Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αχ το χω ξαναπει, στα low παίζω, δεν περιμένω να παίξει παραπάνω με το σύστημα μου και να το φτιάξουν.
Το ότι δεν τρέχει καλά το παιχνίδι είναι γεγονός, από τις βουτιες που κάνουν τα fps, απο κει και περα, βαριέμαι τρομερά να γράφει κάποιος τρέξτο ετσι  και να λεω το έτρεξα και μετά φτου απο την αρχή.
 

Θέλετε να κάνετε τα στραβά μάτια κάντε το, αλλά με τα bugs έχω αναγκαστεί να κάνω πολλές φορές save/load στο ίδιο σημείο για να φύγουν. Ήχοι που κολλάνε, hacking που σε κάνει κάποιος να μένει στη μέση και να ακους τον σπαστικό ήχο να φορτώνει για πάντα...npc να κολάνε σε quests και μόλις κάνεις load να στρώνουν..Εντάξει, για σας τρέχει καλά, μάλλον παίζουμε άλλη έκδοση (ίσως να χει βγει καμιά κρυφή και να την έχετε μόνο εσεις) ή απλώς δεν παίζετε στο βάθος που παίζω.
Ούτε εγω πει οτι δε μου αρέσει το παιχνίδι

36 λεπτά πριν, jousis είπε

Δεν τρέχει χάλια, είναι απλά βαρύ. Βάλε Low, ακόμα και εκεί είναι μια χαρά.
Τα άλλα, είναι όπως είναι. Αυτό είναι το παιχνίδι*.
Έχει και τα bugάκια του (όχι τπτ τραγικό), έχει και τα glitches (μπόλικα αλλά σιγά).


Δεν γίνεται να βγάλουν το παιχνίδι μέχρι να το φτιάξουν όπως το θες εσύ (και άλλοι και εγώ, κτλ).
Αυτό είναι. Για άλλον 10/10 αριστούργημα, για εμένα 8/10, για εσένα 5/10. Δεν πειράζει. Πάμε για άλλα (αν δεν μας αρέσει).


*Ναι, θα το βελτιώσουν,τα κάνουν και optimization (popin, light sources w/ DLSS,...) θα βγάλουν και DLC, ίσως πειράξουν και λίγο το ΑΙ και και και, δεν έχω καμμία αμφιβολία, για αυτήν την στιγμή μιλάω.

ξεχνάμε το batman,γενικά κοντή μνήμη.. Που αποσύρθηκε για να φτιαχτεί,αλλά τώρα ΕΛΑ ΜΩΡΕ με την εταιριάρα μας πέταξε τελικά τα ψίχουλα μετά από 8 χρόνια. Τέσπα, η απόσυρση του θα έπρεπε να είχε θορυβήσει πιο πολύ εδώ μέσα,αλλά μπα το insomnia ξέρει!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Balantakos said:

Σοβαρευτειτε λεω εγω

Ρε φίλος και εμας μας αρέσει το στορυ και το setting του γκειμ αλλά δε τραβάμε τα βυζιά μας με ένα παιχνίδι που για AAA πωλείται και έχει bugs χειρότερα κ από mobile του android, 60e για αυτή τη κατάσταση είναι αστείο πως να σοβαρευτούμε! 🤣🤣🤣 ( Τα λέω έχοντας 50 ώρες και έχοντας πληρώσει και την 60ρου για να στηρίξω τη δυστυχη τη cdpr)

Επεξ/σία από Anastazio
  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Απαιτω petition να κατεβει το παιχνιδι απο το steam/gog τωρα!

Τα λεφτα μου πισω. 🤣😄 Ζουν αναμεσα μας. Μας ψεκαζουν και τα λοιπα.

-

 

είσαι υπερβολικός και ειρωνικός χωρίς λόγο σε περίπτωση που αναφέρεσαι για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έσβησα όλα τα αρχεία του game πέραν απο τον φάκελο archive έκανα repair και πάλι τα ίδια.....κρασάρει στο appartment μου είτε με fast travel είτε με το ασανσερ....

Επεξ/σία από polonos1313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Έσβησα όλα τα αρχεία του game πέραν απο τον φάκελο archive έκανα repair και πάλι τα ίδια.....κρασάρει στο appartment μου είτε με fast travel είτε με το ασανσερ....

έχεις άλλο save ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αχ το χω ξαναπει, στα low παίζω, δεν περιμένω να παίξει παραπάνω με το σύστημα μου και να το φτιάξουν.
Το ότι δεν τρέχει καλά το παιχνίδι είναι γεγονός, από τις βουτιες που κάνουν τα fps, απο κει και περα, βαριέμαι τρομερά να γράφει κάποιος τρέξτο ετσι  και να λεω το έτρεξα και μετά φτου απο την αρχή.
 

Θέλετε να κάνετε τα στραβά μάτια κάντε το, αλλά με τα bugs έχω αναγκαστεί να κάνω πολλές φορές save/load στο ίδιο σημείο για να φύγουν. Ήχοι που κολλάνε, hacking που σε κάνει κάποιος να μένει στη μέση και να ακους τον σπαστικό ήχο να φορτώνει για πάντα...npc να κολάνε σε quests και μόλις κάνεις load να στρώνουν..Εντάξει, για σας τρέχει καλά, μάλλον παίζουμε άλλη έκδοση (ίσως να χει βγει καμιά κρυφή και να την έχετε μόνο εσεις) ή απλώς δεν παίζετε στο βάθος που παίζω.
Ούτε εγω πει οτι δε μου αρέσει το παιχνίδι

ξεχνάμε το batman,γενικά κοντή μνήμη.. Που αποσύρθηκε για να φτιαχτεί,αλλά τώρα ΕΛΑ ΜΩΡΕ με την εταιριάρα μας πέταξε τελικά τα ψίχουλα μετά από 8 χρόνια. Τέσπα, η απόσυρση του θα έπρεπε να είχε θορυβήσει πιο πολύ εδώ μέσα,αλλά μπα το insomnia ξέρει

Αληθεια τι pc έχεις? Δε λεω το δικό μου PC με 3600, 16gb 3800mhz , 5700xt είναι καλό, οχι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά καλό. 

 

Γενικά όσοι έχουμε καλά PC το τρεχουμε μια χαρά. Με bugs / glitches βέβαια αλλά καλά. Γιατί να ασχοληθουμε που αποσυρανε το παιχνιδι σε κονσόλα με hardware του 2013 ? Μετοχοι της Sony είμαστε ή της CD projekt? 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Αληθεια τι pc έχεις? Δε λεω το δικό μου PC με 3600, 16gb 3800mhz , 5700xt είναι καλό, οχι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά καλό. 

 

Γενικά όσοι έχουμε καλά PC το τρεχουμε μια χαρά. Με bugs / glitches βέβαια αλλά καλά. Γιατί να ασχοληθουμε που αποσυρανε το παιχνιδι σε κονσόλα με hardware του 2013 ? Μετοχοι της Sony είμαστε ή της CD projekt? 

 

το χω γράψει και πιο πριν, δεν είναι κανά τέρας, ένα gaming laptop της HP omen, όπως και έχω γράψει τα fps 35 ΜΟ με 50, όπως επίσης έχω γράψει ξανά, δεν περιμένω να παίξει καλύτερα. Θα ήμουν παράλογος.
 i7-9750H
16gb ddr4
GTX1650 4gb

Δεν πάει να πει ότι το παιχνίδι δεν έχει προβλήματα, πόσο μάλλον με το πεθαμένο ΑΙ, το ανύπαρκτο physics σε αμάξια, ανθρώπους και τα χαζα bugs, το παιχνίδι είναι πιεσμένο άπειρα να βγει τώρα. Και όχι με το W3 δεν είχαμε τέτοια γελοία θέματα, τόσο κραυγαλέα, φάγαμε και το downgrade τότε και είπαμε ευχαριστώ-γιατί τότε ήταν ένα πολύ προσεγμένο παιχνίδι,αλλά τώρα θα πω αυτό που θα τριγκάρει τους πάντες, καπιταλισμός, όλα για το χρήμα.
Πρέπει να σε/με/μας απασχολεί όταν μια εταιρία ανακοινώνει τόσα κέρδη μόνο από τα preorders του και το τελικό προϊόν πάσχει. Φαντάσου τί θα γινόταν αν είχαν το σκαρφάλωμα στους τοίχους :P .
Είμαστε επιλεκτικοί προφανώς...είπα ξεχνάμε batman,andromeda, την άλλη την σαπίλα της bioware δε θυμάμαι πως την λένε κιόλας που πωλείται 10€ πλέον. Θα είχαμε κρεμάσει την ubisoft/ea/bethesda αν είχε παραδώσει κάτι τέτοιο, άρα δεν είμαστε αντικειμενικοί και μεροληπτούμε.

Θα συνεχίζω να παίζω το παιχνίδι, με διασκεδάζει άπειρα, αλλά έχω ρίξει πολύ τον πήχη μου μόνο και μόνο για την υπέροχη πόλη που έχουν φτιάξει και το cyberpunk στοιχείο που έχουν αποδώσει. Αλλά ας φτιαχτεί γμτ!

Εύχομαι να μη το βλέπετε σα κλάμα,αλλά είχα ΠΟΛΥ μεγάλες προσδοκίες από το παιχνίδι!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

το χω γράψει και πιο πριν, δεν είναι κανά τέρας, ένα gaming laptop της HP omen, όπως και έχω γράψει τα fps 35 ΜΟ με 50, όπως επίσης έχω γράψει ξανά, δεν περιμένω να παίξει καλύτερα. Θα ήμουν παράλογος.
 i7-9750H
16gb ddr4
GTX1650 4gb

Δεν πάει να πει ότι το παιχνίδι δεν έχει προβλήματα, πόσο μάλλον με το πεθαμένο ΑΙ, το ανύπαρκτο physics σε αμάξια, ανθρώπους και τα χαζα bugs, το παιχνίδι είναι πιεσμένο άπειρα να βγει τώρα. Και όχι με το W3 δεν είχαμε τέτοια γελοία θέματα, τόσο κραυγαλέα, φάγαμε και το downgrade τότε και είπαμε ευχαριστώ-γιατί τότε ήταν ένα πολύ προσεγμένο παιχνίδι,αλλά τώρα θα πω αυτό που θα τριγκάρει τους πάντες, καπιταλισμός, όλα για το χρήμα.
Πρέπει να σε/με/μας απασχολεί όταν μια εταιρία ανακοινώνει τόσα κέρδη μόνο από τα preorders του και το τελικό προϊόν πάσχει. Φαντάσου τί θα γινόταν αν είχαν το σκαρφάλωμα στους τοίχους :P .
Είμαστε επιλεκτικοί προφανώς...είπα ξεχνάμε batman,andromeda, την άλλη την σαπίλα της bioware δε θυμάμαι πως την λένε κιόλας που πωλείται 10€ πλέον. Θα είχαμε κρεμάσει την ubisoft/ea/bethesda αν είχε παραδώσει κάτι τέτοιο, άρα δεν είμαστε αντικειμενικοί και μεροληπτούμε.

Θα συνεχίζω να παίζω το παιχνίδι, με διασκεδάζει άπειρα, αλλά έχω ρίξει πολύ τον πήχη μου μόνο και μόνο για την υπέροχη πόλη που έχουν φτιάξει και το cyberpunk στοιχείο που έχουν αποδώσει. Αλλά ας φτιαχτεί γμτ!

Υπάρχει απλή λύση γι αυτό... σταμάτα να παίζεις το game και ζήτα refund ή περίμενε να το φτιάξουνε... δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι συνέχεια... Το παιχνίδι έχει τα θέματα του και το ξέρουν όλοι, κάποιοι δίνουν περισσότερο βάση στη sandbox εμπειρία/AI και κάποιοι άλλοι δίνουν μεγαλύτερη βάση στην ατμόσφαιρα/story telling/writing.. γούστα είναι αυτά.

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είμαστε επιλεκτικοί προφανώς...είπα ξεχνάμε batman,andromeda, την άλλη την σαπίλα της bioware δε θυμάμαι πως την λένε κιόλας που πωλείται 10€ πλέον. Θα είχαμε κρεμάσει την ubisoft/ea/bethesda αν είχε παραδώσει κάτι τέτοιο, άρα δεν είμαστε αντικειμενικοί και μεροληπτούμε.

Mια χαρά αντικειμενικοί είμαστε. Το andromeda ήταν ένα κακό παιχνίδι, με bugs. Το andromeda και χωρίς τα bugs, μάπα θα ήταν. Το cb2077 είναι ένα αριστουργημα με bugs. Το ότι συγκρίνεις αυτά τα 2 μου δείχνει οτι εσύ μεροληπτείς και όχι εμείς οι υπόλοιποι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Anastazio είπε

Ρε φίλος και εμας μας αρέσει το στορυ και το setting του γκειμ αλλά δε τραβάμε τα βυζιά μας με ένα παιχνίδι που για AAA πωλείται και έχει bugs χειρότερα κ από mobile του android,

60e για αυτή τη κατάσταση είναι αστείο πως να σοβαρευτούμε! 🤣🤣🤣 

Εχει δικιο ο συμφορουμιτης πιο πισω.

Ουτε ειναι η πρωτη φορα που βλεπουμε παιχνιδι να κυκλοφορει με day one θεματα,και με βαση και την προιστορια του Witcher 3,ηταν και αναμενομενα εως ενα βαθμο.

Που κολλαει ομως αυτο με την αρχικη τιμη των 60ευρω ή αυτο που γραφτηκε πιο πισω να βγει τελειως απο το store??

Ορισμενοι κυριολεκτικα συμπεριφερεστε λες και πρωτη φορα συμβαινει να κυκλοφορησει τιτλος με διαφορα θεματα day one .

Και το Vallhala που κυκλοφορησε πριν το Cyberpunk εχει διαφορα θεματα,και το Horizon zero dawn ειχε day one,και το Red Dead 2 πιο πριν(και το Batman Arkham Knight που αναφερθηκε) και παει λεγοντας.

Οποιος ενοχλειται απο ολα αυτα,ας παρατησει το παιχνιδι για τουλαχιστον κανενα 6μηνο για να το παρει (αν δεν το εχει ηδη)και φθηνοτερα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://maps.piggyback.com/cyberpunk-2077/maps/night-city

Cyberpunk 2077 Interactive Map

58 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Υπάρχει απλή λύση γι αυτό... σταμάτα να παίζεις το game και ζήτα refund ή περίμενε να το φτιάξουνε... δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι συνέχεια... Το παιχνίδι έχει τα θέματα του και το ξέρουν όλοι, κάποιοι δίνουν περισσότερο βάση στη sandbox εμπειρία/AI και κάποιοι άλλοι δίνουν μεγαλύτερη βάση στην ατμόσφαιρα/story telling/writing.. γούστα είναι αυτά.

 

θα σταματήσω να παίζω κάτι που μου αρέσει..οκ το διάβασα και αυτό.

όχι δε θα σταματήσω να το γράφω :) καλή σου συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

https://maps.piggyback.com/cyberpunk-2077/maps/night-city

Cyberpunk 2077 Interactive Map

θα σταματήσω να παίζω κάτι που μου αρέσει..οκ το διάβασα και αυτό.

όχι δε θα σταματήσω να το γράφω :) καλή σου συνέχεια

Αφού σου αρέσει, και δεν θες να το κάνεις refund, γιατί σου φαίνεται καλή ιδέα να στερήσεις τη δυνατότητα από άλλους που επίσης μπορεί να τους αρέσει να το πάρουνε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...