Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sotirisl είπε

δεν είπε κανείς ότι είχε επικό story, απλά πολύ πιο refined από αυτό του Cyberpunk

 

Το έχω διαβάσει επιγραμματικά. Ξέρω ότι είναι 2 δολοφόνοι καταδικασμένοι να επαναλαμβάνουν την ίδια μέρα σε ένα άγνωστο νησί. Δεν διάβασα παρακάτω για να μην spoilaριστώ. Μπορείς να έχεις δίκιο, αλλά το θεωρώ δύσκολο να είναι καλύτερο από του CP 2077.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά ιστορία είχε το Cyberpunk 2077 πολύ πάνω του μέσου όρου και μακάρι να ήταν αρκετά μεγαλύτερο. Άλλα ήταν τα αρνητικά του. Άντε να δούμε μέχρι το Πάσχα αν θα βγάλουν έστω κάτι.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Αντικειμενικά είχε καλή ιστορία. Όχι επιπέδου Deus Ex, αλλά ήταν καλό το σενάριο.

Δεν έχω παίξει ακόμα το OG παιχνίδι, αλλά μακάρι το CP2077 να ήταν περισσότερο στα μέτρα των δύο Deus Ex της Eidos Montreal. Σε κλίμακα, σε πιο "στοχαστικό" σενάριο κλπ. Στο MD έμπαινες στα περισσότερα διαμερίσματα στην Πράγα και σε όλα πάντα θα έβρισκες κάτι. Είτε ως μέρος ενός quest, είτε κάποια μικρή ιστορία με βάση το context κλπ.. Κάτι που δεν υπάρχει εδώ (που δεν θα με πείραζε καθόλου, αν δεν έλεγαν ότι θα γινόταν κάτι παρόμοιο και στην Night City και τελικά έπεσε κόφτης).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Δεν έχω παίξει ακόμα το OG παιχνίδι, αλλά μακάρι το CP2077 να ήταν περισσότερο στα μέτρα των δύο Deus Ex της Eidos Montreal. Σε κλίμακα, σε πιο "στοχαστικό" σενάριο κλπ. Στο MD έμπαινες στα περισσότερα διαμερίσματα στην Πράγα και σε όλα πάντα θα έβρισκες κάτι. Είτε ως μέρος ενός quest, είτε κάποια μικρή ιστορία με βάση το context κλπ.. Κάτι που δεν υπάρχει εδώ (που δεν θα με πείραζε καθόλου, αν δεν έλεγαν ότι θα γινόταν κάτι παρόμοιο και στην Night City και τελικά έπεσε κόφτης).

με αυτό το μακάρι μείναμε αρκετοί, γι'αυτό και διαφωνώ με αυτό το βραβείο, αλλά τέσπα, στον κόσμο αρέσουν οι σούπες μάλλον.

Προχωράμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια θα παιζουμε 10 παιχνιδια τα 10 χρονια (και αν) για να μην ακουμπαμε κατι που δεν ειναι αριστο (εγω δεν καταδεχομαι παντως να παιξω μετριο παιχνιδι δεν μπορω πως να το πω) ή που δεν αγγιζει τους προκατοχους του. Η θα την βγαλουμε μονο με indies και εξυπνα παιχνιδακια! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και εγώ και μου αρεσε που το παιχνίδι έχει γενικά απήχηση.

Το εχω και εγώ (ps5-seriesx) και το κρατάω στον πάγο για να το παίξω με Next gen patch......πάμε ρε cdproject τελειώστε το patch να το αρχίσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/01/2022 at 01:59, kosmsamo said:

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. 🙂

Προφανώς και δεν σου επιτρέπει. 

Στο θέμα αυτό μπαίνουμε μόνο για κράξιμο και hating. 

Αν σου άρεσε το στορυ προφανώς σου αρέσουν οι σούπες όπως μας ενημέρωσε ήδη. 

On 04/01/2022 at 00:26, d4ydr33m3r said:

Ενταξει ας σκεφτουμε οτι ηταν μια χρονια αρκετα ασχημη απο πλευρας τιτλων και προσωπικα θεωρω οτι παροτι απειχε πολυ το CP2077 απο αυτο το hype που φαγαμε ολοι, στο τελος της ημερας ηταν ενα πολυ decent παιχνιδι που αφιερωσα προσωπικα αρκετες ωρες. Σαν ιστορια, σαν χαρακτηρες και σαν lore δεν ηταν καθολου ασχημο. Το προβλημα ειναι οτι ηταν τρομερα hyped και rushed.. πηραμε ενα beta τιτλο ουσιαστικα που παρολαυτα με τα mods πλεον συνεχιζω και παιζω και ευχαριστα μαλιστα παντα εχω να κανω κατι. 

Και αν τα expectations δεν τα ειχαν ανεβασει οι ιδιοι τοσο ψηλα τοτε δεν νομιζω οτι πολλοι θα διαμαρτυρονταν ειδικα αν δεν ειχαν βαλει απο μονοι τους τετοιο timeline και το εφτιαχναν οπως πρεπει και οποτε πρεπει.. 

 

Διάβασε παραπάνω! 

Μόνο hating και κράξιμο εδώ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To Cyberpunk δεν ήταν όσο καλό θα μπορούσε (και είχε καλλιεργηθεί η προσδοκία πως θα μπορούσε) να είναι.

Σε καμία περίπτωση, όμως, δεν είναι τόσο κακό όσο θα συμπέραινε κανείς διαβάζοντας την πολεμική που έχει δεχτεί.

Επίσης, θεωρώ πως, ως ιστορία, είναι σαφώς υπέρτερη των υπολοίπων υποψηφιοτήτων. Αν, μάλιστα, υπάρχει κάποιο "σκάνδαλο" στις υποψηφιότητες, αυτό είναι το ξαναζεσταμένο φαγητό του Mass Effect και όχι το Cyberpunk.

Aπό εκεί και πέρα, προτιμήσεις είναι αυτές, έτσι έκρινε ο κόσμος που θέλησε να ψηφίσει.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Snoob είπε

To Cyberpunk δεν ήταν όσο καλό θα μπορούσε (και είχε καλλιεργηθεί η προσδοκία πως θα μπορούσε) να είναι.

Σε καμία περίπτωση, όμως, δεν είναι τόσο κακό όσο θα συμπέραινε κανείς διαβάζοντας την πολεμική που έχει δεχτεί.

Επίσης, θεωρώ πως, ως ιστορία, είναι σαφώς υπέρτερη των υπολοίπων υποψηφιοτήτων. Αν, μάλιστα, υπάρχει κάποιο "σκάνδαλο" στις υποψηφιότητες, αυτό είναι το ξαναζεσταμένο φαγητό του Mass Effect και όχι το Cyberpunk.

Aπό εκεί και πέρα, προτιμήσεις είναι αυτές, έτσι έκρινε ο κόσμος που θέλησε να ψηφίσει.

καλά ναι ότι ο κόσμος ψήφισε το remaster του mass effect να είναι υποψήφιο, δείχνει πόσο χάπατα είναι οι gamers κατά πλειοψηφία. 

Στις 4/1/2022 στις 5:13 ΜΜ, mtifosi είπε

 

γι'αυτο μιλάμε ήδη από την προηγούμενη σελίδα αλλά και σε αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/01/2022 at 01:40, Snoob said:

To Cyberpunk δεν ήταν όσο καλό θα μπορούσε (και είχε καλλιεργηθεί η προσδοκία πως θα μπορούσε) να είναι.

Σε καμία περίπτωση, όμως, δεν είναι τόσο κακό όσο θα συμπέραινε κανείς διαβάζοντας την πολεμική που έχει δεχτεί.

Επίσης, θεωρώ πως, ως ιστορία, είναι σαφώς υπέρτερη των υπολοίπων υποψηφιοτήτων. Αν, μάλιστα, υπάρχει κάποιο "σκάνδαλο" στις υποψηφιότητες, αυτό είναι το ξαναζεσταμένο φαγητό του Mass Effect και όχι το Cyberpunk.

Aπό εκεί και πέρα, προτιμήσεις είναι αυτές, έτσι έκρινε ο κόσμος που θέλησε να ψηφίσει.

Μάλλον σου αρέσουν οι σούπες Snoob. 

Ξεκάθαρα είναι το χειρότερο παιχνίδι που έχει βγάλει η βιομηχανία. Από όλες τις απόψεις. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Το '20 δεν κυκλοφόρησε το παιχνίδι? 

Πώς πήρε υποψηφιότητα για το '21?

γιατί δεν πρόλαβε να κυκλοφορήσει σε ημερομηνία κυκλοφορίας που θα το μετρούσε ως παιχνίδι του 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...