Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

 

Cyberpunk 2099 απο τον Kojima. Δεν ειναι ανεξοικειωτος με το ειδος, αφου ενα απο τα πρωτα του παιχνιδια ηταν cyberpunk themed.

ωχχ..

CD Projekt may face class action lawsuits over Cyberpunk 2077

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γυρνάω στο παιχνίδι όσο πιο αργά γίνεται για χάζεμα, μιας και το GFN έχει queue, oπότε παίζω με την 1060. Την πέφτω σε μια συμμορία τζαπανίλες και εκεί που τους έχω κατακρεουργήσει γιατί είμαι και πολύ παιχτούρας (νοτ), ακούω κάτι που μου κάνει κλικ. Οι τζαπανίλες αράζαν σε μια ταράτσα με ηχεία κλπ και πάνω που έχω διαλύσει τον τελευταίο και του πατάω μερικές ακόμα στον κώλο με την καραμπίνα μιας και έχει σφηνώσει ο λαιμός του σε ένα κάγγελο και το πόδι του έχει γίνει σαν λάστιχο....κάτι ακούω από τα ηχεία που με πορώνει κι άλλο. άκουγαν melodic crust (αδυναμία) στην ταράτσα. 
 

ε αυτό είναι πορωτικό παιχνίδι. με τα bugs. απολαύστε το :P

1608591147670.jpg

 

 

Spoiler

spacer.png

 

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, KilliK said:

τα καλυτερα γραφικα του παιχνιδιου

ezgif-6-77aa35bd3718.gif

 

.. Και στην καλύτερη πόζα μπορώ να επισημάνω! 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε chapter με τον Johnny Silverhand είναι σκέτη πώρωση! Μόλις τελείωσα το Chipping In. Τρελό γέλιο. 😁

Μου θύμισε το quest στο Witcher 3 που γίνεται η ανδροπαρέα τύφλα στο μεθύσι στο Kaer Morhen.

Ο Κιάνου είναι τελικά φοβερός στο ρόλο του και έχει πολύ καλή χημεία με τον ηθοποιο του V(male). Δεν περίμενα να έχει τόσο πολύ διάλογο. Σχεδόν στα μισα quest πετάγεται έξω και ρίχνει την ατάκα του ακόμη και στις πιο ασήμαντες στιγμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είπα δε θα ξαναγράψω, αλλά h̶e̶y̶ ̶ε̶δ̶ώ̶ ̶ο̶λ̶ό̶κ̶λ̶η̶ρ̶η̶ ̶ε̶τ̶α̶ι̶ρ̶ί̶α̶ ̶ε̶ί̶π̶ε̶ ̶̶ψ̶έ̶μ̶α̶τ̶α̶ . Ένα πραγματικά τελευταίο μου μήνυμα μέχρι να τελειώσω το παιχνίδι, για να ξυπνήσετε με κέφια όταν πίνετε τον καφέ σας σε λίγη ώρα

 

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια σαμουράιδες

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω μια αδικαιολόγητη τάση επειδη το παιχνιδι τρέχει σκατά στις κονσολες κάποιοι να θέλουν να το θάψουν, λέγοντας ουτε λίγο ούτε πολύ πως ειναι απογοήτευση , οχι και κάτι το ιδιαίτερο, δεν ανταποκριθηκε στο hype. Αυτοι μάλλον θα περίμεναν να κυκλοφορίσει το καλύτερο παιχνιδι της χιλιετίας που θα ξεπερνά τα πάντα σε κάθε τομέα ( διάβασα πως υστερει σε gunplay απο Doom Eternal lol ναι εγώ θα ήθελα να έχει καλύτερο gunplay και απο Halo Combat Evolved😂 )

Τελικά οσοι δεν πολυπαρακολουθούσαν το παιχνιδι πριν την κυκλοφορία και δεν διάβαζαν κάθε γραμμή από αυτά που έλεγαν οι δημιουργοί, κάναν την καλύτερη δουλειά. 

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Coppermine είπε

Θα γράψω την συμπλήρωση στην άποψη μου που την διατύπωσα αρχικά μιλώντας καθαρά υποκειμενικά μιας και είναι η προσωπική μου άποψη και προφανώς ούτε έχω δει ούτε και με ενδιαφέρει η άποψη του οποιουδήποτε είτε εδώ είτε στο youtube από την άποψη να την προσαρμόσω στα παπούτσια του οποιουδήποτε ή ότι θεωρεί αυτός λογικό.

Ο αρχικός ενθουσιασμός στα γραφικά παραμένει είναι κορυφαίο, level up χωρίς αμφιβολία το RTX σε όλο του το μεγαλείο

'Εχει κάποια bugs θα φτιάξουν, ο τελευταίος οδηγός της nvidia βελτίωσε θεαματικά την απόδοση και προσωρινά μέχρι την παραλαβή της RTX 3080με την 2080Τi το frame rate 4K πλέον ενεργό το psycho rt και DLSS performance, παίζει 32-45 φπσ smooth και είναι επαρκές

Από εκεί και πέρα και δυστυχώς το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πρόβλημα του τίτλου είναι οτι δεν ξέρει ούτε και ο ίδιος τι ακριβώς θέλει να είναι fps, rpg, open world τύπου gta........

Σαν fps είναι αρκετά καλό κατά την γνώμη μου με ποικιλία όπλων και θεαματικές εκρήξεις ωραία γραφικά αλλά physics......

Ως rpg είναι το δυνατό του σημείο πρωτότυπο σενάριο με ενδιαφέρον που θυμίζει ταινία

Σαν open world ούτε καν.... το ΑΙ είναι ανύπαρκτό, η διαδραστικότητα με το περιβάλλον επίσης οι χαρακτήρες αντιδρούν σαν ελέφαντες που περνάει δίπλα τους τζιπάκι σε σαφάρι με τουρίστες, π.χ. πυροβολείς random έξω από club πέφτει κάτω και ενώ φαίνεται ότι έρχεται η αστυνομία οι υπόλοιποί συνεχίζουν την συζητηση τους σαν να μην έγινε τίποτε......

ωραίος ο χάρτης μεγάλος αλλά εκτός από να γυρνάς pointless δεν έχει κάτι να κάνει κάποιος, μοιάζει όλη η πόλη νεκρή το AI πλαστικό ψεύτικο

Αντίθετα gta 5, ακόμη και το 4 οι αντιδράσεις των χαρακτήρων είναι φυσικότατες έχει μια ζωντάνια, όπως και στο κορυφαίο RDR2 τόσο το περιβάλλον όσο και οι random χαρακτήρες όσο και το σενάριο δένουν απόλυτα με τον χάρτη και φυσικά αισθάνομαι την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και αυτό με κερδίζει, αντίθετα το cp 2077 δεν, μοιάζει απόκομμένο και αποσπασματικό, όσο γαμάει η εισαγωγή άλλο τόσο ξενέρωτοι είναι οι random διάλογοι π.χ. μέσα στο club όπου είναι οι χαρακτήρες λες και παίζουν με κασέτα σε loop

Δηλαδη εσεις προτιματε να παιζετε 30fps με rtx on παρα 70fps με rtx off; Δεν το λεω για να κανω flame αλλα προσωπικα δεν βλεπω καμια τοσο τεραστια διαφορα με rtx performance η balance στο ον οσον αφορα τα γραφικα που να δικαιολογησω το να χασω 20 fps. Με psycho δεν εχω ασχοληθει καν.

Επεξ/σία από Noobios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Είπα δε θα ξαναγράψω, αλλά h̶e̶y̶ ̶ε̶δ̶ώ̶ ̶ο̶λ̶ό̶κ̶λ̶η̶ρ̶η̶ ̶ε̶τ̶α̶ι̶ρ̶ί̶α̶ ̶ε̶ί̶π̶ε̶ ̶̶ψ̶έ̶μ̶α̶τ̶α̶ . Ένα πραγματικά τελευταίο μου μήνυμα μέχρι να τελειώσω το παιχνίδι, για να ξυπνήσετε με κέφια όταν πίνετε τον καφέ σας σε λίγη ώρα

 

 

Καλημέρα και καλή συνέχεια σαμουράιδες

Μετά από αυτό ξέρω τι χαρακτήρα θα φτιάξω. :D :P :D
 

Spoiler

 

6250380.jpg


 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Noobios είπε

Δηλαδη εσεις προτιματε να παιζετε 30fps με rtx on παρα 70fps με rtx off; Δεν το λεω για να κανω flame αλλα προσωπικα δεν βλεπω καμια τοσο τεραστια διαφορα με rtx performance η balance στο ον οσον αφορα τα γραφικα που να δικαιολογησω το να χασω 20 fps. Με psycho δεν εχω ασχοληθει καν.

προσωπικά καθώς σήμερα έπαιξα λίγο, το rt το κάνει πραγματικά άλλο παιχνίδι. Φυσικα με την 3060ti δεν μπορώ psycho αλλά με το ultra και κάτι άλλες ρυθμίσεις είμαι σταθερά στα 50+ (και μέσα στο gsync δλδ) 

https://imgur.com/gUteGkk

 

Ότι γνώμη έχετε για settings για performance χωρίς να χάσω άλλο visual δεκτό να το κοιτάξω :P

ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με 2080 σε λαπτοπ παιζω σε 1440ρ μεταξυ high και ultra (με ρυθμισεις digital foundry) με dlss on, rtx off και ειμαι στα 65-75 fps με κατι dips με τρεξιμο σε πλατεια να πεφτει 50 πχ. Αν ανοιξω rtx σε balance πχ τοτε πεφτω στα 35-45fps. Δεν μπορω να δικαιολογησω το να χασω τοσο smoothness για τοσο μετρια διαφορα στο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...