Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Επίσης τις screen space reflections επίτηδες τις έκαναν τόσο σάπιες για να φαίνονται οι RT πολύ ανώτερες; Έχουν ΑΠΕΙΡΟ θόρυβο ακόμη και στο ultra να τις βάλεις, δεν το έχω ξαναδεί σε game αυτό, τόσο πολύ.

 

Οι screen space reflections νομίζω πως είναι πολύ σημαντικές γιατί επηρεάζουν κατά πολύ την ποιότητα των γραφικών. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις από το Low μέχρι και το High και ΠΑΝΤΑ υπάρχουν κάτι κόκκοι στα γραφικά σαν το film grain, δεν λένε να εξαφανιστούν με τίποτα. Εκτός αν τις βάλεις στο Ultra ή Psycho που και πάλι υπάρχουν βέβαια, αλλά δεν φαίνονται τόσο πολύ.

Αυτοί οι κόκκοι καταστρέφουν τα γραφικά και τα κάνουν να φαίνονται άσχημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι μόνο στο phycho δεν υπάρχουν καθόλου αυτοί οι κόκοι, αλλά είναι θεόβαρυ, πέφτω κάτω από 60 σε κάποια σημεία ακόμη και με RT OFF (προφανώς :P) και DLSS. Θα δοκιμάσω εκτενώς στα ultra.

Δοκιμάστε και τα optimized του Digital Foundry. Εγώ με αυτά τρέχω και DLSS Quality άνετο 60 παντού (εννοείται RT OFF)..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι μόνο στο phycho δεν υπάρχουν καθόλου αυτοί οι κόκοι, αλλά είναι θεόβαρυ, πέφτω κάτω από 60 σε κάποια σημεία ακόμη και με RT OFF (προφανώς :P) και DLSS. Θα δοκιμάσω εκτενώς στα ultra..

 

Σε Ultra είναι κάπως καλύτερα αλλά και πάλι χάνεις καρέ. Το καλό με σένα είναι ότι μπορείς να βάλεις το RT off αλλά να ενεργοποιήσεις το DLSS και να κάνεις upscale, ;)  ενώ εγώ...los poulos. Πολύ θα ήθελα μια RTX 3060 τώρα (όχι μόνο για το CP 2077) αλλά εξαιτίας των συνθηκών δεν μπορώ/ούμε να κάνω/ούμε κάτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4% διαφορά έχουν τα Ultra SSR από τα High σύμφωνα με το DF, αλλά το game είναι πολύ βαρύ ακόμη και χωρίς RT οπότε το παραμικρό μετράει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

4% διαφορά έχουν τα Ultra SSR από τα High σύμφωνα με το DF, αλλά το game είναι πολύ βαρύ ακόμη και χωρίς RT οπότε το παραμικρό μετράει..

 

Κακογραμμένο θα έλεγα. Δεν μπορεί να τα βάζω όλα Low (δοκιμαστικά) και να πέφτω στα 45 καρέ μέσα σε κάτι bar και να κολλάει το σύμπαν. Δηλαδή εντάξει, έλεος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Κακογραμμένο θα έλεγα. Δεν μπορεί να τα βάζω όλα Low (δοκιμαστικά) και να πέφτω στα 45 καρέ μέσα σε κάτι bar και να κολλάει το σύμπαν. Δηλαδή εντάξει, έλεος...

Μπορεί να είναι και λόγω CPU αυτό. Αν και έχεις καλό CPU βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μπορεί να είναι και λόγω CPU αυτό. Αν και έχεις καλό CPU βέβαια..

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν μπορείς να ξέρεις στα σίγουρα. Να δούμε τι θα γίνει με το patch 1.2 αλλά κρατάω μικρό καλάθι. 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ένα από τα DLC θα είναι Prequel και θα λέει την ιστορία του Jackie Welles. Ποιος ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, άντε να δούμε. Έτσι πως έχουν τον Keanu μου αρέσει, και καλά ο άλλος σου εαυτός που σου λέει τι να κάνεις και όλα αυτά. Δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποια ταινία ή σειρά γινόταν αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα αργησει το patch τελικα..

Spoiler

While we dearly wanted to deliver Patch 1.2 for Cyberpunk 2077 in the timespan we detailed previously, the recent cyber attack on the studio’s IT infrastructure and extensive scope of the update mean this unfortunately will not happen — we’ll need some additional time.

Our goal for Patch 1.2 goes beyond any of our previous updates. We’ve been working on numerous overall quality improvements and fixes, and we still have work to do to make sure that’s what you get. With that in mind, we’re now aiming for release in the second half of March.

It’s not the news we enjoy sharing, but we want to make sure we launch this update properly. Stay tuned for more information as the time draws closer. 

Thank you for your continued patience and support.

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα delay τους παίρνει :P. Τώρα αυτά με το attack είναι φούμαρα, τόσες μέρες έχει που έγινε, τώρα το θυμήθηκαν; Ίσως βρήκαν κάποιο bug της τελευταίας στιγμής ή απλά είναι unfixable στις old-gen και προσπαθούν να πάρουν χρόνο να κάνουν ότι μπορούν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...