Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση του iOS 6 από την Apple με Siri στο νέο iPad


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφέρει το do not disturb . Για την εφαρμογή του Facebook είτε σε android είτε σε iOS έχει πέσει τοοοοο κράξιμο ελπίζω στο iOS 6 να είναι καλύτερη αν και δεν έχω fb.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν είμαι κάτοχος iPad αλλα αν ήμουν θα στράβωνα πολύ αν το iPad μου ενώ έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν πάρει την αναβαθμίσει.

 

Όχι για να μην κράζουμε το Android.

 

Ας μην πιάσουμε το θέμα των αναβαθμίσεων στο Android γιατί θα ...στεναχωρηθούμε και δεν πρέπει!

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φαουλ......

στο θεμα μας....η apple "εκλεψε" μερικα tweaks απο το cydia και απο παλαιοτερες εκδοσεις του android. Δεν δικαιολογειται ο χαρακτηρισμος ios6....

 

Αυτο δειχνει οτι η apple ακουει τι θελει ο χρηστης,βλεποντας τι εχει στο cydia και το ενσωματωνει στο ios κανοντας το συνεχως καλυτερο.Απο τη μια της την λεμε γιατι δεν τα εχει ενσωματωμενα,και μολις τα βαλει,της την λεμε γιατι τα εβαλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωσα με την apple άσχημα . Καλα το iPad1 το χρυσοπληρωσαμε είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει το νέο iOS?

Δηλαδή να τα πετάξουμε τα 1 και να πάρουμε το 3;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε apple θα μας τρελανεις τελιως για ποιο λογο δν δινεις σιρι στο ipad 2 ???? eleos pia!

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Ξενερωσα με την apple άσχημα . Καλα το iPad1 το χρυσοπληρωσαμε είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει το νέο iOS?

Δηλαδή να τα πετάξουμε τα 1 και να πάρουμε το 3;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

μεχρι το 3gs πηρε αναβαθμιση.... !

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απορώ πως αποκλείσανε το iPad 1 από την στιγμή που το iOS 6 μπορεί να εγκατασταθεί στο "υποδεέστερο" 3Gs.

 

Πάντως μέχρι πριν λίγο καιρό που ήμουν με την τέταρτη έκδοση δεν έχασα και πολλά από την πέμπτη :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυσσαξατε ολοι με το Siri, λες και δουλευει 100% στην Ελλαδα!!!! Αυτο με το facebook με χαλασε αρκετα και ευτηχως που το Ipad δεν θα παρει IOS6..... καθε περσυ και καλυτερα μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το facebook με χαλασε αρκετα και ευτηχως που το Ipad δεν θα παρει IOS6..... καθε περσυ και καλυτερα μου φαινεται.

 

Μα και να το έπαιρνε, υποχρεωμένος να το βάλεις είσαι αν δε σου αρέσει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό απ' όλα στο iOS 6 είναι... το ότι θα το παίρνει μέχρι και το iPhone 3GS. Κινητό που σε μία εβδομάδα κλείνει ακριβώς 3 χρόνια κυκλοφορίας.

 

Αυτό δείχνει αρκετά πράγματα. Πρώτον, το ότι το iOS είναι λειτουργικό χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ας μην ξεχνάμε ότι το iPhone 3GS έχει μονοπύρηνo ARM-A8 600 MHz με μόνο 256 MBs RAM. Την ίδια στιγμή, οι αναταγωνιστές κυκλοφορούν συσκευές με 2 GBs RAM για να μπορούν να τρέξουν καλά... τι άλλο, το πιο πετυχημένο resource hog στις mobile πλατφόρμες, το troll των mobile λειτουργικών.

 

Φυσικά με περιορισμένες δυνατότηες (π.χ. για Siri δε μιλάμε) αλλά θα έχουν το τελευταίο iOS χρήστες κινητών 3 χρόνων. Αυτό σημαίνει κυρίως security enhancements, μιας και ΟΚ, από το iOS 5 δε διαφέρει καθόλου για τους χρήστες iPhone 3GS. Who cares, και πάλι; Εδώ υπάρχουν κακόμοιροι που κινητά-ναυαρχίδες των εταιρειών τους δε παίρνουν updates μετά από ένα χρόνο. Εδώ είμαστε καλά. Και χωρίς Siri.

 

:mrgreen:

 

Επετρεψε μου να διαφωνήσω. Ειναι minor update καθαρα. Τιποτα απο νεα features (εκτος αν θεωρεις feature το να πατας απορριψη σε κληση και να σου βγαζει να στειλεις μηνυμα που το εχουν ολοι οι ανταγωνιστες χρονια τωρα. Το οτι θα το παρει το 3gs καραπετσοκομμενο δηλωνει οτι δεν ειναι μεγαλο update απλα δεν θελουν να εχουν το ιδιο νουμερο λειρουργικου με το android 5 που βγαινει μεσα στη χρονια. Απο εκει και περα το να βαλεις 2-3 apps παραπανω στο λειτουργικο που ενδεχεται η πλειοψηφια να μην τα χρησιμοποιησει πιο πολυ για bloatware μου κανει. Περα απο την αλλαγη στους χαρτες (που για εμενα μονο αρνητικο ειναι, γιατι ουτε την χρηστικοτητα ουτε τις πληροφοριες των GMaps εχει) τι αλλο σοβαρο δωσαν; Ο ανταγωνισμος που κραζεις οτα δεινει ενα update το δεινει με ολα τα features Που φερνει η εκδοση του. Δεν ερχεται η Samsung για παραδειγμα να σου δωσει ICS και σου λεει. Ωπ μεγαλε δεν εχει Multitasking ουτε φωνητικες εντολες γιατι πρεπει να παρεις το επομενο μοντελο ;) Αν το σηκωνει η συσκευη το περνεις αν δεν το σηκωνει πας στην κοινοτητα ;)

 

Πραγματικα περιμενα πολλα περισσοτερα απο το iOS6 κυριως τωρα που εμεινε πισω απο το Android. Αυτα δεν ηρθαν ποτε. Μπηκαν μονο καποια features του Android 1.5 στο iOS. Η apple εδω και καιρο εχει σταματησει το innovation και μας εχει αφησει στο 2007 οσων αφορα τα τηλεφωνα της.

 

Υ.Γ. το 3GS σου θα παρει καραπετσοκομμενο ios6 μονο και μονο για να την πει στο android για τα updates. Αν δεν ηταν αυτο θα επερνε και το iPad αλλα δε. Αφου πλεον εμεινε πισω απο το Android σε κοσμο και τεχνολογικα δεν εχει να προσφερει κατι καλυτερο, το ριχνει στο εικονικό Support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο το post που έκανες quote γράφω αυτό:

 

Φυσικά με περιορισμένες δυνατότηες (π.χ. για Siri δε μιλάμε) αλλά θα έχουν το τελευταίο iOS χρήστες κινητών 3 χρόνων. Αυτό σημαίνει κυρίως security enhancements, μιας και ΟΚ, από το iOS 5 δε διαφέρει καθόλου για τους χρήστες iPhone 3GS.

 

Κατά τα άλλα, όσα γράφεις για το Android δεν ισχύουν. Για δείξε μου σε παρακαλώ ένα μοντέλο τριετίας της Samsung που να πήρε ICS. Μιλάμε πάντα για official όμως, όχι τι έκανε η θείτσα που το rootαρε και τσι και τσα. Ακόμα και τα πιο καινούρια που το πήραν (όσα το πήραν, ύστερα από κράξιμο φυσικά, μιας και ακόμα και για το SGS II δεν ήθελαν να το δώσουν!) δε το πήραν "ολόκληρο" όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...