Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αφού έβγαλαν το πρώτο trailer το 2013, άρα ήταν σε development..

Αμα διαβάσεις το link που έβαλα ή και οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο link θα διαβάσεις ότι τα πρωτα trailer ήταν εντελώς FAKE. Δεν αντιστοιχουσαν σε πραγματικο gameplay/ content  απλα έφτιαξαν ένα video  για να προθησουν το παιχνιδι. Για αυτό τους κυνηγάνε δικαστικά.....

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως πίσω από το κυνήγι βρίσκονται εταιρείες σαν την EA/Ubi επειδή είχαν φάει μπηχτή από την CDPR ότι είναι greedy bastards ? Θυμίζω το ''We leave greed to others'' υπονοώντας τις παραπάνω.

Δεν ξέρω μια ιδέα πέταξα, ίσως τραβηγμένη..Θα δούμε στο μέλλον τι θα αποκαλυφθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μήπως πίσω από το κυνήγι βρίσκονται εταιρείες σαν την EA/Ubi επειδή είχαν φάει μπηχτή από την CDPR ότι είναι greedy bastards ? Θυμίζω το ''We leave greed to others'' υπονοώντας τις παραπάνω.

Δεν ξέρω μια ιδέα πέταξα, ίσως τραβηγμένη..Θα δούμε στο μέλλον τι θα αποκαλυφθεί.

Τίποτα δεν αποκλείεται. Εγώ πιστευω οτι απλά μεγάλα δικηγορικά "μυρισαν αίμα" και βρήκαν βάση να τους κυνηγήσουν μπας και πεσει κανένας καλός συμβιβασμός και πεσουν φράγκα . Κυρίως από του μετόχους που παραπλανηθηκαν γιατί με τους καταναλωτές ποιος ασχολείται   .... 

 

Λέω, μια σκεψη από κάποιον ασχετο με το πως λειτουργουν αυτά τα θέματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ανακατευουμε την τράπουλα για να πάνε καλά τα dlc και το online

 

Νέος director αναλαμβάνει το Cyberpunk 2077 – Αλλαγές στη CD Projekt

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

ανακατευουμε την τράπουλα για να πάνε καλά τα dlc και το online

 

Νέος director αναλαμβάνει το Cyberpunk 2077 – Αλλαγές στη CD Projekt

 

 

Πιστευεις ακομα ότι θα βγει online? Εχω σοβαρές αμφιβολίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Πιστευεις ακομα ότι θα βγει online? Εχω σοβαρές αμφιβολίες 

δε κάνει να μιλάω αρνητικά για το παιχνίδι αυτό, ας απαντήσει άλλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι έχει ξεχαστεί από την συντριπτική πλειοψηφία. Δείχνει από τα μέχρι τώρα μπαλώματα ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτό που υποσχέθηκε η εταιρεία ή αυτό που είχαν οι περισσότεροι στο μυαλό τους οπότε το να βγάλει online χμμμ το θεωρώ πολύ δύσκολο (πόσοι θα ασχοληθούν;). Συνέχεια στα patch θα έχουμε πιστεύω, κάποια free dlc χωρίς ουσία και δύο paid story dlcs και φινίτο. Δεν είναι το παιχνίδι που αξίζει να επενδύσεις άλλο και αυτό το έχουν καταλάβει οι Πολωνοί άσχετα αν λένε άλλα για δικούς τους λόγους. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα ξαναμπει στο προσκύνιο όταν βγει η next gen edition, σε αυτό ελπίζουν για να τα γυρίσουν όλα. αν κ εκει τα πραγματα δε πανε καλα, ναι και εγω νομιζω οτι θα βγαλουν οτι υλικο ηταν να βγαλουν κ θα πανε παρακατω, στο επόμενο παιχνιδι, δε θα κατσουν να φτιαξουν multi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://steamcharts.com/app/1091500#6m

Για σύγκριση το RE8 που είναι πρόσφατη ΑΑΑ κυκλοφορία. [Με το RDR2 δεν χωράει σύγκριση γιατί είναι άλλου επιπέδου open world με πληθώρα δραστηριοτήτων.]

https://steamcharts.com/app/1196590#6m

Έχω συναντήσει κάποια bugs και με την 1.22 έκδοση. Να κάνω π.χ. reboot optics σε φρουρό και να τηλεμεταφέρεται στον τρίτο όροφο από τη μέση και κάτω καρφωμένος στο πάτωμα. Ή να μην μπορώ να βγάλω συγκεκριμένο mission(με τον monk και τους maelstrom) αναίμακτα επειδή κάποιος εχθρικός NPC κόλλησε μέσα σε κοντέινερ και δεν σκοτωνόταν(ακόμα και με επαναφόρτωση του save).

Αυτά βέβαια είναι αρκετά σπάνια και δεν χαλάνε την καλοσχεδιασμένη stealth(συνιστώμενη), deus-ex like εμπειρία. Ή την οπτική μαγεία της Night City πηγαίνοντας ποδαράτο από το ένα mission στο άλλο. Αλλά όταν είσαι με 30 καρέ avg σε low/medium γραφικά τι να χαρείς; Μοιραία θα το παρατήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

λογικα θα ξαναμπει στο προσκύνιο όταν βγει η next gen edition, σε αυτό ελπίζουν για να τα γυρίσουν όλα. αν κ εκει τα πραγματα δε πανε καλα, ναι και εγω νομιζω οτι θα βγαλουν οτι υλικο ηταν να βγαλουν κ θα πανε παρακατω, στο επόμενο παιχνιδι, δε θα κατσουν να φτιαξουν multi.

δηλαδή τί; δεν μας έφτασε τόσο next gen θα μας δώσουν κιάλλο;😆
πέρα από την πλάκα, για τις νέες κονσόλες μιλάς;

 

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Συνέχεια στα patch θα έχουμε πιστεύω, κάποια free dlc χωρίς ουσία και δύο paid story dlcs και φινίτο.

σε τι διαφέρει από την πορεία του witcher 3 αυτό αυτό το πλάνο; Και κει έδωσαν 16 δωρεάν dlc χωρίς ουσία και 2 πληρωτά dlc/expansions και φινίτο 😁 .
Δηλαδή αν δεν ήταν τέτοια αποτυχία, ποια πορεία μπορούσες να βλέπεις να χει; Χωρίς να ειρωνεύομαι σε ρωτάω, γιατί το πλάνο που χεις στο μυαλό σου δείχνει ένα πλάνο ενός πετυχημένου παιχνιδιού, που έδεσε και σήκωνε να δοθεί υλικό για να μας χορτάσει. Το witcher 3 είναι ένα πετυχημένο παιχνίδι και του άξιζε, τούτο δω όμως;

13 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

https://steamcharts.com/app/1091500#6m

Για σύγκριση το RE8 που είναι πρόσφατη ΑΑΑ κυκλοφορία. [Με το RDR2 δεν χωράει σύγκριση γιατί είναι άλλου επιπέδου open world με πληθώρα δραστηριοτήτων.]

https://steamcharts.com/app/1196590#6m

 

καταλαβαίνω τί θες να πεις, αλλά βέβαια δεν είναι σωστή η σύγκριση σου, γιατί το ρίχνει ακόμα πιο στον πάτο το cb77 αντί να το αναδείξει από άποψη ενδιαφέροντος εάν αυτό προσπάθησες να μας δείξεις ή αυτό κατάλαβα :) .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

καταλαβαίνω τί θες να πεις, αλλά βέβαια δεν είναι σωστή η σύγκριση σου, γιατί το ρίχνει ακόμα πιο στον πάτο το cb77 αντί να το αναδείξει από άποψη ενδιαφέροντος εάν αυτό προσπάθησες να μας δείξεις ή αυτό κατάλαβα :) .
 

Μετά από λίγες μέρες το RE8 έχεις περίπου όσους παίκτες έχει το CP2077 μετά από μήνες.

Το CP απέτυχε σαν φιλόδοξο open world τύπου Skyrim, RDR, GTA και τα σχετικά. Όχι σαν παιχνίδι γενικότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@xtrmsnpr

Δεν περιμένω με την καμία το μέγεθος και την ποιότητα των Dlc του W3 που για πολλούς ήταν καλύτερα και από το main game. Απλά δεν γίνεται να κλείσει έτσι το CP2077 γιατί έχουν κάνει οι ίδιοι δηλώσεις (η γνωστή βίντεο απολογία) και πρέπει κάτι να παρουσιάσουν. Μην ξεχνάς ότι τα Dlc δεν είναι πάντα από την αρχή καινούργια κομμάτια παιχνιδιού αλλά κομμένα ή αφημένα σκόπιμα ώστε να έρθουν στο μέλλον με αντίτιμο φυσικά. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω αν έχει ξεχαστεί από την πλειονότητα του κόσμου αλλά από 'μένα δυστυχώς έχει ξεχαστεί, και λέω δυστηχώς γιατί είχα high hopes, όχι τόσο λόγω του hype αλλά του είδους (open world, rpg, dystopic city). Θες ότι χωρίς RT είναι unplayable λόγω του απαράδεκτου grain, θες λόγω των bugs που παραμένουν ακόμη, το άφησα για όταν πάρω καινούργια κάρτα και monitor να το παίξω όπως πρέπει. Το θέμα είναι ότι μέχρι τότε θα έχουν βγει και άλλα games και δεν ξέρω κατά πόσο θα βρω κίνητρο πάλι για το CP77..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...