Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 15z


reds1892

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το laptop και θα ήθελα γνώμες για το αν αξίζει τα λεφτά ή αν εμφανίζει προβλήματα και αν κάποιος το έχει να μου πει αν είναι ευχαριστημένος.Επίσης επειδή αν το αποφασίσω θα το παραγγείλω από Αγγλία που μπορείς να διαλέξεις τι θες να έχει πιστεύετε ότι ο καλύτερος συνδυασμός είναι i7 και 8gb ram;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει γνώμη για το μοντέλο αυτό ας αφιερώσει 5 λεπτά να γράψει κάτι.Επειδή δεν υπάρχει,απ' όσο γνωρίζω,κάπου για δοκιμή σε καταστήματα δεν είμαι σίγουρος για την αγορά και θέλω γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω δει από κοντά. Από στυλ σκίζει. Το είχα δει στο msystems. Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμη.

Η μπαταρία του είναι ενσωματωμένη και κρατάει ώρες, είναι πολύ λεπτό, με τον i5 είχε καποια θεματα με θερμοκρασίες (ψαξε στο διαδίκτυο θα βρεις υλικό).

Αν θες κατι συγκεκριμένο ρωτησε.

Επεξ/σία από aer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η διαφορά από i5 με 4gb ram σε i7 με 8gb ram είναι αισθητή;Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω 150 ευρώ παραπάνω για να παω σε i7 ή το λάπτοπ λειτουργεί ικανοποιητικά και με i5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά sorry αν κουράζω αλλά τελευταία φορά ρωτάω.Επειδή αύριο θα τον παραγγείλω από το site της dell στην Αγγλία(είναι εκεί συγγενής μου και θα τον παραλάβει αυτός από εκεί)που μπορώ να κάνω customization θα ήθελα κάποιες γνώμες για το τι να επιλέξω.Υπολόγισα περίπου 90 ευρώ τη διαφορά μεταξύ μνήμης 8gb με i7(διπύρηνος) και μνήμης 6 gb με i5.Τι αξίζει να επιλέξω συν ότι θα πάρω μαζί τσάντα και ποντίκι.Δηλαδή να εξοικονομήσω τα χρήματα από τη μνήμη και τον επεξεργαστή και να τα βάλω για τα αξεσουάρ ή θα έχω καλύτερες επιδόσεις με τα άλλα;Επίσης γνωρίζετε αν η κάρτα γραφικών GT525M είναι ικανή να παίζει παιχνίδια,όπως pes ή και πιο βαριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις πολλές σας απαντήσεις.Με βοηθήσατε στο μέγιστο για να αποφασίσω.Ο πλουραλισμός των απόψεων σας πιστεύω έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην απόφασή μου.Για την ιστορία παρήγγειλα με επεξεργαστή i5 και μνήμη 6gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...