Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Οι Retail εκδόσεις του Witcher 3, το βασικό γκεημ και τα εξπάνσιον, έρχονταν όλες με κλειδί για το GOG αν θυμάμαι καλά.

Η retail εκδοση του Witcher 3 ναι,των 2 expansion ομως υπαρχει σελιδα μεσω της οποιας μπορεις να αλλαξεις το gog κωδικο για αλλη πλατφορμα

https://thewitcher.com/en/exchange/start/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν λεω, η ολη φαση με τον Κιανου μαμησε, αλλα, αλλα.

ειχανε πει προσφατα  απο την CDP οτι το παιχνιδι εχει αλλαξει κατευθυνση και θα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο που ειδαμε στο gameplay video περυσι.

δεν εχουν δειξει  τιποτα καινουργιο απο gameplay στην Ε3 φετος, ενω στο τρειλερ σκοτωνουν τον συνεργατη σου, που αυτο απο μονο του ειναι μεγαλο σποιλερ, και τον αντικαθιστουν με τον Silverhand του Kιανου.

ο V λεγεται Samurai τωρα, αλλα samurai ηταν το ονομα του rock band του Silverhand (ηταν ροκ σταρ στο επιτραπεζιο παιχνιδι). reference για τους φανς θα μου πεις, αλλα γιατι τετοια αλλαγη; μηπως τελικα θα παιζεις μονο τον αντρικο χαρακτηρα και οχι και τον γυναικειο; γιατι να φυγει ο συνεργατης σου και μαλιστα το σποιλαρουν ετσι; ειχαν τοσο πολυ αναγκη εναν σταρ σαν τον Κιανου να εχουν στο παιχνιδι για να το προμοταρει; δεν κανει απλως το voice dubbing, αλλα δινει το προσωπο του και ισως κανει κανει και το mocap.  αρα μιλαμε για πανακριβο casting, και για να το κανουν σημαινει σεβαστο μερος του παιχνιδιου θα εστιαζει πλεον σε αυτον. γιατι λεει burn the city? υποτιθεται η βασικη ιδεα του παιχνιδιου ηταν να αναρριχηθείς απο street punk, σε μεγαλο ονομα του υποκοσμου. τωρα το κεντρικο θεμα ειναι η εκδικηση;

δεν ξερω, κατι δεν μου αρεσει σε ολα αυτα, κατι φαινεται off. υπαρχει υπερμετρη φιλοδοξια  και μοιαζει να κανουν ριζικες αλλαγες για χαρη της αλλαγης ενω ειναι στη μεση της αναπτυξης του τιτλου. μου φερνει κακες μνημες απο DNF.  τεσπα, ελπιζω ολα αυτα να γινονται για το καλυτερο, και να μην τα θαλασσωσουν επειδη καπου στη πορεια χασανε το οραμα τους. σε ενα χρονο θα ξερουμε

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν λεω, η ολη φαση με τον Κιανου μαμησε, αλλα, αλλα.

ειχανε πει προσφατα  απο την CDP οτι το παιχνιδι εχει αλλαξει κατευθυνση και θα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο που ειδαμε στο gameplay video περυσι.

δεν εχουν δειξει  τιποτα καινουργιο απο gameplay στην Ε3 φετος, ενω στο τρειλερ σκοτωνουν τον συνεργατη σου, που αυτο απο μονο του ειναι μεγαλο σποιλερ, και τον αντικαθιστουν με τον Silverhand του Kιανου.

ο V λεγεται Samurai τωρα, αλλα samurai ηταν το ονομα του rock band του Silverhand (ηταν ροκ σταρ στο επιτραπεζιο παιχνιδι). reference για τους φανς θα μου πεις, αλλα γιατι τετοια αλλαγη; μηπως τελικα θα παιζεις μονο τον αντρικο χαρακτηρα και οχι και τον γυναικειο; γιατι να φυγει ο συνεργατης σου και μαλιστα το σποιλαρουν ετσι; ειχαν τοσο πολυ αναγκη εναν σταρ σαν τον Κιανου να εχουν στο παιχνιδι για να το προμοταρει; δεν κανει απλως το voice dubbing, αλλα δινει το προσωπο του και ισως κανει κανει και το mocap.  αρα μιλαμε για πανακριβο casting, και για να το κανουν σημαινει σεβαστο μερος του παιχνιδιου θα εστιαζει πλεον σε αυτον. γιατι λεει burn the city? υποτιθεται η βασικη ιδεα του παιχνιδιου ηταν να αναρριχηθείς απο street punk, σε μεγαλο ονομα του υποκοσμου. τωρα το κεντρικο θεμα ειναι η εκδικηση;

δεν ξερω, κατι δεν μου αρεσει σε ολα αυτα, κατι φαινεται off. υπαρχει υπερμετρη φιλοδοξια  και μοιαζει να κανουν ριζικες αλλαγες για χαρη της αλλαγης ενω ειναι στη μεση της αναπτυξης του τιτλου. μου φερνει κακες μνημες απο DNF.  τεσπα, ελπιζω ολα αυτα να γινονται για το καλυτερο, και να μην τα θαλασσωσουν επειδη καπου στη πορεια χασανε το οραμα τους. σε ενα χρονο θα ξερουμε

Κάπου το έχασες με τον θάνατο του συνεργάτη (Jackie).. Πιστεύω αυτό που μας έδειξαν είναι η διαφορετική τροπή που μπορεί να πάρει το παιχνίδι ανάλογα με το πώς θα προσεγγίσεις την κάθε αποστολή. Πέρυσι, μας έδειξαν την πλοκή σε παρόμοια ή ίδια αποστολή που συνεργάστηκες με τους corpos και στην τελική βγήκαν αλώβητοι. Απο τι φάνηκε στο cinematic χθες μάλλον έγινε το αντίθετο και εξού τα αποτελέσματα. Μπορεί να κάνω και λάθος, άλλα σίγουρα θελαν να περάσουν αυτό το μήνυμα στο κοινό.

Όσο για τον Johnny τον Silverhand spoiler alert

Spoiler

είναι ολόγραμμα και όχι φυσική μορφή

, προφανώςκαι θα παίξει μεγάλο ρόλο στο game. Και το αν ο V είναι samurai ή οχι, αυτό λογικά το επίλεγεις στην αρχή του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, επειδή διαβάζω και εδώ μέσα τα κλασικά, να υπενθυμίσω ότι το πως ξοδεύει κανείς το χαρτζηλίκι του είναι δικαίωμά του. Κάποιος μπορεί να κάνει το σκ@τό του παξιμάδι και να αγοράζει κολέκτορες και άλλος να τα τρώει στα μπουζούκια με τις λουλουδούδες κάθε Σαββατόβραδο. Και οι δύο το κέφι τους κάνουν και καλά κάνουν αφού τους χαροποιεί. ;)

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

V είναι το όνομα του και Samurai είναι από το char creation που διαλέγεις childhood hero η μπορεί είναι το class του που φαίνεται και στο μπουφάν. Τι V τι Samurai και τα δυο ακούγονται fuckin cool. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jessejames είπε

Και στην Ελλαδα θα ερθουν και πολλα κομματια μαλιστα οπως ηρθαν και στο witcher 3 μην αγχωνεστε εχουμε σχεδον εναν χρονο ακομα μπροστα μας.Πάντως δεδομενου οτι η απλη εκδοση εχει πολυ πλουσιο υλικο μεσα (χαρτες,patches κτλ) θα το σκεφτω για την collectors.Ειχα ψηθει για το αγαλματιδιο της πρωταγωνιστριας και καπως με χαλασε το συγκεκριμενο αγαλμα χωρις να ναι κακο.

έχω μια υποψία ότι τις επόμενες μέρες θα δούμε και τον κολέκτορα με το φιγούρα της πρωταγωνήστριας 

την απλή έκδοση που την έχω δει και στο εξωτερικό την κοστολογούν σε τιμή game κονσόλας κοντά στα 70 ευρώ

https://www.plaisio.gr/games/preorder/ALLPreorders/CD-Projekt-RED-Cyberpunk-2077-Pc.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

V θα λέγετε ο χαρακτήρας κανονικά.
Samurai ειναι η μπάντα του Silverhand... και o Keanu τον λέει "χαιδευτικά" Samurai... γιατί ο V προφανώς είναι Fan.

O Keanu πάντως έχει πάρει φαλάγγι τους Johnny's.... από Johnny Mnemonic... John Constantine... John Wick.. και τώρα Johnny Silverhand.... (και δεν ξέρω αν υπάρχει και καμία άλλη ταινία που να έχει παίξει με το όνοmα Johnny/John):-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απλή έκδοση για PC πάντως είναι πιο ακριβή από αυτή για κονσόλες στο βρετανικό amazon. 55 λίρες αντί για 50.

https://www.amazon.co.uk/Namco-Namco201931-2019/dp/B07SMQJV5Q/ref=sr_1_2?keywords=cyberpunk&qid=1560175653&s=gateway&sr=8-2&th=1

EDIT - από την περιγραφή στο λινκ του Πλαισίου που μπήκε παραπάνω :D :D :D

Είσαι ο V, ένα cyberpunk. 

Ε ναι λοιπόν, είμαι ο V ένα cyberpunk.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chek2fire είπε

έχω μια υποψία ότι τις επόμενες μέρες θα δούμε και τον κολέκτορα με το φιγούρα της πρωταγωνήστριας 

Ωραία, τη χτυπάμε και αυτή και μετά έχουμε 18 μήνες (!) να αποφασίσουμε ποια θα κρατήσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...