Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

90 ωρες ολα τα gigs/side, 5 διαφορετικα endings με load στο κλασσικο σημειο,σε ενα playthrough μπορει να κανω αλλο ενα σε δευτερο χρονο,πολυ καλο παιχνιδι θα ελεγα ενα solid 9 στην παρουσα κατασταση.

Εχω διαβάσει ότι το secret ending είναι δυσκολο κ θέλει overpowered χαρακτήρα. Τι level έφτασες?? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Zengar Zombolt said:

ΕΡΩΤΗΣΗ
οσοι παραγγειλατε το Cyberpunk σε physical σας εφεραν ολα τα preorder bonus ;
γιατι εγω 4 που πηρα για μενα και φιλους στα 3 ειχα μονο το μπρελοκ ( και αυτο οχι το mailstrom αλλα το Lizzies) και στο 4o μονο το steelbook
το τεμαχιο με το steelbook παραγγελια 15 μηνες  πριν
και τα 3 με το μπρελοκ τον αυγουστο
παραγγελια απο public

Μέχρι τώρα 2 έχω παραλάβει και δεν είχαν τίποτα έξτρα. 

Περιμένω άλλη μία απο Πλαίσιο και μία από Amazon. Να δω τι θα έχουν αυτές μέσα.

Όλες έγιναν με το που άνοιξαν οι παραγγελίες. 

10 hours ago, pirmen56 said:

Μην περιμένετε από studio με ανύπαρκτη τεχνογνωσία/τεχνολογία σε game mechanics να βγάλουν open world επιπέδου Bethesda ή Ubisoft(κυρίως τα Far Cry). Αυτές που τόσο έχετε λοιδορήσει. Πάρτε σενάριο και όμορφα γραφικά. Πάρτε netflix games και πολύ σας είναι. Γιατί και καλό open world να έβγαζαν δεν θα το εκτιμούσε κανένας.

Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο μήνυμα σου στο θέμα που να μην είναι μες στην κλάψα.

Εντυπωσιακό!

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

ΕΡΩΤΗΣΗ
οσοι παραγγειλατε το Cyberpunk σε physical σας εφεραν ολα τα preorder bonus ;
γιατι εγω 4 που πηρα για μενα και φιλους στα 3 ειχα μονο το μπρελοκ ( και αυτο οχι το mailstrom αλλα το Lizzies) και στο 4o μονο το steelbook
το τεμαχιο με το steelbook παραγγελια 15 μηνες  πριν
και τα 3 με το μπρελοκ τον αυγουστο
παραγγελια απο public

 

19 ώρες πριν, sotirisl είπε

εγώ το παράγγειλα από το Console Club αλλά δεν μου έδωσαν το μπρελόκ. Με παρέπεμψαν στον εισαγωγέα Bandai Namco με την δικαιολογία ότι δεν εισήγαγαν αρκετά και υπήρχε έλλειψη. 

Οπως ειχε αναφερθει και παλιοτερα,δυστηχως στην χωρα μας εφεραν λιγα pre order bonus(νομιζω steelbook μονο το Πλαισιο εδινε).Ηταν too good to be true τα pre order bonus απο Πλαισιο/Public(ουτε στο εξωτερικο δεν ειχα πετυχει τοσα πολλα).

Παρολα αυτα ολα τα καταστηματα ηταν απαραδεκτα που δεν ενημερωσαν για αυτη την αλλαγη,και ακομα χειροτερη ειναι η περιπτωση του ConsoleClub που παραπεμπει τον καταναλωτη/πελατη στον προμηθευτη μπας βγαλει ακρη για κατι το οποιο ειναι δικη του δουλεια/υποχρεωση.

Αν δεν ειχαμε τα του covid,ανετα σηκωνε και καταγγελια το ολο θεμα για παραπλανηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, NickTG είπε

Μέχρι τώρα 2 έχω παραλάβει και δεν είχαν τίποτα έξτρα. 

Περιμένω άλλη μία απο Πλαίσιο και μία από Amazon. Να δω τι θα έχουν αυτές μέσα.

Όλες έγιναν με το που άνοιξαν οι παραγγελίες. 

Εγώ που παρέλαβα από Πλαίσιο, μόνο το steelbook έλαβα πάντως.

H Amazon πηγαινοέφερνε τον κολλέκτορα στη Γερμανία από τις 10/12 που έκανε αποστολή και τελικά πριν 4 μέρες μου ακύρωσε την παραγγελία και έκανε refund αναφέροντας απλά ότι τους το επέστρεψε η DHL, προφανώς λόγω όγκου.

Ευτυχώς χθες παρέλαβα από Seven.

Κράζετε  τα ελληνικά μαγαζιά, αλλά η Amazon την έκανε την πατάτα και να φανταστεί κανείς ότι είχα παραγγείλει από Amazon για σιγουριά.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Εχω διαβάσει ότι το secret ending είναι δυσκολο κ θέλει overpowered χαρακτήρα. Τι level έφτασες?? 

Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό είναι Spoiler territory. Μπορείς με μια αναζήτηση στο γκουγκλ να δεις τι παίζει. Το μόνο που μπορώ να πω είναι όπως στο witcher ανάλογα τι επιλέγεις στην πορεία εξελίσσεται διαφορετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Εμενα παντως μαρεσει το παιχνιδι και ειμαι τοσο αντρας που δεν φοβαμαι να το πω ,κραξτε με ελευθερα😄

Απο οσους εχουν παιξει και σχεδον τερματισει το παιχνιδι,κανεις δεν βγηκε(ως τωρα) να πει οτι το παιχνιδι ειναι μαπα,χωρις αυτο να σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι σε ολα τελειο(που δεν ειναι).

Οι πιο πολλοι που το θαβουν(οπως και στο last of us/Death Stranding)ειναι αυτοι που δεν το εχουν παιξει,και απλα λενε οτι διαβαζουν δεξια και αριστερα.

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Απο οσους εχουν παιξει και σχεδον τερματισει το παιχνιδι,κανεις δεν βγηκε(ως τωρα) να πει οτι το παιχνιδι ειναι μαπα,χωρις αυτο να σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι σε ολα τελειο(που δεν ειναι).

Οι πιο πολλοι που το θαβουν(οπως και στο last of us/Death Stranding)ειναι αυτοι που δεν το εχουν παιξει,και απλα λενε οτι διαβαζουν δεξια και αριστερα.

 

Λογικό δεν είναι; Είναι δυνατόν ένα παιχνίδι τέτοιου μεγέθους να το τερματίζεις χωρίς να σου αρέσει; Απο αυτούς που το κράζουν πολλοί το ξεκίνησανε και το παρατήσανε είτε επειδή δεν τους άρεσε είτε λόγω των bugs είτε των απαιτήσεων του σε hardware. Ουσιαστικά θέλει 3080 για να απολαύσεις σε όλο του το μεγαλείο. Πόσοι έχουν 3080 αυτόν τον καιρό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Δηλώνω ότι το απολαμβάνω με 1070. Ίσως τελικά δεν είναι μόνο τα γραφικά το πιο δυνατό του στοιχείο. 😅

Είναι ένα απο τα δυνατά του σημεία αλλά δεν χρειάζεσαι μια 3080 για να εντυπωσιαστείς. Με μια κάρτα των 400 ευρώ το απολαμβάνω στο Ultra(60fps) χωρίς RTX και ύστερα απο +85 ώρες ακόμα κάθομαι και χαζεύω mid quest. 

1ο στη λίστα του Digital Foundry στα best graphics του 2020.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Δηλώνω ότι το απολαμβάνω με 1070. Ίσως τελικά δεν είναι μόνο τα γραφικά το πιο δυνατό του στοιχείο. 😅

Η απλά ακόμα και σε medium προσφέρει world depth όπως κανένα άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία έχουμε αυτούς που το κράζουν χωρίς να το θαυμάζουν για τα bugs physics κλπ κλπ και από την άλλη έχουμε τις Μαρίες Αντουανέτες που το θαυμάζουν και το λατρεύουν γιατί είναι υπέρκομψο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

Λογικό δεν είναι; Είναι δυνατόν ένα παιχνίδι τέτοιου μεγέθους να το τερματίζεις χωρίς να σου αρέσει; Απο αυτούς που το κράζουν πολλοί το ξεκίνησανε και το παρατήσανε είτε επειδή δεν τους άρεσε είτε λόγω των bugs είτε των απαιτήσεων του σε hardware. Ουσιαστικά θέλει 3080 για να απολαύσεις σε όλο του το μεγαλείο. Πόσοι έχουν 3080 αυτόν τον καιρό; 

Με 2070S και πάνω είσαι εντάξει για optimised raster settings και RT ultra σε 1080p. Η 3080 είναι για optimised 4K με DLSS performance ή 1440p με RT psycho και DLSS quality. Το τελευταίο είναι απλά μια πιο ακριβής λύση του indirect lighting που ήδη υποστηρίζει το game σε raster GI και φαίνεται μόνο την ημέρα, με έντονο φωτισμό, γιατί αφορά μόνο τον ήλιο. Τη νύχτα τα neon lights τα αναλαμβάνει το RT ultra(diffuse lighting).

Το game είναι 90% αντιγραφή του Deus Ex σε gameplay και αυτό από μόνο του αρκεί μιας και πολλοί το έχουμε νοσταλγήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

 

Τα παντα ειναι πιθανα,ειδικα σε πολυ διαφημισμενα παιχνιδια. 

Και το last of us part 2 το τελειωσαν πολλοι που δεν τους αρεσε καθολου και ας μην υπηρχε ο παραγοντας ''υψηλων απαιτησεων'' συστηματος λογω κονσολας.

Μια απο τα ιδια ακομα και με το φετινο Doom Eternal.Υπηρχε κοσμος που το τελειωσε μεν,αλλα δεν του αρεσε πολυ σε σχεση με το προηγουμενο.

Εχει και ''μικρη''διαρκεια το Cyberpunk για οποιον παιξει μονο τα main missions,αρα δεν ειναι και πολυ δυσκολο να το ''τερματισει'' σε περιπου 17-20ευρω.

Εγω ακομα δεν το εχω τελειωσει για να μπορω να μιλησω για αριστουργημα ή πατατα(Act 2 ειμαι).

Tο μονο που μπορω να πω(οπως εγραψα και πιο πισω)ειναι οτι ως τωρα ειναι πανω κατω οτι περιμενα χωρις να εχω φαει στην μουρη το hype ή φυσικα να δω το παραμικρο απο youtube.

9 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Από τη μία έχουμε αυτούς που το κράζουν χωρίς να το θαυμάζουν για τα bugs physics κλπ κλπ και από την άλλη έχουμε τις Μαρίες Αντουανέτες που το θαυμάζουν και το λατρεύουν γιατί είναι υπέρκομψο.

Λογικο και αναμενομενο,γιατι λιγοι ειναι αυτοι που σχολιαζουν παιχνιδια που εχουν ολοκληρωσει με επιχειρηματα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...