Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα παραλες, το FS2020 σε φωτορεαλισμο δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο το Cyberpunk.

ο σχεδιασμος της πολης ειναι αψογος, αλλα δεν νιωθει γεματη, ζωντανη. 

ναι το μαρκετινγκ σιγουρα φταιει. οταν ο αλλος ρωταγε στο twitter, τι sex positions θα μπορουσε να κανει, το εκανε επειδη νομιζε θα επαιζε ενα εξομοιωτη, διοτι αυτη την εντυπωση εδωσε η CDPR για το προιον της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, KilliK είπε

τα παραλες, το FS2020 σε φωτορεαλισμο δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο το Cyberpunk.

ο σχεδιασμος της πολης ειναι αψογος, αλλα δεν νιωθει γεματη, ζωντανη. 

ναι το μαρκετινγκ σιγουρα φταιει. οταν ο αλλος ρωταγε στο twitter, τι sex positions θα μπορουσε να κανει, το εκανε επειδη νομιζε θα επαιζε ενα εξομοιωτη, διοτι αυτη την εντυπωση εδωσε η CDPR για το προιον της. 

Το fs2020 ειναι simulator , δεν θα το χαρακτηριζα παιχνιδι αλλα ετσι και αλλιως και αυτο το θεωρω next gen . Αυτα τα δυο ναι ειναι επομενης γενιας, με το rdr2 να φτανει την κορυφη της προηγουμενης. 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

τεχνικα δεν ειναι nextgen αφου δεν εχει βγει ακομη σε nextgen κονσολες 😋

Aς δουμε στο pc μια φορα next gen πρωτοι παντα ειχαμε τις κονσολες να καθοριζουν τι βλεπουμε 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Αν ισχύει απλά...έλεος και κρίμα!!😢

Δεν ακυρωθηκε απλα απο το mankind divided εφαγε παγωμα για να βγει αυτο το σκουπιδι το avengers. Ευτυχως που πατωσε 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Δεν ακυρωθηκε απλα απο το mankind divided εφαγε παγωμα για να βγει αυτο το σκουπιδι το avengers. Ευτυχως που πατωσε 

(off-topic)

Spoiler

Χωρίς να έχω παίξει το Avengers (για να το χαρακτηρίσω), εξ' αρχής το έβρισκα/το βρίσκω υπερβολικό να βάλει δύο ομάδες πάνω σε ένα τέτοιο παιχνίδι η Square Enix. Τα έκανε και μπάχαλο με το SotTR (για ποιο λόγο να αλλάξεις την κύρια ομάδα ανάπτυξης όταν τα προηγουμενα παιχνίδια του reboot ήταν εξαιρετικά;) και την πλήρωνει, για την ώρα (θέλω να πιστεύω), το καημένο το Deus Ex, που αν δεν χειριζόταν και λάθος το MD θα είχαμε ένα αριστούργημα.

Μόνο εγώ θα ήθελα ένα ενδεχόμενο Cyberpunk… 2078 με τον σχεδιασμό του open-world και της ΑΙ της Rockstar, τον σχεδιασμό level και gameplay της Eidos Montreal και το story telling της CDPR; Τι θα μπορούσε να πάει στραβά με ένα τέτοιο παιχνίδι από μια τέτοια dream team με τα -φαινομενικά- δυνατότερα στοιχεία της κάθε μιας;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ποιο job ειναι αυτο? Με ενδιαφερει να το βρω

Gig : Scrolls before swine

Thievery gig είναι αν θυμάμαι καλά της Regina.

Δεν μπορείς να το βρεις αν δεν περάσεις πρώτα απο το ερωτηματικό και σε πάρει τηλέφωνο ο fixer με τις λεπτομέρειες. Κάνε google το όνομα του quest για να δεις που είναι στο χάρτη.

Επεξ/σία από psof
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

(off-topic)

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Χωρίς να έχω παίξει το Avengers (για να το χαρακτηρίσω), εξ' αρχής το έβρισκα/το βρίσκω υπερβολικό να βάλει δύο ομάδες πάνω σε ένα τέτοιο παιχνίδι η Square Enix. Τα έκανε και μπάχαλο με το SotTR (για ποιο λόγο να αλλάξεις την κύρια ομάδα ανάπτυξης όταν τα προηγουμενα παιχνίδια του reboot ήταν εξαιρετικά;) και την πλήρωνει, για την ώρα (θέλω να πιστεύω), το καημένο το Deus Ex, που αν δεν χειριζόταν και λάθος το MD θα είχαμε ένα αριστούργημα.

Μόνο εγώ θα ήθελα ένα ενδεχόμενο Cyberpunk… 2078 με τον σχεδιασμό του open-world και της ΑΙ της Rockstar, τον σχεδιασμό level και gameplay της Eidos Montreal και το story telling της CDPR; Τι θα μπορούσε να πάει στραβά με ένα τέτοιο παιχνίδι από μια τέτοια dream team με τα -φαινομενικά- δυνατότερα στοιχεία της κάθε μιας;

Να μην παίζει σε κονσόλες 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας είναι ελευθερος να έχει την γνώμη του σε σχέση με την αίσθηση που το αφήνει το πσιχνιδι, ποτε δε κατάλαβα τον οπαδισμο ως έννοια σε καμία φάση της ζωής μου ποτε δεν έδωσα δεκαρα για την γνώμη του οποιουδήποτε αλλά ουτε και προσπαθησα να πατροναρω επίσης την γνώμη κάποιου όπως πολλοι υπερασπιστές της κάθε εταιρείας εδω και εκεί... 

Αν πληρωσαμε τα ίδια λεφτά εγώ με τον άλλο δε καταλαβαίνω το σκαλωμα κάποιων να μην βλέπουμε τα ίδια πραγματα μήπως και θίξουμε την Χ εταιρεία... 

Προσωπικά έγραψα τα θετικά αλλά το ανυπαρκτο παιδικο ΑΙ αν παίξει κάποιος  free roam είναι περιττο και δεν προσφερει κάτι έτσι όπως  ας είχαμε ένα στορυ μεγαλυτερο ίσως στα προτυπα του metro exodus..   εμένα μου αφήνει την αίσθηση ότι θέλησαν να κουβαλήσουν πολλα καρπουζιά κάτω από την ίδια μασχάλη, εντυπωσιακό μεν τηρουμένων των αναλογιών σαν αποτέλεσμα μετριο όμως σαν συνολο κάτι σαν SUV κακό σαν ΙΧ, σαν τετρ ακίνητο αλλά αρεστο από τους πολλους.. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, KilliK said:

το προβλημα ειναι οτι το παιχνιδι υποσχεθηκε πολλα, αλλα εκπληρωσε λιγα.  σαν συνολο δεν ειναι ασχημο παιχνιδι, περα απο τα bugs και το κακο optimization,  καταφερνει  να προσφερει διασκεδαση. αλλα δεν ειναι nextgen τιτλος, δεν ειναι καινοτομο, δεν παει μπροστα  το ειδος, οπως ειχαν αφησει να εννοηθει οταν το μαρκεταρανε. ειναι μια μιξη δοκιμασμενων design ιδεων, με μετρια ομως υλοποιηση η καθε μια ξεχωριστα. το hacking και stealth ειναι καλυτερο στο Deus Ex. το συστημα καταδιωξεων με την αστυνομια ανωτερο στο GTA5, ο κοσμος πιο ζωντανος στο RDR2, το gunplay πιο πορωτικο στο Doom. ακομη  και   τα life paths και το μεγεθος των side quests δειχνει να μην φτανουν την ποιοτητα του Witcher 3.

Δυστυχως επεσε πολυ hype και το τελικο προιον δεν το δικαιολογησε. Εξου και η απογοητευση και η γκρινια απο τους παικτες. Στην ουσια ειναι ιδια περιπτωση με No Man's Sky, αλλα εκεινο το παινχιδι καταφερε μετα απο πολυ post-release  δουλεια να γινει τελικα αυτο που ειχαν αρχικα διαφημισει. Λογικα το ιδιο θα συμβει και με το Cyberpunk, δεν  θα το αφησει ετσι η CDPR, αλλα η ζημια εχει ηδη γινει.

Το έχεις παίξει το παιχνίδι? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...