Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, liakinen είπε

Βάλε link γιατί έχουν διαψεύσει τις φήμες των τελευταίων ημερών περί 1.3 μέσα στο μήνα και DLC. 

 

 

 

https://steamdb.info/app/1091500/history/

πριν 5 μερες.

internal qa.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/7/2021 στις 12:57 ΠΜ, _Theo_ είπε

 

Δύο φορές το τερμάτισα. Και τις 2 με μια μίξη stealth και πιστολίδι. Επίσης παρατήρησα ότι έπεφταν πολύ τα fps μέσα στα Bar. Για παράδειγμα εκεί που είναι η Rogue (Afterlife) ή στη τελευταία αποστολή του Johnny Silverhand. Το παιχνίδι γενικά έχει αλλοπρόσαλη συμπεριφορά. Επίσης χρειάζεσαι τουλάχιστον 8 GB GPU RAM.

Συγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι. Με "έκραζες" πρό μηνών που έλεγα ότι είναι παιχνιδάρα, και τώρα μου λές το τερμάτισες, και μάλιστα 2 φορές 😮 

Kαι δε μιλάμε για παιχνίδι 5 - 10 ωρών, 20 ώρες θα έφαγες σε κάθε playthrough το λιγότερο χωρίς τα sidequests

Στις 10/7/2021 στις 1:30 ΜΜ, _Theo_ είπε

 

Εμένα ο i7-8700 φτάνει μέχρι και 95% χρήση, μάλλον τα νούμερα που λέει το παλικάρι είναι λάθος. Επίσης τι ασχολείστε με το συγκεκριμένο παιχνίδι;; Έκανα τεστ με όλα τα γραφικά στα Low σε 1080p ανάλυση και μέσα σε κάτι bar τα καρέ πέφτουν  στα 45-50 με κάρτα γραφικών GTX 1660 Ti και 16 GB RAM 3066 MHz. 

Ο κώδικας του παιχνιδιού (όχι το ίδιο το παιχνίδι) είναι από τα μεγαλύτερα σκουπίδια σε απόδοση που έχω δει εδώ και χρόνια!!

Δεν είναι έτσι. Με 10900k δεν έχανα το 80αρι ούτε με αίτηση. Και τώρα με 11600k (6πύρηνος δηλαδή) σε ελάχιστα σημεία χάνει το 60αρι). Εσύ έχεις κλειδωμένο 8700 με μνήμες default xmp, ε σε βαριά παιχνίδια έτσι πάει.

Στις 10/7/2021 στις 4:22 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Φαντάζομαι όσοι έχουν zen2 και κάτω ή παλιότερο intel χωρίς HT θα πέφτει ξύλο..

 

Ε πάρε μια 3090 (από τις καλές τις 3πινες), πάρε έναν 10900k, πάρε και ένα κιτάκι 4000-4500 ram και θα δείς πάει νερό το game :P

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Herald είπε

Συγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι. Με "έκραζες" πρό μηνών που έλεγα ότι είναι παιχνιδάρα, και τώρα μου λές το τερμάτισες, και μάλιστα 2 φορές 😮 

Kαι δε μιλάμε για παιχνίδι 5 - 10 ωρών, 20 ώρες θα έφαγες σε κάθε playthrough το λιγότερο χωρίς τα sidequests

Δεν είναι έτσι. Με 10900k δεν έχανα το 80αρι ούτε με αίτηση. Και τώρα με 11600k (6πύρηνος δηλαδή) σε ελάχιστα σημεία χάνει το 60αρι). Εσύ έχεις κλειδωμένο 8700 με μνήμες default xmp, ε σε βαριά παιχνίδια έτσι πάει.

Όντως έτσι έγινε έχεις δίκιο. Τα κίνητρα είναι διαφορετικά όμως. Παίζω τα περισσότερα παιχνίδια Cyberpunk γιατί έχω τρέλα με το συγκεκριμένο είδος. Όπως επίσης έχω δει άπειρες φορές τα Blade Runner, έχω τερματίσει δεκάδες φορές τα Deus Ex κλπ. 

Δυστυχώς το συγκεκριμένο είναι από τα λίγα του είδους που κυκλοφορούν και μάλιστα FPS που έχω και εκεί κόλλημα. Με βάση τα γούστα μου όμως επειδή προτιμώ κυρίως τα Dark Cyberpunk πιστεύω ότι το Deus Ex είναι καλύτερο. Όπως επίσης απόλαυσα και το Observer. 

Περί επιδόσεων, αν για να παίξει καλά ένα παιχνίδι πρέπει να έχεις i9-10900k, tweaked μνήμες μέχρι αηδίας και RTX 3000 (RTX 3090), μάντεψε πως αποκαλείται...😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Περί επιδόσεων, αν για να παίξει καλά ένα παιχνίδι πρέπει να έχεις i9-10900k, tweaked μνήμες μέχρι αηδίας και RTX 3000 (RTX 3090), μάντεψε πως αποκαλείται...😁

Cyberpunk 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Περί επιδόσεων, αν για να παίξει καλά ένα παιχνίδι πρέπει να έχεις i9-10900k, tweaked μνήμες μέχρι αηδίας και RTX 3000 (RTX 3090), μάντεψε πως αποκαλείται...😁

 

29 λεπτά πριν, Herald είπε

Cyberpunk 😀

Αυτός πάντως την είδε Cyberpunk IRL με τους 10900k.🤣

https://www.guru3d.com/news-story/dude-smuggles-256-core-i7-10700i9-10900k-processors-strapped-on-his-body.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω ,γυρω στις 40 ωρες μου πηρε με αρκετα απο τα side quests και δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου με τα θαυμαστικα.Level 31 εφτασα.

Πως σας φανηκαν τα τελη?

Εγω διαλεξα

Spoiler

και εκανα ντου με τη rogue και στο τελος εμεινα στο σωμα και πηγε στο διαστημα να γινει αστροναυτης ο V :P

 

Ενταξει ,σιγουρα παντως δεν εχει την ιδια αισθηση με το witcher,απο τη μεση και μετα ψιλο φορτσαρει το παιχνιδι,αλλα σιγουρα οταν το τελειωσα δεν μου αφησε το ιδιο συναισθημα με το witcher.

Τωρα παιζω λιγο και τα εναλλακτικα τελη μιας ουσιαστικα σε ενα σημειο αποφασιζεις για ολα.Ξενερα αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Βρε παιδια,επειδη δε θυμαμαι ποιος

  Απόκρυψη περιεχομένων

εδωσε το κολιε αυτο στο V και το κραταει με τοση αγαπη?H misty νομιζω δεν ηταν?

 

Spoiler

Ναι και αν θυμάμαι καλά ήταν του κολλητού του...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, _Theo_ είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ναι και αν θυμάμαι καλά ήταν του κολλητού του...

 

Spoiler

Δεν ηταν του κολητου,η σφαιρα που εβγαλε απο το κεφαλι του ο Vic ειναι.

Eτσι σκοτωθηκε δλδ στην αρχη της ιστοριας.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Balantakos είπε

ναι .

Δεν ξερω αλλα εγω που το παιζω ξανα αυτες τις ημερες το βρισκω σε χειροτερη κατασταση απο οτι ηταν πριν 3-4 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, optimus prime είπε

Δεν ξερω αλλα εγω που το παιζω ξανα αυτες τις ημερες το βρισκω σε χειροτερη κατασταση απο οτι ηταν πριν 3-4 μηνες.

Θα το αφήσουμε λιγάκι ακόμα και ίσως πέσει και η τιμή του ....

Πραγματικά όποιος δεν πήρε τα λεφτά του πίσω όταν τα πρόσφερε η CDProject έκανε μεγάλη βλακεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bugs που να κανουν το παιχνιδι unplayable δεν υπαρχουν.Κρασαρισματα δεν ειχα,θεματα με τα quests δεν ειχα.

Τα μονα θεματα που υπαρχουν πλεον ειναι σε gameplay.Δηλαδη τιποτα αντικειμενα που μενουν στον αερα,τυπαδες να πετανε κτλ.Αυτα δε νομιζω να επιλυθουν συντομα ...

Γενικα δε το θεωρω beta σε καμια περιπτωση.Απλα στο παιχνιδι δε προλαβαν να δωσουν βαθος στα παντα,αλλα δωσαν σε καποια στοιχεια που προλαβαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...