Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γιατί να παίξω ένα bug infested game με removed/cut features τώρα όταν μπορώ να το παίξω μετά από καιρό με όλα τα expansions/dlc/patches/add-ons σε χαμηλότερη τιμή?! Χωρίς καν να υπολογίζω τα άπειρα mods που θα υπάρχουν μέχρι τότε.

Γιατί άνθρωποι ήμαστε δε ξέρεις τι σου ξημερώνει ... :D 

Όπως και να έχει αν σου κάνουν κλικ οι λέξεις cyberpunk , open world , rpg , cdpr storry telling, βιβλίογραφία σχετική ταινίες κλπ και παράλληλα ότι παιχνίδι κυκλοφορεί αυτή τη περίοδο είναι κάπως μιεχ για τα γούστα σου ή αλλιώς "been there done that", τότε τα bugs δεν είναι λόγος για να καθυστερήσεις το παιχνίδι. Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι αν ανήκεις στη παραπάνω κατηγορία παικτών θα θες να το ξανα-παίξεις και δε στο απαγορεύει κανείς αυτό, εκτός και αν ξέρεις ...άνθρωποι ήμαστε ... 😬

disclaimer: δεν αναφέρομαι στις last gen εκδόσεις. Κατα την άποψη μου δεν θα έπρεπε να είχε βγεί καν εκεί το παιχνίδι. Και ίσως αν δεν είχε βγεί εκεί να βλέπαμε και τα εξτραδάκια που κοπήκαν και λιγότερα bugs.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπηκε λιγο να δω τι γινεται και μια απο τα ιδια.. Με τους ιδιους.. Oh well.. :D

Εγω τελειωσα και δευτερο playthrough 100+ ωρες πλεον.. Συνεχιστε συγνωμη για την ενοχληση περαστικος ημουν..

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, shadowlike είπε

Γιατί άνθρωποι ήμαστε δε ξέρεις τι σου ξημερώνει ... :D 

Όπως και να έχει αν σου κάνουν κλικ οι λέξεις cyberpunk , open world , rpg , cdpr storry telling, βιβλίογραφία σχετική ταινίες κλπ και παράλληλα ότι παιχνίδι κυκλοφορεί αυτή τη περίοδο είναι κάπως μιεχ για τα γούστα σου ή αλλιώς "been there done that", τότε τα bugs δεν είναι λόγος για να καθυστερήσεις το παιχνίδι. Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι αν ανήκεις στη παραπάνω κατηγορία παικτών θα θες να το ξανα-παίξεις και δε στο απαγορεύει κανείς αυτό, εκτός και αν ξέρεις ...άνθρωποι ήμαστε ... 😬

disclaimer: δεν αναφέρομαι στις last gen εκδόσεις. Κατα την άποψη μου δεν θα έπρεπε να είχε βγεί καν εκεί το παιχνίδι. Και ίσως αν δεν είχε βγεί εκεί να βλέπαμε και τα εξτραδάκια που κοπήκαν και λιγότερα bugs.

 

Well played. :D

Προσωπικά προτιμώ να περιμένω και να παίξω την GOTY/Enhanced edition vanilla και μετά να το replay με mods. Ειδικά όταν λέτε το game έχει παρα πολύ καλο story/writing και immersion. Οποτε δεν θέλω να χαλάσω την εμπειρία μου, ειδικά την πρώτη.

Επίσης τα extra που κόπηκαν για οποιοδήποτε λόγο δεν είναι όλα μικρά και αμφιβάλλω να είναι όλα λόγο του last gen, υπήρχε ολόκληρο underground το οποιο χαλαρά το βάζουν σε expansion.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowlike είπε

κάντε στον εαυτό σας τη χάρη και παίξτε το παιχνίδι όσοι θέλετε ένα καλο story telling rpg σε έναν imersive κόσμο και μην περιμένετε. Όσοι θέλετε απο τη άλλη να παίξετε το επόμενο gta μπορείτε να συμμετέχετε στο άρμεγμα του gta5. 

Πως να immerse στον κοσμο και στο στορυ του παιχνιδιου οταν βλεπω visual bugs και glitches καθε τρεις και λιγο του στυλ να περνανε απο μεσα μου οι NPCs, να βλεπω αμαξια να κανουν teleport και να καταστρεφονται χωρις ιδιαιτερα να κανω κατι; Αληθεια το προσπαθω πολυ ομως απλα δεν... Αλλο unplayable και αλλο unfinished το παιχνιδι. Το παιχνιδι παιζεται μια χαρα ειδικα αν κανεις λιγο τα στραβα ματια. Μισοτελειωμενο εννοειται πως ειναι οι ιδιοι οι devs το λενε και χαζοι δεν ειμαστε να μην το καταλαβαινουμε, ασχετα αν προσπαθουν καποιοι εδω να μας αλλαξουν γνωμη.

Οσο αναφορα το steam που λετε οτι παιρνει καλες κριτικες το παιχνιδι, πιστευετε πως αν ηταν ενα γκειμ της EA η της Ubisoft θα επαιρνε το ιδιο θετικες κριτικες; Γιατι ως γνωστον ενα απυροβλητο η CDPR το εχει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trai12 είπε

Πως να immerse στον κοσμο και στο στορυ του παιχνιδιου οταν βλεπω visual bugs και glitches καθε τρεις και λιγο του στυλ να περνανε απο μεσα μου οι NPCs, να βλεπω αμαξια να κανουν teleport και να καταστρεφονται χωρις ιδιαιτερα να κανω κατι; Αληθεια το προσπαθω πολυ ομως απλα δεν... Αλλο unplayable και αλλο unfinished το παιχνιδι. Το παιχνιδι παιζεται μια χαρα ειδικα αν κανεις λιγο τα στραβα ματια. Μισοτελειωμενο εννοειται πως ειναι οι ιδιοι οι devs το λενε και χαζοι δεν ειμαστε να μην το καταλαβαινουμε, ασχετα αν προσπαθουν καποιοι εδω να μας αλλαξουν γνωμη.

Οσο αναφορα το steam που λετε οτι παιρνει καλες κριτικες το παιχνιδι, πιστευετε πως αν ηταν ενα γκειμ της EA η της Ubisoft θα επαιρνε το ιδιο θετικες κριτικες; Γιατι ως γνωστον ενα απυροβλητο η CDPR το εχει...

Για εμένα στις 65 ώρες μέχρι στιγμής  δεν ήταν σε καμία περίπτωση game-breaking bugs , immersion breaking ναι, αλλά οκ δεν μου χάλασε την συνολική εμπειρία σε καμία περίπτωση. Νομίζω ότι πολλοί εστιάζετε στο υλικό που κυκλοφορεί απο βίντεο/άρθρα το οποίο κατα κανόνα εστιάζει στα bugs και στο drama καθώς είναι και η μόδα τώρα και κάπως πρέπει να βγάλουν το ψωμί τους και αυτοί.

Άρχισα να το κάνω και εγώ αυτό στα τελειώματα του παιχνιδιού γιατί προσπαθώ να καταλάβω γιατί πέφτει τόσο κράξιμο που σε σχέση με το δικό μου playthrough δυστηχώς δεν δικαολογείται. Παρόλα αυτά, το surfing στα σχετικά video άρχισε να με επιρεάζει και εμένα αρνητικά με αποτέλεσμα να αρχίσω να κάνω nitpick διάφορα, κάτι που δεν έκανα τις πρώτες 55-60ώρες! Με άλλα λόγια δεν με "χάλασαν" τα ίδια τα bugs του παιχνίδιού αλλά το μαζικό exposure μου σε αυτά μέσω videos. 

Αυτά απο εμένα :)

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trai12 είπε

Οσο αναφορα το steam που λετε οτι παιρνει καλες κριτικες το παιχνιδι,

πιστευετε πως αν ηταν ενα γκειμ της EA η της Ubisoft θα επαιρνε το ιδιο θετικες κριτικες; 

Spoiler

 

Για την ακριβεια τα τελευταια AC και Star Wars παιχνιδια των publisher που αναφερεσαι,το ιδιο θετικες κριτικες ειχαν,παρολο που και αυτα ειχαν τεχνικα θεματα bugs και glitches.

Το Red Dead Redemption 2 που τον πρωτο καιρο ειχε τρελα θεματα με bugs/glitches/crashes/saves(ορισμενα απο αυτα μεχρι και σημερα),επισης πολυ θετικες κριτικες.

Τελος μεχρι και το Batman Arkham Knight που ποτε δεν φτιαχτηκε 100% απο τα day one θεματα του,και αυτο πολυ θετικες κριτικες εχει μεχρι και σημερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που βλέπω πάντως από τότε που κυκλοφόρησε το παιχνίδι η CDProject μπορεί π.χ να χάνει 100 πελάτες

παράλληλα όμως  κερδίζει άλλους 100  από την διαφήμιση μεσώ της δυσφήμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι, οπως εγινε και με τo Βattlefield 5. 🙄

αλλα εκει την πατησε η ΕΑ, γιατι το backlash εγινε πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου. οι Πολωνοι το σχεδιασαν πιο πονηρα.

το ποσο χαμενη θα βγει η CDPR σε βαθος χρονου απο αυτο το φιασκο, θα το δουμε οταν βγει το online mode του παιχνιδιου, που υποτιθεται θαναι η επομενη μεγαλη κυκλοφορια τους.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, shadowlike είπε

Γιατί άνθρωποι ήμαστε δε ξέρεις τι σου ξημερώνει ... :D 

Όπως και να έχει αν σου κάνουν κλικ οι λέξεις cyberpunk , open world , rpg , cdpr storry telling, βιβλίογραφία σχετική ταινίες κλπ και παράλληλα ότι παιχνίδι κυκλοφορεί αυτή τη περίοδο είναι κάπως μιεχ για τα γούστα σου ή αλλιώς "been there done that", τότε τα bugs δεν είναι λόγος για να καθυστερήσεις το παιχνίδι. Εξάλλου είμαι σίγουρος ότι αν ανήκεις στη παραπάνω κατηγορία παικτών θα θες να το ξανα-παίξεις και δε στο απαγορεύει κανείς αυτό, εκτός και αν ξέρεις ...άνθρωποι ήμαστε ... 😬

disclaimer: δεν αναφέρομαι στις last gen εκδόσεις. Κατα την άποψη μου δεν θα έπρεπε να είχε βγεί καν εκεί το παιχνίδι. Και ίσως αν δεν είχε βγεί εκεί να βλέπαμε και τα εξτραδάκια που κοπήκαν και λιγότερα bugs.

 

Παναθεμά σε.😁 Είσαι από αυτούς που πάνε σε κηδείες και σου λένε "Στα δικά σας, και του χρόνου"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2021 στις 7:44 ΜΜ, nickk0kkav είπε

Χωρίς mod το Caliburn (το περνεις μ τσαμπα! Ψάξτε )  μου άρεσε πολυ. Ναι στην αρχή εβριζα γενικά δε μου άρεσε ο χειρισμός των αυτοκινήτων αλλά όταν το έμαθα γουσταρα πολυ να το οδηγώ.

Και το Quadra Turbo-R V-Tech μου αρεσε πολυ αν κ το βρήκα πολυ αργά 

 

Εδώ λίστα με όλα τα τσαμπα αμάξια

https://gamerant.com/cyberpunk-2077-free-cars-guide/

 

Αν κ νόμιζα ότι έχω το παιχνιδι 100% μου λείπει τουλάχιστον ένα, μπορεί κ δυο 

πήρα το Caliburn πριν λίγο, προχώρησα και το main quest. Είναι πολύ ωραίο παιχνίδι ρε 'σεις ό,τι και να λέμε, σε ρουφάει. Και με τα γραφικά αποζημιώνεσαι, όταν σε τραβάει έτσι και η ιστορία ξεχνάς και bugs κλπ. Θέλει καλό μηχάνημα για να το δεις όπως πρέπει όμως. 

ευχαριστώ πολύ για το Caliburn, επιτέλους λίγο νορμάλ οδήγηση. πήρα και μια nomad μηχανή που πάει τρένο σε σχέση με αυτές που βρίσκεις στην πόλη. Καλά πάμε. Θα δω και το Coyote τώρα που πρότεινε ο @InfinitySurfer

Από side quests, δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω, πολύ πράμα και πολύ ενδιαφέροντα κι αυτά, τα απολαμβάνω. Πώς τελειώνετε στις 100 ώρες ρε, έχω φτάσει 75 για πλάκα και νοιώθω ότι δεν έχω δει ούτε τη μισή πόλη, καλά από ιστορία είμαι αρκετά πίσω ακόμα. Πάω για φανμπόης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...