα μόνο (ξημέρωμα ήταν iirc). Την συγχωρώ την 3080 μου που ιδρώνει για 60. :D 

Επεξ/σία από jousis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...