Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με 1 ώρα περίπου στο 1.05 ίσως λίγο καλυτεροι φωτισμοι στην ίδια απόδοση κατά τα αλλά ακριβώς τα ίδια . Δε μπορουσα να κάνω complete μια αποστολή με μπλε νεκροκεφαλή (αστυνομικών ) γιατί είχε παει μακριά ένας εχθρός και δεν τον ευρισκα να τον σκοτώσω. 

 

Τώρα αυτα τα θέματα δε λύνονται με patch δε ξερω τι πρεπει να περιμενουμε.

Ευχαριστήθηκα όσο δε παει το main story και τα βασικά side quests αλλά τα gigs / τα αμάξια του Delaτετοιου κ οι αποστολές των αστυνομικών τα βρίσκω εντελώς filler  / χάσιμο χρόνου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anuminas είπε

Προκύπτουν προβλήματα στα saves με την 1.05;

Καλου κακου εγω πηγα userprofile/savedgames/cdprojectred και εκανα backup τα physical saves.. Just in case..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Καλου κακου εγω πηγα userprofile/savedgames/cdprojectred και εκανα backup τα physical saves.. Just in case..

Δεν υπαρχει λογος. Μπορεις να φορτωσεις κανονικα το save που ειναι <8mb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα παιξτε τα side quests(Δεν μιλαω για τα gigs, αν και πολλα απο αυτα εχουν ενδιαφερον ιστοριουλες) . Κατα την γνωμη μου ξεπερασαν ακομα  και το witcher στον συγκεκριμενο τομεα, τα περισσοτερα ειναι σοκαριστικα. Και ακομα δεν εχω κανει ουτε τα μισα. 

Quests , διαλογοι ,χαρακτηρες την cdpr δεν την κοντραρει κανεις 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδιαφερον αρθρο των NYT για το παρασκηνιο στην CDPR κατα την διαρκεια παραγωγης του παιχνιδιου:

Cyberpunk 2077 Was Supposed to Be the Biggest Video Game of the Year. What Happened?

σε οποιον δεν ανοιγει το αρθρο, μπορει να το διαβασει εδω:

https://archive.is/uF846

 

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ε ναι μάλλον παίζεις άλλο πράγμα, αφού δεν έχεις βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ bug..θα μας τρελάνετε λέμε.

Εδώ ο κόσμος (τεχνολογικός)έχει βουηξει για το φιάσκο της εταιρείας και θα κάνουμε αβαβα στο insomnia. Δεν είπαμε ότι είναι άσχημο το παιχνίδι, το αντίθετο.

Εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε τεχνολογικός κόσμος; Δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν bugs αλλά εδώ προωθείται συντεταγμένα από κάποιους του «τεχνολογικού κόσμου» ότι το παιχνίδι είναι unplayable και η φάση είναι «τα λεφτά μας πίσω» ξέρω γω.

Η εταιρεία έχει φάει τη σκατίλα γιατί επέλεξε να μπλεχτεί με τις κονσόλες και είχε αφήσει να εννοηθεί ότι θα είναι σε θέση να προσφέρει high end γραφικά σε μηχανήματα 7ετίας. 

Εξαρχής έπρεπε να μείνει στο PC gaming το οποίο την έφτασε εδώ που βρίσκεται μάλιστα. Anyway, σε κανένα εξάμηνο που θα έχει φτιάξει τα πάντα θα αποκαταστήσει και το όνομά της. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2020 στις 10:47 ΜΜ, Voodooman είπε

To Hype γύρω από το παιχνίδι ήταν τόσο πρωτοφανώς ισχυρό, που παρέσυρε και όλους τους reviewers να το αποθεώνουν. Είμαι σίγουρος ότι όσο περνάει ο καιρός, η βαθμολογία του θα πέφτει.

Εγώ σήμερα το απεγκατέστησα. Προσπάθησα πολύ, έπαιξα πολύ, αλλά δεν. Η ιστορία, οι χαρακτήρες, η πλοκή, όλα είναι πάρα πολύ καλά (αν και ο ψείρας ίσως βρει την υπόθεση υπερβολικά εξεζητημένη), αλλά τεχνικά είναι μία καταστροφή. Δεν αναφέρομαι στα glitches και στα missing textures, αναφέρομαι στην άδεια πόλη, στα άδεια clubs που (υποτίθεται πως) είναι μαζεμένη όλη η νυχτερινή ζωή της πόλης, στην μηδενική αλληλεπίδραση με το περιβάλλον (δεν μπορείς να χτυπήσεις και να σβήσεις τα φώτα εν έτει 2020!). Και μετά πάμε στα πιο βαριά, στο ότι λίγες φορές διαλέγεις μόνο μία απάντηση (άρα η ιστορία παίρνει διαφορετική τροπή), στο ότι μία συμμορία έχει αιχμαλωτίσει δύο πολίτες, σκοτώνεις τους συμμορίτες, ελευθερώνεις τους ομήρους και αυτοί σου λένε "what are you looking at?" και τόσα άλλα.

Πολύ κακό για το (σε γενικές γραμμές) τίποτα το εξαιρετικό.

Ακριβως αυτο...παει και το hype πανε και ολα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Zus είπε

Anyway, σε κανένα εξάμηνο που θα έχει φτιάξει τα πάντα θα αποκαταστήσει και το όνομά της.

Δύσκολα πιστεύω, ο περισσότερος κόσμος που ασχολείται με το gaming λογικά θα καταδικάσει τις τελευταίες τους πρακτικές. Η αρχή έγινε, η CDPR δεν είναι πια αυτή που ήταν από μεριά ηθικής. Έχασαν εμπιστοσύνη και μάλλον θα τους πονέσει στο μέλλον αυτό. Θα φανεί από τα pre-orders του mulitplayer και του καινούργιου Witcher.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Δύσκολα πιστεύω, ο περισσότερος κόσμος που ασχολείται με το gaming λογικά θα καταδικάσει τις τελευταίες τους πρακτικές. Η αρχή έγινε, η CDPR δεν είναι πια αυτή που ήταν από μεριά ηθικής. Έχασαν εμπιστοσύνη και μάλλον θα τους πονέσει στο μέλλον αυτό. Θα φανεί από τα pre-orders του mulitplayer και του καινούργιου Witcher.

Man μου, δεν υπάρχουν bugs στο παιχνίδι! Ηθοποιοί είναι αυτοί εκεί :3

πέρα από τον χαβαλε, ίσως το παιχνίδι να είναι ότι είναι και το 2020 σα χρονολογία! 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δύσκολα πιστεύω, ο περισσότερος κόσμος που ασχολείται με το gaming λογικά θα καταδικάσει τις τελευταίες τους πρακτικές. Η αρχή έγινε, η CDPR δεν είναι πια αυτή που ήταν από μεριά ηθικής. Έχασαν εμπιστοσύνη και μάλλον θα τους πονέσει στο μέλλον αυτό. Θα φανεί από τα pre-orders του mulitplayer και του καινούργιου Witcher.

Κάτσε το multiplayer δεν είχαν πει ότι θα είναι free DLC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr

Άλλο το Cyberpunk στο PC άλλο στις last gen consoles.

Ναι έχει κλασικά Bugs ενός μεγάλου και πολύπλοκου open world RPG. Ναι είναι βαρύ με το Real Tracing ενεργοποιημένο και ναι η AI των random npc και αυτοκινήτων είναι πολύ βασική αλλά:

Ιστορία, Γραφικά, Voice Acting, Παρουσίαση, World Building, Μουσική, Lore, Ηχητικός τομέας, Replayability και μέγεθος παιχνιδιού απλά παίρνει 

10/10

Προσωπικά στα @@ μου η κατάσταση του παιχνιδιού στο PS4 και το XB1 εφόσον η εταιρία προσφέρει άμεσα refund σε όλους. Έχουμε χορτάσει άθλια ports στο PC. Ε ας πάρουν κι αυτοί ένα. Αυτοί που παίζουν στο Ultra αυτό το παιχνίδι καταλαβαίνουν αμέσως ότι χωρίς ένα τεράστιο downgrade δεν υπάρχει ελπίδα να τρέξει σε 7 χρονών τοστιέρα.

Έχω κλείσει 60 ώρες στο παιχνίδι(συνέχισα τελικά τον 1ο μου char και έκανα reperk) και ακόμα νομίζω έχω άλλες 30 ώρες παραπάνω.

Εκτός απο minor bugs ή graphic glitches που λύθηκαν με ένα quick load δεν έχω προσέξει κάτι άλλο και τίποτα απο αυτά δεν μου χάλασε την καλύτερη gaming εμπειρία που έχω απο το Witcher 3.

Αν εσυ θέλεις να συνεχίζεις να ποσταρεις τα άρθρα περι κονσολών υπάρχει και το ανάλογο θέμα του Cyberpunk για τις κονσόλες.

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...