Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Εμενα η μόνη λύση σε αυτό ήταν να κανω underclock στην κάρτα γραφικών.  50mhz στον πυρήνα και αλλα τοσα στην μνήμη.  Μονο με αυτό κατάφερα να παιξω το παιχνίδι. 

 

47 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Ρε παιδιά μια βοήθεια δεν είχα πειράξει τίποτα και είμαι σε ένα συγκεκριμένο side quest.Το πρόβλημα είναι ότι γύρω στις 40 κάτι ώρες που δεν είχα κανένα θέμα,μου κλείνει το παιχνίδι ξαφνικά και μου βγάζει error "flatlined ". Δεν το ξαναείχα μου το βγάζει μετά το 1.05.Ξερει κάνεις πως το λύνω ή είχε κανείς παρόμοιο θέμα ?

Και εμένα μου το έκανε από  1.03 αλλά τσιμπησα λίγο τα volt πήγα στοκ και όλα καλά. 

 

Δεν είναι σταθερό το προφιλ της gpu με αλλά λόγια (στο cp2077 τουλάχιστον άλλου μπορει να είναι τελειο ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

 

Και εμένα μου το έκανε από  1.03 αλλά τσιμπησα λίγο τα volt πήγα στοκ και όλα καλά. 

 

Δεν είναι σταθερό το προφιλ της gpu με αλλά λόγια (στο cp2077 τουλάχιστον άλλου μπορει να είναι τελειο ) 

Το αστείο είναι ότι δεν έχω θέμα με άλλο παιχνίδι και στο 1.05 έβγαλε αυτό το εξαιρετικά ενοχλητικό bug.

1 λεπτό πριν, jerry banana είπε

Το αστείο είναι ότι δεν έχω θέμα με άλλο παιχνίδι και στο 1.05 έβγαλε αυτό το εξαιρετικά ενοχλητικό bug.

Όταν λέω στο 1.05 εννοώ ότι 40 ώρες μέσα ποτέ δεν μου έκλεινε να μου πει "flatlined".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Zus είπε

Που ακριβώς συμβαίνουν αυτά;

Δηλαδή το ίδιο game έχει bugs σε ορισμένους και σε άλλους όχι;

Εγώ δεν έχω βρει ούτε ένα bug so far και μπορώ να πω ότι για σύστημα πενταετίας που έχω, το παιχνίδι τρέχει νερό σε 2k (ούτε στον ύπνο μου δεν το περίμενα).

Ε ναι μάλλον παίζεις άλλο πράγμα, αφού δεν έχεις βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ bug..θα μας τρελάνετε λέμε.

Εδώ ο κόσμος (τεχνολογικός)έχει βουηξει για το φιάσκο της εταιρείας και θα κάνουμε αβαβα στο insomnia. Δεν είπαμε ότι είναι άσχημο το παιχνίδι, το αντίθετο.

3 ώρες πριν, panospeter είπε

Εϊναι τα ίδια άτομα που πάνε Σεφερλή και γελάνε με ότι και αν λέει (ασχέτως αν είναι κρυόκολο), γιατί πληρώσανε ? (ή αντίστοιχα του ψευτοκουλτουριάριδες που παρακολουθούν ότι μπούρδα και αν βγει και το εκθιάζουν για να το παίξουν διανόηση και ας μην καταλαβαίνουν τίποτα ?)

Εσύ καλέ που κρυβοσουν τόσο καιρό και δεν ήρθες πιο νωρίς να μας κρίνεις και να μας μιλήσεις για τους εαυτούς μας που δε ξέραμε τόσα χρόνια!?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έφτιαξα το θέμα με το flatlined που έκλεινε το παιχνίδι μόνο του αυτόματα.Απλως το ανοίγω τώρα από το εικονίδιο που λέγεται LaunchCyberpunk και όχι από αυτό που είχα αρχικά από τις 10 του μηνός.Εκανα ένα verify τα αρχεία από το gog και μου βρήκε 25 mb που έλειπαν .Τώρα παίζει κομπλέ όπως έπαιζε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Παιδιά έφτιαξα το θέμα με το flatlined που έκλεινε το παιχνίδι μόνο του αυτόματα.Απλως το ανοίγω τώρα από το εικονίδιο που λέγεται LaunchCyberpunk και όχι από αυτό που είχα αρχικά από τις 10 του μηνός.Εκανα ένα verify τα αρχεία από το gog και μου βρήκε 25 mb που έλειπαν .Τώρα παίζει κομπλέ όπως έπαιζε.

Και σε έναν φίλο μου που κατέβασε 9gb το patch, κάτι κόλλησε και έκλεινε-πέθαινε το παιχνίδι έτσι ξαφνικά, έκανε verify και του κατέβασε 100mb περίπου, τώρα τι έλειπε δεν ξέρει 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίνακας με τα πιο απαιτητικά settings. Χαμήλωσα τα τρία από αυτά και έχει φτιάξει κάπως η κατάσταση:

optimization.jpg

Και μια παλιά εικόνα από το Deus Ex. Τέτοια bugs είναι κοινά στα games απλώς στο Cyberpunk 2077 είναι πάρα πολλά προφανώς λόγω της πολυπλοκότητας του.

deus ex.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Και σε έναν φίλο μου που κατέβασε 9gb το patch, κάτι κόλλησε και πέθαινε έτσι ξαφνικά, έκανε verify και του κατέβασε 100mb περίπου, τώρα τι έλειπε δεν ξέρει 

Ναι γενικά το verify ίσως είναι από τα καλύτερα εργαλεία για να φτιάξεις κάτι γρήγορα.Μεχρι τώρα πέρα από αυτό το σοβαρό bug δεν έχω συναντήσει άλλο για το σχετικά παλιό σύστημα μου.Βεβαια κάνω κυρίως side quests :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ε ναι μάλλον παίζεις άλλο πράγμα, αφού δεν έχεις βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ bug..θα μας τρελάνετε λέμε.

Εδώ ο κόσμος (τεχνολογικός)έχει βουηξει για το φιάσκο της εταιρείας και θα κάνουμε αβαβα στο insomnia. Δεν είπαμε ότι είναι άσχημο το παιχνίδι, το αντίθετο.

Εσύ καλέ που κρυβοσουν τόσο καιρό και δεν ήρθες πιο νωρίς να μας κρίνεις και να μας μιλήσεις για τους εαυτούς μας που δε ξέραμε τόσα χρόνια!?

και εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα , 23 ώρες gaming ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Μόλις πέρασα το 1.05 patch αλλά μου φαίνεται μεγάλο downgrade στα γραφικά παρόλο που έχω τα ίδια settings με 1.04, τι φάση;

Το αντιθετο εγω ειδα με το τελευταιο patch..  εφτιαξαν ακομα πιο πολυ τα γραφικα και τα χρωματα και το HDR  παιζει τελεια τωρα....Και εγω εχω πολυ καλη αποδοση με απειροελαχιστα bugs  οποτε υπαρχουμε και εμεις οι τυχεροι που τρεχει καλα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες πολυ πρωτες εντυπωσεις απο μενα για το παιχνιδι μετα απο 7ωρες αν και ειμαι ακομα στο Act1.

Τι μου αρεσει ως τωρα 

+Οπτικα το παιχνιδι ειναι παρα πολυ ομορφο(δεν εχει μικρες απαιτησεις βεβαια)

+Πολυ καλο voice acting

+fluid shooting και ψιλο καλη ποικιλια στον τροπο μαχης(melee,guns,hacking)

+καλο σχεδιασμενοι διαλογοι και ιστορια/quests(ως τωρα)

+ωραια μουσικη

+ωραιο perk tree

+η πολυ ειναι γεματη απο πραγματα να κανεις.Με το που ανοιγεις τον χαρτη

Στην αλλη πλευρα

-το αρχικο character creation ειναι αδιαφορο.Σε πρωτου προσωπου παιχνιδι,δεν βρισκω και νοημα γιατι καποιος να χαλασει πολυ χρονο σε αυτο και δυστηχως δεν μπορεις να αλλαξεις εμφανιση εντος παιχνιδιου(fail).

-junk και inventory/βαρος αλα witcher. 

-Το ΑΙ των εχθρων δεν φαινεται οτι το καλυτερο

-ο χειρισμος του αμαξιου θελει λιγο παραπανω δουλεια

-πολυ basic στο κομματι του Rpg,να περιοριζεται κυριως στα stats του χαρακτηρα και στο dmg των οπλων/gear αν καταλαβα καλα.

-το crafting ψιλο αδιαφορο ως τωρα και μαλλον θα μου ειναι αχρηστο στο normal που παιζω.

Γενικα περναω ως τωρα παρα πολυ καλα με το παιχνιδι. Τα υπολοιπα οταν εχω προχωρησει παρα πολυ το παιχνιδι ή το εχω ολοκληρωσει.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα χε η Μαριορή, οι κατηγορίες για cultural appropriation της λείπανε. Φωνές από Ν. Ζηλανδία μεριά που διαμαρτύρονται για την επιλογή που δίνεται στον V να έχει tā moko, το κλασικό τατουάζ των Μαορί. Το tā moko θεωρείται ιερό σύμβολο για τους Μαορί που ισχυρίζονται ότι η CDPR το χρησιμοποιεί (κλέβει) απλά γιατί είναι κουλ, ο ορισμός του appropriation.

Όλο το άρθρο εδώ: https://www.stuff.co.nz/pou-tiaki/123715517/its-definitely-appropriation-use-of-t-moko-in-cyberpunk-2077-video-game

Cyberpunk 2077 features a tā moko character customisation.

Όλα τα χε η Μαριορή, οι κατηγορίες για cultural appropriation της λείπανε. Φωνές από Ν. Ζηλανδία μεριά που διαμαρτύρονται για την επιλογή που δίνεται στον V να έχει tā moko, το κλασικό τατουάζ των Μαορί. Το tā moko θεωρείται ιερό σύμβολο για τους Μαορί που ισχυρίζονται ότι η CDPR το χρησιμοποιεί (κλέβει) απλά γιατί είναι κουλ, ο ορισμός του appropriation.

Όλο το άρθρο εδώ: https://www.stuff.co.nz/pou-tiaki/123715517/its-definitely-appropriation-use-of-t-moko-in-cyberpunk-2077-video-game

Cyberpunk 2077 features a tā moko character customisation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...