Προς το περιεχόμενο

Spartacus: War of the Damned


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oπως σου ειπε και ο Chrissxxx. Θα τις δεις με τη σειρά που παίχτηκαν.

Πρώτα το Blood and Sand, μετά το Gods of the Arena (παρόλλο που ειναι prequel, επιβαλλεται για πολλους λόγους να το δεις δευτερο) και μετά τις άλλες 2 σεζόν. Σε καμία περίπτωση δε πρέπει να πας απευθείας στη τρίτη. Χάνεις όλη τη μαγεία.

 

Τρεις σεζον δεν εχει; Ή μου ξέφυγε κάποια; Αν μου ξεφυγε, βοηθάτε Χριστιανοί και μολογήστε ποια ειναι;

Ωπα δικο μου λάθος και τις 4 τις ειδα! Ειχα ξεχάσει τη περσινή.

​Προς στιγμήν χάρηκα και νόμιζα πως θα έβλεπα αλλη μια χαχαχαχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις σεζον δεν εχει; Ή μου ξέφυγε κάποια; Αν μου ξεφυγε, βοηθάτε Χριστιανοί και μολογήστε ποια ειναι;

Ωπα δικο μου λάθος και τις 4 τις ειδα! Ειχα ξεχάσει τη περσινή.

​Προς στιγμήν χάρηκα και νόμιζα πως θα έβλεπα αλλη μια χαχαχαχ 

 

 Την περσινη για κάποιο λόγο και γω τη συνδυάζω με τη φετινη  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει αρκετές σειρές αλλά καμία δε με συγκίνησε τόσο πολύ όσο αυτή. Πραγματικά δέθηκα πολύ με τους χαρακτήρες.. Με άγγιξε πολύ... Βασικά να φανταστείτε όταν έμαθα ότι ο Andy Whitfield πέθανε έιχα ξενερώσει τόσο πολύ που ήθελα να την παρατήσω τη σειρά, ευτυχώς όμως δεν το έκανα.. Ο νέος spartacus McIntyre έπαιξε κατ εμέ, καταπληκτικά τον ρόλο του.

 

 

Στα credits, στην τελευταία σκηνή που φωνάζει ο Andy "I am spartacuuuuuuuus"... ΔΕΟΣ! Ήμουνα σίγουρος ότι θα υπήρχε κάποια αναφορά στο όνομα του Andy,

όπως αν θυμάστε στο 1ο επεισόδιο από το vengeance. "A Champion on screen, a legend in our hearts.!"


 

Εν τέλει, ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συντελεστές της σειράς και στους ηθοποιούς. Τέτοια σειρά που να με συγκινήσει τόσο πολύ πιστεύω δύσκολα θα ξανα υπάρξει, ίσως φταίει και η εποχή που διαδραματίζεται..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω επεσε μαυρο δακρυ!Εγω παντα συγκινουμαι με ιστοριες που σχετιζονται με ηρωισμο και ελευθερια.

Απο την σειρα εκτος απο το τελευταιο επεισοδιο θα μου μεινουν:

 

1.Τα τρελα (ως επι το πλειστον κοντοπουτανα) γκομενακια.

2. O Giannacus.-

3.Τα εξεζητημενα (σε βαθμο υπερβολης) εφε.

4. Το Free For All στην Αρενα οπου κερδισε την ελευθερια του ο Giannacus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επική σειρά!! Καθε επεισοδιο ηταν και μια εκρηξη συναισθημάτων, παθών!!

 

 

1)  Ας τους πει καποιος στο game of thrones, να κοψουν τα παραμυθια ότι απαιτούνται τεράστια ποσά για epic scale battles και duels (βλεπε Spartacus)

 

2) Ας ελπίσουμε οτι το Starz θα προχωρήσει στη σειρά που έλεγε να κάνει για τον Καίσαρα!!

 

!!THE END!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απιστευτη σειρα!καθε σεζον γινοταν κ καλυτερη με αποκορυφωμα το τελευταιο κυκλο που πραγματικα με συγκινησε...οταν ειδα το τελευταιο επεισοδιο δεν μιλιομουνα ολη την υπολοιπη μερα!ειλικρινα συγχαρητηρια στους συντελεστες και τους ηθοποιους για αυτο το επος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω η παραγωγη να μην αξιοποιησει την δημοτικοτητα της σειρας. Ολο και καποιο παρακλάδι θα προκυψει ως νεα σειρα.

 

 

Κρασος, Καισαρας και Πομπηιος αφήνουν ανοιχτη κοντρα και πολλες υποσχέσεις για το μέλλον αν και σίγουρα

oδεν θα έχει τόσο ενδιαφέρον όσο το Σπαρτακους., ειδικα μετα την τόσο ατυχη επιλογή του Καισαρα, ο Κρασος έχει κάποιο ενδιαφέρον. Δεν πιστευω η παραγωγη να μην αξιοποιησει την δημοτικοτητα της σειρας. Ολο και καποιο παρακλάδι θα προκυψει ως νεα σειρα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κράσος πάντως,ηταν κορυφαίο άτομο.

Μάλλον γιαυτο προέκυψε και τέτοιος Ιούλιος καίσαρας αργότερα.

 

Έξυπνος ναι, αλλά αδίστακτος και υπερόπτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...