Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά που πήγε το "μην περιμένετε με 2-3 patches να φτιάξει η κατάσταση" και περάσαμε στο "άντε να βγει να έχουν φτιάξει τα πάντα" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
22 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

καλά που πήγε το "μην περιμένετε με 2-3 patches να φτιάξει η κατάσταση" και περάσαμε στο "άντε να βγει να έχουν φτιάξει τα πάντα" ?

ευχή είναι να έχουν διορθώσει όσο γίνεται περισσότερα. απλά αρκετά λίγο με την μιζέρια. ναι είναι cyberbug, ναι δεν έχει σχέση με το hype, οκ we got it. όποιος θέλει παίζει, όποιος όχι. Εγώ είμαι ανοιχτός σε προτάσεις αν υπάρχει άλλο open world rpg σε αυτό το σκηνικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

καλά που πήγε το "μην περιμένετε με 2-3 patches να φτιάξει η κατάσταση" και περάσαμε στο "άντε να βγει να έχουν φτιάξει τα πάντα" ?

Λίγο υπομονή ακόμα θέλει. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την enhanced edition κάπου προς το τέλος του 2022.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panther_512 είπε

Λίγο υπομονή ακόμα θέλει. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την enhanced edition κάπου προς το τέλος του 2022.


Λίγη υπομονή μέχρι το τέλος του '22 δεν το λες πάντως :P  (έχουν πει τέτοιο πράμα?)

Όλα καλά θα πάνε! Πίστη και υπομονή!

 

Cyberpunk 2077 lead gameplay designer leaves CD Projekt Red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά το παιχνίδι το ευχαριστήθηκα αλλά... 

πάνε με video να κανουν hype για ένα patch με διορθώσεις. Για το χειρισμο οχημάτων (που ήδη υπάρχουν mods χωρίς να τα έχω δοκιμάσει. ) και με τη συμπεριφορά των αστυνομικών που από ότι καταλαβαίνω  δεν είπαν ότι θα έχουν καλυτερη ΑΙ απλά ότι θα αλλάξουν τις ρυθμίσεις και θα κάνουν πάλι spawn/ τηλεμεταφορά απλα με μικρή καθυστέρηση / λίγο πιο μακρυά. 

 

Οκ κάτι θα βελτιώνει. Αλλά το νέο θα ήταν αν σε κυνηγούσαν με περιπολικα , εκεί ναι, αλλάζουν πολλα και έχει νόημα. 

Λίγο πολυ δηλαδή το παιχνίδι θα γίνει απλά λίγο πιο polished  κάτι που είναι μόνο καλό, αλλα ως εκεί. 

 

Τα video που έβγαλαν κ οι ανακοινώσεις είναι για να συζητηθεί λίγο το παιχνίδι στα site , γιατί έχει ξεχαστεί κ έχει μείνει στη συνείδηση του πολυ κόσμου (το αγόρασε, δε το αγόρασε) σαν broken. Καλά κάνουν, αλλά μη πεφτουμε στη παγίδα 

 

Εγώ παντως ηλπιζα κανένα gig παραπάνω για να το παιξουν καλή εταιρεία / τσαμπα dlc κτλ και εκείνοι μου λένε η αστυνομία θα κάνει spawn πιο μακρυά.... 

 

Είμαι περιεργος τι θα γίνει στις  last gen κονσόλες . 

 

 

13 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

καλά που πήγε το "μην περιμένετε με 2-3 patches να φτιάξει η κατάσταση" και περάσαμε στο "άντε να βγει να έχουν φτιάξει τα πάντα" ?

Ένα videακι δρόμος. Μετά λέμε γιατί περίμενε ο κόσμος το cyberpunk να αλλάξει το gaming για παντα 😆

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, panther_512 είπε

Λίγο υπομονή ακόμα θέλει. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την enhanced edition κάπου προς το τέλος του 2022.

Φιλικά πάντα δεν είναι παιχνίδι που αξίζει να περιμένεις τοοοοσο καιρό και κατά 99,9% δεν θα γίνει αυτό που πιστεύαμε. Δεν είναι Witcher 3 σε κανένα τομέα (αφήνω στην άκρη τα γραφικά γιατί προσωπικά ακόμα και σήμερα θεωρώ το W3 πανέμορφο με το setting που έχει). Σε λίγο καιρό λογικά με 1-2 μεγάλα patch και 2-3 μικρά θα έχουν λυθεί τα βασικά προβλήματα που έχει και χαλούν το immersion, quest bugs δεν νομίζω να έχει ακόμα και τώρα. Στην τελική θα απολαύσεις ένα πολύ καλό παιχνίδι αλλά μέχρι εκεί. Τέλος να ξέρεις ότι είναι μικρό και αν το συγκρίνεις με το W3 που είχε main story καλό σε διάρκεια, πάρα πολλά side - random quests, treasure hunts κτλ που στην πλειοψηφία τους ήταν άριστα, βάλε και το παιχνίδι με τα χαρτιά (το λάτρεψα), βάλε και ότι προσωπικά έκανα ένα quest και έμπαινα στο wiki να διαβάσω τι άλλες επιλογές και διαλόγους θα μπορούσα να έχω και τι easter eggs έκρυβε, βάλε και ότι με εξαίρεση τα skellige islands δεν χρησιμοποίησα το fast travel αλλά την φοράδα μου θα σου έλεγα ότι το Cyberpunk είναι πολύ μα πολύ μικρό σε χρόνο ενασχόλησης.

Αυτά τα ολίγα 😋

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakinen είπε

Φιλικά πάντα δεν είναι παιχνίδι που αξίζει να περιμένεις τοοοοσο καιρό και κατά 99,9% δεν θα γίνει αυτό που πιστεύαμε. Δεν είναι Witcher 3 ................

😋

Thanks για τον κόπο που έκανες.

Είμαι λίγο απογοητευμένος να πώ την αλήθεια με το game και την CDPK. Δεν αστειεύομαι όταν λέω ότι από το 2017 αποταμίευα για να φτιάξω PC για το παιχνίδι αυτό.

Πόσο γελοίο φαντάζει τώρα αυτό. Σίγουρα δεν είναι το game που θα με κάνει να δώσω 2000-2500 ευρώ για gaming PC από το 0.

Όταν άρχισε να πλησιάζει ο καιρός του λανσαρίσματος, είπα να βγεί το παιχνίδι σε PC, XBOX series X και PS5, και εφόσον πραγματικά δικαιολογείται, να πάω με στήσιμο PC, αλλιώς να πάω σε κονσόλα.

Όλοι πλέον ξέρουμε τη συνέχεια, τόσο όσον αφορά το παιχνίδι, αλλά και τη διαθεσιμότητα hardware γενικά.

Για την ώρα δεν έχω το hardware να παίξω το παιχνίδι όπως θα ήθελα, αλλά και το παιχνίδι το ίδιο δεν είναι στην κατάσταση που θα ήθελα να το δώ.

Δεν πειράζει. Μακάρι τα προβλήματά μας να ήταν αυτά. Υγεία και καλή καρδιά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι με τον 3770K (4.4Ghz OC) και μία 1660 ti σε 1200p ανάλυση και δεν έχω κανένα θέμα (45-60 fps με τα γνωστά settings από Digital foundry). Μόνη εξαίρεση η οδήγηση που είναι στα βασικά που υποσχέθηκαν στο 1.2 patch. Με την καμία δεν θα έκανα αναβάθμιση για το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά ούτε και για κανένα άλλο την δεδομένη στιγμή να είμαι ειλικρινής. Προσωπικά θέλω να λιώσει το hardware να βγάλει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο €. Έχω δει το παιχνίδι σε max settings σε γνωστό μου και είναι φοβερό αλλά οκ υπάρχουν ιδιότροπα άτομα σαν και μένα που αν μου βάλεις σήμερα Bioshock, STALKER θα τα χαρώ το ίδιο γιατί λατρεύω το art design και την ατμόσφαιρα περισσότερο από τα πολύγωνα και τις φωτοσκιάσεις (όχι ότι δεν παίζουν ρόλο αλλά μέχρι ενός σημείου).

Τέλος από ιδεολογικής άποψης και λεφτά να έχω τώρα αναβάθμιση δεν κάνω με τις τιμές και όλο αυτό που επικρατεί στο χώρο της αγοράς. Είναι αυτό που λέμε ε όχι και να μας πιάσουν κότσο 😉

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Στις 26/03 υποτίθεται θα κυκλοφορήσει το patch 1.2;;

Σημερα/αυριο ΜΑΛΛΟΝ θα παρουμε patch notes...οποτε θα δουμε.

ICYMI, last week we presented a selection of changes from the upcoming Patch 1.2 along with some insights from our developers. The update is currently being tested and we will be sharing patch notes ahead of its release, so you know what’s coming. Stay tuned for more info!

Update πριν λιγο https://steamdb.info/app/1091500/history/

Επεξ/σία από Balantakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2021 στις 1:44 ΜΜ, panther_512 είπε

Thanks για τον κόπο που έκανες.

Είμαι λίγο απογοητευμένος να πώ την αλήθεια με το game και την CDPK. Δεν αστειεύομαι όταν λέω ότι από το 2017 αποταμίευα για να πάρω κάρτα γραφικών για το παιχνίδι αυτό.

Πόσο γελοίο φαντάζει τώρα αυτό. Σίγουρα δεν είναι το game που θα με κάνει να δώσω 2000-2500 ευρώ σομπρέρο για κάρτα γραφικών από τον πέτσινο.

fixed.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...