Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα οπλα ειδικα πιο σπανια(μπλε/μωβ),εννοειται οτι πιο πολυ αξιζει να τα σπας για materials αν ομως εχεις σκοπο να χρησιμοποιεις πολυ το crafting συστημα.

Εγω παντως το crafting συστημα δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου ακομα.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως το crafting συστημα δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου ακομα.

 

oτι οπλο υπαρχει το σπας/οτι ρουχο/ποτο υπαρχει το σπας

 

ειτε ασχολεισαι με craft ειτε οχι,διοτι τα materials που θα παρεις πωλουνται πολυ ακριβοτερα (συνολικα)σε συγκριση με τα αντοιστοιχα οπλα απευθειας,θα ελεγα οχι τα σκουπιδια καθως ενα στα πεντε ειναι αντικα και  κοστιζει 750

1 λεπτό πριν, rudigarcia222 είπε

 

(και φυσικα κανεις και παθητικο λεβελ απ στο κραφτ και ακομα και αν δεν σε ενδιαφερει χρη/ποιεις τον perk point σε αλλη κατηγορια)

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Ειμαι στις 75 ωρες και συνεχιζω (χωρις να το εχω τελιωσει ακομα ) .. Ουτε fps  κοιταω ουτε τιποτα.. απολαμβανω οτι προσφερει το παιχνιδι και οσο το παιζω τοσες παραπανω ιστοριες σκανε  για να ανακαλυψω.....Νομιζω οτι ειναι δομημενο ετσι ωστε να μην υπαρχει καμια βιασυνη για το main story...

Δεν έχω προχωρήσει καθόλου το main story και όσο παίζω ανακαλύπτω τη μεγάλη ποικιλία που προσφέρει στο gameplay. Τολμώ να πω ότι είναι το νέο Skyrim πόλης.

Το ξεκίνησα από την αρχή με stealth build και εκεί που αισθανόμουν underpowered για μάχες βλέπω ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω quickhacks π.χ. για να αποδυναμώσω τους αντιπάλους με διάφορους τρόπους κατά τη διάρκεια της μάχης. Απλά θέλει περισσότερα side missions και NCPD quests για να χτίσεις κάποια stats. 

Δεν είναι game να ριχτείς στο story. Eδώ θέλει μέρες/εβδομάδες να πειραματιστείς με game mechanics. Το κακό είναι ότι αρκετά perks και skills δεν έχουν ιδιαίτερα επεξηγηματικές περιγραφές. Ας πούμε το Cold Blood. Ή τα perks σχετικά με το hacking. Δυσκολεύεσαι να καταλάβεις τι αξίζει και τι όχι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

 @_Theo_ είχα το ίδιο παραπανο με εσένα για το έργο leveling. Σε normal παίζεις? 

 

 

 

Όχι, στο Hard. Σκεφτόμουν να το βάλω και στο Very Hard αλλά από ότι είδα ήδη πέφτει ξύλο οπότε λέω άστο καλύτερα. Αν ανέβω level και κάνω το χαρακτήρα ντούκι και αρχίσει το παιχνίδι και γίνεται εύκολο θα ανέβω επίπεδο δυσκολίας.

31 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι game να ριχτείς στο story. Eδώ θέλει μέρες/εβδομάδες να πειραματιστείς με game mechanics. Το κακό είναι ότι αρκετά perks και skills δεν έχουν ιδιαίτερα επεξηγηματικές περιγραφές. Ας πούμε το Cold Blood. Ή τα perks σχετικά με το hacking. Δυσκολεύεσαι να καταλάβεις τι αξίζει και τι όχι.

 

Πολύ σωστό. Και εγώ δυσκολεύομαι. Είναι τόσο περίπλοκο και ποικίλο το Skill Tree πάντως που πραγματικά δεν ξέρω που να βάλω τα skill points μου !!

Πως είναι οι χαρακτήρες σας; Εγώ εδώ με Corpo. Προσπάθησα να τον κάνω να μου μοιάζει αλλά δεν το πέτυχα και πολύ😄 Μου θυμίζει Terminator T-800 1984 edition😎

 

 

CP2077character.jpg

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αρνητικό για μένα είναι οτι το sandevistan ή το berserk και δε ξέρω  γω ποιο αλλο υπαρχει,αντικαθιστουν ολόκληρο το hack..Δεν μπορείς να τα εχεις μαζί.θα επρεπε απλα να ηταν cyberware mods.

Βέβαια ειναι τι build επιθυμείς αλλα σαν abilities πιστεύω θα έπρεπε να υπαρχουν απο κοινου.

Να μη μπορεις να κανεις hack φυσικα αν χρησιμοποιείς το sandevistan κλπ ή το αντιστροφο,απλα να το έχεις και να μη χρειαστει να πας ξανα στον ripperdoc για να το αλλάξεις.

Κατα την ταπεινη μου αποψη υστερεί πολύ το slow time ή το boost που σου δινει το berserk μπροστα στα hacks.

Anyway 52 ωρες και συνεχιζουμε..

Κα-τα-πλη-κτι-κο οπως λεει και η Ντόρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Sprou είπε

Να μη μπορεις να κανεις hack φυσικα αν χρησιμοποιείς το sandevistan κλπ ή το αντιστροφο,απλα να το έχεις και να μη χρειαστει να πας ξανα στον ripperdoc για να το αλλάξεις.

Το αυτο. Ξενερωνα που αναμεσα στα beat on the brad επρεπε να παω σε ripperdoc για να βαλω τα gorilla arms και μετα παλι τα projectiles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, SabotazNic said:

Το αυτο. Ξενερωνα που αναμεσα στα beat on the brad επρεπε να παω σε ripperdoc για να βαλω τα gorilla arms και μετα παλι τα projectiles.

Boost health και stamina με consumables, πέταγμα λοστού ή οποιουδήποτε άλλου Blunt αντικειμένου πριν αρχίσει η μάχη και μόλις αρχίσει κατευθείαν equip από κάτω (με R) και δως του στο δόξα πατρί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τωρα πλακα θα κανετε που σας φαινεται δυσκολο αυτο το παιχνιδι. Χρησιμοποιωντας απλα τα mechanics που σου προσφερει το παιχνιδι και κυριολεκτικα μηδεν exploits-dupes κτλπ. Αμα θεωρειτε "κλεψιμο" το να δεις guides για legendary locations παω πασο αλλα και αυτο εντελως αχρειαστο ειναι αφου σε σχεδον ολους του vendors (παλι αχρειαστο να αγορασεις - αλλα λεμε τωρα) μπορεις να βρεις ρουχα EPIC ας πουμε με 30-40κ και 3 socket mods. Mεσω crafting βαζεις στα οπλα σου CRUNCH σε ολες τις τρυπες και στο ARMOR βαζεις ARMADILLO. Μεσω των perks δινεις και λιγο βαρος στην αρχη για να παρεις τα σωστα perks απο το CRAFTING και γινεσαι θεος στο γκειμ χρησιμοποιωντας μονο τα εργαλεια που σου παρεχει.

Τι να λεμε τωρα.. 

Σε αλλα νεα, εχω τερματισει τα παντα με ολα τα endings των ιστοριων στο hard και ειναι στην καλυτερη πανευκολο, πανεμορφο δε. Το gameplay, γραφικα κτλπ ειναι σε πολυ καλο λεβελ. Το main story πολυ μικρο. Γενικα bugs ελαχιστα βρηκα, αλλα βρηκα. Σε ενα 3μηνο που θα εχει γινει και σωστο optimize θα μιλαμε για αλλη κατασταση. 

Συστημα: i5-10600k / RTX2080 / 2K 144HZ - επαιζε μια χαρα με rt-medium / dlss balanced ±70fps με μικρα drops λογο crowd density κυριως.

Γενικα ομως αλλη εποχη το παιχνιδι απο πολλες αποψεις με πρωτη τα γραφικα. Υστερει σε ιστορια και επιλογες αλλα ερχονται DLC και Expansions οποτε...

Επεξ/σία από tmlakoudis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν έχω καταφέρει να δεθώ με την V όπως είχα δεθεί με τον Gerald, μου ειναι κάπως αδιάφορη σαν χαρακτήρας.

Ίσως φταίει και το οτι είναι σε πρώτο πρόσωπο αλλά σίγουρα κάτι λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Ίσως φταίει και το οτι είναι σε πρώτο πρόσωπο αλλά σίγουρα κάτι λείπει.

Αυτό φταίει και το customization. Το Cyberpunk δεν σου σερβίρει έναν έτοιμο χαρακτήρα όπως το Witcher αλλά σε αφήνει να χτίσεις τον δικό σου με τα ανάλογα pros & cons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tmlakoudis είπε

Παιδια τωρα πλακα θα κανετε που σας φαινεται δυσκολο αυτο το παιχνιδι. Χρησιμοποιωντας απλα τα mechanics που σου προσφερει το παιχνιδι και κυριολεκτικα μηδεν exploits-dupes κτλπ. Αμα θεωρειτε "κλεψιμο" το να δεις guides για legendary locations παω πασο αλλα και αυτο εντελως αχρειαστο ειναι αφου σε σχεδον ολους του vendors (παλι αχρειαστο να αγορασεις - αλλα λεμε τωρα) μπορεις να βρεις ρουχα EPIC ας πουμε με 30-40κ και 3 socket mods. Mεσω crafting βαζεις στα οπλα σου CRUNCH σε ολες τις τρυπες και στο ARMOR βαζεις ARMADILLO. Μεσω των perks δινεις και λιγο βαρος στην αρχη για να παρεις τα σωστα perks απο το CRAFTING και γινεσαι θεος στο γκειμ χρησιμοποιωντας μονο τα εργαλεια που σου παρεχει.

Τι να λεμε τωρα.. 

Σε αλλα νεα, εχω τερματισει τα παντα με ολα τα endings των ιστοριων στο hard και ειναι στην καλυτερη πανευκολο, πανεμορφο δε. Το gameplay, γραφικα κτλπ ειναι σε πολυ καλο λεβελ. Το main story πολυ μικρο. Γενικα bugs ελαχιστα βρηκα, αλλα βρηκα. Σε ενα 3μηνο που θα εχει γινει και σωστο optimize θα μιλαμε για αλλη κατασταση. 

Συστημα: i5-10600k / RTX2080 / 2K 144HZ - επαιζε μια χαρα με rt-medium / dlss balanced ±70fps με μικρα drops λογο crowd density κυριως.

Γενικα ομως αλλη εποχη το παιχνιδι απο πολλες αποψεις με πρωτη τα γραφικα. Υστερει σε ιστορια και επιλογες αλλα ερχονται DLC και Expansions οποτε...

ευτυχώς είναι εύκολο θα πω εγώ. Αν δεν ήταν πραγματικά θα έπρεπε να ρίξω settings να βγάζω 60+ fps σταθερά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Πάντως δεν έχω καταφέρει να δεθώ με την V όπως είχα δεθεί με τον Gerald, μου ειναι κάπως αδιάφορη σαν χαρακτήρας.

Ίσως φταίει και το οτι είναι σε πρώτο πρόσωπο αλλά σίγουρα κάτι λείπει.

Ειναι λιγο αδικη η συγκριση γιατι ο Geralt ειχε στην πλατη του και sequels βεβαια,αλλα ναι ειναι αληθεια οτι ενω το παιχνιδι εχει καλογραμμενους διαλογους/επιλογες και αρκετα αξιολογο voice acting,ο κεντρικος χαρακτηρας ειναι απο τους πιο ''αδυναμους''.

Και ουτε τα Lifepaths προσφερουν σε κατι ουδιωδες πανω σε αυτο.

Προσωπικα θα προτιμουσα ο κεντρικος χαρακτηρας να ειχε ενα ξεκαθαρο lore/προλογο/παρουσια στο παιχνιδι,παρα ετσι οπως το κανανε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Δοκίμασε κάνεις αυτό?

Cyberpunk 2077 One-Click Tool Promises Up To 30 FPS

 

 

Εγω το δοκίμασα δεν έχω ψαξει τι κανει ο τυπος και του δίνει τοσο καλό boost στo δικο μου σύστημα που ειναι low cost έχω δει διαφορά αν και ποτέ δεν ήμουν fps hunter ή (victim) όπως θες πες το τουλάχιστον είναι σταθερά χωρις μεγαλες αυξομειώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...