Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση του iOS 6 από την Apple με Siri στο νέο iPad


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tι σχεση εχει αυτο με το software update? Μαλλον δεν διαβαζεις και γραφεις απλα για να γραψεις..

 

Οσο για το update, ενταξει οχι κατι το ιδιαιτερο.. Οπως ειπε πιο πανω καποιος, σαν να αναβαθμιστηκε το ios 5 σε 5.2..

το τι κάνω εγώ γράφω η δεν γράφω είναι δικό μου θέμα ...εσένα αν δεν σου αρέσουν να μην γραφής απλά για να γραφής ,δεν βλέπω τι θέμα έχει... εσένα περίμενα να με θυμίσεις,απλός λέω δεν αξίζει ο κόπος να ασχολούμαστε μα αυτά τα πανάκριβα kin,εδώ σε λίγο θα πέσει πίνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια χαρακτηριστικά είναι ενδιαφέροντα κάποια αλλα απλα δεν αφορούν στην ελληνική πραγματικότητα πχ passbook

Γενικά πιστευω οτι είναι ένα μεγάλο update και όχι ένα νέο λειτουργικό

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρα να κάνω και εγώ το το σχόλιο της ημέρας εδω δεν εχουμε να φάμε και βγάζουν ios6 ή το πιο δυνατό τα παιδάκια στην αφρική πεινάνε και η apple αντι να τους δίνει μήλα τολμά και βγάζει νέο λογισμικό αίσχος και πάλι αίσχος είπα να προλάβω μερικούς που θα το γράψουν για να τους βγάλω απο τον κόπο.Τους ένιωθα να ετοιμάζονται να σώσουν τον κόσμο.Είστε η ελπίδα μας...και ακολουθεί η ηχώ .πίδα .πίδα .πίδα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κάτι το ιδιαίτερο, εκτός απο τους χάρτες και το turn-by-turn navigation που και αυτό μένει να το δούμε στην πράξη πόσο σωστά θα δουλεύει και πόσο καλή θα είναι η χαρτογράφηση. Κάτι μου λέει οτι η χαρτογράφηση για Ελλάδα θα είναι για κλάμματα, αλλά ας το δούμε πρώτα και μετά να κρίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Το iOS 6 θα είναι διαθέσιμο στις συσκευές iPhone 3GS/4/4S, iPad 2/3ης γενιάς, iPod touch 4ης γενιάς το φθινόπωρο, ενώ από σήμερα θα κυκλοφορήσει η πρώτη δοκιμαστική έκδοση για προγραμματιστές.

Εδω γραφεις οτι θα ειναι διαθεσιμο και για το ipad 2. Τελικα σε ποια ipad θα ειναι διαθεσιμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μην βιάζεστε και μην τα μηδενίζετε όλα!

είπανε για 200 συνολικά αλλαγές, αυτές που δείξανε δεν είναι καν 10..

και για μένα αυτές που θα έρχονται στο φως σιγά σιγά μέσω των beta, θα είναι πολύ πιο σημαντικές από αυτές εδώ!όπως γίνεται κάθε φορά δηλαδή!

υπομονή λοιπόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τι ipad 1ης γενιάς είναι εκτός. :fear:

Δεν είμαι κάτοχος iPad αλλα αν ήμουν θα στράβωνα πολύ αν το iPad μου ενώ έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν πάρει την αναβαθμίσει.

 

Όχι για να μην κράζουμε το Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό απ' όλα στο iOS 6 είναι... το ότι θα το παίρνει μέχρι και το iPhone 3GS. Κινητό που σε μία εβδομάδα κλείνει ακριβώς 3 χρόνια κυκλοφορίας.

 

Αυτό δείχνει αρκετά πράγματα. Πρώτον, το ότι το iOS είναι λειτουργικό χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ας μην ξεχνάμε ότι το iPhone 3GS έχει μονοπύρηνo ARM-A8 600 MHz με μόνο 256 MBs RAM. Την ίδια στιγμή, οι αναταγωνιστές κυκλοφορούν συσκευές με 2 GBs RAM για να μπορούν να τρέξουν καλά... τι άλλο, το πιο πετυχημένο resource hog στις mobile πλατφόρμες, το troll των mobile λειτουργικών.

 

Φυσικά με περιορισμένες δυνατότηες (π.χ. για Siri δε μιλάμε) αλλά θα έχουν το τελευταίο iOS χρήστες κινητών 3 χρόνων. Αυτό σημαίνει κυρίως security enhancements, μιας και ΟΚ, από το iOS 5 δε διαφέρει καθόλου για τους χρήστες iPhone 3GS. Who cares, και πάλι; Εδώ υπάρχουν κακόμοιροι που κινητά-ναυαρχίδες των εταιρειών τους δε παίρνουν updates μετά από ένα χρόνο. Εδώ είμαστε καλά. Και χωρίς Siri.

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που μου άρεσε είναι το YES/NO στην απάντηση/απόρριψη κλήσης... για το Siri δεν με ενδιαφέρουν επειδή δεν πρόκειται να το βάλουν ποτέ στο iPhone 4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο το update για μένα. Όπως έχουν γράψει αρκετοί από πάνω τι να τα κάνω όλα αυτά εάν δεν είναι στην ΑΜΕΡΙΚΗ και δεν έχω το τελευταίο ipad !!!

 

@haldol Το ότι το 3gs κολλάει στα email και στον τηλ κατάλογο είναι λεπτομέρεια μάλλον ε; Δεν λέω σε καμιά περίπτωση ότι το κινητό είναι μάπα, κάθε άλλο είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ στα χέρια μου. Αλλά επιτέλους ας βγάλουν ένα πετσοκομμένο ios για αυτό το κινητό αλλά να δουλεύει σωστά όπως στο ios4 όχι να μη μπορεί να κάνει τα βασικά :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@haldol Το ότι το 3gs κολλάει στα email και στον τηλ κατάλογο είναι λεπτομέρεια μάλλον ε; Δεν λέω σε καμιά περίπτωση ότι το κινητό είναι μάπα, κάθε άλλο είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ στα χέρια μου. Αλλά επιτέλους ας βγάλουν ένα πετσοκομμένο ios για αυτό το κινητό αλλά να δουλεύει σωστά όπως στο ios4 όχι να μη μπορεί να κάνει τα βασικά :mad:

 

Μόνο που δε κολλάει... εκτός κι αν μιλάς για «πειραγμένο».

 

Το μόνο που έχω παρατηρήσει σε iPhone 3GS με iOS 5 είναι ότι η μπαταρία κρατάει κατιτίς λιγότερο. Κατά τα άλλα αποδίδει το ίδιο (ή και καλύτερα) από iOS 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι κάνω εγώ γράφω η δεν γράφω είναι δικό μου θέμα ...εσένα αν δεν σου αρέσουν να μην γραφής απλά για να γραφής ,δεν βλέπω τι θέμα έχει... εσένα περίμενα να με θυμίσεις,απλός λέω δεν αξίζει ο κόπος να ασχολούμαστε μα αυτά τα πανάκριβα kin,εδώ σε λίγο θα πέσει πίνα...

2 φαουλ......ασχετα ποστ με το θεμα - και ανορθογραφος....επισης εντελως ασυνδετο ολο αυτο που γραφεις....προσεξε το λιγακι.....φιλικα.....

στο θεμα μας....η apple "εκλεψε" μερικα tweaks απο το cydia και απο παλαιοτερες εκδοσεις του android. Δεν δικαιολογειται ο χαρακτηρισμος ios6....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...