Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 128GB 105€ (με ελληνικο ΦΠΑ) @ Amazon.co.uk


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το αμαζον δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα ,οταν πουλαει κατι εχει κερδος ,πολλοι με αυτες τις ψωρο 4 λιρες στην ελλαδα ζουν για 1 μερα ,(υπερβολη το ξερω για καποιον που πηρε 100ε εναν δισκο ) απλα, να μην λεμε οτι χαλαμε την πιατσα γιατι στη τελικη δεν μπιστολιασε κανενας το αμαζον.το οτι ειναι ενα μαγαζι σωστο δεν σημαινει οτι ειναι η εξαιρεση.θα επρεπε να ειναι ο κανονας άλλο αν εχουμε συμβιβαστει με ενχωρια μαγαζια και μη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 422
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλέπω γέμισε το τμήμα των αγγελιών με το συγκεκριμένο δίσκο από "μάγκες" που πάνε να βγάλουν κέρδος, όταν τον πήραν κάτω από 100€ από εξωτερικό... Α ρε λαμόγια :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, να μου επιτραπεί να επισημάνω κάποια σημεία. Η ακύρωση της παραγγελίας δεν έγινε σκόπιμα, ούτε γιατί είμαι "τσίπης", άλλωστε όπως έγραψα, πραγματοποίησα εκ νέου μια νέα παραγγελία, με το ίδιο κόστος. Ο λόγος της ακύρωσης ήταν περισσότερο για το γεγονός ότι το πρωΐ δεν ήταν σε προσφορά ο δίσκος με το netbook kit, που για μένα είναι περισσότερο βολικό και απαραίτητο. Επίσης θεωρώ ότι, από τη στιγμή που ζητάς την ακύρωση - αλλαγή στην ουσία της παραγγελίας σου, αφού έχεις παραθέσει τους λόγους της ακύρωσης, όπως έκανα εγώ, δεν θεωρώ ότι θα θιγεί η πολιτική πώλησης της συγκεκριμένης επιχείρησης, προς στην χώρα μας. Για το Play, που αναφέρθηκε από τα μέλη, θέλω να κάνω μια παρατήρηση, ως αγοραστής από το συγκεκριμένο κατάστημα από το 2003, με πάνω από 100 αγορές, ότι η πολιτική του μεταβλήθηκε, επειδή κάποιοι "έξυπνοι" δήλωναν ότι τους είχαν κλέψει τις παραγγελίες τους, κυρίως συλλογές αρκετά ακριβές, και το Play επαναλάμβανε τις αποστολές και όχι για κάποιο άλλο λόγο. Ποτέ δεν υπήρξα "έξυπνος" με τις συναλλαγές μου, με κανένα από τα δύο καταστήματα. Το amazon, όπως και κάθε επιχείρηση, δεν μας κάνει κάποια χάρη, πουλώντας ορισμένα εμπορεύματα σε ιδιαίτερα προνομιακή τιμή, αλλά εξυπηρετεί η τιμολογιακή του πολιτική, κάποιο σκοπό και γίνεται για λόγους, που μόνο η επιχείρηση γνωρίζει.

 

Επίσης σίγουρα δεν ανήκω σε αυτούς που, θέλουν να εκμεταλλευτούν την ευκαιρία, να προμηθευτούν έναν δίσκο σε προνομιακή τιμή, προκειμένου να το μεταπωλήσουν αργότερα σε υψηλότερη τιμή. Προσωπικά έχω ήδη έναν ίδιο δίσκο στην κατοχή μου, από τέλος Δεκέμβρη 2011 29/12/2011 αγορά από Pixmania) και θέλω ακόμη έναν, για να το εγκαταστήσω στον φορητό μου, επιδή τον χρησιμοποιώ στην δουλειά μου.

 

Σε κάθε περίπτωση, στο βαθμό που τα προηγηθέντα σχόλια αφορούν τα μυνήματά μου, θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον άστοχα, και θα έπρεπε οι συντάκτες τους να είναι λίγο προσεκτικότεροι, ως προς τους χαρακτηρισμούς τους.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Play, που αναφέρθηκε από τα μέλη, θέλω να κάνω μια παρατήρηση, ως αγοραστής από το συγκεκριμένο κατάστημα από το 2003, με πάνω από 100 αγορές, ότι η πολιτική του μεταβλήθηκε, επειδή κάποιοι "έξυπνοι" δήλωναν ότι τους είχαν κλέψει τις παραγγελίες τους, κυρίως συλλογές αρκετά ακριβές, και το Play επαναλάμβανε τις αποστολές και όχι για κάποιο άλλο λόγο.

 

Επειδή έχω εμπειρία να συμπληρώσω πώς όσες φορές είχα παραγγείλει από play τα πακέτα τα έβρισκα στα σκαλοπάτια(αν έχεις "καλούς" γείτονες εύκολα χάνεται κάτι) και η συσκευασία απλά άθλια,τις περισσότερες φορές ερχόντουσαν στραπατσαρισμένα. Οι τιμές τoυ πλέον είναι ψιλοχάλια γι αυτό μόνο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορές έχουν ο Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 128GB Notebook Accessory Kit με τον Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 128GB Desktop Accessory Kit και ο 2ος είναι πιο ακριβός;

 

 

Επίσης βλέπω ότι πχ για τον 2ο είναι στα 109gbp δλδ 136,00€.

Σε ελληνικό κατάστημα το ίδιο προιόν έχει 139,00€ ή αν ο πωλητής είναι το Amazon 145,00€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορές έχουν ο Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 128GB Notebook Accessory Kit με τον Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 128GB Desktop Accessory Kit και ο 2ος είναι πιο ακριβός;

 

 

Επίσης βλέπω ότι πχ για τον 2ο είναι στα 109gbp δλδ 136,00€.

Σε ελληνικό κατάστημα το ίδιο προιόν έχει 139,00€ ή αν ο πωλητής είναι το Amazon 145,00€.

Σκαμπανεβάσματα στις τιμές είναι. Ο δίσκος είναι ένας απλά στην desktop έκδοση έρχεται με bracket 2,5" to 3,5", και στην notebook έκδοση με τον adapter για usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά απο πολύ ψάξιμο σκέφτομαι κ εγώ να αγοράσω τον ssd (μιας και βλέπω οτι η τιμή ειναι πολύ καλή και ο δίσκος επίσης)!

Θα είναι ο πρώτος μου ssd και επίσης η πρώτη μου αγορά απο amazon!

 

Εχει μεγάλη διαφορα ο samsung απο έναν agility 3?

Που μπορώ να δω πόσα είναι ακριβώς σε ευρώ για να βάλω αύριο στην κάρτα??

Περίπου πόσες μέρες κάνει να έρθει απο την στιγμή που θα τον στείλουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Εχει μεγάλη διαφορα ο samsung απο έναν agility 3?

 

Έχει διαφορά, αφού είναι στα ίδια χρήματα πάς για το καλύτερο.

 

Που μπορώ να δω πόσα είναι ακριβώς σε ευρώ για να βάλω αύριο στην κάρτα??

 

Στα £81.99 είναι ανάλογα με την ισοτιμία 100-102 ευρώ.

 

Περίπου πόσες μέρες κάνει να έρθει απο την στιγμή που θα τον στείλουν???

 

Τώρα λέει 1-2 μήνες παράδοση αλλα αυτό είναι σχετικό.Εγώ να φανταστείς 4/6 είχα παραγγείλει τον 256GB και υποτίθεται ότι θα παραλάμβανα 15/8.Τελικά Δευτέρα-Τρίτη τον περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα λέει 1-2 μήνες παράδοση αλλα αυτό είναι σχετικό.Εγώ να φανταστείς 4/6 είχα παραγγείλει τον 256GB και υποτίθεται ότι θα παραλάμβανα 15/8.Τελικά Δευτέρα-Τρίτη τον περιμένω.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

Ποτε ομως στον εστειλαν;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6 έφυγε από amazon.

 

:o Τόσο γρήγορα κάνει να έρθει?

Ε τοτε αυριο πάω να φτιάξω την κάρτα κ να κάνω την πρώτη μου παραγγελεία!!! :D :D

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o Τόσο γρήγορα κάνει να έρθει?

Ε τοτε αυριο πάω να φτιάξω την κάρτα κ να κάνω την πρώτη μου παραγγελεία!!! :D :D

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Ναί βρέ αφού το λέει παράδοση 7-10 μέρες αλλά συνήθως είναι μέσα σε 1 εβδομάδα δηλ. Τρίτη έφυγε το πολύ την επόμενη Τρίτη θα παραλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί βρέ αφού το λέει παράδοση 7-10 μέρες αλλά συνήθως είναι μέσα σε 1 εβδομάδα δηλ. Τρίτη έφυγε το πολύ την επόμενη Τρίτη θα παραλάβεις.

 

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα! (sory αν σε έχω πρήξει!)

είχα κάρτα στην eurobank παλιά αλλά έχει λήξει! Τι πρέπει να κάνω για να την ανανεώσω και εκτός αυτού δεν θα πρέπει να περιμένω να πάρω την κάρτα στα χέρια μου για να κάνω την παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουμε off topic,

 

Την διαδικασία θα στην πουν στην τράπεζα.Αυτό που ξέρω είναι πριν μια κάρτα λήξη σου στέλνουν καινούργια για ανανέωση (εκτός και αν έχεις πεί ότι δεν θέλεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουμε off topic,

 

Την διαδικασία θα στην πουν στην τράπεζα.Αυτό που ξέρω είναι πριν μια κάρτα λήξη σου στέλνουν καινούργια για ανανέωση (εκτός και αν έχεις πεί ότι δεν θέλεις).

 

Εχεις δίκιο το έχεσα! :) Δεν μου έστειλαν ποτέ καινούριο :Ο !

Ευχαριστώ κ πάλι για όλες τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...