Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/4/2021 στις 3:41 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Πάντως τα non-rt features τα έχουν αφήσει τελείως στη μοίρα τους. Πάρτε το ambient occlusion. Χωρίς RT τα πάντα έχουν ένα glow απ' το πουθενά ακόμη και σε σκοτεινά σημεία και φωτίζονται εντελώς ομοιόμορφα. Σίγουρα το RT βοηθάει πάρα πολύ σε αυτό αλλά δεν σημαίνει ότι πριν το RT δεν είχαμε ambient occlusion στα games, μην τρελαθούμε. Παίζω παράλληλα και το Blair Witch (game του 2016) και η ατμόσφαιρα που δημιουργεί στο σκοτάδι είναι πολύ σωστή και χωρίς RT. Εδώ είναι λες και δεν ασχολήθηκαν καν, είτε λόγω χρόνου είτε απλά για να φαίνεται το RT ακόμη πιο εντυπωσιακό. Υποψιάζομαι το δεύτερο..

Γιατι το ssr που το πας, που εχει ενα τονο grain, πραγματικα προτιμαω στο off, μου δινει και αλλα 20fps σε σχεση με το high και παω στα ~120fps avg, οποτε κανενα προβλημα απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Γιατι το ssr που το πας, που εχει ενα τονο grain, πραγματικα προτιμαω στο off, μου δινει και αλλα 20fps σε σχεση με το high και παω στα ~120fps avg, οποτε κανενα προβλημα απο εμενα.

Δεν το ανέφερα τώρα, γιατί το έχω αναφέρει και πιο πίσω. Βασικά εγώ το αφήνω το game για όταν βγουν οι 4000 NVIDIA και να το παίξω όπως πρέπει με RT. Άλλωστε έχω ένα σωρό στο backlog και σήμερα αγόρασα άλλα 2 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν το ανέφερα τώρα, γιατί το έχω αναφέρει και πιο πίσω. Βασικά εγώ το αφήνω το game για όταν βγουν οι 4000 NVIDIA και να το παίξω όπως πρέπει με RT. Άλλωστε έχω ένα σωρό στο backlog και σήμερα αγόρασα άλλα 2 :P

Λογικα ναι με 4000 series τουλαχιστον φυσικα 4080, θα μπορεις να ανοιξεις ολο το rtx και να εχεις και ~80-90 fps σε 2Κ που θα ειναι μια συνολικα καλη εμπειρια, γιατι με 50-60 δεν πας πουθενα σε fps game, ουτε καν single, κυριως αν παιζεις πιο πολυ ως shooter, παρα hacking/stealth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, μολις τελειωσα το πρώτο playthrough με αντρα και streetkid και έχω μια ερώτηση.

SOS

Spoiler

Ειδα 7 διαφορετικα endings:

1. τηλεφωνείς στην Hanako και εφόσον στο τέλος της αποστολής αντιλαμβάνεσαι οτι σε γλέντησε ο παππούς και πλεον βρήκε τρόπο να γίνει αθάνατος, έχεις 2 διαφορετικά τέλη

2.αφήνεις τον Johhny να παίξει μπάλα, επίσης με 2 διαφορετικά τέλη

3.ζητάς βοήθεια απο την Panam, επίσης 2 διαφορετικά τέλη

4. αυτοκτονείς

Επειδή μάλλον κανένα δεν με άφησε 100% ευχαριστημένο, υπάρχει και κάποιος άλλος συνδυασμός αποφάσεων για happy ending ή απλώς μένουμε με ανάμεικτα συναισθήματα ούτως ή άλλως??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, AntonisKo said:

Λοιπον, μολις τελειωσα το πρώτο playthrough με αντρα και streetkid και έχω μια ερώτηση.

SOS

  Hide contents

Ειδα 7 διαφορετικα endings:

1. τηλεφωνείς στην Hanako και εφόσον στο τέλος της αποστολής αντιλαμβάνεσαι οτι σε γλέντησε ο παππούς και πλεον βρήκε τρόπο να γίνει αθάνατος, έχεις 2 διαφορετικά τέλη

2.αφήνεις τον Johhny να παίξει μπάλα, επίσης με 2 διαφορετικά τέλη

3.ζητάς βοήθεια απο την Panam, επίσης 2 διαφορετικά τέλη

4. αυτοκτονείς

Επειδή μάλλον κανένα δεν με άφησε 100% ευχαριστημένο, υπάρχει και κάποιος άλλος συνδυασμός αποφάσεων για happy ending ή απλώς μένουμε με ανάμεικτα συναισθήματα ούτως ή άλλως??

 

Spoiler

Υπάρχει ένας ακόμα τρόπος να το τερματίσεις και είναι αρκετά δύσκολο να τον ξεκλειδώσεις, αλλά happy ending μη περιμένεις.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aruil είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Υπάρχει ένας ακόμα τρόπος να το τερματίσεις και είναι αρκετά δύσκολο να τον ξεκλειδώσεις, αλλά happy ending μη περιμένεις.

 

Εχω κάνει όλα τα side quests και gigs, btw.

Any hints?

H να ψαξω λιγο στο net να δω τον τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, AntonisKo said:

Εχω κάνει όλα τα side quests και gigs, btw.

Any hints?

H να ψαξω λιγο στο net να δω τον τρόπο?

Πάει πολλής καιρός που το έκανα, αλλά πρέπει να έχεις κάνει κάποια πράγματα με τον Johnny και να του έχεις πει συγκεκριμένα πράγματα σε ένα σημείο του quest του. Tο βάζω σε spoiler για καλό και για κακό:

Spoiler

Όταν πας στον τάφο του.

Για πιο συγκεκριμένα δες guide και εγώ έτσι το έκανα, αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις αν έχεις φτάσει στο τέλος ήδη. Κάνε google cyberpunk secret ending αν θες πληροφορίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα ending , secret ending σε rpg που μπορείς να το φτάσεις μόνο  με walkthrough κ spoilers είναι ψιλοαπαραδεκτο. Προφανώς κ το έχασα γιατί αν κανεις τις συγκεκριμένες επιλογές κλειδώνει το quest. Βέβαια από ότι είδα στο youtube δεν είναι κάτι ιδιαίτερο 

Πάντως  spoiler ending

Spoiler

μου αρέσει που δεν υπάρχει καθαρό happy end. Ουσιαστικά το καλυτερο ending είναι της Panam 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Σχετικά με τα ending , secret ending σε rpg που μπορείς να το φτάσεις μόνο  με walkthrough κ spoilers είναι ψιλοαπαραδεκτο. Προφανώς κ το έχασα γιατί αν κανεις τις συγκεκριμένες επιλογές κλειδώνει το quest. Βέβαια από ότι είδα στο youtube δεν είναι κάτι ιδιαίτερο 

Πάντως  spoiler ending

  Απόκρυψη περιεχομένων

μου αρέσει που δεν υπάρχει καθαρό happy end. Ουσιαστικά το καλυτερο ending είναι της Panam 

 

Ναι, κι εγω το έχασα το secret ending.

Όντως δεν είναι και κατι το τρομερό, οπότε όλα καλά.

Παω για το 2o playthrough τωρα, αφου δεν υπαρχει τιποτα αλλο να ασχοληθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntonisKo είπε

Ναι, κι εγω το έχασα το secret ending.

Όντως δεν είναι και κατι το τρομερό, οπότε όλα καλά.

Παω για το 2o playthrough τωρα, αφου δεν υπαρχει τιποτα αλλο να ασχοληθούμε.

Το παιχνιδι μου άρεσε πολυ αλλά για εμενα δεν αξίζει 2ο play through. Και όλα τα side quest που έκανα υπερβολή ήταν, αμα δεν ήταν καραντίνα δε θα είχα ασχοληθεί ποτε  . 

Πάντως αν βγάλουν κανένα τσαμπα dlc θα τρέξω έχει πολυ ποιοτικο περιεχομενο το παιχνιδι αλλά κ ακόμα περισσοτερη σαβουρα (για το 100%) 

Πιάσε κανένα emulator ή κανένα Nioh 2 αυτό έκανα εγώ 😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτησα τα παλιά saves και το ξανάρχισα με έμφαση στο combat, ειδικά τώρα που δεν με κρατάει πίσω το CPU. Με συνδυασμό fps combat και παραδοσιακό stealth προσφέρει την καλύτερη και εντονότερη εμπειρία. Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε ή ακόμα χειρότερα να μαξάρετε quickhack perks. Είναι κυριολεκτικά hacks και σκυλοβαριέσαι. Άντε μόνο αυτά που έχουν σχέση με κάμερες και tagaρισμα αντιπάλων(breach protocol tree).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...