Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oπως και να το κανεις ειναι σπαστικο,ακομα και εγω που τους εχω υπερασπιστει αρκετες φορες τωρα που το επιασα ξανα μετα απο μηνες δεν εχω την ιδια εμπειρια που ειχα στο 1ο μου playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανως ειναι εκνευριστικο,δε το συζηταω.Σου επηρεαζει την εμπειρια,αλλα αν κανεις περιμενει να λυθουν ολα για να το παιξει,τοτε θα απογοητευτει.Στη κατασταση που ειναι το παιχνιδι,δε προκειται να λυθουν ποτε ολα.Ειναι μεγαλες οι ελλειψεις (δε θα πω προβληματα) για να θεωρηθει ολοκληρομενο καποια στιγμη...

Καποια στιγμη θα το ξαναπαιξω,κυριως επειδη το πρωτο μισο του παιχνιδιου το χα περασει λιγο αερα,γιατι δε με ειχε αγγιξει  ιδιαιτερα.Ελπιζω να εχουν μπαλωσει και κατι μεχρι τοτε.

Απλα ηταν κριμα γιατι ειχε δυνατα γραφικα (ανεξαρτητα απο τη γκρινια εδω),δυνατο χαρτη και κοσμο,καλο στορι (ασχετα αν δεν εγινε πολυ καλη υλοποιηση καθως οι επιλογες στην αρχη δε μετρανε ιδιαιτερα,γενικα ηταν λιγο ρηχο το συστημα που απαντουσες σε σχεση με το ποσο επηρεαζε στο τελος),ωραια μουσικη αλλα του ελειπαν τα στοιχεια για να δεσουν ομορφα ολα αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα γραφικά είναι καλά αν έχεις την κάρτα για να τα δεις. H γκρίνια εδώ ήταν για τα γραφικά με RT-OFF τα οποία είναι ομολογουμένως απαράδεκτα to say the least..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι.Επαιξα και με RT off και με on και ειλικρινα,τρελες διαφορες δεν ειδα.Εχετε ασχοληθει πιο πολυ εδω μεσα με τα screenshot για να βρειτε διαφορες ,παρα με το ιδιο το παιχνιδι..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το RT στο συγκεκριμένο παιχνίδι κάνει μεγάλη διαφορά στις περισσότερες σκηνές και δεν είναι μόνο στα screenshots όπως λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dantε είπε

Μια χαρα ειναι.Επαιξα και με RT off και με on και ειλικρινα,τρελες διαφορες δεν ειδα.Εχετε ασχοληθει πιο πολυ εδω μεσα με τα screenshot για να βρειτε διαφορες ,παρα με το ιδιο το παιχνιδι..

Δεν βλέπεις το grain στα Screen Space Reflections με RT OFF? Και επίσης την παντελή έλλειψη ambient occlusion ακόμη και στο εσωτερικό των κτηρίων, σε υπόγεια που υπάρχει light bleed?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RT on ή off το νερό θα είναι πάντα σα να πέφτεις σε ένα αόρατο πέπλο και το ΑΙ του κόσμου θα είναι θεόχαζο. Τί να λέμε τώρα, ποια γραφικά και βλακείες όταν το όλο universe του παιχνιδιού είναι για κλάματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Dantε said:

Μια χαρα ειναι.Επαιξα και με RT off και με on και ειλικρινα,τρελες διαφορες δεν ειδα.Εχετε ασχοληθει πιο πολυ εδω μεσα με τα screenshot για να βρειτε διαφορες ,παρα με το ιδιο το παιχνιδι..

Δεν διαβάζεις το θέμα μάλλον. 

Τα γραφικά του έχουμε καταλήξει πως είναι λίγο χειρότερα από τα πρώτα παιχνίδια του PS1 ενώ συνολικά είναι περίπου στα επίπεδα των παιχνιδιών του CDi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τα γραφικά του έχουμε καταλήξει πως είναι λίγο χειρότερα από τα πρώτα παιχνίδια του PS1 ενώ συνολικά είναι περίπου στα επίπεδα των παιχνιδιών του CDi. 

Το μάμησες, όχι και έτσι :P Με RT ON είναι ότι καλύτερο έχουμε δει σε γραφικά. Με RT OFF λόγω του graining κυρίως, που είναι πολύ ενοχλητικό στο μάτι, και μετά λόγω του ανύπαρκτου ambient occlusion είναι πολύ μέτρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Δεν βλέπεις το grain στα Screen Space Reflections με RT OFF? Και επίσης την παντελή έλλειψη ambient occlusion ακόμη και στο εσωτερικό των κτηρίων, σε υπόγεια που υπάρχει light bleed?

Πολυ απλα ,δε με ενοχλουσαν.Εφοσον μου εδινε ενα ομορφο ολοκληρωμενο αποτελεσμα στο ματι,δε με ενδιεφερε.

Απορριπτετε ενα παιχνιδι και καθεστε 200 σελιδες και σχολιαζετε το grain...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πολυ απλα ,δε με ενοχλουσαν.Εφοσον μου εδινε ενα ομορφο ολοκληρωμενο αποτελεσμα στο ματι,δε με ενδιεφερε.

Απορριπτετε ενα παιχνιδι και καθεστε 200 σελιδες και σχολιαζετε το grain...

κάτσε βρε δεν απορρίπτω το game. Υπάρχουν και εμένα πράγματα που μου αρέσουν αλλά το grain ειδικά στους δρόμους της πόλης είναι πάρα πολύ εμφανές και με ενοχλεί. Επίσης και το ambient occlusion που με RT OFF δεν υπάρχει καν είναι μεγάλο φάουλ. Αν μιλούσαμε απλά για ένα game της σειράς τότε εντάξει τα προσπερνάς αυτά, αλλά εδώ μιλάμε για τεράστιο budget, δεν δικαιολογούνται τέτοια πράγματα. Σίγουρα όλα τα SSR σε όλα τα games έχουν θόρυβο, είναι στη φύση της τεχνικής αυτής, αλλά σε τέτοιο βαθμό δεν το έχω ξαναδεί πουθενά. Φυσικά με RT ON δεν υπάρχουν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...