Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Έχει τελειώσει αυτό το πρόγραμμα . 

μήπως έχεις κάποιο λινκ να διαβάσω το τι κάνουν πλέον όσοι θέλουν refund?

μπήκα και στο forum της cdprojectred και δε βρήκα τίποτα από πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος refund από το [email protected]

Τι απαντηση ακριβως περιμενεις να παρεις για το συγκεκριμενο πραγμα σχεδον μισο χρονο μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου και ειδικα για την εκδοση του PC κιολας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Τι απαντηση ακριβως περιμενεις να παρεις για το συγκεκριμενο πραγμα σχεδον μισο χρονο μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου και ειδικα για την εκδοση του PC κιολας??

αν ήξερα τι απάντηση να πάρω δε θα ρώταγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αν ήξερα τι απάντηση να πάρω δε θα ρώταγα.

Τα Refunds για το παιχνιδι ειχαν βγει για τον πρωτο καιρο κυκλοφοριας του(δηλαδη τον Δεκεμβριο)και αφορουσαν περισσοτερο οσους ειχαν αγορασει το παιχνιδι pre order/day one.

Πλεον εχει περασει μισος χρονος και εχουν βγει patch βελτιωσης,με λιγα λογια δεν υπαρχει αφορμη/δικαιολογια για refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Τα Refunds για το παιχνιδι ειχαν βγει για τον πρωτο καιρο κυκλοφοριας του(δηλαδη τον Δεκεμβριο)και αφορουσαν περισσοτερο οσους ειχαν αγορασει το παιχνιδι pre order/day one.

Πλεον εχει περασει μισος χρονος και εχουν βγει patch βελτιωσης,με λιγα λογια δεν υπαρχει αφορμη/δικαιολογια για refund.

καταρχάς είχα αγοράσει το game pre order day1 hard copy από το κόκκινο μαγαζί και μου παραδόθηκε 10 Γενάρη.

επίσης το 1.2 βγήκε πριν από 1μήνα.

επίσης το game δεν έχει καμία επαφή με όσα διαφήμισαν άσχετα αν διόρθωσαν ας πούμε το αρχικό disaster. Τι να το κάνω αν δε βλέπω αμάξια και ανθρώπους να αιωρούνται και να περνάνε μέσα από κτήρια αν το 70% της night city είναι έρημο.

το οτι τελείωσε η 1η καμπάνια επιστροφής δε σημαίνει οτι όταν παραλάβεις κάτι που έκανες υπομονή για να διορθώσουν στο 1.2 με δική τους ευθύνη τόσους μήνες μετά  ακόμα είναι σε CDPR did not deliver status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greekfragma είπε

καταρχάς είχα αγοράσει το game pre order day1 hard copy από το κόκκινο μαγαζί και μου παραδόθηκε 10 Γενάρη.

επίσης το 1.2 βγήκε πριν από 1μήνα.

επίσης το game δεν έχει καμία επαφή με όσα διαφήμισαν άσχετα αν διόρθωσαν ας πούμε το αρχικό disaster. Τι να το κάνω αν δε βλέπω αμάξια και ανθρώπους να αιωρούνται και να περνάνε μέσα από κτήρια αν το 70% της night city είναι έρημο.

το οτι τελείωσε η 1η καμπάνια επιστροφής δε σημαίνει οτι όταν παραλάβεις κάτι που έκανες υπομονή για να διορθώσουν στο 1.2 με δική τους ευθύνη τόσους μήνες μετά  ακόμα είναι σε CDPR did not deliver status.

Έχουν δίκιο τα παιδια πιο πανω. Είχαν πει refund τωρα, με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης ," αλλά συμβουλευουμε να μη παρεις refund και να περιμενεις τα patch " . 

Τώρα αν το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό ή όχι είναι άλλο θέμα, παλεψε μήπως βγάλεις άκρη στα forum τους και το support τους... 

Εμείς τι άλλο περιμενεις να σου πουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nickk0kkav είπε

Έχουν δίκιο τα παιδια πιο πανω. Είχαν πει refund τωρα, με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης ," αλλά συμβουλευουμε να μη παρεις refund και να περιμενεις τα patch " . 

Τώρα αν το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό ή όχι είναι άλλο θέμα, παλεψε μήπως βγάλεις άκρη στα forum τους και το support τους... 

Εμείς τι άλλο περιμενεις να σου πουμε... 

 

καλά μου παιδιά ρώτησα αν ήθελε κάποιος refund μετά το 1ο return campaign και αν έχει κάποιο λινκ.

εγω λυπάμαι αλλά άφησα το game στο 10% ώστε να έρθει και το 1.2 και να δω μετά.

για όποιον έχει κοντή μνήμη ήμουν από τους φανατικούς υποστηρικτές οτι θα διορθωθεί το disaster day1 και οτι η εταιρία θα ανταποκριθεί στο hype και τις προσδοκίες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

καλά μου παιδιά ρώτησα αν ήθελε κάποιος refund μετά το 1ο return campaign και αν έχει κάποιο λινκ.

εγω λυπάμαι αλλά άφησα το game στο 10% ώστε να έρθει και το 1.2 και να δω μετά.

για όποιον έχει κοντή μνήμη ήμουν από τους φανατικούς υποστηρικτές οτι θα διορθωθεί το disaster day1 και οτι η εταιρία θα ανταποκριθεί στο hype και τις προσδοκίες μας.

Και σου απαντησαμε οτι το Refurn αφορουσε το αρχικο κυριως κομματι την κυκλοφοριας του παιχνιδιου.

Το οτι εσυ για δικους σου λογους πιστευες στο μυαλο σου οτι με ενα patch το Cyberpunk θα γινοταν αλλο παιχνιδι,ειναι δικες σου φανταστικες προσδοκιες οι οποιες πλεον δεν ειναι αφορμη για refund.

Ασε που ο ιδιος παραδεχτηκες οτι ειχες απολυτη γνωση ολων οσων εγιναν με το συγκεκριμενο παιχνιδι απο την αρχη,μιας και το παιχνιδι σου ηρθε σχεδον 1 μηνα μετα την κυκλοφορια του.

Με λιγα λογια θα μπορουσες να ακυρωσεις την παραγγελια και να επαιρνες τα λεφτα σου πισω ή να το ειχες το παιχνιδι κλειστο/σφραγισμενο και παλι να επαιρνες τα λεφτα σου πισω.

Η μηπως εβγαλε καμια ανακοινωση η CDPR οτι θα δωσει και αλλα refund σε οσους δεν τους αρεσει το παιχνιδι με την κυκλοφορια του Patch???

Οκ ψιλο ξενερα ολο αυτο που εγινε με το Cyberpunk,αλλα μην το παρακανουμε.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω στείλει κάποια email και πήρα 2 τηλέφωνα για να βγάλω κάποια άκρη. Αύριο θα έχω νεώτερα αν γίνεται να επιστραφεί το 60ευρω σε όσους θέλουν επιστροφή προϊόντος.

το οτι φτάσαμε 5μήνες μετά την κυκλοφορία για να αποφασίσω οτι το game δεν ανταπροκρίνεται σε ότι πλήρωσα δεν είναι δικό μου ζήτημα αλλά ευθύνη της εταιρίας που έκανε 4μήνες για να βγάλει ένα mega patch που υποτίθεται θα έφτιαχνε το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έχω στείλει κάποια email και πήρα 2 τηλέφωνα για να βγάλω κάποια άκρη. Αύριο θα έχω νεώτερα αν γίνεται να επιστραφεί το 60ευρω σε όσους θέλουν επιστροφή προϊόντος.

το οτι φτάσαμε 5μήνες μετά την κυκλοφορία για να αποφασίσω οτι το game δεν ανταπροκρίνεται σε ότι πλήρωσα δεν είναι δικό μου ζήτημα αλλά ευθύνη της εταιρίας που έκανε 4μήνες για να βγάλει ένα mega patch που υποτίθεται θα έφτιαχνε το game.

 

Τζάμπα κουράζεσαι. ΔΕΝ δικαιούσαι refund. Έπρεπε να είχες κάνει αίτημα πολύ νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greekfragma είπε

επίσης το game δεν έχει καμία επαφή με όσα διαφήμισαν άσχετα αν διόρθωσαν ας πούμε το αρχικό disaster. Τι να το κάνω αν δε βλέπω αμάξια και ανθρώπους να αιωρούνται και να περνάνε μέσα από κτήρια αν το 70% της night city είναι έρημο.

Ούτε στο Skyrim είχαν υποσχεθεί ιπτάμενα μαμούθ, απ' όσο θυμάμαι. Ούτε ένα κάρο game breaking mission bugs και visual glitches. Μια χαρά τα πήγε πάντως.

Εδώ βέβαια είπαν ότι θα κοντράρουν το RDR2, πράγμα που φάνηκε στον πρώτο μήνα ότι δεν θα γινόταν ποτέ. Όποιος δεν πρόλαβε refund δεν πρόλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

έχω στείλει κάποια email και πήρα 2 τηλέφωνα για να βγάλω κάποια άκρη. Αύριο θα έχω νεώτερα αν γίνεται να επιστραφεί το 60ευρω σε όσους θέλουν επιστροφή προϊόντος.

το οτι φτάσαμε 5μήνες μετά την κυκλοφορία για να αποφασίσω οτι το game δεν ανταπροκρίνεται σε ότι πλήρωσα δεν είναι δικό μου ζήτημα αλλά ευθύνη της εταιρίας που έκανε 4μήνες για να βγάλει ένα mega patch που υποτίθεται θα έφτιαχνε το game.

μη χαλιέσαι με τις απαντήσεις των insomniacs, φημιζόμαστε για την τοξικότητα μας.
Το email που έδωσες απ'ότι βλέπω ήταν ένα refund campaign κάποιων ημερών μετά την κυκλοφορία του tech demo εεε του παιχνιδιού ήθελα να πω και έτρεχε ως τις 21 Δεκεμβρίου του 2020.

 

αλλά γενικά υπήρχαν πολλά παράπονα

τώρα για άλλον τρόπο για physical μορφή δε ξέρω τί μπορείς να κάνεις, γιατί και digital να ήταν, είχες 30 μέρες πχ από το gog αν το είχες πάρει

δεν βλέπω άλλον τρόπο ως τώρα, δε χάνεις βέβαια να τους χτυπήσεις την πόρτα μια ακόμα φορά και ότι γίνει.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

μη χαλιέσαι με τις απαντήσεις των insomniacs, φημιζόμαστε για την τοξικότητα μας.
Το email που έδωσες απ'ότι βλέπω ήταν ένα refund campaign κάποιων ημερών μετά την κυκλοφορία του tech demo εεε του παιχνιδιού ήθελα να πω και έτρεχε ως τις 21 Δεκεμβρίου του 2020.

ο κωδικός του hard copy ενεργοποιήθηκε μέσω GOG και με γείωσαν. Μου είπαν να μιλήσω με retailer distributor δηλαδή Plaisio και Bandai Namco

Έχω μιλήσει και με τους 2 και περιμένω αύριο να ξαναμιλήσω με Bandai Namco. Τουλάχιστον στο τηλεφώνο ήταν εξυπηρετικότατοι και ενδιαφέρθηκαν να βρεθεί λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ο κωδικός του hard copy ενεργοποιήθηκε μέσω GOG και με γείωσαν. Μου είπαν να μιλήσω με retailer distributor δηλαδή Plaisio και Bandai Namco

Έχω μιλήσει και με τους 2 και περιμένω αύριο να ξαναμιλήσω με Bandai Namco. Τουλάχιστον στο τηλεφώνο ήταν εξυπηρετικότατοι και ενδιαφέρθηκαν να βρεθεί λύση.

ότι άλλο και να σου πω θα ναι ψέματα, γιατί δε ξέρω. Εύχομαι να βρεις λύση. Ενημέρωσε μας να ξέρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...