Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Μόλις κυκλοφόρησε κι επίσημα το 1.3 patch

https://www.cyberpunk.net/en/news/39095/patch-1-3

Το changelog ειναι απιστευτα μεγαλο. Κραταω το καλυτερο performance ειδικα σε μαχες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σου λείπουν οι χαμογελαστές φατσούλες ξέρεις εσύ 😋 τα παλικάρια έριξαν δουλειά και λίγα είναι τα Gb σχεδόν όλο το game άλλαξαν 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το έχουμε πάρει απόφαση ότι το game δεν είναι αυτό που μας υποσχέθηκαν. Πάμε παρακάτω όμως, έχει και καλά στοιχεία, το patch έχει αρκετές διορθώσεις έστω και σε μικρά πράγματα, αλλά σίγουρα θέλαμε κάτι περισσότερο. Τι να κάνεις όμως, να κράζεις συνέχεια; Εγώ προτιμώ κάτι πιο παραγωγικό, είτε παίζεις το game είτε παίζεις κάποιο από τα χιλιάδες άλλα αντί να κλαις στα forums σαν δεκάχρονο, λες και θα αλλάξει κάτι. Προσωπικά θα πάω με το πρώτο option και θα ξεκινήσω new game αφού στο προηγούμενο αφενός δεν είχα προχωρήσει πολύ και αφετέρου δεν έδινα και τόσο σημασία στα skills και είχα κάνει λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εντάξει το έχουμε πάρει απόφαση ότι το game δεν είναι αυτό που μας υποσχέθηκαν. Πάμε παρακάτω όμως, έχει και καλά στοιχεία, το patch έχει αρκετές διορθώσεις έστω και σε μικρά πράγματα, αλλά σίγουρα θέλαμε κάτι περισσότερο. Τι να κάνεις όμως, να κράζεις συνέχεια; Εγώ προτιμώ κάτι πιο παραγωγικό, είτε παίζεις το game είτε παίζεις κάποιο από τα χιλιάδες άλλα αντί να κλαις στα forums σαν δεκάχρονο, λες και θα αλλάξει κάτι. Προσωπικά θα πάω με το πρώτο option και θα ξεκινήσω new game αφού στο προηγούμενο αφενός δεν είχα προχωρήσει πολύ και αφετέρου δεν έδινα και τόσο σημασία στα skills και είχα κάνει λάθη.

Περίμενε μερικούς μήνες ακόμα. Θα μπει και το Walk Key στα επόμενα patch θα διορθωθούν και τα λίγα προβλήματα που πιθανόν να έχει φέρει το συγκεκριμένο μεγάλο patch.

Όπως έγραψε ο jiannis1991 αφήνουμε το τι θα μπορούσε να γίνει το παιχνίδι (που αυτό τελείωσε, αλλαγές σε Ai κτλ δεν πρόκειται να γίνουν γιατί είναι σχεδόν αδύνατο να καθίσουν σωστά σε όλες τις πλατφόρμες) και δεχόμαστε το παιχνίδι στην τελική του μορφή που είναι αυτή της κυκλοφορίας του. Αν το δεχτούμε αυτό τότε θα απολαύσουμε ένα καλό παιχνίδι που φαίνεται ότι δουλεύουν για να διορθώσουν bugs και να κάνουν κάποιες μικρές βελτιώσεις. Το patch 1.3 χωρίς βέβαια να το έχω κατεβάσει ακόμα δείχνει ότι έχει πέσει δουλειά.

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα καμιά ώρα με το update. Εντάξει τα γνωστά με το ψόφιο ΑΙ, ανθρώπους να περνάνε μέσα από φράχτες, κτλ υπάρχουν ακόμη. Τουλάχιστον δεν είδα (ακόμη;) κάποιο ιπτάμενο αντικείμενο :P To καλό είναι ότι φαίνεται να διορθώθηκε το grain με τα screen space reflections (το αναφέρει και στο change log) ακόμη και στα low που προτείνει το DF. Γενικά η εικόνα είναι αρκετά stable τώρα και δεν έχει το fuzziness που υπήρχε πριν. Performance issues, stuttering, stability issues κτλ δεν παρατήρησα, αλλά ούτε προ του update υπήρχαν τέτοια θέματα. Τώρα που μπορώ να έχω τα SSR ανοιχτά η 2060 την παλεύει για το 60άρι με DLSS Quality (και το latest .dll από το techpowerup για να φύγει το ghosting) με τα settings του DF και μόνο RT Lighting στο medium (το οποίο είναι και το πιο αναγκαίο από τα RT effects). Κάπως αναπτερώθηκε το ενδιαφέρον μου τώρα, θα πάω για φουλ intelligence και stealth build με το corpo life path (όχι ότι έχουν σημασία τα life paths αλλά λέμε τώρα). Ελπίζω να μην συναντήσω bugs και glitches πάλι και ξενερώσω :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playable ήταν και πριν το παιχνίδι, τώρα λογικά είναι ακόμα καλύτερο και μάλλον θα το συνεχίσω. Η AI σιγά μη βελτιωθεί, αν ήταν μόνο για next-gen consoles/PC ίσως να γινόταν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SSR έχει βελτιωθεί πολύ για εμάς τους φτωχούς (Low Setting) οι αλλαγές στο Menu επίσης θετικές, πολλά που αναφέρει το patch προσωπικά δεν τα συνάντησα και γενικά ήταν playable το παιχνίδι και πριν. Δεν ξέρω ίσως είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται να τρέχει και γενικότερα να είναι περισσότερο smooth με τα τελευταία δύο patch. Οι μάχες και η οδήγηση ειδικότερα. 

Προσωπικά το βλέπω να με καλεί να το ξεκινήσω πάλι από την αρχή αλλά θα κρατηθώ μέχρι τέλος του χρόνου (που θα έχουν βγει λογικά 2 ακόμα patch). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balantakos είπε

Φαινεται οτι εχει πεσει δουλεια στο perfomance, πολυ smooth το παιχνιδι.

Άρα δεν είναι ιδέα μου. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν τονίστηκε το performance στο change log. Να τονίσω όμως ότι δεν είχα ακούμπησει το παιχνίδι στο προηγούμενο 1.23 patch (άρα έχουν μεσολαβήσει δύο από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Άρα δεν είναι ιδέα μου. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν τονίστηκε το performance στο change log. Να τονίσω όμως ότι δεν είχα ακούμπησει το παιχνίδι στο προηγούμενο 1.23 patch (άρα έχουν μεσολαβήσει δύο από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα).

Με σοβαρό CPU δεν είχε θέμα ούτε πριν πάντως. Τώρα αν κάποιος πήγαινε να παίξει με 4C/4T ε εντάξει δεν φταίει το game εκεί. Υπάρχουν games με χειρότερα visuals και είναι μεσ' στα stutters..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Με σοβαρό CPU δεν είχε θέμα ούτε πριν πάντως. Τώρα αν κάποιος πήγαινε να παίξει με 4C/4T ε εντάξει δεν φταίει το game εκεί. Υπάρχουν games με χειρότερα visuals και είναι μεσ' στα stutters..

Όχι μιλάω για το ίδιο σύστημα (το δικό μου) με τα ίδια Settings. Λειτουργεί καλύτερα στους τομείς που προανέφερα. Α και έβαλα και τo Ssr στο Low ενώ πριν το είχα Off. Με το ζόρι θα κρατηθώ να μην το ξεκινήσω. Ένας ακόμη λόγος που με κρατάει ίσως ο σοβαρότερος είναι τα επερχόμενα Dlc. Προτιμώ να πιάσω ένα παιχνίδι ολοκληρωμένο παρά να το τελειώσω τώρα και σε 7-8-10 μήνες που θα βγουν όλα τα Dlc και εγώ θα είμαι εκτός κλίματος να τα ξεκινήσω. Δεν υπάρχει δυστυχώς χρόνος για δεύτερο πέρασμα του main story σε πολλά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όχι μιλάω για το ίδιο σύστημα (το δικό μου) με τα ίδια Settings. Λειτουργεί καλύτερα στους τομείς που προανέφερα. Α και έβαλα και τo Ssr στο Low ενώ πριν το είχα Off. Με το ζόρι θα κρατηθώ να μην το ξεκινήσω. Ένας ακόμη λόγος που με κρατάει ίσως ο σοβαρότερος είναι τα επερχόμενα Dlc. Προτιμώ να πιάσω ένα παιχνίδι ολοκληρωμένο παρά να το τελειώσω τώρα και σε 7-8-10 μήνες που θα βγουν όλα τα Dlc και εγώ θα είμαι εκτός κλίματος να τα ξεκινήσω. Δεν υπάρχει δυστυχώς χρόνος για δεύτερο πέρασμα του main story σε πολλά παιχνίδια.

Ξεκίνα το, σιγά. Αν κρίνω από το πρώτο "DLC" που έβγαλαν, τίποτα μπούρδες θα είναι και τα άλλα, άντε να βάλουν 2-3 gigs ξέρω 'γω. Μακάρι να διαψευστώ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ξεκίνα το, σιγά. Αν κρίνω από το πρώτο "DLC" που έβγαλαν, τίποτα μπούρδες θα είναι και τα άλλα, άντε να βάλουν 2-3 gigs ξέρω 'γω. Μακάρι να διαψευστώ..

Όχι όχι το πρώτο είχαν πει ότι θα είναι απλά διακοσμητικό τα άλλα (μάλλον δύο) θα είναι Story based. Δεν περιμένουμε βέβαια ποιότητα και μέγεθος επιπέδου Blood & Wine όμως ίσως έχουν σημαντικό ενδιαφέρον πχ μπορεί κάποιο να διαδραματίζεται μετά το main story. Θα δούμε όμως κακά τα ψέματα το ενδιαφέρον μου για το παιχνίδι έχει ζωντανέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...