Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 128GB 105€ (με ελληνικο ΦΠΑ) @ Amazon.co.uk


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν εισαι σε ahci mode μαλλον, αλλα σε ide. Αυτο εκει που βλεπεις ειναι ο driver που χρησιμοποιει ο δισκος.

 

Παρτε και ενα δικο μου ( = εχετε περιθωρια βελτιωσης...)

 

2n8pmbd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 422
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εισαι σε ahci mode μαλλον, αλλα σε ide. Αυτο εκει που βλεπεις ειναι ο driver που χρησιμοποιει ο δισκος.

 

Παρτε και ενα δικο μου ( = εχετε περιθωρια βελτιωσης...)

 

2n8pmbd.png

 

gia SATA 3 Intel native ΚΑλός είσαι !!

Ο Marvel Μου ΕΣΠΑΣΕ τα νευρα να δουλέψει αξιοπρεπώς!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ controller...Ταλαιπωρία!

 

τον έχω με microsoft drivers...θα δοκιμάσω να του βάλω της MARvel Μήπως δώ βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακινημένος από το νήμα έκανα και εγώ μια παραγγελία. Έχω όμως κάποιες απορίες.

_Προφανώς θα έρθει μόνο δίσκος χωρίς κανένα παρελκόμενο, σωστά?

_Ενώ μου έβγαζε τιμή 79,99 λίρες τελικά με χρεώσανε 72,24 λίρες?, μήπως ξέρει κάποιος γιατί, θα υπάρξουν και άλλες χρεώσεις? Δεν έχω εμπειρία αγορών από amazon.

 

Ευχαριστώ πολύ.

post-52740-0-54078400-1339824319_thumb.jpg

post-52740-0-17720200-1339824671_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρακινημένος από το νήμα έκανα και εγώ μια παραγγελία. Έχω όμως κάποιες απορίες.

_Προφανώς θα έρθει μόνο δίσκος χωρίς κανένα παρελκόμενο, σωστά?

_Ενώ μου έβγαζε τιμή 79,99 λίρες τελικά με χρεώσανε 72,24 λίρες?, μήπως ξέρει κάποιος γιατί, θα υπάρξουν και άλλες χρεώσεις? Δεν έχω εμπειρία αγορών από amazon.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Από ότι βλέπω, σου έχουν αφαιρέσει το ΦΠΑ (20% στην Αγγλία) και έχουν προσθέσει μεταφορικά. Έχεις δώσει το ΑΦΜ σου στο amazon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

gia SATA 3 Intel native ΚΑλός είσαι !!

Ο Marvel Μου ΕΣΠΑΣΕ τα νευρα να δουλέψει αξιοπρεπώς!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ controller...Ταλαιπωρία!

 

τον έχω με microsoft drivers...θα δοκιμάσω να του βάλω της MARvel Μήπως δώ βελτίωση.

 

Δεν ειμαι σε intel, σε AMD ειμαι! ;) (φαινεται στην εικονα). Δοκιμασα 4-5 εκδοσεις του ahci driver της AMD και ο καλυτερος σε ταχυτητες ειναι μια λιγο παλιοτερη εκδοση.

 

το εφτιαξα τελικα τωρα τσακ μπαμ! thanks!!

Να σαι καλα!

 

Σε Sata II είσαι ε?

 

Περα απο το αν ειναι σε sataII ή III που δεν φαινεται στην εικονα, ειναι με agility3 και οχι με sammy. (αυτο φαινεται) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι κιτ για να βάλεις στην θέση του dvd/cd σκληρό δίσκο ώστε να έχεις 2 σκληρούς .

Το κιτ έχει και εξωτερική usb θήκη για να βάλεις το υπάρχον dvd.

 

και εγω ενδιαφερομαι για να αντικαταστήσω τον σκληρο σε ενα macbook white 2008.

Να ψαξω μηπως για εναν με χαμηλοτερες αποδοσεις και 256 mb μιας και το mac ειναι αρκετα παλιο και sata 2?

 

Φίλε μου όσο και να ψάξεις δεν θα βρεις κάτι που να αξίζει την διαφορά..

 

Χτυπάς τον samsung 256GB στις 140 λιρες απο το αγγλικό amazon και το εργαλείο σου θα φυσάει στην κυριολεξία!!

 

Το ίδιο κάναμε εγώ και ένας φίλος μου στα laptop μας με sata2 με τον δίσκο που σου αναφέρω

 

Είναι η καλύτερη ανανέωση που μπορείς να του προσφέρεις και πραγματικά δίνει ζωή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και ενα δικό μου.

 

@matrixxx επειδή είμαι και εγώ σε amd πλατφόρμα, μήπως μπορείς να μου πεις ποια έκδοση achi driver χρησιμοποιείς? Επίσης θα ήθελα να μου πεις το νούμερο κάτω από το amd_sata-OK, τι είναι?

 

Ευχαριστώ.

post-52740-0-08137100-1339831670_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σε intel, σε AMD ειμαι! ;) (φαινεται στην εικονα). Δοκιμασα 4-5 εκδοσεις του ahci driver της AMD και ο καλυτερος σε ταχυτητες ειναι μια λιγο παλιοτερη εκδοση.

 

 

Δοκίμασα με τους drivers εν τω μεταξύ της Marvel...και είχε τρελή μείωση στο Read 240ΜΒ/s .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακινημένος από το νήμα έκανα και εγώ μια παραγγελία. Έχω όμως κάποιες απορίες.

_Προφανώς θα έρθει μόνο δίσκος χωρίς κανένα παρελκόμενο, σωστά?

_Ενώ μου έβγαζε τιμή 79,99 λίρες τελικά με χρεώσανε 72,24 λίρες?, μήπως ξέρει κάποιος γιατί, θα υπάρξουν και άλλες χρεώσεις? Δεν έχω εμπειρία αγορών από amazon.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Εκτος του θεματος ΦΠΑ/ΑΦΜ, κοιταξε πριν αποσταλει η παραγγελια σου να μπεις στο ιστορικο παραγγελιων σου και να αλλαξεις την μεθοδο αποστολης σε Free super saver delivery, γιατι ετσι οχι απλως δε θα δεις αλλη χρεωση, αλλα θα γλιτωσεις και τα μεταφορικα που χρεωθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...