Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σκέψου πόσο χαζή είναι η AI του Skyrim που δεν τους έχουν δώσει καν αμάξια! 

εγώ είχα τόμας το τραινάκι για δράκους

 

44 λεπτά πριν, aplos73 είπε

Σε σύστημα με I7 6700K , Msi 2060Rtx Gaming Z , 16 GB Ram παίζει μια χαρά σε 1080p με τις προτεινόμενες ρυθμίσεις , RTX On  και DLSS Auto. Θα δοκιμάσω και με DLSS Quality να δω πως θα πάει. 

το dlss auto είναι επιδόσεις performance με χειρότερα αποτελέσματα. Προτείμησε το balanced

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

εγώ είχα τόμας το τραινάκι για δράκους

 

το dlss auto είναι επιδόσεις performance με χειρότερα αποτελέσματα. Προτείμησε το balanced

Auto είναι το προτεινόμενο της Nvidia, δηλαδή quality(720p render resolution) στα 1080p, balanced στα 1440p(720p rendering) και performance σε 4K(1080p rendering).

υ.γ.: Σχετικά με προηγούμενο σχόλιο. CPU για να μην έχεις dips στην οδήγηση και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές είναι ο 8700K τερματισμένος και πάνω. Για first και second gen ryzen ή και απλό 3600 με βασικές ram ούτε κουβέντα. Παρά το δήθεν future-proofness από τα cores είναι πίσω και από intel του 2016.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Auto είναι το προτεινόμενο της Nvidia, δηλαδή quality(720p render resolution) στα 1080p, balanced στα 1440p(720p rendering) και performance σε 4K(1080p rendering).

υ.γ.: Σχετικά με προηγούμενο σχόλιο. CPU για να μην έχεις dips στην οδήγηση και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές είναι ο 8700K τερματισμένος και πάνω. Για first και second gen ryzen ή και απλό 3600 με βασικές ram ούτε κουβέντα. Παρά το δήθεν future-proofness από τα cores είναι πίσω και από intel του 2016.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

έχω εντελώς διαφορετική εμπειρία με τον 3600 ωστόσο δεν μπορώ να συγκρίνω καθώς έχουν φάει o.c. οι δικές μου

επίσηςΠαίζω στο 1.04 επειδή το 1,05 ήταν γτπ και δεν δοκίμασα 1,06

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Auto είναι το προτεινόμενο της Nvidia, δηλαδή quality(720p render resolution) στα 1080p, balanced στα 1440p(720p rendering) και performance σε 4K(1080p rendering).

υ.γ.: Σχετικά με προηγούμενο σχόλιο. CPU για να μην έχεις dips στην οδήγηση και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές είναι ο 8700K τερματισμένος και πάνω. Για first και second gen ryzen ή και απλό 3600 με βασικές ram ούτε κουβέντα. Παρά το δήθεν future-proofness από τα cores είναι πίσω και από intel του 2016.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Προσωπικά με 7 1700 στα 3.8 (δε χρειαζεται καν να το βαλω στα 4.0) δεν έχω καθόλου dips πουθενά σε 1440p.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vins είπε

Προσωπικά με 7 1700 στα 3.8 (δε χρειαζεται καν να το βαλω στα 4.0) δεν έχω καθόλου dips πουθενά σε 1440p.

 

σε ryzen είναι 99% θέμα ram + μερικοί δεν βάζουν το fix για smt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Προσωπικά με 7 1700 στα 3.8 (δε χρειαζεται καν να το βαλω στα 4.0) δεν έχω καθόλου dips πουθενά σε 1440p.

Αναφορά σε κείμενο

Δεν κατάφερα να βρω κάποια δοκιμή από 1η και 2η γενιά Ryzen ούτε καν 3η με RT ultra(έχει σημασία), ακόμα και σε πρόσφατες εκδόσεις με ενσωματωμένο το fix, με καλά αποτελέσματα.

Εν τω μεταξύ σε 1440p(πάντα ultra settings) η 5700XT είναι ξεκάθαρα το bottleneck. Ακόμα και σε 1080p υπάρχει πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4 πραγματα που αναμενω να αλλαξουν στο μελλον με προσθηκες

α)επιλογη να κανεις customize τον χαρακτηρα εντος παιχνιδιου(περαν απο new game)

β)δυνατοτητα να βγαλεις attribute/perks ή εστω να βαλουν ενα vendor να κανει reset ολους τους ποντους

γ)στο crafting να δημιουργεις με την πρωτη τον μεγιστο αριθμο που μπορεις,και οχι ενα ενα τα materials.

δ)αυξηση των χρηματων που παιρνεις ή μειωση των χρηματων ορισμενων πραγματων που ζητανε πολυ υψηλα ποσα,ειδικα στην αρχη.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

3 πραγματα που αναμενω να αλλαξουν στο μελλον με προσθηκες

α)επιλογη να κανεις customize τον χαρακτηρα εντος παιχνιδιου(περαν απο new game)

β)δυνατοτητα να βγαλεις attribute/perks ή εστω να βαλουν ενα vendor να κανει reset ολους τους ποντους

γ)στο crafting να δημιουργεις με την πρωτη τον μεγιστο αριθμο που μπορεις,και οχι ενα ενα τα materials.

Υπάρχει ένα item στους ripperdocs στα 100.000 coins(tabula rasa) που το κάνει.

Εχει δοκιμάσει κανείς να το πάει όλο stealth από την αρχή; Το δοκίμασα μεταφέροντας αλλού τα παλιά saves και μοιάζει σχεδόν αδύνατο. Δεν μπορείς να βγάλεις κανονικό mission με mini boss fight αν δεν αδειάσεις όλα τα όπλα πάνω του. Εκτός αυτού τα bosses(psychos) είναι σε unhackable επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 hours ago, psof said:

Tristin Mays = Panam (Παναγιάμ) ;

gxhq0riu6d661.jpg

  Reveal hidden contents

e7d86afb72ae107f31da90b33a8664dc.jpg

 

  Reveal hidden contents

tristin-mays-2.jpg

  Reveal hidden contents

tristin-mays-at-unforgettable-premiere-i

  Reveal hidden contents

2a58c52536e4f7af3d3af7ce77fcb9aa.jpg

Αν το πάρουμε γεωμετρικά νομίζω πως ναι.

Καλά Χριστούγεννα!

I summon thee @KilliK

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Ρε παιδιά εγώ άπλωσα χεράκι στην Panam στο Motel και έφαγα άκυρο πανηγυρικό 😭, υπάρχει τρόπος να σου κάτσει;

Μη βιάζεσαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

έχω εντελώς διαφορετική εμπειρία με τον 3600 ωστόσο δεν μπορώ να συγκρίνω καθώς έχουν φάει o.c. οι δικές μου

επίσηςΠαίζω στο 1.04 επειδή το 1,05 ήταν γτπ και δεν δοκίμασα 1,06

Τι πρόβλημα έχει ο 1.05? Είμαι με 1.06 και δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο σε σχέση με το 1.04 που έπαιζα.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...