Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ο κωδικός του hard copy ενεργοποιήθηκε μέσω GOG και με γείωσαν. Μου είπαν να μιλήσω με retailer distributor δηλαδή Plaisio και Bandai Namco

tenor.gif?itemid=15164930

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/4/2021 στις 5:41 ΜΜ, nickk0kkav είπε

Το παιχνιδι μου άρεσε πολυ αλλά για εμενα δεν αξίζει 2ο play through. Και όλα τα side quest που έκανα υπερβολή ήταν, αμα δεν ήταν καραντίνα δε θα είχα ασχοληθεί ποτε  . 

Πάντως αν βγάλουν κανένα τσαμπα dlc θα τρέξω έχει πολυ ποιοτικο περιεχομενο το παιχνιδι αλλά κ ακόμα περισσοτερη σαβουρα (για το 100%) 

Πιάσε κανένα emulator ή κανένα Nioh 2 αυτό έκανα εγώ 😇

Επανέρχομαι και εν τέλη είχες δίκιο.

Αν και είχα ολη την καλή διάθεση να κάνω 2ο playthrough με γυναίκα V και Corporate path, δεν τα κατάφερα, στα 10' το έκλεισα - εν αναμονη των DLC ίσως, αν έρθουν ποτέ.

Δεν εχω με τι να ασχοληθώ τώρα γμτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν έχω κάνει όλα τα side quests κτλ, το πώς τελείωσε το main storyline για κάποιον λόγο με άφησε "μουδιασμένο" περίμενα  ένα 
 

Spoiler

πιο.. happy end ας πούμε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατί τα raster γραφικά τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους, την τρέλα μου μέσα; Δείτε έδω grain στα SSR και aliasing στα panels του τοίχου πίσω. Και με native αυτό, χωρίς DLSS..

https://ibb.co/qD29bz8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί τα raster γραφικά τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους, την τρέλα μου μέσα; Δείτε έδω grain στα SSR και aliasing στα panels του τοίχου πίσω. Και με native αυτό, χωρίς DLSS..

https://ibb.co/qD29bz8

είναι nextgen γιαυτό! δε ξες εσύ τώρα, σταμάτα να λες κακά πράματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

είναι nextgen γιαυτό! δε ξες εσύ τώρα, σταμάτα να λες κακά πράματα

χαχαχ. Αν έχεις RTX 3000 κάρτα μια χαρά next gen είναι, αλλά τέτοια σάπια raster δεν δικαιολογούνται. Και σκέψου ότι το 90% (μην πω και παραπάνω) του κόσμου θα το παίξει χωρίς RT. Έχουμε δει games που δείχνουν ωραία και χωρίς RT (Gears 5, RDR2), αυτοί τι σκ@τ@ έκαναν τόσα χρόνια; δεν καταλαβαίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί τα raster γραφικά τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους, την τρέλα μου μέσα; Δείτε έδω grain στα SSR και aliasing στα panels του τοίχου πίσω. Και με native αυτό, χωρίς DLSS..

https://ibb.co/qD29bz8

Δεν ξέρεις εσύ. Όταν ο Alex του Digital foundry σου λέει να το βάλεις το SSR έστω στο low τέλος. Ειλικρινά απορώ πως μία μεγάλη μερίδα των gamers δεν κρίνουν με βάση τα μάτια τους αλλά εμπιστεύονται τυφλά ένα κανάλι πχ στο YouTube. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι το SSR ακόμα και στο High είναι άθλιο over and out.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

χαχαχ. Αν έχεις RTX 3000 κάρτα μια χαρά next gen είναι, αλλά τέτοια σάπια raster δεν δικαιολογούνται. Και σκέψου ότι το 90% (μην πω και παραπάνω) του κόσμου θα το παίξει χωρίς RT. Έχουμε δει games που δείχνουν ωραία και χωρίς RT (Gears 5, RDR2), αυτοί τι σκ@τ@ έκαναν τόσα χρόνια; δεν καταλαβαίνω..

βρε δεν έχω ο έρμος! με την 1650 είμαι, το έπαιξα και σε σε έναν φίλο με την 3070 και έβλεπα πράματα που δε μπορούσα να δω με το δικό μου εννοείται, δε ξετρελάθηκα και πάλι αλλά μου άρεσε η ατμόσφαιρα που ζούσα στο παιχνίδι. Καλό θα ήταν και γω να χα,αλλά δε πειράζει, ζω και χωρίς.
Δε με χάλασαν ποτέ τα γραφικά του, είναι ΟΥΑΟΥ εννοείται όλα τα άλλα με χάλασαν physics,AI κτλ. Το χω αφήσει εκτός πισιου, όταν και αν το φτιάξουν θα το ξαναβάλω, εύχομαι τότε να έχουν πέσει οι τιμές στις κάρτες, μέχρι το 2023 δηλαδή :P .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Δεν ξέρεις εσύ. Όταν ο Alex του Digital foundry σου λέει να το βάλεις το SSR έστω στο low τέλος. Ειλικρινά απορώ πως μία μεγάλη μερίδα των gamers δεν κρίνουν με βάση τα μάτια αλλά εμπιστεύονται τυφλά ένα κανάλι πχ στο YouTube. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι το SSR ακόμα και στο High είναι άθλιο over and out.

στην εικόνα που ανέβασα είναι στο high :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, liakinen είπε

Σε λίγες μέρες θα σκάσει και νέο patch πιθανότατα το 1.3 που θα είναι μεγαλούτσικο μάλλον.

Τι να πρωτοδιορθώσουν; Σε γενικές γραμμές μου αρέσει το game κυρίως γιατί είναι RPG και είναι και σε πόλη του μέλλοντος (χτυπάει τα 2 από το top3 που θέλω σε games). Αλλά ακόμη υπάρχουν ζητήματα που τα βλέπεις παίζοντας. Αρχικά τα raster γραφικά που είπαμε που σιγά μη τα διορθώσουν αυτά, μετά είναι το AI που έχει ένα σωρό glitches (Δείτε εδώ που σημαδεύει ο αστυνόμος, στο γάμο του Καραγκιόζη. Και ο τυπάς είναι με σηκωμένα τα χέρια επί ώρες και λένε τον ίδιο διάλογο σε loop..https://ibb.co/5cjWCZF). Αυτοκίνητα περνάνε μέσα από μπαριέρες, πράγματα αιωρούνται, είναι πολλά τα θέματα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικά ξεγραφικά, τα κλαίμε τα λεφτά μας. Όσα patches και αν βγάλουν δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε το αποτέλεσμα των trailers. Πάρα πολύ κρίμα για την ομάδα αυτή. Έγινε ότι κορόιδευε.

Το αστείο είναι ότι το είχα preorder στο ps4 και το έδωσα πίσω αμέσως και το πήρα στο pc και έκλαιγα και εκεί τα λεφτά μου, γιατί είπα θα περιμένω να το φτιάξουν και το τελευταίο patch δεν έκανα τίποτα το τρομερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μόλις βγουν οι 4000 NVIDIA παίρνεις κάρτα και το παίζεις τότε και θα παίζει νερό και με RT. Εγώ αυτό θα κάνω. Απλά είναι σπάσιμο γιατί είναι κοροϊδία που δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τα raster γραφικά απλά και μόνο για να φανεί ακόμη περισσότερο η ανωτερότητα του RT..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Μόλις βγουν οι 4000 NVIDIA παίρνεις κάρτα και το παίζεις τότε και θα παίζει νερό και με RT. Εγώ αυτό θα κάνω. Απλά είναι σπάσιμο γιατί είναι κοροϊδία που δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τα raster γραφικά απλά και μόνο για να φανεί ακόμη περισσότερο η ανωτερότητα του RT..

Ακριβώς! Δεν είναι κακό optimisation είναι μπροστά από την εποχή του όταν βγουν οι 4000 nvidia θα γίνει χαμός χαχαχα

------

προφανως και κάνω πλάκα και δεν είναι προσωπικό το σχόλιο 

-------

Πέρα από τη πλακα τα γραφικά του παιχνιδιού και χωρίς rt είναι μια χαρά. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο εκεί συμφωνουμε και προφανως λόγω των χρημάτων της nvidia ασχολήθηκαν με το RT εις βάρος του Raster.  Και δεν είναι κάτι που θα στρωσει με patch πχ  . Ότι έγινε έγινε. Το πολυ πολυ με patch να  βάλουν επιπλέον επιλογές για το RT με μειωμένα εφέ και καλυτερη απόδοση. 

 

ΑΛΛΑ κάθε φορά που ακουω "μας παραμυθιασαν με τα γραφικά του παιχνιδιου " σκέφτομαι ότι ναι μεν τα γραφικά συνολικά χωρίς rt δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και δεν βοηθάει καθόλου το -καθαρά υποκειμενικα - εντελώς αδιάφορο art direction του παιχνιδιού αλλά ολοι παραβλέπουμε τη δουλειά που έχει γίνει στα animations των NPCs. Ναι μόνο των βασικών NPCs και μόνο στα cut scenes αλλά η πειστικοτητα της κίνησης και των facial animations είναι ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ. Θα μου πειτε βέβαια "τι μας λες τώρα, στο 95% του play time τα γραφικά είναι αδιάφορα " και έχετε τα δικιά σας 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Πέρα από τη πλακα τα γραφικά του παιχνιδιού και χωρίς rt είναι μια χαρά.

όχι ρε συ δεν είναι μια χαρά. Τέτοιο grain από τα SSR δεν έχω ξαναδεί σε game. Και επίσης χωρίς RT το game έχει ένα περίεργο glow παντού λες και δεν υπάρχει καθόλου ambient occlusion. Σίγουρα το RT AO δίνει το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά τόσα χρόνια είχαμε AO έστω και χωρίς RT. Ένα σωρό games υπάρχουν που έχουν μια χαρά ατμόσφαιρα στα σκοτεινά σημεία. Εδώ όλες οι επιφάνειες είναι φωτισμένες, ανεξαρτήτως αν κρύβονται από άλλα αντικείμενα. Δεν λέω τα SSR και το AO να ίδια με τα RT equivalent, αυτό δεν γίνεται, αλλά να είναι στο επίπεδο των παιχνιδιών που είχαμε τόσα χρόνια. Στα AC υπάρχει αυτό το grain; Όχι. Στο RDR2; Στο Gears 5; Που; Αυτό μου τη δίνει.

Εντάξει και να το παίξω 2 χρόνια μετά δεν χάλασε και ο κόσμος (δεν είναι fifa) αλλά είναι θέμα quality of product..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...