Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μ' αυτές τις επιλογές στο NVIDIA Inspector ''καθαρίζουν'' πολύ τα textures μακριά διαβάζω.

screenshot2021-03-0301kjfc.png

Υπάρχει κανένας λόγος να μην το κάνουν οι ίδιοι;

Σε οδηγίες προς devs(σε μια παρουσίαση) η nvidia ξεκαθάριζε ότι το DLSS αφήνει τα textures ως έχουν και γι αυτό συνιστούσε να γίνονται τέτοιες ρυθμίσεις ώστε να φορτώνονται υψηλής ανάλυσης textures όπως στη native.

Το DLSS του Cyberpunk είναι πιο blurry γιατί είναι γενικότερα πιο επιθετικό(η τεχνική DLSS βασίζεται σε TAA). Δεν αφήνει τόσα jaggies όπως το native+TAA.

10 ώρες πριν, seithan είπε

Το "bug" όπου με dlss performance ο χαρακτήρας στο character screen φαίνεται χάλια, θολός και σε χαμηλή ανάλυση, το έφτιαξαν; 

Αυτό μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι τα reflections δεν βελτιώνονται με DLSS 2.0. Πιθανόν να χρειάζονται επιπλέον ρυθμίσεις τις οποίες αποφεύγουν για Χ λόγους. Το ίδιο είχαμε και στο WD Legion. Το μοντέλο του χαρακτήρα δεν αντιμετωπίζεται όπως τα υπόλοιπα assets του παιχνιδιού, παρά σαν reflection, απ' ότι φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 minutes ago, pirmen56 said:

Υπάρχει κανένας λόγος να μην το κάνουν οι ίδιοι;

Σε οδηγίες προς devs(σε μια παρουσίαση) η nvidia ξεκαθάριζε ότι το DLSS αφήνει τα textures ως έχουν και γι αυτό συνιστούσε να γίνονται τέτοιες ρυθμίσεις ώστε να φορτώνονται υψηλής ανάλυσης textures όπως στη native.

Το DLSS του Cyberpunk είναι πιο blurry γιατί είναι γενικότερα πιο επιθετικό(η τεχνική DLSS βασίζεται σε TAA). Δεν αφήνει τόσα jaggies όπως το native+TAA.

Αυτό μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι τα reflections δεν βελτιώνονται με DLSS 2.0. Πιθανόν να χρειάζονται επιπλέον ρυθμίσεις τις οποίες αποφεύγουν για Χ λόγους. Το ίδιο είχαμε και στο WD Legion. Το μοντέλο του χαρακτήρα δεν αντιμετωπίζεται όπως τα υπόλοιπα assets του παιχνιδιού, παρά σαν reflection, απ' ότι φαίνεται.

Τρατζικ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φάει την εξής πίκρα.


Στο quest όπου

Spoiler

 

ξυπνάς στην καρέκλα του Vic, έχοντας σύρει τον εαυτό σου ως εκεί, ο Vic σου λέει οτι το τέλος σου είναι κοντά και σου προσφέρει χάπια ώστε να δώσεις τέλος στην ζωή σου και να "φύγεις" με τους δικού σου όρους.

Το πρόβλημα είναι οτι έπειτα από όλον αυτόν τον διάλογο, δεν μου εμφανίζει prompt (!) για να πάρω τα αντικείμενα αυτά (χάπια και πιστόλι νομίζω). Εμφανίζει βελάκι στο μεταλλικό κομοδίνο οόπου βρίσκονται τα αντικείμενα, αλλά ώς εκεί.

 

 

Τι να κάνω; Μου την έσπασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, seithan είπε

Έχω φάει την εξής πίκρα.


Στο quest όπου

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

ξυπνάς στην καρέκλα του Vic, έχοντας σύρει τον εαυτό σου ως εκεί, ο Vic σου λέει οτι το τέλος σου είναι κοντά και σου προσφέρει χάπια ώστε να δώσεις τέλος στην ζωή σου και να "φύγεις" με τους δικού σου όρους.

Το πρόβλημα είναι οτι έπειτα από όλον αυτόν τον διάλογο, δεν μου εμφανίζει prompt (!) για να πάρω τα αντικείμενα αυτά (χάπια και πιστόλι νομίζω). Εμφανίζει βελάκι στο μεταλλικό κομοδίνο οόπου βρίσκονται τα αντικείμενα, αλλά ώς εκεί.

 

 

Τι να κάνω; Μου την έσπασε.

Αν θυμάμαι καλά συνεχίζεις προς τη Misty κ ολα γίνονται μόνα τους. Τσάμπα κόλλησες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει κανά console command  για να μπορώ να φυτέψω το ... Claire? Έχασα και το type 66 chtulu και δεν έχω προηγούμενο save.

Μέσα στον κακό χαμό και τις ελλείψεις έχουμε και τα Κλέρια.

Επεξ/σία από tosser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με τα smart weapons αρκεί να είναι ο εχθρός μέσα στο τετράγωνο και απλά βαράς στα κουτουρού; (ναι έβαλα το implant)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν είχαν υποστήριξη για ps4 και xbox one πόσο πιο πολλές δυνατότητες που τωρα έκοψαν θα είχε σαν παιχνίδι!!Και ολα αύτα για να μην χάσουν την πίτα των gamer που έχουν της πάλιες κονσόλες.όταν είναι προφανές οτι το παιχνίδι δεν είναι για αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2021 στις 8:28 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Με τα smart weapons αρκεί να είναι ο εχθρός μέσα στο τετράγωνο και απλά βαράς στα κουτουρού; (ναι έβαλα το implant)..

Ουυυυυυυυ 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imperialplay3r είπε

Άμα δεν είχαν υποστήριξη για ps4 και xbox one πόσο πιο πολλές δυνατότητες που τωρα έκοψαν θα είχε σαν παιχνίδι!!Και ολα αύτα για να μην χάσουν την πίτα των gamer που έχουν της πάλιες κονσόλες.όταν είναι προφανές οτι το παιχνίδι δεν είναι για αυτές.

Nαι βλεπεις το να προσπαθεις να βγαλεις οσο πιο πολλα χρηματα γινεται απο το προιον σου ειναι αμαρτημα μεγαλο.

Ουτε εσυ θα το εκανες ουτε εγω εαν ειχαμε επιχειρηση,θα προτιμουσαμε να παμε για τα λιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polonos1313 είπε

Που βρισκόμαστε σχετικά με τα patch ? Το έχω παρατήσει το game εδώ και καιρό....Έστρωσε καθόλου το παιχνίδι ?

26 Του μηνα βλεπω να βγαινει...υπαρχει κινηση στο steamdatabase παντως.

https://steamdb.info/app/1091500/history/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Balantakos είπε

26 Του μηνα βλεπω να βγαινει...υπαρχει κινηση στο steamdatabase παντως.

https://steamdb.info/app/1091500/history/

Πυθία του φόρουμ είχες πέσει έξω στην προηγούμενη σου πρόβλεψη πάντως 😁
θα εξαγριωθούμε μαζί σου αν πάλι δεν είναι σωστή η πρόβλεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Balantakos είπε

26 Του μηνα βλεπω να βγαινει...υπαρχει κινηση στο steamdatabase παντως.

https://steamdb.info/app/1091500/history/

Ναι ειναι σαν τα λοκνταουν, καθε εβδομαδα προσθετουν αλλες δυο εβδομαδες

Επεξ/σία από Deep2deep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...