Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Occultist είπε

Από gameplay bugs ή τεχνικά προβλήματα, σε τι κατάσταση βρίσκεται πλέον; Να το πάρω ή να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι να γίνει παιχνίδι;

έχει άπειρα!
περίμενε..πολύ αισιόδοξος για καλοκαίρι, αλλά περίμενε!
Θα πω κάτι που μάλλον δεν είναι safe, αλλά για την αγορά του παιχνιδιού, καλύτερα να περιμένεις να μπει στο playstation store, τότε θα καταλάβεις αν πάει κάτι να γίνει, μέχρι τότε άστους να βγάζουν patches.

-----------

btw
έχει πέσει η βαθμολογία του παιχνιδιού.

image.png.f07fe376653b7437cee97bbeff6a98e2.png

Είναι τρομερά υποκριτικό να βλέπεις youtubers που έκαναν review το παιχνίδι και το εκθείαζαν όταν ήταν να βγει και ότι θέλει λίγο φτιάξιμο, να κλαίγονται τώρα ότι έχει αυτό, το άλλο, θέλει φτιάξιμο.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είναι τρομερά υποκριτικό να βλέπεις youtubers που έκαναν review το παιχνίδι και το εκθείαζαν όταν ήταν να βγει και ότι θέλει λίγο φτιάξιμο, να κλαίγονται τώρα ότι έχει αυτό, το άλλο, θέλει φτιάξιμο.

Τι ακριβώς δε καταλαβαίνεις , προ cyberpunk release όλοι πουλούσαν το hype γιατί αυτό έφερνε τα click. Τώρα πουλάει τo drama γύρω απο κάθε glitch. Υπάρχει και υπήρξε υπερβολή και στις 2 περιπτώσεις. H μεγέθυνση μιας κατάστασης φέρνει clicks και παράλληλα δημιουργεί τάσεις που διαδίδονται με εκθετικούς ρυθμούς πόσο μάλλον όταν καθένας μας έχει μάθει να μασουλάει το σανό που του πασάρει ο κάθε "influencer".

Γίνετε influencer του εαυτού σας , οι πληροφορίες είναι εκεί έξω για να κρίνετε, δε ζόυμε στο 2000 πλέον. Μη περιμένετε τον Χ , Ψ που έχει τους δικούς του λογαριασμούς να πληρώσει από το influence που θα ασκήσει σε εσάς. Κατά τη γνώμη μου το παιχνίδι φαινόταν ότι θα έχει πρόβλημα σε last gen consoles απο τότε που ανακοινώθηκε, δεν χρειαζόμουν κανέναν να μου το πει, κανόνισα να ξεφορτωθώ το PS4 pro, μήνες πριν το release και να τσιμπήσω ένα series X για να το παίξω.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Occultist είπε

Από gameplay bugs ή τεχνικά προβλήματα, σε τι κατάσταση βρίσκεται πλέον; Να το πάρω ή να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι να γίνει παιχνίδι;

Το θέμα δεν είναι τα bugs. Το gunplay πάσχει σε αρκετά missions/settlements λόγω του αδύναμου AI. Πράγμα που δύσκολα διορθώνεται, από αυτό το στούντιο. Άλλο να γράφεις AI για τερατάκια που κινούνται αυστηρά μέσα σε μια ζώνη επίθεσης(Witcher 3) και άλλο για ανθρώπους NPC που υποτίθεται ότι εκδηλώνουν πληθώρα από τακτικές επίθεσης και άλλες συμπεριφορές.

Αν είσαι completionist θα κουραστείς κάποια στιγμή από τα επαναλαμβανόμενα police quests. Θα ξαναζήσεις ACreed στιγμές ρουτίνας. Ακόμα και στα καλογραμμένα side quests όμως κυριαρχεί το κείμενο, πράγμα που επίσης κουράζει από κάποιο σημείο. Αν πας περισσότερο για το story και το main mission θα το ευχαριστηθείς.

Τα γραφικά με RT είναι με διαφορά τα καλύτερα μέχρι στιγμής. Ακόμα και τα πιο αριστοτεχνικά τραβηγμένα screenshots τα αδικούν. Με σκοτάδι και τέρμα φωτεινότητα οθόνης είναι "αλλού". Ο ρεαλισμός-σχεδόν όλων-των υλικών και του ανθρώπινου δέρματος επίσης. Γνήσιος προάγγελος της νέας γενιάς. Θα περάσεις αρκετές ώρες χαζεύοντας την ομορφιά της πόλης πηγαίνοντας από side quest σε side quest.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Occultist είπε

Από gameplay bugs ή τεχνικά προβλήματα, σε τι κατάσταση βρίσκεται πλέον; Να το πάρω ή να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι να γίνει παιχνίδι;

Το παιχνίδι το έπαιξα day 1. Το τερματησα με καμια 50αρια ωρες στο πρωτο playthrough. Περαν απο 2-3 minor bugs σε αποστολες που δεν μπορουσα να συνεχισω και με ενα reload επανερχοταν, μερικα textures σε φοινικες περιεργα σε random σημεια και στιγμες και τους μπατσους που χωρις λογο ξαφνικα κανανε teleport πισω μου και αρχισαν να με πυροβολανε δεν ειχα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Τα γραφικά με RT είναι με διαφορά τα καλύτερα μέχρι στιγμής. Ακόμα και τα πιο αριστοτεχνικά τραβηγμένα screenshots τα αδικούν. Με σκοτάδι και τέρμα φωτεινότητα οθόνης είναι "αλλού". Ο ρεαλισμός-σχεδόν όλων-των υλικών και του ανθρώπινου δέρματος επίσης. Γνήσιος προάγγελος της νέας γενιάς. Θα περάσεις αρκετές ώρες χαζεύοντας την ομορφιά της πόλης πηγαίνοντας από side quest σε side quest.

 

Μόνο αυτό κάνει το παιχνίδι, τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν σου αρέσει εσένα έβγαλες και γενικό συμπέρασμα ότι να ναι πραγματικα για γέλια... 

Επειδή εγώ πχ σαν player (και μιλάω σοβαρά) είμαι κάτω του μετρίου και εχω κολλήσει μια εβδομάδα στην μάχη με τον oda και φυσικά ουτε walkthrough υπάρχει εδώ ουτε κάποια λυση απλά ακόμα και στο easy που παιζω είμαι τόσο κατώτερος από ότι απαιτείται για να νικήσω τον αντίπαλο να βγάλω δηλαδή συμπέρασμα ότι το παιχνιδι ειναι μια μαλακια και μισή... Wow ωραία λογική... 

Επεξ/σία από Coppermine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλα τι παιχνιδαρα ειναι αυτη,τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι?

2 ωρες μπηκα να παιξω,(ειμαι ακομα σχετικα στην αρχη) και χαθηκα τελειως..

Μπορει να βρηκα ενα καρο bugs αλλα στα π........ μου.

Μοναδικη εμπειρια,συνεχιζω ακαθεκτος!!

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα είπαμε?

A Cyberpunk 2077 security exploit makes installing mods risky business

Κάτι σωστό κάνει αυτό το παιχνίδι?? Δηλαδή πραγματικά, δεν έχω ξαναδιαβάσει τέτοια πράγματα για παιχνίδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι δεν έπρεπε να βγει για old-gen ώστε να έχουν περισσότερο χρόνο να βγάλουν σωστή την έκδοση για next-gen και PC και έπρεπε να πάρει και άλλο delay απ' ότι φαίνεται. Αλλά αφενός θα έβγαιναν οι κλάψες που αγόρασαν κονσόλα πριν 7 χρόνια και περιμένουν να παίζει games με τέτοια visuals να κράζουν και αφετέρου ο πέτσινος ήθελε showcase για το RTX στις Ampere. E και που φτάσαμε; να βγει το game σε beta φάση. Δεν πειράζει θα το παίξουμε αργότερα που θα πέσει και η τιμή. Αυτό είναι το trend πλέον, να βγαίνει ένα game με μαύρα χάλια, να ζητάει ένα σκασμό λεφτά και μετά από 3-4 μήνες patching να είναι playable. To είδαμε και με το Zero Dawn και με το Medium τώρα. Αλλά αφού υπάρχει backlog άστους να βγάζουν beta, όποιος θέλει αγοράζει και οι υπόλοιποι παίζουμε αυτά που είναι στο backlog που είναι και σε καλή κατάσταση πλέον και μετά το συζητάμε για τα υπόλοιπα. Πραγματικά CP77 και Medium ήταν τα games που περίμενα πάρα πολύ αφού είναι τα 2 από τα top-3 στυλ games που μου αρέσουν..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, optimus prime είπε

Kαλα τι παιχνιδαρα ειναι αυτη,τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι?

2 ωρες μπηκα να παιξω,(ειμαι ακομα σχετικα στην αρχη) και χαθηκα τελειως..

Μπορει να βρηκα ενα καρο bugs αλλα στα π........ μου.

Μοναδικη εμπειρια,συνεχιζω ακαθεκτος!!

Αυτο ακριβως...τιποτα αλλο. 🤙

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alani123321 είπε

Με 980 ti θα εχω σοβαρα θεματα η αξιζει τον κοπο να το αγορασω?

Στο μηχάνημα της υπογραφής μου, με 970 στα 1080 και με την πρώτη έκδοση του παιχνιδιού, χωρίς τα patch που μπήκαν μετα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα, έπαιζε σχετικά καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alani123321 είπε

Με 980 ti θα εχω σοβαρα θεματα η αξιζει τον κοπο να το αγορασω?

Πολύ άνετα το ευχαριστιέσαι. Εγώ με 1060 σε 1080p ήμουν μια χαρά (επίσης πριν τα μεγάλα patches, νομίζω με την 1.03 το τελείωσα). Προφανώς δεν θα δεις RT αλλά εμφανισιακά είναι τίμιο. Καρέ έχανε μόνο στο κέντρο της πόλης αν είχε πολύ κόσμο και αμάξια, αλλά εκεί δεν σε πολυένοιαζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Πολύ άνετα το ευχαριστιέσαι. Εγώ με 1060 σε 1080p ήμουν μια χαρά (επίσης πριν τα μεγάλα patches, νομίζω με την 1.03 το τελείωσα). Προφανώς δεν θα δεις RT αλλά εμφανισιακά είναι τίμιο. Καρέ έχανε μόνο στο κέντρο της πόλης αν είχε πολύ κόσμο και αμάξια, αλλά εκεί δεν σε πολυένοιαζε.

Γιατί δεν σε πολυενοιαζε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί δεν σε πολυενοιαζε;

Δεν περνάς πολύ χρόνο εκεί, και δεν είναι στιγμές δράσης να σε πειράξει. Κυρίως περνούσα από εκεί τρέχοντας για να πάω κάπου. Επίσης τα καρέ χάνονταν για λίγο, δεν είναι ότι σερνόταν για ώρα. Σίγουρα δεν ήταν unplayable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...