Προς το περιεχόμενο

Spartacus: War of the Damned


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λύστε μου μια απορία,

η Ηλίθια πέθανε στην προηγούμενη σεζόν; Δε την έδειξε καθόλου...

 

 

 

 

Πεθανε ρε παιδια, το εχει πει και ο παραγωγος απο περσυ, το ανεφερε και ο

Γιανικος στον Σπαρτυ. Ειναι πλεον ξεκαθαρο πως τους τελειωσαν ολους τους παλιους

βιλανες και παμε για αλλους, σοβαροτερους!

 

 

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ το πρωτο επισοδειο, παμε για κορυφαια τριτη σεζον, ισαξια της πρωτης. Κριμα που τελειωνει και δυστυχως πολυ αμφιβαλλω για τα sequel γιατι ο Den knight θελει να κανει sci-fi σειρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H σειρά έχει αρχίσει να μετατρέπεται σε ROME. Αυτό καταλαβαίνει κανεις βλέποντας το 2ο επεισόδιο. Πολιτικά παιχνίδια, διπλωματία, λιγότερο σεξ και αρκετή μπρουτάλ βία.

ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!!!

 

Και γουστάρω διότι μπορουν να το συνεχίσουν και μετά το τέλος της επανάστασης.

 

Ωραίο το Β επεισόδιο παρεμπιπτόντως.

Με χαλάει βέβαια η φάτσα του τύπου που κάνει τον Καισαρα. Καλύτερο ηθοποιό από τον wannabe ΤΗΟR δε μπορουσαν να βρουν?? Ημαρτον λέμε!!!! Εκεί θέλεις τυπο να υποδηλώνει κύρος, όχι χαβαλετζή.

Πέτυχαν διάνα με Κράσσο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζί σου σε όλα πλην του σημείου ''H σειρά έχει αρχίσει να μετατρέπεται σε ROME.''... ας μην ξαναναφερθεί ούτε για αστείο το όνομα ROME και ότι αντιπροσωπεύει σε αυτό εδώ το τόπικ, είναι άδικο για το Pure fun που προσφέρει κάθε επεισόδιο ο Σπάρτακος και για το μέγενθός του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηθοποιός που παίζει τον Κράσο κάνει αρκετά καλή δουλειά και έχει αρχίσει σιγά σιγά να με παίρνει με το μέρος του εναντίων των επαναστατημένων σκυλιών! :devil:

O Καίσαρας = μινι Thor. Τελικά τί του έκανε εκεί με το μαχαίρι η σκλάβα βρε παιδία.Διαφωτίστε τον νέωπα!  :-D

Αυτόν τον Τίβέριο που είναι σαν να βγήκε απο το Twilight που τον βρήκαν;  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζί σου σε όλα πλην του σημείου ''H σειρά έχει αρχίσει να μετατρέπεται σε ROME.''... ας μην ξαναναφερθεί ούτε για αστείο το όνομα ROME και ότι αντιπροσωπεύει σε αυτό εδώ το τόπικ, είναι άδικο για το Pure fun που προσφέρει κάθε επεισόδιο ο Σπάρτακος και για το μέγενθός του...

Κοιταξε. Το ROME ήταν η αρχή, Η πρώτη σειρα που εμεινε στην ιστορια για τα πολιτικά παιχνίδια των ηγετών της αρχαιας Ρώμης.

Ο Σπάρτακος ξεκίνησε ως κάτι διαφορετικό, έχοντας όμως μια βάση και στη σειρά ROME. To έχουν παραδεχτεί οι συντελεστές της σειράς πως βασίστηκαν ΚΑΙ εκεί, ωστε να παρουσιάσουν την διαπλοκή, τη διπλωματία κτλ κτλ.

 

Αντιλαμβάνομαι πως θεωρείς τον Σπάρτακο κάτι εντελως διαφορετικό (δεν κατάλαβα αν θεωρείς προσβλητικό για το μικρό ή το μεγάλο μέγεθος της σειράς Σπάρτακος, την συνδεσή που έκανα με το Rome) αλλά υφίσταται μια Α σύνδεση η οποία εχει θετικά στοιχεία.

 

Δεν είναι ROME. To θεωρώ εξέλιξή του. Κάτι παραπάνω.

Και μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι ακόμα καλύτερο.

 

Η μπρουταλ σκηνές, οι αληθινοί διάλογοι, τα όργια, η διπλωματία, τα κοστούμια, όλα είναι εξαιρετικά. Το ζεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το δεύτερο επεισόδιο.

Εμένα ο Καίσαρας μ άρεσε,μου θύμισε τον Brad Pitt στον μονομάχο κάπως.

Ο Κράσσος γαμάτος,όπως έπρεπε να είναι.

 

Όντως έχουμε λιγότερο σεξ για την ώρα :X

Νομίζω στο επόμενο επεισόδιο θα γίνει πραγματικά χαμός :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, σε πιάνω, το δέχομαι...

 

εγώ θεωρώ τον Σπάρτακο από τις πιο διασκεδαστικές και 'αντρίκιες' σειρές που έχω δεί τα τελευταία χρόνια, πως φτιάχτηκε αποκλειστικά για να προσφέρει την απόλυτη brutal διασκέδαση στο ανδρικό κοινό και το καταφέρνει ακόμα απόλυτα...είναι η σειρά που βλέπω με παρέα, μπύρες, φωνάζουμε, γελάμε, repeat το μισό επεισόδιο με το που τελειώσει και λοιπά όμορφα...

 

μπροστά στο ROME όμως δεν τον θεωρώ κατώτερο μόνο αλλά ,ας μου επιτραπεί, σκουπίδι... αλλά δεν φταίει ο Σπάρτακος ούτε αυτό που είναι σαν σειρά, διότι όπως είπα αυτό που είναι και αυτό που έχει ως σκοπο το πετυχαίνει απόλυτα κατ εμέ...

απλά το ROME είναι ξεκάθαρα άλλης κλάσης και παντελώς διαφορετικής θεματικής σειρά... είναι η απόλυτη πολιτική ιντριγκαδόρικη ιστορική σειρά ενώ ο Σπάρτακος είναι ένα γαμάτο videogame το οποίο παίζω νεκρώνοντας τον εγκέφαλό μου και απλά το διασκεδάζω... η διαφορά δε στην διπλωματία και τα πολιτικά παιχνίδια, έτσι όπως τα βλέπω στο Σπάρτακο και στο ROME, μου μοιάζει κάτι παραπάνω από χαοτική και άπειρη...μιλάμε/ή τελοσπάντων μιλάω για παντελώς διαφορετικές σειρές με μοναδικό κοινό την εποχή τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο μισό το επεισόδιο, μου θύμιζε χριστιανική ταινία που αναφέρεται στη εποχή της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας .

Και εμένα ο Καίσαρας μου  θύμισε έντονα τον Brad Pitt .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καισαρας δεν μ' αρεσε ιδιαιτερα, ο γιος του Κρασου μάλλον την σηκώνει την τήβεννο.

 

Δυστυχως το σενάριο για τη συνέχεια ειναι καπως προβλέψιμο, η ρωμαια θα μαλακώσει τη διψα του Σπατρακου για εκδικηση, ο Σπαρτακος ήδη μετά από τόσους νεκρούς φανηκε κλονισμένος και θα θελήσει το δρόμο της ελευθερίας απο αυτόν της μάχης, οπότε θα τον δουμε να προσπαθει να ξεφυγει από τη μάχη ψάχνοντας πλοια να σαλπάρουν τη στιγμή που οι στρατηγοί του θα εχουν συγκρούσεις και μεταξύ τους και με τον ίδιο, με ολεθρια αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

porco_rosso21

παντως το οτι θεωρω τον Σπαρτακο ως εξέλιξη του ROME, δε σημαίνει πως τον θεωρώ καλύτερη σειρά. Απλά διαφορετική με θετικά στοιχεία. (τι να μας πει τωρα ο Γαννικους μπροστά στον Titos Poulo :P )

 

Αυτό που αναφέρεις περι σειράς video game, ήταν ο πρωτος και ο 2ος κύκλος. Τωρα βλέπω μια αλλαγή.

 

Θα δείξει μωρέ. Εμεις το απολαμβάνουμε και ως έχει :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...