Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, >-Nosakos<- είπε

Τι πρόβλημα έχει ο 1.05? 

έντονο pop in και το lighting package αντί να εμφανίζεται σταδιακά, εμφανίζεται όλο μαζί και είναι σαν να μπαίνεις σε δωμάτιο και ανάβεις το φώς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, pirmen56 είπε

υ.γ.: Σχετικά με προηγούμενο σχόλιο. CPU για να μην έχεις dips στην οδήγηση και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές είναι ο 8700K τερματισμένος και πάνω. Για first και second gen ryzen ή και απλό 3600 με βασικές ram ούτε κουβέντα. Παρά το δήθεν future-proofness από τα cores είναι πίσω και από intel του 2016.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Capture.jpg

Και αυτό είναι με την 1.04 (που σημαίνει SMT off). Από την 1.05 και μετά ο 3600 είναι πιο κοντά στα νούμερα του 3700x. Και όταν συγκρίνουμε cpu, συγκρίνουμε stock και με τις ίδιες μνήμες και primary + subs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στις 75 ωρες και συνεχιζω (χωρις να το εχω τελιωσει ακομα ) .. Ουτε fps  κοιταω ουτε τιποτα.. απολαμβανω οτι προσφερει το παιχνιδι και οσο το παιζω τοσες παραπανω ιστοριες σκανε  για να ανακαλυψω.....Νομιζω οτι ειναι δομημενο ετσι ωστε να μην υπαρχει καμια βιασυνη για το main story...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσα κάπου 25 ώρες στο παιχνίδι. Είμαι ακόμα στο ACT 2. Ένα σημαντικό πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι κάποια quests είναι υπερβολικά δύσκολα ειδικά αν είσαι σε χαμηλό Level. 

Ενδεικτικά αναφέρω ένα, 

Spoiler

αυτό που πρέπει να σκοτώσεις ένα Cyberpsycho που φοράει έναν exosκeleton. Εκπέμπει μια ακτίνα laser και με ένα χτύπημα σε έχει τελειώσει. Απίστευτα δύσκολος. Τον σκότωσα επειδή Bugαρε η AI και δεν με έβλεπε. Αλλιώς δεν θα ολοκλήρωνα το quest ούτε του χρόνου. 

Κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό. Τουλάχιστον αν τα ολοκληρώσεις να σου δίνει παραπάνω XP. Σχετικά με αυτό, άλλο σημαντικό πρόβλημα είναι το αργό Level Progression.  Είναι αργό. Πολλύυυ αργό. Σε σημείο που να σου σπάει τα νεύρα. Αν θες να κάνεις ντούκι το χαρακτήρα σου, σου βγαίνει η πίστη. Τα XP rewards θέλουν κάποιο rebalancing σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Συμπλήρωσα κάπου 25 ώρες στο παιχνίδι. Είμαι ακόμα στο ACT 2. Ένα σημαντικό πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι κάποια quests είναι υπερβολικά δύσκολα ειδικά αν είσαι σε χαμηλό Level. 

Ενδεικτικά αναφέρω ένα, 

  Απόκρυψη περιεχομένων

αυτό που πρέπει να σκοτώσεις ένα Cyberpsycho που φοράει έναν exosκeleton. Εκπέμπει μια ακτίνα laser και με ένα χτύπημα σε έχει τελειώσει. Απίστευτα δύσκολος. Τον σκότωσα επειδή Bugαρε η AI και δεν με έβλεπε. Αλλιώς δεν θα ολοκλήρωνα το quest ούτε του χρόνου. 

Κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό. Τουλάχιστον αν τα ολοκληρώσεις να σου δίνει παραπάνω XP. Σχετικά με αυτό, άλλο σημαντικό πρόβλημα είναι το αργό Level Progression.  Είναι αργό. Πολλύυυ αργό. Σε σημείο που να σου σπάει τα νεύρα. Αν θες να κάνεις ντούκι το χαρακτήρα σου, σου βγαίνει η πίστη. Τα XP rewards θέλουν κάποιο rebalancing σίγουρα.

Spoiler

Η ακτίνα που λες αν και πάρα πολύ δυνατή είναι αργή και αποφεύγεται εύκολα αν τον παλεύεις κάνοντας peak out από κάποια κάλυψη. 

Επίσης τρέχοντας μακριά του όταν έρχεται πάνω σου κάθεται για κάποια στιγμή ακίνητος και έχεις εύκολο στόχο εσύ από μακριά με sniper ή revolver μέχρι να ξανάρθει. 

Αν προσέχεις τα εκρηκτικά ποτ έχει παντού εκεί στο τροχόσπιτο και τριγύρω που μου έσπασαν τα νεύρα μέχρι να πάρω χαμπάρι γτ με έκανε one-shot ξαφνικά ενώ αστοχούσε, γίνεται αρκετά εύκολο gig 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Συμπλήρωσα κάπου 25 ώρες στο παιχνίδι. Είμαι ακόμα στο ACT 2. Ένα σημαντικό πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι κάποια quests είναι υπερβολικά δύσκολα ειδικά αν είσαι σε χαμηλό Level. 

Ενδεικτικά αναφέρω ένα, 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αυτό που πρέπει να σκοτώσεις ένα Cyberpsycho που φοράει έναν exosκeleton. Εκπέμπει μια ακτίνα laser και με ένα χτύπημα σε έχει τελειώσει. Απίστευτα δύσκολος. Τον σκότωσα επειδή Bugαρε η AI και δεν με έβλεπε. Αλλιώς δεν θα ολοκλήρωνα το quest ούτε του χρόνου. 

Κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό. Τουλάχιστον αν τα ολοκληρώσεις να σου δίνει παραπάνω XP. Σχετικά με αυτό, άλλο σημαντικό πρόβλημα είναι το αργό Level Progression.  Είναι αργό. Πολλύυυ αργό. Σε σημείο που να σου σπάει τα νεύρα. Αν θες να κάνεις ντούκι το χαρακτήρα σου, σου βγαίνει η πίστη. Τα XP rewards θέλουν κάποιο rebalancing σίγουρα.

Spoiler

..βάλε Projectile Launcher στο χέρι, με Tranquilizer βλήματα, και δεν θα έχεις ποτε πρόβλημα με δύσκολους εχθρούς...(στους ανθρώπους... γιατι στα ρομπότ δεν πιάνουν) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

είναι υπερβολικά δύσκολα

Για αυτο και στο μαπ χαρακτηριζονται ως danger: very high. Δεν σου φταιει το game αν πηγαινεις σε περιοχη που ειναι νωρις για εσενα.

Επισης αν ασχολεισαι με πιο σοβαρα side quests, και οχι με Police κτλ, παιρνεις καλα xp. Στις 60 ωρες ειμαι 46lvl, αλλα με αρκετο χαμενο χρονο μιας και επιασα να κανω πχ τα ταξι, τα tarot σχεδια της Misty, τα cyberphychos κτλ

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για αυτο και στο μαπ χαρακτηριζονται ως danger: very high. Δεν σου φταιει το game αν πηγαινεις σε περιοχη που ειναι νωρις για εσενα.

Επισης αν ασχολεισαι με πιο σοβαρα side quests, και οχι με Police κτλ, παιρνεις καλα xp. Στις 60 ωρες ειμαι 46lvl, αλλα με αρκετο χαμενο χρονο μιας και επιασα να κανω πχ τα ταξι, τα tarot σχεδια της Misty, τα cyberphychos κτλ

Σχετικά με τα  level , επειδή μου έκανε εντυπωση που εγώ ήμουν 28 level 50 ώρες κ εσυ 46 lvl 60 ώρες το έψαξα λίγο κ παιζει ρόλο κ ο βαθμός δυσκολιας

 

Όντως το γυρισα απο normal σε very hard και πηρα 2 level πολυ ευκολα σε αποστολές αστυνομικών κυρίως μιας που το hacking είναι broken. 

Δε περίμενα τόση διαφορά στα XP νομίζω το παραεκαναν 

Στις αποστολές με τα μπουνιδια παλι το γυρνάω στο easy γιατί από body ειμαι κεφτές 

 

 @_Theo_ είχα το ίδιο παραπανο με εσένα για το έργο leveling. Σε normal παίζεις? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελει δουλιτσα λιγο το balancing,εγω το τελειωσα περιπου στις 60κατι ωρες,στο hard,στην τελευταια αποστολη δεν εβλεπα κανενα,τρενο ο V, melee katana build, καποιος ειχε αναφερει οτι τα side ηταν μερος του main story και το σπασαν γιατι θα ηταν μεγαλο πραγμα που μαλλον παιζει καποιο ρολο στο πως χτιζεται το progression και να πω την αληθεια θα προτιμουσα να ηταν ενα.

Οι μονες αποστολες που με ζορισαν ηταν οι αγωνες πυγμαχιας...

Επεξ/σία από Anastazio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αυτό που πρέπει να σκοτώσεις ένα Cyberpsycho που φοράει έναν exosκeleton. Εκπέμπει μια ακτίνα laser και με ένα χτύπημα σε έχει τελειώσει. Απίστευτα δύσκολος. Τον σκότωσα επειδή Bugαρε η AI και δεν με έβλεπε. Αλλιώς δεν θα ολοκλήρωνα το quest ούτε του χρόνου. 

το αργό Level Progression.  

 

θετικο δεν ειναι αυτο?

Για να υπαρχει βιασυνη στο παιχνιδι?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Balantakos είπε

θετικο δεν ειναι αυτο?

Για να υπαρχει βιασυνη στο παιχνιδι?

Εγω εχω 40+ ώρες στο παιχνίδι. Καμια 10αρια ώρες έχω φάει σε crafting και lootάρισμα και καμια 10αρια που τριγυρνάω άσκοπα και τρώω συμμορίτες πάνω κάτω στο χάρτη με την arch ακουγοντας jazz 😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι θέλει balancing σε πολλα πράγματα ακόμα.. ειδικά στην πυγμαχία.
Εδω δεν τρώω τόσο damage απο σφαίρες γιατι έχω καλο armor, και ο άλλος με 2 μπουνιές με νικούσε. (το first person boxing ειναι για κλάματα... α ρε Witcher που είσαι με το τέλειο boxing σου)


Και το γέλιο ήταν οτι αυτός ταυλιαζόταν οριζόντια στο έδαφος, μετα το μπουνίδι που μου έχωνε... και ελεγε.. .αααα έχασες.... και το παιχνίδι μετα απο λιγο τον έστηνε πάλι όρθιο..χωρίς animation , χωρίς τίποτα.... αλλα είχε πλάκα... να σε νικάει... και να βρίσκετε αυτός ταυλα στο πάτωμα😅

Επεξ/σία από InfinitySurfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Υπάρχει ένα item στους ripperdocs στα 100.000 coins(tabula rasa) που το κάνει.

Μονο για perks λειτουργει αυτο,και φυσικα ειναι αρκετα δυσκολο στο παιχνιδι να μαζεψεις 100.000.

 

47 λεπτά πριν, Anastazio είπε

καποιος ειχε αναφερει οτι τα side ηταν μερος του main story και το σπασαν γιατι θα ηταν μεγαλο πραγμα που μαλλον παιζει καποιο ρολο στο πως χτιζεται το progression και να πω την αληθεια θα προτιμουσα να ηταν ενα.

Εγω το ανεφερα,τουλαχιστον τωρα στις τελευταιες σελιδες και φαινεται και απο την ''μικρη''διαρκεια των κεντρικων αποστολων σε σχεση με το Witcher 3(διαφορετικα βεβαια παιχνιδια στο στησιμο και ιστορια)και στο ποσοστο ολοκληρωσης οπως ανεφερα και πιο πισω.

Προσωπικα προτιμαω ετσι οπως το κανανε γιατι δινει σε καποιον την επιλογη να αφιερωσει οσο χρονο θελει στο παιχνιδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Στις αποστολές με τα μπουνιδια παλι το γυρνάω στο easy γιατί από body ειμαι κεφτές 

Ναι σε very hard παιζω.

Ισχύει ότι τα beat on the Brad (αυτά δεν είναι με τα μπουνιδια?) είναι op. Πάντως, ενώ τους 4 τους έκανα με danger moderate/high και με είχαν 1 hit, στο final boss πήγα τώρα τελευταία (42+) και ήθελε 2 hit να με ρίξει. 

Ξανά λέω, σε αυτά τα missions, πριν μπείτε στο ρινγκ, πηγαίνετε inventory και χρησιμοποιήστε 1 από αυτά που ανεβάζουν 20%hp, 5%hp + regen, 50% stamina, και άλλο ένα πάλι ανεβάζει stamina. Στακαρουν αντικείμενα που έχουν διαφορετικής διάρκειας buffs. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: όπλα και ρούχα συμφέρει να πουλάμε στους αντίστοιχους sellers όπως στο witcher για μεγαλύτερο κέρδος ή δεν έχει σημασία; αν και από χθες ξεκίνησα τα όπλα τουλάχιστον να τα κάνω dismantle γιατι νομίζω τα υλικά θα μου είναι πιο χρήσιμα από τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...