Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαφνικά σήμερα το παιχνίδι δεν ξεκινάει, παγώνει στην 2η εικόνα ''red engine''.

Συμβαίνει σε κάποιον απο εσάς?

 

Επεξ/σία από AntonisKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 27/2/2021 στις 12:19 ΜΜ, AntonisKo είπε

Από Epic Store εμένα, παγώνει στην 2η εικόνα της έναρξης απο χθες το απόγευμα.

Πφφ

Ok σήμερα παίζει.

Κόλλημα του epic θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βέβαια για να λέμε και την αλήθεια, αν όλα τα games είχαν τόσο hype και τόσο προβολή θα βρίσκανε και σε άλλα bugs και glitches κτλ. Σε όλα τα games κάτι υπάρχει, πέρα από doom και fh4, όλα κάτι έχουν. Και ούτε 3 μήνες δεν έχει που βγήκε, θα διορθωθούν αυτά κάποια στιγμή, τα πραγματικά θέματα είναι άλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχ, φυσικά συμφωνώ ότι το έβγαλαν με μαύρα χάλια ειδικά στις old-gen απλά θέλω να πω ότι υπάρχουν πολλά games που έχουν glitches και κανείς δεν δίνει σημασία επειδή δεν είναι τόσο προβεβλημένα ώστε να ασχολούνται όλοι μαζί τους όπως γίνεται με το CP77 που ασχολούνται και το κράζουν ακόμη και άτομα που δεν το έχουν παίξει. Πάρε παράδειγμα το Jedi Fallen Order της γνωστής και μη εξαιρετέας ΕΑ που τρέχει σαν σκ@τ@ με stuttering όλη την ώρα λόγω I/O, εν έτη 2021 που έχουμε ssd και nvme κτλ. Και δεν έχει ούτε καν κοντά στα γραφικά του CP77. To outer worlds τα ίδια..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φυσικο ειναι, αφου το θεμα του θαψιματος του παιχνιδιου πουλαει. βεβαια εσκαψε τον λακκο της και η ιδια η CDPR, σε αντιθετη περιπτωση ολοι θα βγαζανε fun videos οπως κανουν με το GTA5.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γενικά η μάζα θα ακολουθεί το hype. Άμα έβγαινε παιχνιδιάρα όλοι θα το εκθείαζαν ακόμη και όσοι δεν το έχουν παίξει. Πάντως στις 20 ώρες και κάτι ψιλά που είμαι δεν έχω βρει game breaking bug, μόνο τα γνωστά αυτοκίνητα στον αέρα, περαστικοί που εμφανίζονται από το πουθενά, κτλ. Και αυτά όχι συνέχεια, αν κάτσω δηλαδή 2 ώρες συνεχόμενες άντε να συναντήσω 2-3 φορές κάτι τέτοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι εννοει κανεις game breaking. Ο AngryJoe χαλιοταν κυριως με bugs που του αποσπουσαν την προσοχη απο το immersion που προσπαθουσε να χτισει το παιχνιδι. Τα σοβαρα bugs που κρασαρανε το παιχνιδι ηταν λιγα, αλλα τα υπολοιπα του δημιουργουσαν μια αρνητικη εμπειρια. Γιαυτον αυτα ηταν εξισου game breaking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game breaking bugs και εγώ δεν βρήκα αλλά immersion breaking bugs έχει με το τσουβάλι. Το χειρότερο από όλα βέβαια είναι η  πολιτσάι που προσωπικά τέτοια άθλια AI δεν έχω πετύχει σε κανένα παιχνίδι ever και δεν υπερβάλω καθόλου. Επίσης το main quest σε συνδυασμό με την έλλειψη άλλων δραστηριοτήτων (σε αντίθεση με το Witcher 3) είναι τραγικά μικρό. Έλεος δηλαδή τόσα χρόνια ανάπτυξη. Μόνο τα Easter eggs σε σχεδόν κάθε side quest και όχι μόνο του Witcher 3 είναι απόδειξη το πόσο δεμένο ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ουσιαστικά ανεβάζει την ανάλυση των mipmaps που έχουν πρόβλημα όταν χρησιμοποιείς το DLSS αφού η internal render ανάλυση είναι μικρότερη οπότε και τα mipmaps σε μικρότερη ανάλυση αλλά όταν κάνεις το scaling στην ανάλυση του monitor παραμένουν αυτά τα μικρότερης ανάλυσης mipmaps και εξού η θολούρα. Το εξηγεί και εδώ..

Υ.Γ. Νομίζω πρέπει να βάλεις και το "driver controlled lod bias" στο off..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...